Új Néplap, 2010. november (21. évfolyam, 254-278. szám)

2010-11-08 / 259. szám

ÚJ NÉPLAP-2010. NOVEMBER 8., HÉTFŐ SPORT A pályára befutó hazai nézők megverték a hidal kapust A labdarúgó NB III. szombati já­téknapján botrányos véget ért az újonc Jánoshida szabadkígyósi vendégjátéka. SZARVAS-JÁSZBERÉNY1-5 (0-2) Szarvas, 200 n., v.: Aradi Csaba. Szarvas: Valastyán - Závoda, Klimaj (Lós, 76.), ERDŐSI, Csel- Iák, Győri (Kugyela, 60.), Pá- kozdi, Kiszel (Rácz, 68.), PETY- KÓ, Bány, Nagy. Edző: Somogyi János. Jászberény: Papp T. - Luk­ácsi, Majzik, Székesi, Gulyás, MÓCZÓ, Bárkány, LÁSZLÓ, Molnár (Szilágyi, 65.), VA- SZICSKU, NÉMETH (Tóth 70.) (Hájos 74.). Edző: Tasi Zoltán. 15. perc: Vaszicsku 15 méte­res lövése egy védőt érintve a jobb alsó sarokban kötött ki, 0-1. 30. perc: Gulyás ment el a bal oldalon, középre adott, Móczó a kapufától visszagurított, és az érkező Németh Gyula a kapuba passzolta a labdát, 0-2. 50. perc: Bány a balösszekötő helyéről, éles szögből okosan a bal alsó sarokba lőtt, 1-2. 58. perc: Vaszicsku áthámoz­ta magát a védőkön, majd a ka­puson is, és az üres kapuba gu­rított, 1-3. 60. perc: Móczó elviharzott a jobb oldalon, majd a tizenhato­son belülről nagy gólt lőtt, 1-4. 82. perc: Szilágyi az alapvo­nalról, a kimozduló kapus mel­lett okos gólt lőtt, 1-5. A Jászberény már az első fél­időben is nagyobb különbség­gel vezethetett volna, de elpus­kázta lehetőségeit. A szünet után viszont magabiztos győ­zelmet aratott. somogyi János: - Megérde­melten győzött a vendégcsapat. Tasi Zoltán: - Helyzeteink alapján megérdemelt győzel­met arattunk. SZABADKÍGYÓS-JÁNOSHIDA 2-O-NAL FÉLBESZAKADT Szabadkígyós, 150 néző, vezette: Szöllősi Ferenc. Szabadkígyós: Sztankó — Ba- gi, Szokol, Bánfi, Vandlik, Mur­vai, Rattai, Mátó, Knyihár (Tóth, 57.), Gazsó, Bérezi. Edző: Szép­laki Sándor. Jánoshida: Ulviczki — Fülöp, Ábel, Pelles, Eszes Gy., Rontó, Nagy A., Nagy G. (Koncz, 57.), Palicz, Balogh (Gömöri, 10.), Lippai (Gulyás, 46.). Edző: Sza­bó Imre. 44. perc: A vendégvédők soro­zatos hibája után Gazsó közel­ről megszerezte a vezetést, 1-0. 56. perc: Bérezi nyolc méter­ről a jobb sarokba lőtt, 2-0. 67. perc: Ulviczki a kaputól húsz méterre szabálytalanko­dott, mire a nézők befutottak a pályára. A játékvezető azonnal lefújta a mérkőzést. Nem volt elég, hogy a hidaiak erősen tartalékosán léptek pá­lyára, sérülések miatt korai cse­rékre is kényszerültek, még a cserekapus is mezőnyjátékos­ként lépett pályára. A 67. perc­ben futballpályán ritkán látható események történtek: a vendé­gek kapusát a nézők földre te­pertők, ütötték-rúgták, még a segítségére siető édesanyját is bántalmazták. széplaki Sándor: - Biztosan vezettünk, amikor a felelőtlen szurkolók miatt ilyen nehéz helyzetbe kerültünk. szabó IMRE: — Pályafutásom során, hála a sorsnak, ilyen helyzetbe még nem kerültem. ■ Besenyszögön érdekes meccset