Új Néplap, 2011. május (22. évfolyam, 101-126. szám)

2011-05-19 / 116. szám

SPORT ÚJ NÉPLAP - 2011. MÁJUS 19., CSÜTÖRTÖK Harmadszor bajnok az Olaj! kosárlabda Vesztett állásból állt talpra a piros-fekete gárda m. íwmm t n i Az Olaj centere, Báder Márton (labdával) válogatotthoz méltó teljesítményt nyújtott, a legnehezebb pillanatokban szinte a hátán vitte csapatát Elmaradt a Vidi duplázása, a Kecskemét vitte haza a kupát A fővárosi Puskás Ferenc Stadi­onban, hatezer néző előtt, remek hangulatban rendezték meg ked­den este a labdarúgó Magyar Ku­pa fináléját. A bajnoki címet múlt héten megnyerő Videoton a dup­lázás reményében lépett pályára a hazai pontvadászat egyik leg­látványosabb támadójátékéra ké­pes Kecskemét ellen. Nos a KTE Tököli Attila vezérletével, Foxi két góljával alig negyedóra alatt eldöntötte a meccset. Ugyan a térfélcserét követően a fehérvári­ak szépítettek, ám igazából nem volt benne játékukban az egyen­lítés. A hajrában még egy gyors gólváltást láthattak a nézők - 3- 2 lett az összecsapás vége -, de mindez már nem befolyásolta, hogy a Kecskemét fennállása so­rán először hazavigye a serleget. A 2011-12-es szezonban a Videoton a Bajnokok Ligája, a Paks és a kupagyőztes Kecske­mét az Európa Liga selejtezőjé­ben lép ki a nemzetközi po­rondra. A harmadik EL-indu- lást érő hely sorsa vasárnap es­te dől el. ■ G. J. Az utolsó körben sem hibázott a Jászkun Volán Véget ért a küzdelem a bajnoki pontokért a férfi asztalitenisz NB I-ben. Az utolsó fordulóban a már bajnok Jászkun Volán SC 11:7 arányban győzött a vendég Nyírbátor ellen, és megőrizte hi­bátlan mérlegét. A volánosok so­raiban Füzes Ádám és Lukács Richárd 3-3, Szudi Ádám 2, Nagy Sándor, valamint a Szudi- Lukács és a Nagy-Füzes páros 1-1 mérkőzést nyert. A Szolnoki Tisza SE hazai környezetben 11:7-re alulmaradt a Szentkirály- lyal szemben, ezáltal mindkét csapat kieső helyen zárta a pont- vadászatot. A tiszások oldalán Kovács János 4, Börzsei Kriszti­án 2, a Kovács-Börzsei kettős 1 meccsen diadalmaskodott. Az NB II-ben a záró találkozó eredményétől függetlenül ötö­dik Mezőtúr 10:8-ra kikapott a MALÉV SC otthonában. A túri­aknál Szelei Szabolcs 4, Szőllő- si Péter 3, a Szelei—Szőllősi duó 1 győzelmet szerzett. ■ Gönczöl G. A bajnoki finálé mindent eldöntő ötödik összecsa­pása a kosárlabda igazi propagandája volt: ferge­teges hangulat, szemkáp­ráztató kosarak és izgal­mas hajrá, melynek vé­geztével az Olaj játékosai emelhették a magasba a bajnoki serleget. Géléi J.-Varga Cs. SZOLNOKI OLAJ KK-ALBACOMP 80-72 (20-23,17-21, 23-18, 20-10) Tiszaliget, 3200 néző. Vezette: Hartyáni. Pállá. Ádám J. OLAJ KK: TROTTER 19/9, Fo­dor M. 10/6, HORVÁTH A. 12/6, Clark 5/3, BÁDER 24. Csere: Trepák 6, Budimir 2, Grebenár 2. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Drágán Alekszics. ALBA: SIMON 9/3, HANGA 23/12, Hollis 14/3, Keller Á. 2, Jones 8. Csere: BÓDI 12/6, Ma­dár, Kertész, Keller V. 4, Hend­lein. Vezetőedző: Dzunics Bra- niszlav. Edző: Matus Gábor. Az eredmény alakulása. 4. p.: 9-8,8. p.: 15-19,14. p.: 27-33,18. p.: 3244, 24. p.: 43-52, 28. p.