Új Néplap, 2010. augusztus (21. évfolyam, 178-202. szám)

2010-08-30 / 201. szám

ÚJ NÉPLAP - 2010. AUGUSZTUS 30., HÉTFŐ SPORT 11 Húszperces késéssel kezdődött a tököli deiti A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjában a jászberényi együt­tes kétszer is egyenlítve szerzett pontot idegenben. TÖKÖL-JÁSZBERÉNY 2-2 (1-1) Tököl, 200 n., v.: Mihálik Pál. TÖKÖL: Balázs - HERGERT, Szirtesi, Filó, Váradi, Riedl, Pa­lásti, DÉVAI, KÓBOR, Kossuth, Kerekes (Suták, 67.) Edző: Nagy László. JÁSZBERÉNY: Papp T. - Sze­rencsi, BÁRKÁNYI, Majzik, Gu­lyás, Móczó, SZÉKESI, LÁSZLÓ, Szilágyi (Csőke, 46.), Németh (Tóth, 67.) MOLNÁR (Hájos, 85.). Edző: Tasi Zoltán. 11. perc: Palásti visszagurított labdáját Kóbor lőtte kapura, de Papp a mezőnybe ütötte. 12. perc: Filó 22 méteres sza­badrúgása elkerülte a jobb alsó sarkot. 33. perc: Bal oldali szabadrú­gás után Szirtesi fejelt a kapu jobb oldalába, 1-0. 4L perc: Gulyás elment a bal oldalon, középről lőtt labdáját Molnár passzolta a kapu köze­pébe, 1-1. 57. perc: Kóbor a balösszekötő helyéről kilőtte a jobb sarkot, 2-1. 73. perc: Tóth betört a tizen­hatoson belülre, és a kapust is kicselezve a kapu közepébe gu­rított, 2-2. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a találkozó 20 perces késéssel kezdődött, mert a játékvezetők nem értek idő­ben Tökölre. nagy László: — Nagyon jó mérkőzést játszott a két jól fel­készített csapat, de a körítés nem úgy sikerült, ahogy elvár­tuk. A játékvezetés méltatlan volt a mutatott játékhoz képest. Tasi Zoltán: - Nagyon jó csa­pat otthonában sikerült döntet­lent elérnünk, de ha a helyzete­inket berúgjuk, akár nyerhet­tünk is volna. ■ Szalóki I. DABAS—JÁNOSHIDA 5-1 (3-1) Dabas, 250 néző, vezette: Gera Ferenc. Dabas: Ambrus - BUCZKÓ, Csáki, Bálint (Teiringer, 70.), Danyis, Csendes (Feczesin, 64.), Hallgass, VORENSZKI (Magyar 81.), SZŰCS, MURÁ­NYI, LENDVAI. Edző: Kereszt­úri András. Jánoshida: Ulviczki - Eszes B. (Gulyás, 88.), Kun, Eszes Gy., Nagy A. (Jedlicska, 46.), PEL­LES, Nagy G., Balogh, Fülöp, Pa- licz, Háfra, (Gömöri, 46.). Edző: Szabó Imre. 12. perc: Szöglet utáni kava­rodásból Murányi szerzett veze­tést a hazaiaknak, 1-0. 18. perc: Lendvai éles szögből lőtt a hálóba, 2-0. 34. perc: lobb oldali beadás után Csáki közelről kotorta a hálóba a labdát, 3-0. 45. perc: Szabadrúgás után Pelles elé pattant a labda, aki egy igazítás után kilőtte a hosz- szú sarkot, 3-1. ól. perc: A jobbról érkező be­adást Danyis közelről vágta a kapuba, 4-1. 