Új Néplap, 2010. november (21. évfolyam, 254-278. szám)

2010-11-09 / 260. szám

UJ NÉPLAP — 2010. NOVEMBER 9., KEDD SPORT Elmaradt a Tiszaföidvár- Kunmadaras derbi A megyei II. osztályú labdarúgó- bajnokság Kunsági csoportjá­ban foghíjasra sikerült az őszi záróforduló. Az egész szezonban gyengélkedő kunmadarasi fel­nőtt gárda nem utazott el a ti­zenharmadik fordulóba kiírt mérkőzésre, az újonc Tiszafóld- vár elleni összecsapásra. Ezek után nem kell nagy jóste­hetség ahhoz, hogy borítékoljuk a szövetség fegyelmi bizottságá­nak várható döntését: a vétlen hazaiak minden bizonnyal 3-0-s gólkülönbséggel megkapják a találkozó mindhárom bajnoki pontját. A nagy kérdés csupán az, hogy egyéb büntetésben, esetleg pontlevonásban is része­sül-e a vétkes kunmadarasi klub, vagy megússza további re­torziók nélkül, csupán figyel­meztetéssel. A vendégek ifjúsági csapata viszont megjelent Tiszaföldvá- ron, pályára lépett, és kimon­dottan gólra törő játékot bemu­tatva, magabiztos, 5-2-es győ­zelmet aratott. ■ A tavaszi első forduló párosítása A megyei másodosztályú labda­rúgó-bajnokság őszi idénye a 13. forduló mérkőzéseivel véget ért. Hogy mikor kezdődik a tavaszi szezon, még nem tudni, de az biztos, hogy az alább párosítás­ban lépnek majd pályára a csa­patok. Jászsági csoport: Tiszajenő- Jászszentandrás, Kőtelek-Ti- szapüspöki, Nagykörű-Jászkis- ér, Pusztamonostor-Zagyvaré- kas, Jászjákóhalma-Jászalsó- szentgyörgy, Tószeg-Jászfény- szaru, Jászboldogháza—Szász­berek. Kunsági csoport: Tiszabura- Tiszagyenda, Tiszaföldvár-Ti- szaörs, Kengyel-Cserkeszőlő, Kunmadaras-Rákóczifalva, Martfű-Tiszaszentimre, Mező- túr-Tiszasas, Cibakháza-Ken- deres. ■ SZ0LJ0N.hU A SZOLNOK-JÁSZKUN ONLINE MARTFŰ-TISZASAS 0-0 Martfű Tiszasas Hadad HAJAGOS Kontos G. Letácsik HANGA VARGA FARKAS KátaiL KONTOS ZS. Csató HORVÁTH Erdei(Fari) Kun BOTTLIK Barna (Úti T.) Mohácsi Nagy HARMATOS (Kasza) Székely Réti Nyolczas (Gáspár). Sluk (Kátai Cs.). Edző: Edző: Hovodzák Ferenc. Tamás Andor. Martfű, 100 néző, vezette: Vis- nyei Zoltán. A végig mezőnyfólényben ját­szó hazaiak nem bírtak az ön- feláldozóan védekező újonc vendégcsapattal. Hiába várta toronymagas esélyesként az összecsapást a házigazda együttes, képtelen volt feltörni az újonc védelmét, így óriási meglepetésre döntetlen lett a találkozó vége. hovodzák Ferenc: - Az el­lenfél jól tördelte a játékot, mi pedig sajnos nagyon tompák voltunk, nem tudtunk a kapuba A kengyeli legénység remek játékkal rukkolt ki a zárófordulóban és mindhárom pontot otthon tartotta a Tiszagyenda ellen Tiszasasi bravúr Martfűn találni. tamás Andor: - Úgy érzem, a látottak alapján megérdemelten vittük el az egyik bajnoki pon­tot Martfűről. Ifi: 1-1 Juhász S. labdarúgás Megyei II. osztály, Kunsági csoport, 13. forduló KENGYEL-TISZAGYENDA 3-2 (2-1) CIBAKHÁZA-CSERKE 5-0 (2-0) MEZŐTÚR-KENDERES 3-1 (1-0) TISZABURA-RÁKÓCZI 1-1 (0-1) TISZAÖRS-T.IMRE 3-0 (1-0) Kengyel Tiszagyenda Cibakháza Cserkeszük) Mezőtúr Kenderes Tiszabura Rakóczifalva Tiszaörs Tiszaszentlmre Rimóczi Tasi Vincze Csík TÖRÖK Csontos Á. Gondos MAJOR Kalóz Ladányi Szabó Dobó Kalmár Gál Pisont Pádár TYUKODI CS. Méhesi FARKAS (Bállá) Szivák Szlávik (Demeter) Szőke Blaskó KISS Dr. Szűcs Túri TYUKODIT. Kácser Balogh Székely Varga M. Héder 1. Kocsis ILLÉS A. 1. SŐRÉS L. LISZNYAI Szerencsi Bíró Kecskeméti Mészáros Csabai Jenei VARGA