Új Néplap, 2011. május (22. évfolyam, 101-126. szám)

2011-05-23 / 119. szám

SPORT 11 ÚJ NÉPLAP - 2011. MÁJUS 23., HÉTFŐ TURKEVE-KUTE 2-0 (0-0) Veteriner Kunszentmárton Kiss LÉGRÁDI SASS JÓZSA Jónás SINDEL(Somodi D.) Kántor (Suszter) RÁLFI Barna (Nagy) Szirom TÓTH Lakatos (Kóródi) Varga 1. Oláh (Somodi Sz.) VARGAZ. Határ Cs. Sólyom (Laskai) Határ A. (VARGA) Ökrös PÁUNKÁS HORVÁTH Mészáros Edző: Edző: Barna Gábor. Tóth Márton. Túrkeve, 150 néző, vezette: Bo- dac Tamás. Gólszerző: Horváth 2 (68. ti­zenegyesből, 89.). A hazaiak az alacsony színvonalú első félidőben még nem tudtak a kapuba találni, de a második felvonásban a jogos büntetőt követően akár na­gyobb különbséggel is győzhet­tek volna a lelkes kunszent­mártoniak ellen. barna Gábor: - Nagyon megküzdöttünk a 90 percen keresztül bekkelő vendégek el­len, de azért megérdemelt győ­zelmet arattunk. Tóth marton: - Sokáig tartot­tuk az eredményt, de már a fél­idei hármas cserénk megpecsé­telte sorsunkat. Gratulálok csa­patomnak. Ifi: 2-2 Fekete A besenyszögi Hagyó kapus (labdával) a 90 perc során végig rendkívül magabiztosan védett a szajoii, hatpontos kiesési rangadón Megtörte az átkot a KESE labdarúgás Megyei I. osztály: döntetlen a karcagi rangadón KESE-FEGYVERNEK 1-0 (0-0) SZAJOL-BESENYSZÖG 1-2 (1-1) ÚJSZÁSZ-JÁSZAPÁTI1-1 (0-0) Kunhegyes Láng VÁRADI Fegyvernek Szajol Besenyszög Újszász Jászapáti Karcag Törökszentmiklós Csépa Kisújszállás FARAGÓ ZS. RIGÓ HAGYÓ Kovács TAJTÍ J. Móga Tóth RÁCZ Emészt Ballagó Bognár (Benedek) KECSŐ (Tordai) Balogh Kovács Henk GUSZTAFIK Pálinkás Balia 1. SÓS Csortos Meggyes SZALAI Rézsó GAZSÓ Orosz GERGELY BOSÁNSZKI BALOGH SZABÓ D. Kindert (Albert) Csathó (Kispál) HORVÁTH Czifra (Kurucz) Tajtí Zs. Kovács Cs. Fehér (Héder A.) Rákóczi FURKA Földvári FARAGÓ A. Dalmadi Varga (Kengyel) Juhász MENYHÁRT Rajcsányi RUPA Burján (Borsós) Balia R. Molnár (Kábái) Náhóczki (Gácsi A.) Csajbók Bagi (DÁNYI) Farkas OLÁH BUKOVSZKI Angyal Kézsmárki MÁJER Zibrányi (Rózsa) GÁL (Szabó K.) Farkas P. Donkó Kovács FÖLDI (Ágoston) Móczó (Budai) Erdei Polgár Papp Szendrei ifj. FarkasZ. Bogdán Szekeres Mérész Birkás (Katona) Szívós Gy. HÉDER R. Gálfi Borsi SZENES FarkasZ. Bodnár (Guba) SZILÁGYI dr. Katona Csőke (Káplár) Nagy D. Rab Golovics Szabó Kocsis (Oláh J.) Tukarcs PAPP Kollár Sipos Bobák Szentannai (Földi) Kinyik Gy. TALMÁCSI SZEBEN NAGYR. Kozák (Bognár) Pongó (Tóth) Gyárfás (Tóth) SZURMAI SZERENCSI Szóke R. KINYIK Z. MARTON Horváth Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Varga János. Faragó Attila. Kun Mihály. L. Kiss Lajos. Mérész Zoltán. Tajtí Gábor. Orosz István. Szecsei József. Fialka György. Csillag László. Kunhegyes, 200 néző, vezette: Jávorszki Zoltán. Szajol, 100 néző, vezette: Kor­mos Gábor. Újszász, 150 néző, vezette: Mun­kácsi László. Karcag, 150 néző, vezette: Mo­zsár Gergely. Csépa, 200 néző, vezette: Hor­váth Lajos. KARCAG-T.MIKLOS 1-1 (1-1) CSÉPA-K.SZÁLLÁS 2-0 (0-0) Gólszerző: Szenes (72.). A hatalmas tét rányomta a bélyegét az összecsapás színvo­nalára, de becsülettel küzdöttek a felek. A helyzetek alapján a kunhegyesi együttes minimális különbségű győzelme megérde­meltnek mondható. varga János: - Menekülés a győzelembe! faragó attila: - Az idény leggyengébb játékát nyújtottuk, de bízom abban, hogy van még