Új Néplap, 2010. október (21. évfolyam, 229-253. szám)

2010-10-04 / 231. szám

ÚJ NÉPLAP - 2010. OKTÓBER 4., HÉTFŐ SPORT 11 Büntetőt is hibázva szenvedett vereséget a JSE A labdarúgó NB 111. Alföld-cso­portjában meglepő hazai veresé­get szenvedett a Jászberény együttese. A vendég újbudai gár­da úgy nyert a JSE otthonában, hogy edzője, Kenyó Zoltán eltil­tás miatt csak a lelátóról irányít­hatta csapatát. JÁSZBERÉNY—ÚJBUDA 2-3 (0-1) Jászberény, 200 néző, vezette: Vörös Sándor. JÁSZBERÉNY: Papp T. - Va- szicsku, Bárkányi, Majzik, Gu­lyás, Móczó, Székesi, László (SZERENCSI 46.), Szilágyi (TÓTH 46.), Németh Gy., Molnár (Hájos 75.). Edző: Tasi Zoltán. UJBUDA: Petrovics — Hor­váth T., Székely, LAKI, Budai, KUN, Kovács D. (Horváth L. 84.), Suth, KÖVESDI, Nagy T, Potemkin (Pleszkán 78.). Edző: Kenyó Zoltán. 13. perc: Egy kapu elé ívelt szabadrúgást az elmélázó vé­dők asszisztálása mellett Laki hat méterről a kapu bal oldalá­ba sarkalta, 0-1. 20. perc: Székesi 35 méteres szabadrúgása magasan a kapu fölött hagyta el a játékteret. 34. perc: Móczó lövése egy vé­dőt érintve a kapufa mellett su­hant el. 45. perc: Gulyás szabadrú­gásból előbb a sorfalba lőtt, majd a lepattanót 18 méterről a kapu fölé vágta. 47. perc: Tóth egy cselsorozat után, a balösszekötő helyéről, 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkót, 1-1. 55. perc: Németh elvitte a ki­futó kapus mellett is a labdát, de Petrovics sárga lapot érően akasztotta. A jogos büntetőt Né­meth Gyula a kapu fölé bom­bázta. 62. perc: Potemkin átvette a labdát és 15 méterről, jobbal ki­lőtte a bal alsót, 1-2. 65. perc: Németh Gyula cim­balomszögből a kapus kezébe emelt. 70. perc: Móczó 18 méterről a felső lécet találta telibe. 88. perc: Majzik Bertalan gyenge lövését kitolta Petrovics, a kipattanóval Pleszkán lépett meg, kézzel elvitte egy hazai vé­dő mellett a labdát, majd a ka­pust is kicselezve a hálóba gurí­tott, 1-3. 92. perc: Vaszicsku 11 méter­ről a jobb sarokba bombázott, 2­3. Majzik és a vendégek kapu­sának nézeteltérését a játékve­zető piros lappal jutalmazta, a hazai játékos társai előtt mehe­tett zuhanyozni. A jászberényi együttes gyen­ge kezdés után összekapta ma­gát, ám az elhibázott tizenegyes végzetesnek bizonyult. Tasi Zoltán: - Egy félidei előnyt adtunk ellenfelünknek. A másodikban feljavult játé­kunk, de a kihagyott büntető és egy szerencsés gól megpecsé­telte a sorsunkat. kenyó Zoltán: - Úgy gondo­lom, hogy a kiélezett mérkőzé­sen, ha egy kis szerencsével is, de szerintem megérdemelten vittük el a három pontot. ■ Németh Gyula tizenegyest hibázott Egy meccset az asztal mellett, egyet a pályán nyert a Jánoshida A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjában két csapatunk is va­sárnap lépett pályára. Az újonc Jánoshida meccse egy hete - a