láthattak a nézők, az első részben a karcagiak, a másodikban a hazaiak veszélyeztették többet a kaput Nőtt a Nagyiván előnye labdarúgás Megyei I. osztály: ellentétes félidők Besenyszögön BESENYSZÖG­-KARCAG 2-2 (0-2) KUTE-CSÉPA 3-0 (2-0) ÚJSZÁSZ-KESE 1-0 (1-0) ABÁDSZALÓK­-K.SZÁLLÁS 0-1 (0-0) Besenyszög Karcag Kunszentmárton Csépa Újszász Kunhegyes Abádszalók Kisújszállás Hagyó Móga Berta Gyurkó Kovács Gy. Láng MAGYAR Emészt Kecső (Balogh) BAKOVSZKI BARTUSZ Rákóczi Varga Jónás Témák Balia 1. Szalai Orosz Garáz Burján RÉZSÓ (Czifra) GÁCSI Lányi Kállai Horváth Lévai Oláh Golovics Lengyel Pádár TAKÁCS J. Balia R. Varga (SZABÓ) Szívós G. (Fodor B.) HEGEDŰS Gálfi (Borsos) FARKAS Sós (Váradi) Káli (Takács Z) Farkas RIMÓCZ1 Balogh Papp BOSÁNSZKIZS. Czibak (KONKA) Szabó D. (Oláh) Farkas LADÁNYI Szekeres Szívós Gy. FÖLDI (Somodi Sz.) Kézsmárki Balogh Imre Tóth J. SZENDREI Merena Bodor HATÁRA. BOSÄNSZKIM. Mérész (Kovács Sz.) Földvári (Molnár) Csonka Balogh KOVÁCS Nagy HATÁR F. (Somodi D.) TALMÁCSI DR. KATONA Balogh A. (Szabó K.) Varga Szabó (Bódi) Szilágyi o' Szertannal (Rajcsányi) OBERNA (Vincze) Pálinkás Sipos Gál .io Barkóczi Németh Tóth Erdei SINDEL Vereb (Papp) Szurmai Balogh Zs. Vona Májer (Berta) Edzó: Edzó: Edző: Edzó: Edzó: Edzó: Megbízott edző: Edzó: L Kiss Lajos. Orosz István. Tóth Márton. Fialka György. Mérész Zoltán. Varga János. Szabó Zoltán. Csillag László. Besenyszög, 150 néző, vezette: Gyertyás Zsolt. Gólszerzők: Szalai (47.), Rimó- czi (78.), ill. Erdei (16.), Balogh (42.) Kemény mérkőzésen az első félidő a Karcagé volt, a máso­dikban viszont a Besenyszög győzelmet szalasztott el. l. Kiss Lajos: - Az első félidőt átaludtuk, a másodikban akár a győzelmet is megszerezhettük volna. orosz istváN: - Úgy érzem, hogy több volt ebben a mérkő­zésben. Kunszentmárton, 180 néző, ve­zette: S. Nagy Zsolt. Gólszerzők Határ F. (8.), Sin- del (4L), Oberna (51.) Sportszerű mérkőzésen igazi presztízscsatát láthatott a kö­zönség. A helyzeteit jobban ki­használó kunszenti csapat megőrizte hazai veretlenségét. Tóth Márton: - Jó csapat el­len, időnként sziporkázó játék­kal, rászolgáltunk a három pontra. fialka györgy: - El kell is­mernem, megérdemelt győzel­met arattak a hazaiak. Újszász, 100 néző, vezette: Sza­bó Sándor. Gólszerző: Rézsó (7.) A rossz talajú pályán nem alakulhatott ki igazán jó játék, a kapuk nagyon keveset forogtak veszélyben, a nézők alig láttak helyzeteket. A három pontot vé­gül egy jól eltalált lövés döntöt­te el a hazaiak javára. MÉRÉSZ ZOLTÁN: - Egy gól, és más semmi... varga János: — Tettük becsü­letesen a dolgunkat, egy pont­rúgás viszont mindent eldön­tött. Abádszalók, 100 néző, vezette: Munkácsi László. Gólszerző: Balia I. (70.) Az ezer sebből vérző hazaiak alaposan megnehezítették a vendégek dolgát. szabó Zoltán: - Erősen tar­talékos csapatom nem tudta megakadályozni a jó erőkből ál­ló