erőnk a bentmaradás kiharco­lásához. Ifi: 2-3 Szabó Gólszerzők: Papp (20.), ill. Szekeres (36.), Szilágyi (58.). Az első húsz percben eldönt- hette volna a hazai csapat a há­rom pont sorsát, ám utána foko­zatosan visszaesett, így a ven­dégek győzelme megérdemelt. KUN MIHÁLY: - Sok boldogsá­got kívánok játékosomnak, Er­dős Lacinak házasságkötése al­kalmából. l. Kiss LAJOS: - Az első félidőt átaludtuk, a másodikban azon­ban megérdemelten harcoltuk ki a győzelmet. Ifi: 0-1 Hamar Gólszerzők: Rézsó (60.), ill. Menyhárt (90.). A mérkőzés sokadszor is bizonyította a labdarúgás örök igazságát: amennyiben kima­radnak a helyzetek az egyik — ezúttal a hazai — oldalon, az ellenfél előbb-utóbb találni fog egy gólt. MERÉSZ ZOLTÁN: - Csak saját magunkat okolhatjuk a mai pontvesztésért. tajtí Gábor: - Érdekes mér­kőzésen nagyon fontos egy pon­tot szereztünk. Ifi: 1-0 Molnár Gólszerzők: Orosz (10.), ill. Rupa (8.). Kiállítva: Héder R. (76.) Mindkét csapat nyílt sisakos, izgalmas támadójátékot nyúj­tott, ám egyikük sem tudta ki­csikarni a győzelmet. orosz István: - A jobb ered­mény eléréséhez még nagyon sokat kell dolgozni ennek a fia­tal társaságnak. szecsei József: - Rangadó­hoz illő mérkőzésen bennünk maradt egy-két gól. Sok sikert kívánok a karcagiaknak! Ifi: 0-0 Bosnyák Gólszerzők: Marton (69.), Tal- mácsi (90.). Kitűnő játékvezetés mellett, igen alacsony színvonalú mér­kőzésen, a két helyzetből kettőt értékesítő hazaiak szerencsés győzelmet arattak. fialka györgy: - A vendégek igen megleptek bennünket, de a keserves győzelemnek is örü­lök. csillag László: - A jó játé­kunkra nem adnak pontokat, ehhez a ziccereinket is értékesí­teni kellene. Ifi: 1-2 Kómár HÍREK Vadóczés Pintér csapata is bennmaradt A magyar válogatott Vadócz Krisztián és Pintér Ádám csapata is kiharcolta a benn­maradást az első osztályú spanyol labdarúgó bajnok­ságban, miután a zárófordu­lóban az Osasuna hazai kör­nyezetben 1-O-ra legyőzte a Villarealt, míg a Zaragoza idegenben 2-1-re a Levante gárdáját. Mivel a Deportivo La Coruna ugyanakkor 2-0- ra kikapott a Valenciától, a baszk alakulat búcsúzott a Primera divisiontól. Sima meccs lett a kupadöntőből a schalke labdarúgócsapata alig húsz perc alatt eldöntöt­te a Német Kupa sorsát a Berlinben megrendezett dön­tőben, miután Draxler és Huntelaar révén kétszer is bevette a másodosztályú Du­isburg hálóját. A folytatásban is egyoldalú meccset láthatott a 70 ezer néző, végül a spa­nyol Raul vezérelte csapat ki­ütéses, 5-0-ás diadalt aratott. A gelsenkircheni együttes ugyan a Bundesligában nem remekelt idén, de a Bajnokok Ligájában az elődöntőig me­netelt, s most a Német Kupát megszerezve kiharcolta az Európa Liga-indulás jogát. Dzsudzsák Balázs a Mahacskalával tárgyal A holland labdarúgó-bajnok- ság egyik legjobb játékosá­nak bizonyult az elmúlt idényben Dzsudzsák Balázs. Klubja, a PSV azonban nem tudta kiharcolni a BL-indulás jogát, így anyagi megfonto­lásból kénytelen megválni legpiacképesebb játékosaitól. A válogatott szélsőt újabban az orosz bajnokságban sze­replő milliárdos klub, az An- zsi Mahacskala szeretné so­raiban látni. A hírek szerint a brazü Roberto Carlost is fel­vonultató gárda vezetőivel a héten tárgyal Dzsudzsák. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZ0U0N.hu hírpor­tálon olvashatnak. J.