Új Néplap, 2010. szeptember (21. évfolyam, 203-228. szám)

2010-09-28 / 226. szám

ÚJ NÉPLAP - 2010. SZEPTEMBER 28., KEDD SPORT 15 Szebb napokat látott együttesek találkoznak Amszterdamban Ma este a csoportkor második fordulóját rendezik meg a labda­rúgó Bajnokok Ligájában. Az olasz bajnokság első négy fordu­lójában mindössze két döntetlent elérő AS Roma szombaton le­győzte a címvédő Intert, és el­mozdult a kieső helyről. Ettől még nincs rend a „Farkasok” há­za táján, ugyanis Caludio Ranieri vezetőedző az Inter elleni hazai derbi 76. percében, gól nélküli döntetlen állásnál le merte cse­rélni Francesco Tottit. A sztárjá­tékos ezen felkapta a vizet, előbb az öltözőbe vonult, majd köszö­nés nélkül elhagyta stadiont. Vé­gül a Roma Vucsinics az utolsó másodpercekben elért találatá­val egy góllal megnyerte a rang­adót. Ennek ellenére nincs min­den rendben az olasz fővárosban, ráadásul Ranieri azóta a brazil Adrianóval is összeveszett. Rá­térve a mai meccsre, a Rómának égetően szüksége lenne a győze­lemre, hiszen két hete kikapott a Bayern otthonában. Most az a Kolozsvár vendéges­kedik az örök városban, amely a Basel elleni, hazai egygólos győ­zelemmel kezdte a csoportküz­delmeket. Érdekes, hogy két éve is egy csoportban szerepeltek a felek, és akkor óriási meglepe­tésre a erdélyi csapat 2-1-es győ­zelemmel hagyta el a Stadio Olimpicót. A G csoportban a spa­nyol bajnokság első öt fordulójá­ban 11 pontot szerző, mindössze hat gólt elérő Real Madrid a fran­cia Auxerre vendége lesz. A pá­lyaválasztó gárdának nyernie kell a túléléshez, hiszen a rajton 2-0-ra kikapott a Milan otthoná­ban. A Reálnak viszont nem kell kapkodnia, hiszen a BL első kö­rében két góllal verte az Ajaxot. Az utóbbiak viszont a győzelem­mel rajtoló Milant fogadják, a két szebb napokat is látott gárda csatáját a tv2 közvetíti élőben. MAI PROGRAM E csoport: Basel (svájci)— Bayern, Roma-CFR Cluj, F cso­port: Szpartak Moszkva-Zilina 18:30, Chelsea-Marseille. G csoport: AI Auxerre-Real Madrid, Ajax Amsterdam-AC Milan, H csoport: Partizán Beograd-Arsenal, Braga -Sah- tar Donyeck. A Szpartak meccs kivételével, a többi találkozó 20.45 órakor kezdődik. ■ V. Cs. A törökszentmiklósi csapat beállósa, Szöllősi Balázs (labdával) gólt ugyan nem szerzett, ám hasznos játékkal segítette győzelemhez övéit Megadta magát a mumus kézilabda A Törökszentmiklós végre legyőzte a Böszörményt A férfi kézilabda NB I/B har­madik fordulójában egyik leg­jobbja nélkül harcolta ki a győ­zelmet a törökszentmiklósi csa­pat. Az NB II-ben hazai pályán vesztett rangadót a címvédő Rá­kóczi. Gönczöl Gábor NB l/B CLAAS-TÖRÖKSZENTMIKLÓSI KE-HAJDÚBÖSZÖRMÉNY 27-22 (12-11) Törökszentmiklós, 450 néző. V: Dohány, Varga Zs. TKE: RÉCSI - NAGY N. 7, Pásztor 2, Varsandán Á. 5 (3), SZÖLLŐSI B., Fejes M. 5 (1), CSATÓ DÁVID 3. Csere: Tóth M. (kapus), LOSONC 2, Borda, Gál D., Csikós 2, Musits 1, Göblyös T. Edző: Kis Gergely. Hétméteresek: 5/4 ill. 4/3. Kiállítás: 10 ill. 12 perc. A mérkőzés előtt a 2009/ 2010-es bajnokságban bronz­érmes törökszentmiklósi ifjú­sági csapatot köszöntötték. Az együttes tagjainak Horváth József, a megyei kézilabda­szövetség elnöke adta át az ér­meket. Nem túlzás, hogy a török­szentmiklósi csapat mumusa látogatott a Lábassy sportcsar­nokba, hiszen a böszörményiek az előző évadban mindkétszer begyűjtötték a két pontot. A ha­zaiak esélyeit rontotta, hogy Kis