Új Néplap, 2010. november (21. évfolyam, 254-278. szám)

2010-11-22 / 271. szám

SPORT 11 ÚJ NÉPLAP - 2010. NOVEMBER 22., HÉTFŐ A Jánoshida gárdája számára már befejeződött az őszi szezon A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjában szombaton lejátszotta idei utolsó bajnoki mérkőzését a jánoshidai együttes. Szabó Imre edző tanítványai az utolsó fordu­lóban szabadnaposak lesznek, így tulajdonképpen már meg is kezdhetik téli pihenőjüket. Az újonc nehéz idényt tudhat maga mögött, hiszen pályája felújítása miatt ősszel valamennyi talál- , kozóját idegenben volt kényte- • len lejátszani. Mindez eredmé­nyességén is meglátszik, hiszen nehezen vette fel a harmadosz­tály ritmusát. Már az is elisme­résre méltó teljesítménynek szá­mít, hogy maradt esélye tavasz­ra, a bentmaradás kiharcolásá­ra. A szezonzárón tulajdonkép­pen csak az első félidő hajrájáig volt esélye a pontszerzésre a gár­dának, a második bekapott gól után eldőlt a találkozó sorsa. TISZA VOLÁN SZEGED-JÁNOSHIDA 5-0 (2-0) Szeged, 100 néző, vezette: Me- dovarszki István. Szeged: Dongó - Pénzváltó, Vida, Mórocz, SZABÓ (Grün- vald, 69.), BOLDIZSÁR (Frank, 75.), Dargó (Huszárik, 46.), BU- ZÁSI, Vágó, Végh, BERECZKA. Edző: dr. Bucholcz Gábor. Jánoshida: Koncz - Pelles, Eszes B., Rontó, Fülöp (Zrupkó, 81.), Nagy, Eszes Gy., Orlóczki (Kun, 46.), Palicz (Gömöri, 64.), Ábel, Lippai. Edző: Szabó Imre. 10. perc: Az elalvó jánoshidai védők közül Szabó kiugrott, és 15 méterről a jobb sarokba emelt, 1-0. Fülöp Ádám sem tudta megmen­teni a hidai gárdát a vereségtől A játékos-edző, Orosz István (középen) dirigálta karcagi legénység az utolsó fordulóban, nagy csatában, Szajolból rabolt pontot Véget ért az őszi idény labdarúgás Megyei I. osztály: a Nagyiván hátát nézi a mezőny SZAJOL-KARCAG 2-2 (2-1) KUTE-ABÁDSZALÓK 6-2 (3-1) ÚJSZÁSZ-ROSENBERGER 3-0 (1-0) BESENYSZÖG­TÚRKEVE 1-4 (0-3) Szajol Karcag Kunszentmárton Abádszalók Újszász Jászárokszállás Besenyszög Veteriner Rigó Móga Berta Takácsi Kovács BORDÁS Hagyó Kiss BOGNÁR Rajcsányi Bartusz Csonka (Tóth) DR. KATONA NAGY TÓTH TÓTH ISTVÁN. Csató Orosz Garáz Lányi Sipos Csömör Sz. (Tóth) KECSŐ VARGÁI. Csajbók LÉVAI HEGEDŰS TakácsJ. BALOGH Rédei G. Bodorik (Héja) NAGY Dalmadi (Benedek) Henk PAPP Molnár Mérész Rédei D. KINYIK SÓLYOM Kispál (Tóth) Balogh (Fodor B.) Földi (OLÁH) Szabó SZURMAI Csömör L. (Major) Horváth Varga Z. Bodnár (Guba) Kocsis SIPOS Barkóczi (Kovács Sz.) KISS Szekeres DR. BODÓ Donkó Bodor HATÁRA. Sipos Rézsó Ducsai (Árpás) Szabó HORVÁTH PAPP SZÍVÓS Sindel (Somodi D.) Varga Varga (Czibak) ÉLIÁS Merena (Rimóczi) Erdei (Kántor) Pongó Bukovinszki Obema (Bagi) Témák Farkas Kóczián (Ballagó) Gyáfrás (Balogh) Barna (Tóth Imre) Szedlák. Erdei. HATÁR F. (Somodi Sz.). Vona. Konka Czifra. Ördög. SZILÁGYI. Laskai (Lakatos). Edző: Edző: Edző: Megbízott edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Kun Mihály. Orosz István. Tóth Márton. Szabó Zoltán. Mérész Zoltán. Lukácsi Antal. L. Kiss Lajos. Barna Gábor. Szajol, 100 néző, vezette: Rusz Tamás. Kunszentmárton, 160 néző, ve­zette: Leitmann Attila. Újszász, 150 néző, vezette: S. Nagy Zsolt. Besenyszög, 150 néző, vezette: Laczkó Zoltán. Gólszerzők: Szedlák (27.), Papp (45.), ill. Lévai (4L), Orosz (64.). Küzdelmes, hajtós mérkőzé­sen, az utolsó öt percben mind­két csapat kicsikarhatta volna a győzelmet, de végül maradt az igazságos döntetlen. kun Mihály: - Egy ponttal el­maradtunk a tervezett húsztól, de újoncként helytálltunk. orosz istván: - Jókor jön a szünet, gratulálok a fiataloknak az egész éves munkához. Ifi: 1-2 Hamar T. Gólszerzők: Határ F. (16.), Föl­di (28.), Sipos (44., tizenegyes­ből), Óberna (62.), Határ A. (67.), Hegedűs (88.), ill. Vona (23.), Varga (75.). A jobb játékerőt képviselő kunszenti csapat magabiztos győzelemmel szerezte meg a három bajnoki pontot. Tóth Márton: - Ma kiadtuk magunkból, ami bennünk volt. szabó ZOLTÁN: - Sajnos ez a mérkőzés is olyan volt, mint az egész szezonunk. Ifi: 13-0 Dobos P. Gólszerzők: Szurmai 2 (30., 72.), Sipos (65.). Magabiztos játékkal szerezte meg a három bajnoki pontot a szezonzárón a számtalan hely­zetet kidolgozó, de el is hibázó hazai csapat. mérész ZOLTÁN: - Megérde­melt győzelmet arattunk, bár el kell ismernem, a helyzetkihasz­nálásunkon azért van mit javí­tanunk. lukácsi ANTAL: - Gratulálok a hazai csapatnak. Ifi: 0-0 Molnár I. Gólszerzők: Tóth (63.), ill. Er­dei .(9.), dr. Bodó (35.), Horváth 2 (37., 78.). Az év utolsó mérkőzésén a re­meklő Túrkeve kiváló találko­zón győzte le a szintén jól játszó Besenyszögöt. L. kiss LAJOS: - Korrekt játék- vezetés mellett helyenként jól játszottunk, de sok döntő hibát vétettünk. barna Gábor: - Mindent megtettünk azért, hogy szépen zárjuk az idényt. Ifi: 4-0 Kecső P. 4L perc: A vendégvédők lesre állítással kísérleteztek, Berecz- ka azonban egymaga oldotta meg a helyzetet, a kapust is ki­cselezve helyezett a hálóba, 2-0. 52. perc: Buzási könnyedén gurított a kapu közepébe, 3-0. 55. perc: Buzási lemásolta há­rom perccel korábbi produkció­ját, hasonló helyzetből ezúttal sem hibázott, 4-0. 72. perc: Pelles indítását Kun a kapufára vágta. 75. perc: Gömöri került óriási ziccerbe, de az üres kapuba sem sikerült betalálnia. 