Új Néplap, 2011. január (22. évfolyam, 1-25. szám)

2011-01-24 / 19. szám

ÚJ NÉPLAP - 2011. JANUÁR 24., HÉTFŐ SPORT 15 Három nap alatt kétezer verték az Ujbudát a női röplabdázók Kiütéses szolnoki siker * vízilabda Gólparádét rendezett a remeklő Tisza-parti gárda A női röplabda NB I. 1-4. helyé­ért zajló középszakaszában a hét végi dupla forduló mindkét mér­kőzésén az Újbuda volt a szolno­ki lányok ellenfele. Gulyás Fe­renc csapata a pénteki, 3:0 (16, 22, 17) arányú idegenbeli győ­zelem után vasárnap hazai pá­lyán is begyűjtötte a két pontot, SZOLNOKI FŐISKOLA RK-SI­ÚJBUDA TC 3:1 (16, 21, -19, 23) Tűzoltócsarnok, 100 néző. V;, Szabó Zs., Tillmann. Szolnok: ILLÉSNÉ, KARA- KAS, Kun B., Szlgediné, NAGY B., Nyári. Csere: Pammer (libe­ró), Hegedűs. Edző: Gulyás Fe­renc. Újbuda: Szűcs, Balczó, Gom­bai, Korbei, Kovács E., Bánhidy. Csere: Kovács D. (liberó), Jakab. Edző: Fekete Krisztina. Az eredmény alakulása, I. játszma: 5-3, 9-8, 12-12, 16-13, 21-14. II. játszma: 5-3, 10-5, 13- 10, 17-15, 21-21. III. játszma: 3- 5, 5-10, 10-12, 14-14, 14-18, 19- 22. IV. játszma: 5-1, 8-6, 13-7, 14-12, 16-16,19-20, 24-22. A nyitásban mutatott rendkí­vül gyenge teljesítmény az első két játszmában rányomta bélye­gét a vendégek játékára. Bár a háló túloldalán a szolnokiak sem sziporkáztak, lényegesen kevesebb önhibát vétettek el­lenfelüknél, ami elégnek bizo­nyult a kétszettes előnyhöz. A harmadik játékrészben nyitás­fogadási pontatlanságok követ­keztében hamar komoly hát­rányba kerültek a hazaiak, s bár szívós mezőnymunkával si­került felzárkózniuk, a 14-14 után bekövetkezett újabb rövid­zárlatot kihasználva szépítettek a fővárosiak. A negyedik szett négy szolnoki ponttal indult, ám lányainknak nem sikerült döntő előnyre szert tenniük a részsiker okán belelkesülő rivá­lissal szemben. Az Újbuda a játszma derekán másodszor is felállt a padlóról, ám játékosai a hajrában fontos pillanatokban rontottak, ami megpecsételte a sorsukat. gulyás Ferenc: - Számítot­tam rá, hogy nem lesz annyira könnyű, mint pénteken, de sze­rencsére behúztuk a győzelmet. fekete Krisztina: - Ha a ne­gyedik játszmában kicsit sze­rencsésebbek vagyunk, más­hogy alakulhatott volna a mér­kőzés. Ennyi hibával sajnos nem nyerhettünk. ■ Gönczöl G. A fehér sapkás szolnoki gárda nemcsak támadásban jeleskedett, hanem védekezésben is, hiszen kibekkeltek tíz emberhátrányos helyzetet Presztízsmérkőzésnek in­dult, de a végén tizenöt gólos szolnoki győzelem született a Szentes elleni pólóderbin. Varga Csaba SZOLNOKI FŐISKOLA-KÖZGÉP VSC—BODROGI BAU-SZENTESI VK 20-5 (3-2, 8-1, 5-2, 4-0) Tiszaligeti uszoda, 200 néző. Ve­zette: Fekete B., Vogel. SZOLNOK: Gárdonyi - PÁSZ­TOR 4 (1), R. GEORGESCU 2, Kovács 0., REGŐS 3, MARNITZ 3/ Császár 2. Csere: Mezei, GERRITSE 1, Hangay Z. 1, Bá­lint G. 2 (2), Hangay R., Süveges 2. Edző: Cseh Sándor. SZENTES: Sciortino - Aracz- ki A., Balogh Z., Németh D., Jó- zsa, Szabó Z. 1, Éles 2 (1). Cse­re: Horváth T. (kapus), Nacsev, Turzai 2, Nagy M., Beleon, Sza­bó L. Edző: Tóth László. Emberelőnyből 9/3, ill. 11/1. Kettős emberelőnyből: —, ill. 1/0. Ötméteresből: 1/1, ill. -. Kipontozódott: Süveges (27.), Németh D. (30.). Kiállítva (cserével végleg): Jó- zsa (11.). Mint írtuk, folyamatosan épül és szépül a tiszaligeti uszo­da, s ezen belül is a pólósok pa­radicsoma, a 33 