Illés A. II. Hegyi (Nádudvari) Penti R. Túrói. Bujdosó (Veréb D.) SZIGETVÁRI (Orosz) Szabó Csikós HÉDER II. Sütő (Gere) Varga Bodó Lakatos Fehér M. (Fehér Zs.) DOBOS Potomai D. Takács Bezsella Kovács KESJAR Jakab SŐRÉS ZS. Ficzere Fehér R. Komáromi KISS L. Rózsa P. (Ferenczi) Kinyik OROSZI Búcsús (Berta) Törőcsik Moldván FARKAS Bodó Lévai POTORNAI G. . Tóth • Varga Dávid BOROS Karkus (Böjti) Papp (Ónodi) Debreczeni Sípos Szilágyi (Túró G.) Nagy NYÍRI Darai Balasi Rézsó (Zubor) TÚRÓCZI (Ferenczi) Borsos Kiss Penti A. Farkas (Tyukodi 1.) OROSZ Vidra Rózsa A. Erdei (Varga Dániel). Sebők (Nagy). Hegedűs. Gergulics. SZŐKE (Nagy). Kovács (Csontost). TÚRÓGY. Szokolai (Veréb V.). Novák (Kosina). Szőke. Edző: Edző: Erdei László. HéderZsolt Kengyel, 250 néző, vezette: Mol­nár József. Gólszerzők: Szabó (14.), Szlá- vik (45.), Varga Dávid (75.), ill. Boros (10.), Héder II. (53.). A két igazán támadófocit ját­szó csapat izgalmas mérkőzé­sén mindkét oldalon voltak re­mek megoldások, melyekből végül a hazai csapat került ki győztesen. erdei László: - Óriási szívvel játszottunk, nagyon büszke va­gyok a csapatomra. héder ZSOLT: - Kihagyott zic­cereink, a hazaiak lelkesedése és a játékvezető ítéletei is győ­zelemre segítették a Kengyelt, így csak a gratuláció maradt a számomra. Ifi: 5-1 Kovács T. Edző: Edző: Ézsiás Gábor. Gergulics Géza. Cibakháza, 200 néző, vezette: Varga Balázs. Gólszerzők: Túróczi 2 (30., 65.), Karkus (35.), Gere (75.), Berta (54.). Kiállítva: Berta (90.), ill. Törő- csik (35.), Borsos (90.). A cibakiak, élve emberelő­nyükkel, javítottak gólkülönb­ségükön. ézsiás Gábor: - Örülök, hogy győzelemmel fejeztük be a szezont, ez a teljesítmény le­het a kiindulója a következő idénynek. gergulics Gábor: - Helyzet- kihasználásból nem rossz a há­romból kettő, de a játékvezetők­nél ez az arány már nagyon gyengének tűnik. Ifi: 5-0 Molnár Cs. Edző: Edző: Tőke Imre. Szerencsi Miklós. Mezőtúr, 150 néző, vezette: Bodac Tamás. Gólszerzők: Sőrés Zs. 2 (6., 67.), Moldván (74., tizenegyes­ből), ill. Ficzere (81., tizenegyes­ből). Kiállítva: Túri (74.). Mindkét csapat támadólag lé­pett fel, így jó mérkőzés alakult ki, melyen végül a helyzeteit jobban kihasználó Mezőtúr megérdemelten győzött. tőke IMRE: - Jó csapat ellen jól is játszottunk, és ennek meg is lett az eredménye. SZERENCSI MIKLÓS: - Már tíz perc után eldőlt a mérkőzés. Sok játékosunknak rendet kell tenni a fejében. Gratulálok a jól játszó Mezőtúrnak. Ifi: 2-0 Gubucz M. Edző: Edző: Tárcza Zoltán. Árvái István. Tiszabura, 120 néző, vezette: Jandó Ferenc. Gólszerzők: Szilágyi (48.), ill. Komáromi (37.). Ilyen iramú mérkőzésekre van szüksége a tiszaburai csa­patnak a fejlődéshez. Azt azon­ban sajnálhatják a hazai szur­kolók, hogy most az ellenfélben volt egy remeklő kapus is. TÁRCZA ZOLTÁN: - Nagy ira­mú mérkőzésen, a második fél­idő alapján győzelmet érdemel­tünk volna. Örök tanulság, hogy gólra játsszák a focit. árvái István: - Gratulálok a csapatnak az őszi második he­lyezéséhez, a játékvezetés a mai nap nem érdemel semmi­lyen minősítést. Ifi: 0-5 Hajdú Sz. Edző: Edző: Fényes Csaba. Szivák Gyula. Tiszaörs, 100 néző, vezette: Do­bos Zsolt. Gólszerzők: Potornai G. (10.), Farkas (59.), Bállá (90.). A szomszédok rangadóján a hazaiak megérdemelten tartot­ták otthon a három pontot. fényes csaba: - Amit a csa­pattól kértem, csak a