Gergely edző nem számíthatott Takács Péter játékára, az átlövő­re a Debrecen elleni mérkőzés után történtek okán fegyelmi tárgyalás vár. Leggólerősebb já­tékosuk hiánya az első félidő­ben rányomta bélyegét a házi­gazdák játékára, a vendégek so­rozatos apró szabálytalansá­gokkal széttördelték a miklósi akciókat. A meccs első felében mindössze kétszer (11-9, majd 12-10) alakult ki egygólosnál nagyobb különbség a csapatok között. A térfélcsere után gyorsan fordítottak a hajdúságiak, így a hazai tábor joggal tarthatott at­tól, hogy tovább él a böszörmé­nyi átok. A rossznak addig sem mondható miklósi védekezés További eredmények férfi NB ii: Kiskunhalas- Törökszentmiklósi Székács 31-34, Martfű- Békéscsabai BDSK 40-32, Debrecen II.-Mezőtúr 29-23. szerencsére a legjobbkor állt össze, ami elegendőnek bizo­nyult az újabb fordulathoz. A vendégek kissé sablonos átlövé- seit Récsi kapus magabiztosan hárította, majd hajszálpontos indításokkal szolgálta ki a meg­iramodó szélsőket, akik köny- nyedén értékesítették a helyze­teket. A második félidő közepén 7-0-ás rohamot produkált a TKE, amire már nem volt vála­szuk a vendégeknek, így végre sikerült legyőzni a masszív bö­szörményi együttest. KIS GERGELY: - Az első félidő bizonyította, hogy nem véletle­nül tartottunk a mérkőzéstől. A második félidőben gördüléke­nyebbé váltak a támadásaink, ennek köszönhetően tudtunk győzni. Lengyel Zoltán hét találata ellenére kikapott a Rákóczi NB II. SZ. FŐISKOLA-RÁKÓCZIFALVA KK-MAKÓ 31-32 (14-10) Rákóczifalva, 100 néző. V: Kolarovszki, Szabó I. Rákóczi: SIPOS - Tóth L. 5, Danku Cs. 1, Csató Dániel 4, Szabados, Lengyel 7, Perjési 1. Csere: Tajthi (kapus), Krasznai 3, Bartus 6, Gál Sz. 1, Mészáros 1, Veréb 1, Sivák 1. Játékos­edző: Patocskai László. Az első játékrészben a kiváló formában védő Sipos remek tel­jesítményének köszönhetően vé­gig vezetett a Rákóczi. A félidő hajrájában már ötgólos hazai előnyt (11-6) mutatott az ered­ményjelző, ám a sokszoros jugo­szláv és szerb válogatott Vladan Maticsot soraiban tudó vendég­gárda nem tört meg. A második félidő közepére harmadik kétperces büntetése miatt Danku Csabát és Krasznai Gá­bort is elvesztette a hazai gárda. Az emberelőnyt meglovagolva kiegyenlítettek, majd átvették a vezetést a vendégek. A végjáték­ban a bajnoki címvédő az egyik pontot megmenthette volna, ám a befejezéseknél túl sokat hibáz­tak, így fájó vereség lett a vége. patocskai László: - A kiha­gyott helyzetek megbosszulták magukat. Urbányi István edző távozik Kecskemétről közös megegyezéssel távo­zott a Kecskeméti TE labda­rúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Urbányi István — jelentette be a klub hétfőn. A Kecskemét eddigi hét mérkőzéséből egyet nyert meg, hatszor kikapott, és három pontjával az utolsó előtti, kiesést jelentő 15. he­lyen áll. Berlinben az Eger, Újvidéken a Szeged kedden tartották a férfi vízi­labda Euroliga második se­lejtezőkörének sorsolását. A két magyar csapat közül az Eger többek közt a Mladost Zagrebbel, a Szeged a szerb Vojvodina Novi Száddal csap majd össze. Az előbbi csapat Berlinben, míg az utóbbi Új­vidéken száll vízbe az újabb csoportselejtezőben. Szétlövésben nyert a fehérvári csapat az osztrák jégkorongbaj­nokság (EBEL) alapszaka­szának hatodik fordulójá­ban a Sapa Fehérvár AV 19 a Linz vendégeként lépett pályára és nyert a szétlövés­ben 4-3-ra. A fehérváriak