\ 54-60,32. p.: 62-62,37. p.: 76-70. Ebben az évadban hetedik al­kalommal találkoztak egymás­sal a felek. Ebből három bajno­kit az Olaj nyert meg, és Ma­gyar Kupa fináléjában is Pór Péter tanítványai bizonyultak jobbnak fehérvári vetélytársuk- nál. A bajnoki döntő viszont kettő-kettes döntetlenre állt, és az ötödik meccs döntött az aranyérem sorsáról. Az érdeklődésre jellemző, hogy már jóval a háromnegyed hatos pénztárnyitás előtt hosz- szú sorok kígyóztak a pénztá­rak előtt, hiszen mindenki kí­váncsi volt a párharcot eldöntő összecsapásra. Már a bemelegí­tés alatt óriási volt a hangzavar, a kezdést pedig valóságos hang- robbanás fogadta. Különösen a harmadik perc elején tombolt a közönség, amikor Clark triplájá­val először vette át az Olaj a ve­zetést. A folytatás azonban az Albáé volt, Simonék pontosab­ban és eredményesebben is ját­szottak, mint az olykor kapkodó piros-feketék. Szerencsére az el­ső negyed végére így is csak há­rom pont volt a különbség a két gárda között, 20-23. A kisszünet után is keményen védekezett a Fehérvár, több könnyű kosarat is dobott, mint a Tisza-partiak. A 14. percben 27-33-as állásnál időt kért Pór Péter, de ekkor még nem lehetett megállítani az Albát. Hanga egyéni és egyedi megoldásaival hamarosan 12 pontos előnyt harcolt ki csapatá­nak. A negyed hátralévő részé­ben Trotter triplával, Horváth pedig duplával csökkentette a házgazdák hátrányát, 3744. A térfélcserét követően úgy tűnt, Trotter vezérletével meg­kezdi a felzárkózást az Olaj, de Hollis, majd Bódi pontjaival nemcsak hogy visszaállt a hét­pór Péter: - A Magyar Ku­pa-győzelem is fontos volt, de a bajnoki címnek azért na­gyobb az értéke. A harmadik meccs második félidejétől szi­gorítottunk a védekezésün­kön, s végül ez döntött. dzunics BRANiszLAV: - Gra­tulálok a Szolnoknak a baj­noki címhez. Minden elisme­résem a csapatomé, egész év­ben eredményesen, szépen ját­szottunk. Úgy gondolom, hol­nap már mi is nagyon tu­dunk örülni az ezüstéremnek. pontos szünetbeli különbség, de Hanga még egy hármast is rátett. A negyed közepétől aztán Báder Márton a hátán vitte csa­patát, a válogatott center korlát­lan úrnak bizonyult a vendégek palánkja alatt, s vezérletével szorossá tette az állást a házi­gazda, 60-62. A zárófelvonás az­tán ott folytatódott, ahol az elő­ző befejeződött, a Szolnok a 32. percben utolérte ellenfelét, majd Horváth triplájával hosz- szú idő után a vezetést is visz- szavette, mi több, nyolc ponttal meg is lépett ellenfelétől, 70-62. Megtörni látszott az Álba, Han­ga és Simon is elbizonytalano­dott, nem úgy Horváth Ákos, akinek duplájával tízre növelte előnyét a Szolnok, 74-64. Az utolsó percben egészpályás le­támadásra jött ki az Álba, de már ez sem segített rajta, az Olaj taktikusan megtartva a labdát, megőrizte előnyét és 0:2-ről fordítva megnyerte a baj­noki döntő ötödik felvonását. Az Olaj KK együttese parádés szezont tudhat maga mögött: ősszel a nemzetközi kupában re­mekelt, majd tavasszal előbb a Magyar Kupát, majd kedden es­te a bajnoki címet is megnyerte. Először bajnokok az egri vízilabdázók A vízilabda-bajnokság dön­tőjének visszavágóján az Eger remek hajrával 8-ó-ra győzött a címvédő Vasas el­len, így 15-14-es összesítéssel megszerezte a bajnoki címet. Gerendás György csapata az utolsó negyed előtt még egy- gólos hátrányban volt, innen tudott fordítani. Az egri póló­sok fennállásuk során elő­ször lettek bajnokok, a sikert több mint ezer szurkoló ün­nepelte a Dobó téren. A szettarány döntött a helyezések sorsáról a férfi röplabda-bajnokság 9-11. helyért zajló rájátszásá­nak zárómérkőzésén a Sze­ged 3:0 (20, 21, 20) arány­ban verte a Sümeget. Mivel a szegedi, a szolnoki és a sü­megi csapat is hozta hazai meccseit, a szettarány dön­tött a végső sorrendről. Utób­bi alapján kilencedik a Sze­ged, tizedik a Szolnok, míg tizenegyedik a Sümeg lett. Nyolcadikok lettek a kisúji sakkozók az NB i/B-s sakkbajnokság utolsó