ÁR0KSZÁLLÁS—NAGYIVÁN 3-3 (2-0) Jásza rokszállás PAPP ÖRDÖG Ivony Tan Gergely HÁJ0S Éliás Kaszab (Gál) MÓCZÓ KissZs. (Ducsai) RÉDEID. Nagyíván Balogh Nagyi. Dér(BERECZ) NAGYZS. Nagy Sz. Csehi Kardos (Varga) Polgár Szabó Berényi SZATMÁRI. Edző: Edző: Szabó Imre. Illés Rudolf. Jászárokszállás, 200 néző, vezet­te: Pikó Attila. Gólszerzők: Hájos 2 (13., 38.), Móczó (65.), ill. Berecz 3 (63., 75., 80.). A nagy akarással küzdő ha­zai csapat már az első félidőben eldönthette volna a meccset, de a helyzetek kimaradtak, a ven­dégek pedig egyenlítettek. szabó imre: - Az utolsó perc­ben ziccert hibáztunk, de az eredmény reális. illés Rudolf: - Tartásunkat mutatja, hogy 1-3-ról is volt győzelmi esélyünk. Gratulálok a hazaiak lelkes játékához. Ifi: 5-1 Farkas J. A Jánoshida a pályán vágott vissza az őszi balhéért labdarúgó nb ni. A hosszabbításban tizenegyest hibázott a kis-MÁV, így odalett a győzelem A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjában újabb vereségének kö­szönhetően már a kieső zónába zuhant a Spartacus gárdája. GYULA-SZOLNOKI SPARTACUS 2-0 (O-O) Gyula, 150 néző, vezette: Bánát- hy János. Spartacus: Szabó M. - BODA, LÉCZ, Horváth, Mile (Kun 87.), SZABÓ T., Szoboszlai, Varga (Ladányi, 70.), Hadad, Sárkány (Hegedűs 85.), Ruskó. Edző: Horváth Csaba. Gólszerzők: Mancsek (55.), Okos (70.) Kiállítva: Zelenyánszky (60.), ill. Horváth (75.) Kiegyensúlyozott első félidő után egy jól eltalált szabadrú­gás és egy védelmi hiba okozta a vendégek vereségét. HORVÁTH CSABA: - A mi csa­patunknál csak a játékvezetők voltak gyengébbek. SZOLNOKI MÁV ll-DABAS 1-1 (1-1) Szolnok, tiszaligeti műfüves pálya, 100 néző, vezette: Körösi János. Szolnok: Modla - Bálint, Ta­kács, Bezzeg, Rokszin — Urbán- Szabó, Pintér - Benedek, Felföl­di (Polgár, 54.), Carvalho (Sze­csei R, 46.) - Kalmár (Németh T. 76.). Edző: Bontovics Ferenc. 20. perc: A tizenhatos vonalán a vendégek támadója, Murányi egy csellel elfektette védőjét, majd kilőtte a hosszú alsó sarkot, 0-1. 33. perc: Rokszin szöglete után a kapu elé csavarodó lab­dát Benedek az ötös sarkáról csúsztatta a kapuba, 1-1. A találkozó második félidejé­ben a szolnoki támadók kétszer is száz százalékos helyzetben hibáztak, sőt, a 91. percben Rokszin büntetőt is rontott, így hiába támadta végig a második félidőt a szolnoki csapat, a vég­eredmény döntetlen lett. bontovics Ferenc: - A máso­dik félidőben több lehetőséget dolgoztunk ki, de ezeket, vala­mint a büntetőt is elhibáztuk, emiatt meg kellett elégednünk az egy ponttal. JÁNOSHIDA—SZABADKÍGYÓS LAJKOVics János: - Hatpontos mérkőzésen sikerült nyernünk. Csapatom a mai napon még azt is elbírta, hogy ezúttal nem minden játékosom játszott csúcsformában. 3-1 (2-1) Szolnok, tiszaligeti műfüves pálya, 100 néző, vezette: Csöngető Endre. Mnoshida: ULVICZKI - LU­KÁCSI, SZABÓ, LAJKOVICS, Forgács, Pelles, Fülöp (Varga, 87.), Hetrovicz, Szilágyi (Nagy, 73.), Ábel, KÓCZIÁN. Edző: Laj- kovics János. Gólszerzők: Ábel (24.), Kóczián (40.), Szabó (64.), ill. Dani (15.). A jánoshidai csapat a sport­pályán vett elégtételt az ősszel, Szabadkígyóson történtekért. A hazaiak győzelmükkel óriási lé­pést tettek kitűzött céljuk, a bennmaradás felé. A rutinos Pellessel (középen) soraiban hátrányból fordított a Jánoshida