vendégek győzelmét. csillag László: - Helyzetek sokaságát dolgoztuk ki, de rendre ki is hagytuk azokat. Vé­gül azért egy szerencsés góllal nyertünk a lelkes hazai csapat ellen. Ifi: 0-4 Kecső Ifi: 3-1 Dobos Ifi: 0-3 Konka 0. Ifi: 0-2 Bodor FEGYVERNEK-ROSENBERGER 1-1 (0-0) T.MIKLÓS-TÚRKEVE Fegyvernek Rostás Farkas Z. Bognár (Gácsi) Tukarcs Gyáni Farkas P. (Szász) Ballagó Faragó A, ifj. Farkas Zoltán Faragó Zs. Csortos (Albert) Edző: Faragó Attila. Jászárokszállás DUDÁS Rédei G. ÖRDÖG Csömör Sz. Ivony Kaszab (Kóczián) Csömör L (Fülek!) Kiss Ducsai ÉLIÁS Rédei D. Edző: Lukácsi Antal. Tőrökszentmiklós TÓTH Rab KINYIK Gergely PINTÉR Hack(Héder) POLGÁR Fehér GUSZTAFIK Rupa(Csőke) Angyal Edző: Szecsei József. 2-1 (1-0) Veteriner __________ Kis s Tóth István (Tóth Imre) Varga I. Ökrös Sass Sólyom (dr. Bodó) Lakatos Horváth Erdei NAGY Laskai(Barna) Edző: Barna Gábor. Fegyvernek, 150 néző, vezette: Felföldi István. Gólszerzők: Ballagó (50.), ill. Ducsai (70.) Még a megyei I. osztályhoz képest is alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. A látottak alapján igazságos dön­tetlen született. FARAGÓ ATTILA: - Fájó ilyet mondani, de ilyen gyenge játék­kal nem is érdemeltünk volna győzelmet. lukácsi ANTAL: - Úgy érzem, rászolgáltunk az egy pontra. Ifi: 3-1 Faragó Tőrökszentmiklós, 300 néző, ve­zette: Kerepesi János. Gólszerzők: Polgár (42.), An­gyal (46.), ill. Erdei (54.) Kiállítva: Angyal (70.) Ritkán látható, színvonalas találkozón a miklósiak küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak. szecsei József: - A csapat­munka meghozta gyümölcsét. barna Gábor: - Ilyen elke­rülhető gólokat, melyeket mi kaptunk, egy csapat sem tud el­viselni. Gratulálok a miklósiak győzelméhez. Ifi: 4-2 Nagy K. NAGYIVAN-TISZAFURED 3-2 (2-0) Nagytván________ BALOGH Pékó NAGY Berényi Pallai (Szatmári) ANTAL Polgár Csehi Takács (Siska) Szilágyi (Berecz) FEKETE Edző: Illés Rudolf. Kiss Attila. Gólszerzői te (27.), Polgár (50.), ill. Kontra (56.), Dorcsák (60.) A szomszédvárak rangadóján végig izgalmas, hajtós meccset láthatott a szépszámú közönség. ILLÉS RUDOLF: - Megérdemelt a győzelmünk, de 3-0 után ki­engedtünk, s ez majdnem meg­bosszulta magát. Gál ZOLTÁN: — Örülök, hogy megnehezítettük az őszi bajnok dolgát. Ifi: 2-3 Illés JASZAPATI-SZAJOL 2-1 (2-0) Tiszafüred Jászapáti Szajol Magi Tajti J. Rigó DORCSÁK KOVÁCS J. Bodnár Zs. Bozsó NagyK. CSATHÓ Földi Menyhárt CSAJBÓK TÓTHT. Budai Guba Tóth L TAJTI ZS. Szedlák DAJKA Móczó (Katona) Erdős (Tóth) Serucza Illés Benedek (Bodnár S.) Kiss (Horváth) TORBA Donkó NÉMETH BOBÁK Pongó(PAPP) KONTRA (Kocsmár) Gazsó (BirkásM., Bója). Bogdán. Edzó: Edzó: Edzó: Gál Zoltán. Lódi László. Kun Mihály. néző, vezette: Jászapáti, 100 néző, vezette: Dó­sa Árpád. ntal (12.), Feke­Gólszerzők: Gazsó (19.), Torba (29.), ill. Bogdán (81.). Szép, napos időben, az első félidőben nyújtott gólra