82. perc: Bal oldali beadásra Huszárik érkezett, és tíz méter­ről a jobb sarokba gurított, 5-0. Az első játékrészben még úgy-ahogy partiban volt a já­noshidai csapat, a szünet után azonban erősen visszaesett tel­jesítménye. A látottak alapján a szegedi együttes ilyen arányú győzelme is megérdemelt. DR. BUCHOLCZ GÁBOR: - Vég­re győzelemmel örvendeztettük meg szurkolóinkat. szabó IMRE: - Három hónap­ja erre a napra vártam. ■ FEGYVERNEK­T.FÜRED 3-5 (2-2) T.MIKLÓS—CSÉPA 0-1 (0-0) NAGYIVÁN—K.SZÁLLÁS 3-2 (1-1) Fegyvernek Tiszafüred Törökszentmiklés Csépa Nagyiván Kisújszállás Rostás Magi Tóth GYURKÓ Balogh Z. Emészt FarkasZ. Kiss Rab BOSÁNSZKY ZS. Pékó Balia 1. Bognár Földi Gergely BOSÁNSZKYM. Nagy Kállai Tukarcs Tóth L Pintér (Csőké) Rákóczi Perényi S. Nagy Farkas P. (Gácsi) TÓTHT. Fehér Papp (Gálfi) Pallai Balia R. Ballagó Kocsmár (Járdán) Gusztafik Gácsi Polgár SZENDREI Faragó A. (Fülöp) NÉMETH Polgár BURJÁN Csehi BALOGH A. ifj. FarkasZ. Serucza Rupa Talmácsi Takács Ladányi Faragó Zs. Dorcsák HéderR. GOLOVICS Szilágyi (Dér) Németh (Berta) KINDERT (Szász) BOZSÓ Angyal Pálinkás Szatmári (Kiss) MÁJER GYÁNI. KONTRA. Hack(HéderA.). Véreb (Borsos). Fekete. SZABÓ. Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Faragó Attila. Gál Zoltán. Szecsei József. Fialka György. Illés Rudolf. Csillag László. Fegyvernek, 150 néző, vezette: Törökszentmiklós, 200 néző, ve­Nagyiván, 150 néző, vezette: Ká­Dobos Zsolt. zette: Czékus Sándor. lé Elemér. Gólszerzők: Faragó A. 2 (36., Gólszerző: Gácsi (59.). Gólszerzők: Csehi 2 (27., 77.), 40.), Fülöp (89.), ill. Bozsó 2 Sok hibával tarkított találko­Nagy (68.), ill. Ladányi (40.), (17., 85.), Tóth T. (24.), Németh zón a látottak alapján a hazaiak Szabó (63.). (63.), Kontra (68.). nem érdemeltek győzelmet. Fordulatokban gazdag, ke­Kiállítva: Tukarcs (54.) Igaz, vereségét sem. mény mérkőzésen a Szerencsé­Míg ilyen óvodás gólokat kap szecsei József: - Sajnáljuk, sebb hazaiak nyertek. a hazai együttes, jobb ered­hogy a végén hiba csúszott az ILLÉS RUDOLF:- Tartalékosán, ményre nem is számíthat. egyébként szép őszi teljesítmé­vért izzadva, de győzelemmel FARAGÓ ATTILA: - 0-2 Után nyűnkbe. mehetünk a szezonzáró bálra. még felálltunk, de a kiállítás fialka GYÖRGY: - Értékes ide­csillag László: - A mai mér­megpecsételte sorsunkat. genbeli győzelmet arattunk az kőzésen nemcsak helytálltunk, Gál ZOLTÁN: - Megszereztük mezőnyben egyenrangú hazai­hanem jobban is játszottunk, első idegenbeli győzelmünket. akkal szemben. mint az őszi bajnok. Ifi: 1-1 Faragó Zs. Ifi: 6-1 Nagy K. Ifi: 1-5 Illés R. JÁSZAPÁTI-KESE 0-1 (0-0) Jászapáti Kunhegyes TajtiJ. Menyhárt HORVÁTH R. Kovács Budai (Birkás) TAJT1ZS. Illés Móczó (Horváth G.) Torba Bobák Gazsó. Edző: Lódi László. LÁNG SZABÓ D. JÓNÁS GÁCSI Sós Nánási Imre Balogh A. Gál Szabó K.