75. perc: Szűcs 18 méterről bombagólt lőtt a jobb felső sa­rokba, 5-1. KERESZTÚRI ANDRÁS: - Korán sikerült megnyugtató előnyt szereznünk, már az első félidő­ben eldőlt a három pont sorsa. szabó IMRE: - Az eddig leját­szott három mérkőzésen nem voltunk egy súlycsoportban el­lenfeleinkkel. ■ Szöllősi M. Jászapátin a hazai együttes csupán egy félidőn keresztül tudta megnehezíteni a vendégek dolgát, szünet után már simán diadalmaskodott a Nagyiván Tíz emberrel nyert a KUTE labdarúgás Megyei I. osztály: újoncsiker született Tiszafüreden CSÉPA-ÚJSZÁSZ 2-0 (2-0) Csépa____________ Ú)szász ___________ Gyu rkó Kovács Rákóczi Lengyel Bosánszki Zs. Dr. Katona Burján Rézsó Golovics Balogh Papp Sipos Gácsi SZURMAI (Kovács) Kézsmárki Czibak Pálinkás Konka Talmácsi Mérész (Bóka) Bosánszki M. FARKAS. Edző: Edző: Ralka György. Mérész Zoltán. Csépa, 200 néző, vezette: Bodac Tamás. Gólszerzők: Kézsmárki (28.), Talmácsi (45.). Kitűnő talajú pályán, színvo­nalas küzdelemben a hazaiak megérdemelten nyertek. fialka György: - Minden csapatrészében felülmúltuk el­lenfelünket. Egész csapatom jól játszott. MERÉSZ ZOLTÁN: - A mai mérkőzésen mindent megtet­tünk a siker érdekében, azon­ban Fortuna ezúttal nem állt mellénk. Ifi: 1-4 Komár K. J.ÁROKSZÁLLÁS-KARCAG 2-3 (2-1) Jászárokszállás Karcag TÚRKEVE-KESE Veterlner 2-1 (1-0) TISZAFÜRED-SZAJOL 1-2 (1-0) JÁSZAPÁTI—NAGY IVÁN 0-3 (0-0) Jászapáti Nagyiván Kunhegyes Tiszafüred Szajol Rosenberger Móga Kiss Láng MAGI Rigó TajtiJ. BALOGH Kecskés EBEKEME Sass Váradi (Balogh A.) KISS CSATHÓ (Tóth) Tajti Zs. Pékó (Perényi) NagyB. Orosz ÖKRÖS GÁCSI Bozsó L. KISPÁL HORVÁTH NAGYI. ÖRDÖG Szívós G. (Henk) Varga 1. JÓNÁS Földi Bognár Zs. Kovács DÉR RÉDEIG. LÉVAI Jakab (Csáki) Földvári Bozsó A. DALMADI Menyhárt (Kökény) Antal Ivony Rajcsányi Sólyom SZABÓ D. Tóth L. (Járdán) ERDŐS Budai (Bója) Siska MUNTYÁN Balogh (Szívós Gy.) Tóth Imre Dajka Pongó MÓCZÓ CSEHI RÉDEI D. Nagy Dr. Bodó (Kántor) Molnár (Szabó K.) DORCSÁK Szedlák Torba (Birkás) Szilágyi (Pallai) Tóth (Major) Bodor HORVÁTH GÁL Tóth Kurucz (Donkó) Gazsó Berecz(Rácz) Éliás Erdei Varga Z. Balogh Zs. Horváth Bodnár(Papp) Pallagi Szatmári (Takács) Csömör Sz. Jámbor (Fodor B.) Erdei (Lakatos). Oláh. NÉMETH. Bognár B. Bobák Polgár. Ducsai (Kasza) Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Lukácsi Antal. Orosz István. Barna Gábor. Varga János. Gál Zoltán. Kun Mihály. Lódi László. Illés Rudolf. Jászárokszállás, 150 néző, vezet­Túrkeve, 150 néző, vezette: Fel­Tiszafüred, 250 néző, vezette: Jászapáti, 100 néző, vezette: Ja­te: Csukás András. földi. Nemes Zoltán. kab Gábor. Gólszerzők: Csömör (20.), Éli­Gólszerzők: Sólyom (36.), Gólszerzők: Jorcsák (37.) ill. Gólszerzők: Dér (53.), Polgár ás (44.), ill. Jámbor (33.), Bodor Horváth (85.) ill. Szabó D. (65.). Bognár B. (66.), Pongó (87.). (56.), Berecz (70.). (65.), Nagy (72.). Jól előkészített pályán, ellen­Egyenlő erők küzdelmében,. A hazai együttes egy jó ven­A látottak alapján ezen a mér­tétes félidők után, a hazaiak kemény csatában, a játékveze­dégcsapattal találta magát szem­kőzésen a hazai csapat saját helyzeteik alapján megérde­tői hármas ítéleteivel döntően ben, s csak az első félidőben tud­magát verte meg. melt győzelmet arattak. befolyásolta