fordulójában a kisúj­szállási csapat 8:4 arányban nyert a Debreceni Sakkba­rátok ellen. Soraikban Bere- bora, Rat, Stanciu, Lázár, Egri és Terbe győzött, míg Luca, Kormos, ifi. Egri és Kecze döntetlent ért el. Az újonc kisújiak tavaszi siker- sorozatuknak köszönhetően a Maróczy-csoport nyolca­dik helyén végeztek. Szintai Dávid sikere a Tízek Bajnokságán a közelmúltban Zalaeger­szegen rendezték meg a Tí­zek Bajnokságát az utánpót­láskorú teniszezők számára, ahol a 14 évesek között a szolnoki Szintai Dávid vég­zett az élen. A hazai ranglista élmezőnyét maga mögé uta­sító fiatal játékos az elmúlt hetekben két nemzetközi via­dalon is részt vett, Zágráb­ban és Budapesten egyaránt a negyeddöntőig jutott. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZ0U0N.hu hírportálon olvashatnak. Világkupa-induló lett a szolnoki Lőrinc Renáta A hét végén, a budapesti Körcsar­nokban rendezték meg az után­pótlás korú judokák részére kiírt nemzetközi cselgáncsversenyt A Szolnok Városi Sportiskola kép­viselői kitettek magukért, két fi­ataljuk is aranyérmet szerzett.- Az ifjúsági és serdülő korú cselgáncsozók számára váloga­tónak is számított a megméret­tetés - tudtuk meg az SZVSI szakosztályának vezetőjétől, Török Ferenctől. - Németh Ti­bor tanítványa, a Rákóczi Álta­lános Iskola tanulója, Lőrinc Re­náta mindkét korcsoportban ta­tamira lépett. Az első napon az ifik 63 kilogrammos súlycso­portjában szerepelt, s végül győzelmei mellett egy veresé­get is elszenvedve felléphetett a dobogó legalsó fokára. Másnap a saját korosztályában is össze­mérte felkészültségét riválisai­val. Ekkor már nem talált legyő­zőre. Aranyérme egyben azt is jelenti, hogy mint válogatott versenyző jogot szerzett a világ­kupán való indulásra. A13 évesek korcsoportjában a 41 kg-ban induló Nagy Bence, il­letve az 54 kg-os Gőz Roland egyaránt az ötödik helyen végez­tek. A legfiatalabbak mezőnyé­ben (11 évesek) az SZVSI egyik legnagyobb ígéretének tartják a Belvárosi Általános Iskola tanu­lóját, Boros Ivánt. Az 50 kg-os ju­doka négy ipponos győzelmet aratva nyert aranyérmet. ■ G. J. Bálint Ákos is sokat tett a sikerért vízilabda A fiatal hálóőr jól helyettesítette Gárdonyi Andrást A Szolnoki Főiskola-Közgép vízi­labda-csapata megnyerte a Fe­rencváros elleni párharcot, ami az ötödik helyet és a nemzetkö­zi kupaindulást jelenti a mieink számára. A felek első, népligeti meccsén 10-7-es szolnoki siker született. A tiszaligeti visszavágó 19. percében 5-5 állásnál, azon­ban egy picit megremegett a léc. A hazaiak kapusát, Gárdonyi Andrást ugyanis tiszteletlen ma­gatartásért végleg cserével kiál­lította Juhász György játékveze­tő. A rutinos, a válogatott keret­ben is számításba vett Gárdonyi helyét a fiatal Bálint Ákos vette át. A mindössze 20 esztendős hálóőr nyolc OB I-es meccsen szerepelt idáig. Szerencsére most sem okozott csalódást, többször is bravúrral hárította a kapujára zúduló lövéseket.- Mikor edzőm, Cseh Sándor szólt, hogy máris ugorjak a víz­be, az volt első gondolatom, meg kell mutatnom, hogy mit tudok - kezdte Ákos. - Sokat számí­tott, hogy az első lövést, amit Kunac a jobb alsó sarok felé lőtt, sikerült hárítanom. A folytatás­ban is nagyon igyekeztem, igaz, kaptam két gólt, ám úgy érzem, én is hozzátettem valamit a csa­pat sikeréhez. A jövőről annyit, J még a következő évadra is szól a i szerződésem, szeretnék marad- | ni Szolnokon - mondta a kapus | a 7-7-es döntetlent hozó mérkő- I zés után. ■ V. Cs. A fehér sapkás szolnoki pólósok diadala ötödik helyet ért