hazaiak hibájából - 2-2-es állás­nál félbeszakadt Újbudán. A fe­gyelmi bizottság már meg is tár­gyalta az ügyet, s a találkozó há­rom pontját, 3-0-ás gólkülönb­séggel a vétlen hidaiaknak ítél­te. Ha pedig egy üzlet beindul... Szabó Imre legénysége tegnap már „önerőből” diadalmasko­dott, s megkezdte a felzárkózást a táblázaton. Kecskeméten két NB I-es klub második számú együttese találkozott. Mivel a kapuk érin­tetlenek maradtak, nem is szü­lethetett más eredmény, mint döntetlen. GYULA-JÁNOSHIDA 1-2 (0-1) Gyula, 150 néző, vezette: Csön­gető Endre. Gyula: Harman - Rostás, Vin- cze, Dócza, Valentényi, Zele- nyánszki, Bálint (Wéber, 86.), Nagy, (WANCSEK, 55.), Okos, Czira (Bagyinszki, 58.), Balogh. Edző: Fodor Sándor. Jánoshida: ULVICZKI - PEL­LES, Fülöp, RONTÓ, Kun (Gö- möri, 90.), ESZES B., Eszes Gy., Nagy A., Nagy G., ORLÓCZKI (Palicz, 87.), Lippai. Edző: Szabó Imre. 23. perc: Rontó szép egyéni játékkal mattolta az egész hazai védelmet és a hosszú sarokba gurított, 0-1. 53. perc: Rontó forintos labdá­ját Orlóczki közelről kotorta a hálóba, 0-2. 61. perc: Pelles tiszta helyzet­ből a kapufát találta telibe. 65. perc: Wancsek ugrott ki az' elmélázó, vendégvédők kö­zött és a jobb alsó sarokba lőtt, 1-2. A taktikusan futballozó hi- daiak csupaszív játékukkal rá­szolgáltak a győzelemre. fodor Sándor: - Érthetetlen a mai teljesítményünk, gratulá­lok a vendégek győzelméhez. szabó IMRE: - Célfutballunk eredményes volt, gratulálok a fiúknak az első igazi győzelem­hez. ■ KECSKEMÉT II- SZOLNOKI MÁV II 0-0 Kecskemét, 100 néző, vezette: Fülöp István. Kecskemét: Holczer - Alempi- jevic, Urbán, Bagi, Farkas L, Wilson (Máté, 46.), Tölgyesi (Hegedűs Á., 79.), Nagy V., Ber- tus, Szabó T., Balogh M. Edző: Török László. Szolnok: Kövesfalvi - Bálint, Szalai, Balogh, Rokszin, Szecsei E., Urbán-Szabó, Ngalle, Szecsei P. (Blaskovits, 53.), Benedek N. (Polgár L), Kalmár F. (Felföldi M., 63.). Edző: Bontovics Fe­renc. A jó iramú mérkőzésen, jól előkészített pályán, igazságos eredmény született, bár a ven­dég szolnokiak közelebb álltak a győzelemhez. Mi sem bizo­nyítja ezt jobban, minthogy az utolsó percben Balogh Pál feje­sét óriási bravúrral hárította Holczer Ádám. török László: - Amíg a hely­zeteket nem tudjuk értékesíte­ni, addig nem is nyerünk mér­kőzést. BONTOVICS FERENC: - Az első félidőben a hazai csapat, a má­sodik félidőben mi játszottunk jobban, így igazságosnak ér­zem a döntetlent. ■ A sötét mezes nagyiváni gárda őrzi remek formáját és újabb idegenbeli győzelemmel stabilizálta helyét a mezőny élén Ismét nyert a listavezető labdarúgás megyei i. osztály: a mezőny fele gólképtelennek bizonyult SZAJOL—NAGYIVÁN 0-1 (0-0) KARCAG-ABÁDSZALÓK 4-1 (1-0) KESE-KUTE 0-0 ÚJSZÁSZ—T.MIKLÓS 0-1 (0-0) Szajol Nagylván Karcag Abádszalók Kunhegyes