a mérkőzés végki­ta felvenni vele a versenyt. LUKÁCSI ANTAL: - Elég Sokat barna Gábor: - Köszönjük a menetelét. lódi László: — Egy jó csapat tettünk a karcag fölötti győzele­kunhegyesiek sportszerű hoz­GÁL ZOLTÁN:- A súlyos játék­ellen kevés volt csupán egy fél­mért. záállását. vezetői hibák döntötték el a idei játék. orosz István: - Sajnos a je­varga János: - A második meccs végeredményét. illés Rudolf: - Úgy érzem lek szerint nem tudjuk, hogy félidőben sokat tettünk a győze­KUN MIHÁLY:- Döntetlensza­megérdemelt győzelmet arat­hány percig is tart egy futball­lemért, de a sors ismét kérész­gú mérkőzésen nekünk volt tunk a megye legjobb edzőjé­mérkőzés. fölhúzta számításainkat. szerencsénk. nek csapata ellen. Iß: 0-1 Farkas J. Iß: 2-1 Fekete T. Ifi: 4-1 ■ Ábrahám T. Iß: 3-1 ■ Tajti G. KUTE-T.SZENTMIKLÓS 1-0 (1-0) Kunszentmárton Törokszentmiklós Abádszalók Fegyvernek Kisújszállás Besenyszüg BERTA TÓTH TAKÁCS 2 ROSTÁS Kormány TARJÁNYI GARÁZ Orbán (Vasas) Gyöngy FarkasZ. Balia 1. Szekeres BARTUSZ Kinyik Takács PAPP BALOGH SZALAI HEGEDŰS Gergely Szabó Tukarcs (Faragó A.) Kállai Kecső Oláh Polgár Lányi Farkas P. BALLÁ R. Bodorik Földi GUSZTAFIK Témák (Tóth) CSORTOS KÁDÁR Rimóczi Határ (SomodiSz.) Fehér Farkas (Darvas L.) Ballagó LADÁNYI (Farkas) Merena (Gyenge) SIPOS Héder (Hack) Varga Albert SZENDREI Gyárfás (Balogh) PAPP Pintér (Babella) Barkóczi FARAGÓ ZS. (Gácsi) Berta (Szitás) Danyi (Héja) OBERNA RUPA Sipos Gyáni Májer KOVÁCS Sindel (Somodi D.) Angyal (Lóié). Vona. Tóth (Szász). SZABÓ. Tóth (Szilágyi). Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Tóth Márton. Szecsei József. Kovrig Zoltán. Faragó Attila. Kádár József. L. Kis Lajos. Kunszentmárton, 150 néző, ve­zette: Kiss Attila. Gólszerző: Sindel (18.). Kiállítva: Oláh (38.). Berta Ferenc a 8. percben büntetőt védett, majd a közel 60 percet emberhátrányban játszó hazai csapat nagy küzdelem­ben nyert a jó képességű mikló- si csapat ellen. Tóth Márton: - Ma minden akadályt leküzdöttünk, gratulá­lok a csapatnak. szECSEi József: - Jól játszot­tunk, de a gólhelyzeteket és a büntetőt elhibáztuk. Iß: 5-1 Dobos P. A.SZALÓK-FEGYVERNEK 1-3 (1-1) Abádszalók, 100 néző, vezette: Czékus Sándor. Gólszerzők: Sipos (18.) ill. Far­kas 2 (30., 82.), Faragó Zs. (60.). Eseménytelen mérkőzésen, megérdemelten vitte el a három pontot a fegyverneki csapat. KOVRiG Zoltán: - Ameddig a védekezésben egészen alapve­tő hibákat követünk el, addig más eredmény nem is képzel­hető el. FARAGÓ ATTILA: - A második félidei teljesítményünk alapján úgy érzem megérdemeltük a győzelmet. Ifi: 2-2 Bodor A. K.SZALLAS-BESENYSZÖG 2-0 (1-0) Kisújszállás, 250 néző, vezette: Munkácsi László. Gólszerzők: Szabó (21.), Szendrei (73.). Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat helyzetek sokaságát dolgozta és hagyta ki, s akár na­gyobb arányú győzelmet is arat­hatott volna. kádár József: - Nagyon meggyőző teljesítményt nyúj­tottunk. l. kis Lajos: - Gratulálok a kisújszállásiaknak, a látottak alapján teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Ifi: 1-2 Majláth A. Ismét bravúros győzelmet arattak a MÁV fiataljai A harmadosztály Alföld-csoport­jában újonc Szolnoki MÁV II. együttese újabb bravúros győ­zelmet aratott. A kék-fehérek fi­ataljai ezúttal hajdani válogatot­takkal, a volt fradista Keller Jó­zseffel és Horváth Péterrel, vala­mint az egykoron NB II-ben gól­királyi címet szerzett Kovacsics Károllyal megerősített csongrádi gárda ellen bizonyították tehet­ségüket, s három forduló eltelté­vel pontveszteség nélkül vezetik a mezőnyt. SZOLNOKI MÁV FC II.— KISTELEK 1-0 (0-0) Véső u., 200 néző, vezette: Csa­tári Tibor. MÁV II: Rézsó - Bálint (Fel­földi), Urbán-Szabó, Mile K., Szalai — Szecsei E., Pintér T. — Németh T. (Blaskovits), Kalmár, Benedek - Marozas (Szecsei R). Edző: Bontovics Ferenc. Kistelek: Belecan - Keller, Saulic, Gellér, Czibere - Laczkó - Balogh N. (Szucskó), Brin- szky, Kovacsics (Horváth P.), Varga I. — Nomel. Játékos-edző: Brinszky Adrián. 91. perc: A csereként pályára lépő Szecsei Péter húzott el a jobb oldalon, beadását Kalmár Ferenc öt méterről a léc alá vágta. Az első félidőben jobbára me­zőnyjátékot láthattak a nézők, a kapuk ritkán forogtak veszély­ben. Szünet után felpörgött a hazai legénység, kapuja elé szo­rította rutinos ellenfelét, s a hosszabbításban sikerült be­préselnie a mindent eldöntő gólt. A kék-fehérek Mile Kriszti­án vezérletével újabb értékes skalpot gyűjtöttek be, három mérkőzés után kilenc ponttal állnak a táblázat élén. BONTOVICS FERENC: - Végig mezőnyfölényben játszottunk, a második félidő alapján úgy ér­zem, megérdemeltük a győzel­met. Gratulálok játékosaimnak az újabb sikerhez. BRiNSZKi adrián: - Úgy ér­zem, nem érdemeltünk ma ve­reséget. TISZA VOLÁN­SZOLNOKI SPARTACUS 3-2 (0-1) Szeged, 150 néző, vezette: Rácz Béla. Szeged: Dongó - Mészáros, Vida, Boldizsár (Dargó), Grün- wald, Vágó, MÓRÓCZ (Huszá- rik), Buzási, BERETKA, VÉGH (Pénzváltó), KAZ1. Edző: Buch- holcz Gábor. Szolnok: Szabó M. — LÉCZ, Rónyai, BODA, Horváth K., Sza­bó T., SZOBOSZLAI, Horváth Cs., Haddad (Varga), Mile (Mar- kóth), RUSKÓ. Edző: Horváth. Csaba. Gólszerzők: Vida (55.), Mó- rócz (62.), Végh (82.), ill. Szo- boszlai (15., tizenegyesből), Markóth (83.). Mindkét játékrész végén egy-egy vitatható ítélet borzolta a nézők, illetve a játékosok ke­délyeit. Az igen küzdelmes mérkőzésen helytállt a nyáron átalakult tavaszi ezüstérmes, ám az egyéni hibák, figyelmet­lenségek miatt az idei szezon­ban másodjára maradt pont nélkül. BUCHHOLCZ GÁBOR: - Ez a fia­tal csapat Szeged városáért, a szegedi emberekért készül a mérkőzésekre, szeretjük őket. HORVÁTH CSABA: - Két pont- rúgásból kapott góllal megpe­csételtük a sorsukat. ■ Német F.