Új Néplap, 2010. szeptember (21. évfolyam, 203-228. szám)

2010-09-06 / 207. szám

SPORT 11 ÚJ NÉPLAP - 2010. SZEPTEMBER 6., HÉTFŐ Továbbra is az első helyen tanyáznak a MÁV fiataljai A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjának negyedik fordulójá­ban is nyerni tudott a kis-MAV, így őrzi első helyét a táblázaton. Tisza VQlán Szeged- Szolnoki MÁV FC II. 0-1 (0-0) Szeged, 150 néző, vezette: Szűcs Gábor. Szeged: DONGÓ - Mészáros, Vida, Dargó, Grünwald (Vas­tag), VÁGÓ, Huszárik, Buzási, Beretka (Völgyi), VÉGH, Kazi. Edző: Buchholcz Gábor. Szolnok Modla - FELFÖLDI, SZAKÁCS, URBÁN-SZABÓ, Bá­lint, Szecsei E., Pintér T., Kalmár (Szecsei P.), Németh (Blaskovics), Marozas (Polgár), BENEDEK. Edző: Bontovics Ferenc.. Gólszerző: Benedek (58.) A nem túl magas színvonalú mérkőzésen inkább a küzde­lem dominált. A második félidő­ben kidolgozott több helyzetük­ből a szolnoki fiatalok egyet ér­tékesítettek, s végül megérde­melten nyertünk. BUCHHOLCZ GÁBOR: - Ha vé­delmünk nem tud összehozni egy gólt, akkor a játékvezető megteszi helyettük. BONTOVICS FERENC: - Az első félidő nem hozott színvonalas játékot. A második felvonásban aztán kijött a fizikális különb­ség a két csapat között, s ne­künk sikerült megszereznünk a győztes gólt. Bontovics Jászberény—Dabas 1-2 (1-1) Jászberény, 300 néző, vezette: Medovarszki István. Jászberény: Papp T. — Szeren­csi (Szilágyi az 53.), Majzik, Bárkányi, Vaszicsku (Hájos a 75.), Móczó, Székesi, László, Gulyás, Németh Gy., Molnár (Tóth a 63.). Edző: Tasi Zoltán. Dabas: Ambrus - Buczkó, Csáki, HALGAS, Danyis, Csen­des (Teiringer a 78.), Magyar, VOLENSZKI, Szűcs (Sápi a 89.), Murányi, LENDVAI (Bálint a 73.). Edző: Keresztúri András. 11. perc: Móczó lövését a me­zőnybe ütötte Ambrus. Németh Gyula megbirkózott a labdáért, majd már a kapust is kicselez­te, de kisodródott, és lövése az oldalhálóban kötött ki. 20. perc: Németh Gyula két védő között kilépett és ballal 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1-0. 44. perc: Bal oldali vendég­szöglet után Csáki mindenkit megelőzve a léc alá fejelt, 1-1. 52. perc: Hosszú keresztlab­dát Lendvai a balösszekötő he­lyén átvette, csinált egy cselt befelé, majd 16 méterről kilőtte a jobb alsót, 1-2. 55. perc: Lendvai lövése egy hazai védőn megpattanva végül a kapufáról vágódott az alapvonalon túlra 61. perc: Móczó kapu elé ívelt labdája átszállt Ambruson, de Molnár már csak az alapvona­lon túl érte utol. 62. perc: Csendes bődületes kapufát lőtt. 72. perc: Szilágyi már csak a kapussal állt szemben, de elhibázta a ziccert. Nem tudta megismételni két héttel ezelőtti jó teljesítményét a hazai együttes. Tasi Zoltán: - Nem éreztük át a mérkőzés súlyát, megérde­melten nyert a Dabas. KERESZTÚRI