második győzelmüket arat­ták a szezonban. A találko­zón Sofron István duplázott, a szétlövésben Mihály Ár­pád büntetője döntött. Az MLSZ elutasította a Ferencváros óvását A.MAGYAR Labdarúgó Szövet­ség versenybizottsága hétfőn elutasította a Ferencváros óvását az Újpest elleni mér­kőzéssel kapcsolatban. A zöld-fehérek azért óvtak meg a szeptember 11-i találkozót — amelyet a hazaiak 6-0-ra nyertek -, mert álláspontjuk szerint Solymosi Péter játék­vezető műhibát követett el azzal, hogy nem fújta le a mérkőzést a második játék­megszakítás követően. Az MLSZ versenybizottságának indoklása szerint a játékveze­tő nem követett el műhibát. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZ0LJ0N.hu hírportálon olvashatnak. Leiskolázta ellenfelét a szolnoki csapat teke Első győzelmüket aratták, ezzel megkezdték a felzárkózást Kiütéses győzelemmel kezdett a Jászberény A Szolnoki MÁV szuperligás te­kecsapata a Kaposvári KTK együttesét fogadta a bajnokság harmadik hazai mérkőzésén. Az első körben Fehér Béla ma­gabiztosan leiskolázta ellenfe­lét, de Bíró Norbert sem maradt el mögötte, így mindkét győzel­met begyűjtötték a MÁV-osok. A középső körben Lampert nagy küzdelemben tudott csak nyerni, viszont Molnár minden pályán diadalmaskodott. Követ­kezett a befejező kettős, már csak az volt a kérdés, hogy sze­rez-e pontot az ellenfél. Nem szerzett, mert Bódai Ferenc és Bíró Ervin nagyszerű játékkal verte soros vetélytársát. így 8:0- ás vereséget mértek a szolnoki­ak az enerváltan játszó ellenfe­lükre. Ezzel a nagyarányú győ- A mieink legközelebb a sereg- zelemmel megkezdte a felzár- hajtó Szegvár otthonában lép- kózást a Tisza-parti legénység, nek gurítóállásba. A szolnoki Fehér Béla remek teljesítményt nyújtott Az ifjúságiaknak nem volt sze­rencséjük, hiába játszott kima­gaslóan Rozsnyai János (575 fa), mégis kikaptak 3:l-re. SZOLNOKI MÁV SE—KAPOSVÁR KTK 8:0 (3609:3345) SZOLNOK: Fehér Béla 617 fa, Bíró Norbert 600, Lampert Péter 589, Molnár László 604, Bódai Ferenc 593, Bíró Ervin 606. A bajnokság állása: 1. ZALAEGERSZEG 8 pont, 2. Szegedi TE 8, 3. BKV Előre 8. 4. Gravitáció 4, 5. Kaposvár 4, 6. 7 FTC 2, 8. Ózd 2, 9. Szolnoki MÁV 2, 9. KÖSZOLG SC 2, 10. Szegvár 0. A férfi kosárlabda NB I/B-ben egy héttel a riválisok után meg­kezdte szereplését a jászberényi csapat. A kék-fehérek hazai pá­lyán kiütéses győzelemmel indí­tották az új szezont. JÁSZBERÉNYI KSE—NAGYKÁLLÓ 110-64 (30-13, 24-16, 32-15, 24-20) lászberény, 250 néző. V: Király, Bogárdi. JKSE: Surmann P. 9, Puskás 8/3, Wehner 13/3, Kovács A. 13/3, Horváth Cs. 13. Csere: Likár 12, Godena 2, Szögi 12/3, Varga I. 17/3, Angyal 10, Fehér D. 1, 'Kelemen. Edző: Horváth Balázs. A Nagykálló legjobb dobói: Lakatos 14/6, Farkasinszki G. 13. A herényiek az elmúlt évad­ban emlékezetes pontrekordot (139-98) értek el a jobb sorsra érdemes szabolcsiak ellen, akik­nek ezúttal sem volt több esé­lyük a jász fővárosban. Az első néhány percben látott tapogató­zó játék után ritmust váltott a házigazda, s mindössze tíz perc alatt jelentős előnyre tett szert. A folytatásban hazai oldalon min­den benevezett kosaras játékle­hetőséget kapott, ám a különb­ség akkor is percről percre növe­kedett, amikor a IKSE második sora tartózkodott a pályán. HORVÁTH BALÁZS: - Az első perceket leszámítva végig a mi akaratunk érvényesült. Örülök az új játékosok nagyszerű be­mutatkozásának. ■ G. G.