(Rózsa) Balogh Zs. (Oláh). Edző: Varga János. Jászapáti, 100 néző, vezette: Györgyfi György. Gólszerző: Balogh Zs. (67.). Kiállítva: Balogh A. (57.). Egyenlő erők küzdelmében, nagy védelmi hibából a ven­dégcsapat szerzett gólt, és el­vitte a három pontot. LÓDI LÁSZLÓ: - Hatalmas nehézségeink ellenére végül szereztünk 18 pontot, köszö­net érte mindenkinek. varga János: - Szerencsés góllal győztünk, de ma tet­tünk is érte. Ifi: 1-2 Tajti G. Az első félidőben kialakult a megyei rangadó végeredménye Megyei rangadót rendeztek a labdarúgó NB III. Alföld-csoport­jában vasárnap délután. A Ve­gyi-pálya alkalmatlansága miatt a Spartacus ismét a tiszaligeti műfüves pályán volt kénytelen fogadni ellenfelét. A találkozó ér­dekessége, hogy a két együttes tagjaiból jó néhányan megfor­dultak pályafutásuk során a Szolnoki MÁV színeiben. A há­zigazdák csapatából Kolláth, Bo- da, Ulvicki, Szoboszlai, Horváth Csaba, a jászberényiek közül Lukácsi és Németh Gyula is sze­repelt a tiszaligeti alakulatban. szolnoki spartacus­JÁSZBERÉNY 2-2 (2-2) Szolnok, Tiszaliget, műfüves pá­lya, 100 néző, Csöngető Endre. Szolnok: Kolláth - LÉCZ, Ró- nyai, BODA, Szabó D. (Markóth, 70.), Ulvicki, SZOBOSZLAI, Horváth Cs., SZABÓ T., Hadad, Ruskó. Edző: Horváth Csaba. Jászberény: PAPP - Lukácsi, Majzik, Székesi, Gulyás, Mó­czó, SZERENCSI, BÁRKÁNYI, Szilágy (Molnár, 60.), Vaszics- ku (Hájos, 84.), NÉMETH. Edző: Tasi Zoltán. 3. perc: Ruskó lövését maga­biztosan védte Papp Tamás. 11. perc: Megszerezte a veze­tést a vendégcsapat: Bárkányi 25 méterről kilőtte a jobb sar­kot, 0-1. 19. perc: Szabó Tamással szemben szabálytalankodtak a herényi védők a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Szo­boszlai magabiztosan értékesí­tette, 1-1. 24. perc: Mintaszerű hazai tá­madás futott a pályán, melynek végén Szabó Tamás lőtt a ven­dégek kapujába, 2-1. 41. perc: Szilágyi beadását Németh Gyula fejelte Kolláth Ferenc hálójába, 2-2. 46. perc: Ruskó nagy helyzet­ben a kapusba fejelte a labdát. 50. perc: Hadad lövését Papp tenyerelte szögletre. 54. perc: Vaszicsku került nagy helyzetbe, de a kapu fölé durrantott. 58. perc: Németh lövését Kol­láth Ferenc nagy bravúrral há­rította. 67. perc: Hadad célozta meg a herényi kapu jobb sarkát, Papp azonban szögletre mentett. Az osztály színvonalát meg­haladó, végig küzdelmes mér­kőzést vívott két megyei csapa­tunk. A rangadón nem bírtak egymással felek, a látottak alap­ján a döntetlen igazságos. Horváth CSABA: - Küzdel­mes mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született. TASI ZOLTÁN: - Színvonalas meccsen, úgy érzem, uraltuk a játékot, mégis meg kellett elé­gednünk a döntetlennel. ■ A berényi Németh Gyula vendég­ként góllal tért vissza a Tiszaligetbe