ANDRÁS: - Egy küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen, helyzeteink alapján megér­demeltük a győzelmet. Szalóki A csépai Gyurkó kapus sem tudta útját állni a szajoli támadók lövéseinek, fejeseinek, az újonc hazaiak magabiztos győzelmet arattak Az újonc kiütötte a Csépát labdarúgás Megyei I. osztály: tovább robog a Nagyiván KARCAG—VETERINER 0-3 (0-0) SZAJ0L-CSÉPA Szajol ___________ Ri gó BOGNÁR CSATÓ Kispál DALMADI Erdős Pongó (PAPP) SZEDLAK Bodnár (Benedek) Bogdán (Kurucz) Guba (Tóth Gy.) 5-0 (2-0) Csépa____________ Gy urkó Rákóczi Burján Bosánszki Zs. Golovics Kézsmárki Gálfi(Papp) Talmácsi Gácsi Pálinkás Bosánszki M. Karcag _______ Móg a Henk (Szentannai) Orosz Lévai Rajcsányi Balogh R. NagyD. Bodor Szívós Gy. Erdei (Fodor B.) Jámbor Túrkever KissCs. TÓTHI. Varga I. Jakab SASS Ökrös SÓLYOM Barna (Tóth I.) Varga Z. (Csáki) HORVÁTH (Kántor) ERDEI (Lakatos) Edző: Edző: Kun Mihály. Fialka György. Szajol, 200 néző, vezette: Jakab Gábor. Gólszerzők: Bogdán (20.), Szedlák 2 (45., 64.), Papp 2 (85., 90.) Kiállítva: Bosánszki Zs. (30.), Talmácsi (89.) A rangadónak indult mérkő­zés a második félidőben szájöli örömjátékba torkollott. kun Mihály: - Ötöt rúgtunk annak a csapatnak, amelyik ed­dig gólt sem kapott. Ez mindent elmond a fiúk teljesítményéről. fialka györgy eltekintett a nyilatkozat lehetőségétől. Ifi: 4-0 Hamar Edző: Edző: Orosz István. Barna Gábor. Karcag, 150 néző, vezette: Lendvai Gábor. Gólszerzők: Horváth (55.), Varga Z. (67.), Erdei (70.) A két kunsági csapat talál­kozóján a második félidőben nyújtott jobb teljesítménye alapján megérdemelt győzel­met aratott a vendégegyüt­tes. orosz istván: - Leeresztet­tünk, mint a lufi. barna Gábor: - Második fél­idei jó játékunkkal megérde­melten nyertünk a lelkes hazai­ak ellen. Ifi: 2-3 Bosnyák KESE-TISZAFURED 2-2 (0 Kunhegyes Tiszafüred LÁNG MAGI Váradi KissS. Gácsi Németh PÁDÁR FÖLDI Földvári BOZSÓA. Szabó D. BozsóL Nánási (Szabó K.) Kiss Sz. (Bemát) Molnár (ImreJ Dajka Balogh A. (JÓNÁS) DORCSÁK Gál Tóth Oláh Horváth (Járdán) Edző: Edző: Varga János. Gál Zoltán. ÚJSZÁSZ—KISÚJSZÁLLÁS 2-1 (0-1) Újszász Kisújszállás Kovács Gy. Kormány Lengyel Balia 1. dr. Katona Balogh Rézsó Kállai BALOGH Balia R. Sipos (Kovács Sz.) Ladányi Szurmai Farkas (Szitás) CZIBAK Szendrei DÓRA Berta FARKAS Szabó Czifra Májer Edző: Edző: Mérész Zoltán. Kádár József. Kunhegyes, 200 néző, vezette: Mozsár Gergely. Gólszerzők Oláh (58.), Szabó D. (61.), ill. Horváth (35.), Dor- csák (50.) Jó iramú, változatos mérkőzé­sen a hazaiak ugyan több hely­zetet dolgoztak ki, de a döntet­len igazságosnak mondható. varga János: - Úgy indult a mérkőzés, hogy gólarányt javí­tunk, a végén viszont örülhet­tünk a döntetlennek. Gál Zoltán: - Mindkét