második félidőben tudta teljesíteni, de ez is meghozta a biztos győzel­münket. Gratulálok az egész gárdának. szivák gyula: - Ma nemcsak a hazai szurkolóknak, de ellen­drukkereinknek is örömet sze­reztünk. Köszönöm a szponzo­rok és az önkormányzat egész éves támogatását, továbbá a já­tékosok munkáját. Ifi: 1-2 Fényes Cs. így láttuk mi a MÁV játékosainak Löki elleni teljesítményét értékelés Úgy tűnt, mintha a szolnoki együttes tagjai az első bekapott gól után hitüket vesztették volna A labdarúgó NB I. tizenharma­dik fordulójában súlyos, 4-O-s ve­reséget szenvedett a Szolnoki MÁV FC együttese a bajnoki címvédő Debrecen otthonában. Pedig az első félidőben semmi jel nem utalt arra, hogy ekkora zakót kap a kék-fehér legénység, ám az első gólt követően kívülről úgy tűnt, hitét vesztette a gárda. Ezt követően pedig már csak egy csapat volt a pályán. rézsó Péter. Egy félidőn keresz­tül a mezőny legjobbjának bi­zonyult, a hazai játékosok kép­telenek voltak túljárni az eszén. A szünet után azonban Czvitkovics Péter szabadrúgá­sai már feladták a leckét szá­mára, és Szakály, valamint Coulibaly élt is a lehetőséggel. molnár zoltán. Ha egy kis sze­rencséje van, a huszadik perc táján megszerezhette volna a vezetést a MÁV számára, ám emelése a léc fölé szállt. Nagy csatát vívott Yannickkal, akit le is cserélt edzője. Antal Gábor. Nem volt szeren­cséje, két szabadrúgása is cen­tikkel kerülte csak el a Löki ka­puját. A védekezésben azonban csak 45 percig tudta tartani a lépést a debreceniekkel. balogh pál. A térdsérüléssel bajlódó védő nehezen boldo­gult a rendkívül erős Couliba- lyval, aki többször megverte. claudiu cornaci. Szünetig re­mekül tette a dolgát, még a tá­madásokhoz is igyekezett fel­zárkózni, ám az első gól előtt óriási hibát vétett: lyukat rú­gott a kapu előtt, Szakály pe­dig köszönte szépen, és meg­szerezte a vezetést a házigazda számára. Ez a baki aztán nem­csak őt, csapatát is megtörte. szálai botond. Ment, futott, ro­botolt, de nem tudott mit kezde­ni a lendületből érkező debre­ceni középpályásokkal. herve tchami. Új szerepkörben mutatkozott be az idegenlégi­ós és sokáig jól helyt is állt. A második félidő közepére azon­ban elkészült erejével, le is cse­rélte edzője. koós Gábor. Az első félidőben gólpasszt adott Igor Pisanjuk- J nak, nem rajta múlott, hogy § nem szerezte meg a vezetést a I MÁV FC. remili Mohamed. A jelek szerint £ örök tehetség marad, képtelen átlépni saját árnyékát Nem tud meghalni a pályán, az elvesz­tett párviadalok után egyszerű­en feladja a küzdelmet. hevesi-tóth tamás. Egy félidőn keresztül Cornacival remekül lezárták Czvitkovics Péterék elől a bal oldali területet, a szü­net után azonban már átfutot­tak rajta. Igor pisanjuk. A mennybe me­hetett volna a támadó, ameny- nyiben a 44. percben kihasz­nálja óriási lehetőségét. Elhi­bázta a ziccert, a szünet után pedig már nem is tért vissza a pályára. vörös Péter. Döntetlennél állt be, 4-0 lett a vége, azaz az ered­mény azt bizonyítja, nem tudott hozzátenni semmit a csapat já­tékához. Lassúnak, körülmé­nyesnek tűnt. Alex. Húsz percet kapott a bizo­nyításra, ám alig találkozott a labdával. Bár jól fejel, a harma­dik gólnál nagyon lemaradt Coulibalyról. lengyel Béla. Akkor lépett pá­lyára, mikor már teljesen alá­rendelt szerepet játszott csapa­ta. Ilyenkor már nehéz is fel­venni a ritmust. ■ Géléi József