méteres me­dence és annak környéke. Most újabb, kényelmes műanyag szé­kek kerültek a helyükre, és a to­vábbiakban is folytatódik a né­zőtér bővítése, csinosítása. Márciusban már a medence mindkét oldalán készen lesz­nek a lelátók, sőt az eddiginél egy modernebb eredményjelzőt is beüzemelnek hamarosan. A szolnoki gárda nemrégiben hollandiai túrán vett részt, ahol veretlenül végzett az élen. Az ott töltött egy hét alatt sokat gyakorolhatták a fiúk az ember­hátrányos védekezést, mert há­rom perc alatt három szentesi emberfórt is sikerült kibekkel- niük. Igaz, az ellentámadások során Bálinték sem tudtak beta­lálni, kétszer is telibe trafálták a kapufát. A folytatásban aztán beindult a gólgyártás, Marnitz találatát Bálinté követte, ezekre még válaszoltak a vendégek, hi­szen Bálint újabb gólját követő­en Turzai egy kacsázó lövéssel szépített. Az első negyed után még szoros volt az állás, ám az­tán óriási offenzívát nyitottak a Tisza-partiak, akik „számolatla- nul” lőtték a gólokat. Közülük egyik szebb volt, mint a másik, Regősék betaláltak centerből, kapásból, és gyors megúszások- ból is. Mire a szentesiek a táblá­Mesteri mondatok a lefújást követően cseh Sándor: - Örülök, hogy na bizonyítanunk. Nem a csapat motiváltán játszott, és ha lesz rá lehetőségünk, akkor szeretnénk a mostani­hoz hasonló produkciót nyúj­tani hazai közönség „ előtt. Tóth László: - Nincs ek­kora különbség a két csapat között, de ezt be is kellett vol­csinálunk tragédiát a vereségből, dolgo­zunk tovább. Cseh Sándor edző bízik a jó folytatásban ra néztek, már 11-3-as vesztés­re álltak. A fordulást követően kapust cserélt a vendéggárda, a máltai Ryan Sciortino helyett a rutinos Horváth Tamás állt a gólvonal elé. Ez sem zavarta a szolnokia­kat, a nagy kedvvel játszó Mar­nitz és Pásztor találataival ha­marosan tíz közte lett az állás, 13-3. A rutinos Éles ugyan szé­pített, ám Regősék továbbra sem álltak le és mutatós gólok­kal hálálták meg a közönség biztatását. A záró negyedben már csak az volt a kérdés, hogy eléri-e a bűvös húsz találatot a szolnoki legénység. Bár a bírók jó néhány szolnoki támadást kontrának ítéltek és visszafúj­tak, tovább folytatódott a jóleső góleső: Császár György hat má­sodperccel a vége előtt beállítot­ta a 20-5-ös végeredményt. A le­fújást követően jogosan zúgott a közönség vastapsa, a hazaiak ilyen különbségű győzelme is teljesen megérdemelt. A folytatásban előbb szombaton a BVSC ven­dégei lesznek a szolno­kiak, majd vasárnap este hat órakor a Deb­recent fogadják a ti­szaligeti uszodában. Ezüstérmet szerzett a jászberényi váltó vasárnap befejeződött a rö­vid pályás gyorskorcsolyá­zók budapesti országos baj­noksága. A címvédő, jászbe­rényi Huszár Erika sérülés miatt nem indult az ob-n, így női összetettben az 500, 1000, valamint 1500 méte­ren, majd a 3000 méteres szuperdöntőben is első Hei- dum Bernadett végzett az élen. A női váltóversenyben a jászberényi csapat máso­dikként ért célba. A Csíkszereda nyerte a hokibajnokságot a hsc Csíkszereda végzett az élen a közös magyar—ro­mán jégkorongbajnokság­ban, miután a döntő ötödik mérkőzésén, hazai pályán 3-1-re győzött a Dunaújvá­ros ellen. Az egyik fél ne­gyedik sikeréig zajló pár­harcot 4-1-es összesítéssel nyerték a székelyföldiek. A bronzérmet a Miskolci Je­gesmedvék szerezték meg. Elbukott Sopronban