törő já­tékával a hazai csapat előnyét a második játékrészben, ha nehe­zen is, de megtartotta. lódi László: - Jelenlegi hely­zetünkben nagyon fontos há­rom pontot szereztünk. kun mihály: — Az első félidő harmatgyenge játéka eredmé­nyezte a vereségünket. Ifi: 2-1 Tajti Vasárnap pont nélkül maradtak csapataink Nem a mi csapataink napja volt a vasárnap. A labdarúgó NB III. Alföld-csoportjában szereplő két szolnoki együttesünk egy­aránt vereséget szenvedett. A Szpari pontnélkülisége különö­sen fájdalmas, hiszen papíron esélyesként várta a gyulaiak vendégjátékát, ám csupán egy­szer, akkor is tizenegyesből tudta bevenni a vendégek ka­puját, míg a Békés megyeiek kétszer is beköszöntek a Tisza- partiak hálójába. A kis-MÁV rangadóra utazott Dabasra, s bár mindvégig úgy tűnt, leg­alább döntetlennel tér haza, vé­gül nagy csatát követően vere­séget szenvedett. SZOLNOKI SPARTACUS-GYULA 1-2 (1-1) Szolnok, Tiszaliget, 100 néző, vezette: Bánáthy János. Szolnok: Ozsvárt - Lécz (Markóth, 73.), BODA, Rónyai, Horváth, Szabó T., Ulviczki (Szabó D., 60.), SZOBOSZLAI, Hadad, Sárkány, Ruskó. Edző: Horváth Csaba. Gyula: HARMAN - Rostás, Vincze, Wéber, Valentényi, Ze- lenyánszki (Mancsek, 28.), BÁ­LINT, Okos, NAGY, Bagyinszki (Ponyokai, 56.), Balogh (Czira, 77.). Edző: Fodor Sándor. Gólszerzők: Szoboszlai (37., tizenegyesből), ill. Nagy (25.), Bálint (55.). A két, közel azonos képessé­gű csapat küzdelméből a ven­dégek kerültek ki győztesen, annak ellenére, hogy a máso­dik játékrészben a héíyzetek sokaságát dolgozta ki a hazai csapat, de azokat sajnos el is hibázta. HORVÁTH CSABA: - Azt kell, hogy mondjam, ma délután le­süllyedtünk az ifibajnokság szintjére. fodor Sándor: - Ha a hely­zeteinket kihasználjuk, na­gyobb arányban is nyerhettünk volna a sportszerű Spartacus ellen. DABAS—SZOLNOKI MÁV FC II 1-0 (0-0) Dabas, 150 néző, vezette: György Sándor. Dabas: Ambrus — Buczkó, Csáki, Halgass, Danyis, Csen­des, Magyar (Basa), Fecesin (Valenszki), Szűcs, Murányi, Lendvai (Teiringer). Edző: Ke­resztúri András. Szolnok: Modla - Felföldi, Szakács, Urbán-Szabó, Bálint, Pintér, Szecsei E., Kalmár (Pol­gár), Németh (Blaskovits), Be­nedek (Szecsei P.), Marozas. Edző: Bontovics Ferenc. Gólszerző: Teiringer (92.). Kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés. Már mindenki el­könyvelte a döntetlent, amikor a hazaiak egy figyelmetlensé­get kihasználtak a hosszabbí­tásban, bevették Modla kapu­ját, s ezzel megszerezték a győ­zelmet. KERESZTÚRI ANDRÁS: - Nem volt benne a győzelem a mai mérkőzésben, ezúttal szeren­cse is kellett ahhoz, hogy meg­szerezzük a három bajnoki pontot. BONTOVICS FERENC: - Az első félidőben nekünk, a második­ban a hazaiaknak volt több le­hetőségük. Nagyon nem jó ér­zés a 92. percben vereséget szenvedni. Ennek ellenére úgy érzem, a látottak és a helyzetek alapján nem érdemeltünk vere­séget. ■ ........ 11