csa­pat sok helyzetet dolgozott ki, reális a döntetlen. Ifi: 2-0 Szabó Újszász, 200 néző, vezette: Györgyfi György. Gólszerzők: Sipos (47.), Ba­logh (87.), ill. Szabó (34.) Izgalmas, nagy csatában diadalmaskodott a hazai újszászi legénység, mely ezút­tal küzdeni tudásból is jelesre vizsgázott. mérész Zoltán: - El kell is­mernem, a játékunk ugyan még mindig döcögött, de küzdő- szellemünk azért most megér­demelt három pontot eredmé­nyezett. kádár József: - Felháborító! Ifi: 2-1 Molnár FEGYVERNEK-KUTE Fegyvernek BESENYSZÖG-A.SZALOK 4-0 (0-0) Rostás FARKAS PAPP Tukarcs CSORTOS Ballagó Albert FARAGÓ ZS. Tóth (Szász) Gyáni Bognár (Faragó A.) 2-3 (1-3) Kunszentmárton BERTA BARTUSZ Bagi Szabó Hegedűs Somodi D. (Rácz) FÖLDI (Somodi Sz.) Határ (Sindel) SIPOS PAPP OBERNA Törökszentmiklos TÓTH Rab (Csikós) Hack GERGELY Kinyik POLGÁR GusztafiK Fehér Rupa Lóié (Vasas) Angyal (Csóké) Nagyivan BALOGH Pékó NAGY Dér Antal SISKA (Perényi) CSEHI Szilágyi (Szatmári) BERECZ Takács Polgár Besenyszog Tarjányi SZALAI SZEKERES Bodorik(HÉJA) Kecső Rimóczi KOVÁCS GYÁFRÁS Merena (Balogh) Szilágyi (Danyi) Tóth (Pálinkás). Abádszalók TakácsZ Gyöngy Takács J. Lányi (Tóth) Varga Barkóczi (Femák) Sipos Vona (Juhász) Darvas M. (Molnár) DARVAS L. CSONKA. T.MIKLÓS—NAGYIVÁN 0-2 (0-2) ROSENBERGER-JÁSZAPÁTI 1-1 (0-0) Jászárokszállás KECSKÉS NagyB. Ördög Rédel G. Ivony Muntyán KASZAB TÓTH (Major) Éliás Csömör Sz. (FülekiT.) DUCSAI. Jászapáti Szabari Illés (Birkás) HORVÁTH Kovács Tajti Menyhárt (Torba) GAZSÓ MÓCZÓ Pallagi (Bója) Bobák Budai. Edzó: Edzó: Faragó Attila. Tóth Márton. Fegyvernek, 250 néző, vezette: Munkácsi László. Gólszerzők: Csortos (22.), Papp (62.), ill. Határ (7.), Somodi D. (35.), Sipos (39.) Súlyos egyéni hibákat követő­en a hazai csapat mindent meg­tett a győzelemért, de a szeren­cse elpártolt mellőle. faragó attila: - Tudom, hogy ezért nem adnak pontot, de ma nem érdemeltünk vereséget. TÓTH MÁRTON: - Egy ragyogó csapat ellen kiszenvedtük a győzelmet. Ifi: 3-1 Faragó Zs. Edző: Edző: Szecsei József. Illés Rudolf. Törökszentmiklos, 200 néző, vezette: Gyertyás Zsolt. Gólszerzők Berecz (19.), Cse­hi (43.) A tartalékos hazaiak nagy le­hetőségeket szalasztottak el. A vendégek helyzet nélkül lőttek két gólt, és a szerencsével sem álltak hadilábon. szecsei József: - Háromszor álltunk a kapussal szemben, mégis vereség lett a vége. illés Rudolf: - Ma annyit adtunk ki magunkból, amennyi a győzelemhez kellett. Ifi: 4-3 Nagy Edző: Mb. edző: L Kiss Lajos. Vona Ferenc. Besenyszog, 150 néző, vezette: Gyertyás Zsolt. Gólszerzők Szalai (50.), Héja (65.), Tóth (70.), Kecső (87.). A hazai csapat ugyan a szo­kottnál mérsékeltebb teljesít­ményt nyújtott, de így is megér­demelt győzelmet aratott. l