Kunszentmárton Újszász Törökszentmiklós RIGÓ BALOGH Móga (Csík) Takács(Vona) LÁNG BERTA Kovács TÓTH BOGNÁR Pékó Szívós G. Darvas Váradi Bartusz Varga Rab (Hack) DALMADI NAGY Orosz (Fodor B.) TakácsJ. GÁCSI GARÁZ Rézsó (Dóra) Gergely ERDŐS Dér Lévai Molnár PÁDÁR HEGEDŰS Lengyel KINYIK Kispál Antal Henk(Rajcsányi) Szabó Sós Oláh D. Czibak Pintér PONGÓ (Tóth) Fekete BALOGH R. VARGA Szabó D. (Nánási) PAPP Balogh Fehér Benedek(Papp) CSEHI Szívós Gy. Káli Földvári SIPOS Konka Gusztafik Donkó Berecz Ebekeme Tóth (Juhász) GÁL Határ A. (SomodiSz.) Mérész VASAS Bodnár Perényi (Szatmári) (Szentannai) Vona IMRE (Szabó K.) Földi (HatárF.) Dr. Katona POLGÁR Bogdán Polgár (Siska) Bodor BARKÓCZI Balogh Zs. OBERNA Sipos Rupa Szedlák. PALLAI. NagyD. Csont (Témák). OláhJ. Sindel (Somodi D.). Szurmai Angyal (Héder). Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Kun Mihály. Illés Rudolf. Orosz István. Kovrig Zoltán. Varga János. Tóth Márton. Mérész Zoltán. Szecsei József. Szajol, 100 néző, vezette: Gyér­Karcag, 100 néző, vezette: Fehér Kunhegyes, 150 néző, vezette: Újszász, 150 néző, vezette: Kere­tyás Zsolt. Gyula. Rusz Tamás. pesi János. Gólszerző: Nagy (68.). Gólszerzők: Erdei 3 (11., 56., Kevés izgalmat hozó, küzdel­Gólszerző: Vasas (47.) A hazai csapat mindkét félidő 69.), Balogh R. (46.), ill. Barkó­mes, de alacsony színvonalú Kitűnően előkészített pályán elején a maga javára dönthette czi (78.). mérkőzésen alakult ki a gól nél­a Törökszentmiklós meglepe­volna el az eredményt, ám ki­Kiállítva: Takács (50.). küli végeredmény. tésre mind a három pontot el­hagyta kínálkozó lehetőségeit, s A hazai csapat végig fölény­VARGA JÁNOS: — A védőfelada­vitte Újszászról a labdarúgás íraüan szabályai ben játszott, s a vendégkapus ki­tunkat megoldottuk, a támadó­MERÉSZ ZOLTÁN: - A mai mér­szerint ez ismét megbosszulta állítása után ilyen arányban is játékunk viszont hagy kívánni kőzést talán döntetlenre is ki­magát. magabiztos győzelmet aratott. valót maga után. Gól nélkül hozhattuk volna, de a kilencven kun Mihály: - Nagyon közel OROSZ ISTVÁN: - Első félidő­nem lehet nyerni. perc alatt egyszer sem tudtunk álltunk egy bravúros eredmény ben kis királyoknak éreztük TÓTH MÁRTON- Nagyon tar­a kapuba találni. eléréséhez. magunkat, de a másodikban tottunk az ellenféltől, de küzde­szecsei József: - Értékes há­illés Rudolf: - A második visszatértünk a földre. ni tudásból jelesre vizsgáztunk, rom pontot szereztünk a félidei játékunk alapján megér­KOVRIG ZOLTÁN: - Nem VOl­gratulálok a csapatnak a mindenkire veszélyes Űjszász demelt a győzelmünk. tunk egy súlycsoportban. pontszerzéshez otthonában. Ifi: 10-1 Hamar T. Ifi: 9-0 Bosnyák I. Ifi: 5-1 Szabó Gy. Ifi: 3-2 Molnár I. B.SZÖG—FEGYVERNEK 3 1 (1-0) TÚRKEVE-CSÉPA 1-0 (1-0) ROSEN BERGER—KISÚJSZÁLLÁS 0-0 