a körmendi együttes A hét végén két halasztott mérkőzést pótoltak a férfi kosárlabda-bajnokságban. A tabella harmadik helyén ál­ló Körmend amerikai irá­nyítója, a térdét fájlaló Mar­cus Moore hiányában 96-87- re kikapott Sopronban. Az új edzővel, Bencze Tamással a kispadon első bajnoki meccsét játszotta a Falco. A szombathelyiek 96-81-re nyertek Kaposváron, amivel megtartották reményeiket a legjobb nyolc közé jutásra. Schiavonevoltajobb a maratoni meccsen az ausztrál nyílt teniszbaj­nokság női egyesének nyol- caddöntőjében minden idők leghosszabb női Grand Slam-mérkőzését vívta az olasz Schiavone az orosz Kuznyecova ellen. A két ru­tinos játékos találkozóján 4 óra 44 perc játék után, 6:4, 1:6„ 16:14 arányban Schi­avone bizonyult jobbnak. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZÜLJÖN Jw hírportálon olvashatnak. Húsz percig bírta a franciák iramát a magyar válogatott kézilabda A mieinknek csak a németek legyőzése adhat reményt az olimpiai selejtezőn való részvételre A magyar férfi kézilabda-váloga­tott szombaton késő este az olim­piai, világ- és Európa-bajnok francia csapat ellen kezdte meg szereplését a svédországi vb kö­zépdöntőjében. Mocsai Lajos szövetségi kapitány úgy döntött, hogy erre a mérkőzésre nem ne­vezi Perez Carlost, akinek klub­ja, az MKB Veszprém három meccset engedélyezett a torna folyamán. A magyar csapat húsz percig kiválóan tartotta magát a hatalmas iramot diktáló ellenfél­lel szemben: Ilyés Ferenc, Mo­csai Tamás és Császár Gábor át- lövései sorra utat találtak a fran­cia kapuba. Ebben az időszak­ban többször vezettek is a mie­ink, ám az első félidő hajrájában számunkra kedvezőtlen fordula­tot vett a meccs. A gallok szigo­rítottak védekezésükön, a kapu­ba csereként beálló Karaboue pedig lehúzta a rolót, így a szü­netben már 18-13-as francia előnnyel térhettek pihenőre a csapatok. A fordulást követően Claude Onesta világklasszisok egész sorát felvonultató együttese rö­vid idő alatt pontot tett a csata végére. Karabatic, Accambray és Fernandez távoli bombáival szemben Fazekas Nándor és Mikler Roland is tehetetlennek bizonyult, a franciák előnye pe­dig alig negyedóra alatt tízgó­losra növekedett. Látván az egy­oldalú küzdelmet, Mocsai kapi­tány ekkor pihenőt adott a ma­gyar csapat meghatározó játé­kosainak. Bár a hátralévő játék­időben egy-egy villanásra ugyan még futotta válogatot­tunknak, már csak a francia győzelem különbsége maradt kérdéses. A 37-24-es végered­mény a látottak alapján abszo­A középdöntő állása AB-ÁG: 1. Franciaország 5 (95-75), 2. Spanyolország 5 (86-79), 3. Izland 4, 4. Né­metország 2 (74-80), 5. Ma­gyarország 2 (76-92), 6. Nor­végia 0 pont. lút reális, a két csapat ezen az estén sajnos nem volt azonos súlycsoportban. A nyitónap programjában szereplő másik két mérkőzésen a spanyolok 32-27-re verték a norvégokat, a csoportharma­dikként nulla ponttal induló né­metek pedig 27-24-es diadalt arattak Izland felett. Utóbbi eredmény tovább nehezítette a magyar válogatott dolgát, amely ma 18.15-kor sorsdöntő meccset vív a németek ellen. í eo Törő Szabolcséknak az olimpiai =í selejtezőn való részvételhez leg- | alább negyedik helyen kell vé- | gezniük a középdöntőben, ez f pedig csak győzelem esetén vál- I hat elérhetővé. ■ Iváncsik Gergő (labdával) és társai sorsdöntő méccs előtt állnak