Kiss Lajos: - Nagyszerű já­tékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen nyertünk. vona Ferenc: - Úgy érzem, az első gólig partiban voltunk, utána viszont esélyünk sem volt a győzelemre. Ifi: 3-0 Kecső P. Edzó: Edzó: Lukácsi Antal. Lódi László. Jászárokszállás, 200 néző, vezette: Kóródi Ferenc. Gólszerzők Ducsai (72.), ill. Ördög (70., öngól). Bár nagyot küzdött a két csapat, de azért a jó játékkal mindketten adósak maradtak. A helyzetek alapján igazságos a döntetlen. lukácsi Antal: - Elégedett kell, hogy legyek a megszerzett egy ponttal. lódi László: - Küzdelmes mérkőzésen reális eredmény született. Ifi: 2-2 Farkas J. Idén ősszel nem megy az elmúlt évi ezüstérmesnek A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjában nem megy az idei sze­zonban az elmúlt két évad ezüst­érmesének, a Szolnoki Sparta- cusnak. Míg a tavasszal az utolsó fordulóban is volt esélye a bajno­ki cím kiharcolására, addig mos­tanság nem sok sikerélményben van része. Igaz, a nyáron alapo­san átalakult a gárda. Az újdon­sült játékos-edző, Horváth Csaba nincs könnyű helyzetben, hiszen több eltávozott meghatározó játé­kost kellene pótolnia. Az elmúlt hetekben a tiszali- geti műfüves pálya számított ha­zai környezetnek a Spartacus számára, ugyanis a Vegyi-pályát mindaddig nem hitelesítette az MLSZ, míg a harmadosztály mi­nimális követelményeinek meg­felelően nem javítottak a körül­ményeken. Nos a sporttelep az elmúlt napokban „átment” a vizsgán, így a Spartacus legény­sége visszaköltözhetett korábbi otthonába. Sőt, az augusztusi Magyar Kupa-mérkőzésen kiál­lított, és augusztus 31-ig eltiltott Sárkány Attila is visszatérhetett a csapatba, ám a jelek szerint a gólerős támadó jelenléte sem se­gített az együttesen. Szolnoki Spartacus—Csepel 14(0-3) Szolnok, 200 néző, vezette: Su- sánszki Péter. Szolnok Szabó M. — Szabó D., Boda, Rónyai, Lécz, Szabó T., Ul- viczki, Szoboszlai (Horváth K.), Mile (Markóth), Sárkány, Ruskó (Hadad). Edző: Horváth Csaba. Csepel: BONGÓ — Németh, Sarnyai, Haraszkó, Bajzáth, Tetlán, VEJMOLA, BALOGH, Barbai (Kalteneczki), KEMÉNY (Miskovicz), Horváth (Tőke). Edző: Nagy Zoltán. Nem bírtak a lendületes csepeli támadókkal a Spartacus védői Gólszerzők: Ruskó (61.), ill. Vejmola (12.), Kemény (35.), Ba­logh (44.), Tetlán (75.). Kiállítva: Rónyai (82.). Az alacsony színvonalú mér­kőzésen ezúttal nagyon gyenge játékot produkált a tavalyi ezüstérmes hazai csapat, ám a helyzetek alapján azért nem volt ekkora különbség a két együttes között. Horváth CSABA: - Gratulálok az ellenfél megérdemelt győzel­méhez. nagy Zoltán: - A csapat ra­gyogóan alkalmazkodott a kö­rülményekhez. A mérkőzést vé­gig kontrollálva, teljesen megérdemelten, magabiztos győzelmet arattunk. ■