T.FÜRED-JÁSZAPÁTI 2-0 (0-0) Besenyszög Fegyvernek Veteriner Csépa Jászárokszállás Kisújszállás Tiszafüred Jászapáti Hagyó Fekete Kiss Gyurkó BORDÁS Kormány Kovrig TajtiJ. Kecső FARKASZ. TÓTH ISTVÁN BOSÁNSZKIZS. NagyB. Farkas KissS. (Bemáth) KATONA Szalai Tukarcs (Albert) VARGA 1. Rákóczi ÖRDÖG BALOGH FÖLDI Horváth R. Horváth Farkas P. ÖKRÖS Golovics MUNTYÁN Balia R. Tóth L KOVÁCS Bodorik Csortos(Gácsi) SÓLYOM Burján Rédei G. (Kiss Zs.) Balia 1. BOZSÓA. TajtiZs. SZEKERES BALLAGÓ Sass Pálinkás Csömör Sz. (Kóczián) Ladányi Serucza (Kiss Sz.) Menyhárt KOVÁCS Faragó A. Varga Z. (Nagy) Papp KASZAB Kádár TóthT. Birkás M. Szabó (Balogh) Gyáni Barna (Tóth Imre) Késmárki Rédei D. (Árpás) Szabó (Németh) DAJKA Bója (Birkás L) Héja Tóth (Bognár) Dr. Bodó (Kántor) Gácsi Csömör L (Major) Szendrei NÉMETH Torba TÓTH (Pálinkás) Papp (Szász) Erdei (Jakab) Bosánszki M. Ducsai Berta (Szitás) Dorcsák (Járdán) Bobák RIMÓCZI FARKASZ. Horváth. Talmácsi. Éliás. Májer. Horváth. Gazsó. Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: L. Kis Lajos. Faragó Attila. Barna Gábor. Fialka György. Lukácsi Antal. Kádár József. Gál Zoltán. Lódi László. Besenyszög, 150 néző, vezette: Túrkeve, 150 néző, vezette: Kor­Jászárokszállás, 150 néző, vezet­Tiszafüred, 200 néző, vezette: S. Bán János. Gólszerzők: Tóth 2 (17., 72.), Szalai (57., tizenegyesből), ill. Faragó A. (86., tizenegyesből) Kiállítva: Gyáni (53.). Jól előkészített pályán a hazai csapat megérdemelten győzött. L. kis lajos: - Megérdemel­ten tartottuk itthon a három pontot a mezőnyben jól játszó Fegyvernek ellen. FARAGÓ ATTILA: - Amíg az egyik oldalon befújták a jogos tizenegyest, a másikon nem. Ifi: 4-10 Kecső P. mos Gábor. Gólszerző: Sólyom (44.). Az első 20 perc jó játéka után a hazai csapat visszaesett, de a félidő végén egy szerencsés gól­lal megszerezte a vezetést. A második játékrészben ha nehe­zen is, de meg tudta őrizni mi­nimális előnyét a mezőnyben jól játszó csépaiak ellen. barna Gábor: - Értékes győ­zelmet arattunk. FIALKA GYÖRGY: - Ezúttal a szerencsésebb csapat nyert. Ifi: 1-2 Fekete T. te: Gordos Árpád. Egy jó Kisújszállás ellen nem szégyen a döntetlen. A hazai együttes a játék képe és a helyzetek alapján mindenképpen rászolgált az egyik bajnoki pontra. lukácsi antal: - Úgy érzem, igazságos döntetlen született a találkozón. kádár József: - Sajnos ki­hagytuk kínálkozó helyzetein­ket, így végül igazságos az ered­mény. Ifi: 2-3 Farkas J. Nagy Zsolt. Gólszerzők: Németh (69.), Dorcsák (73.). A rendkívül stabil vendégvé­delmet nehezen törte fel a hazai együttes, de végül megérdemel­ten diadalmaskodott. Gál Zoltán: - A sok kiha­gyott helyzet ellenére végre si­került itthon tartanunk a há­rom pontot. lódi László: - A helyzetek alapján a hazaiak megérdemel­ten nyertek. Ifi: 3-2 Ábrahám T.