Új Néplap, 2010. augusztus (21. évfolyam, 178-202. szám)

2010-08-16 / 190. szám

ÚJ NÉPLAP - 2010. AUGUSZTUS 16., HÉTFŐ SPORT 11 Győzelemmel kezdett a kis-MAV FC a harmadosztályban A hét végén megkezdődtek a küz­delmek a labdarúgó NB III. Alföld- csoportjában is. Szombaton ide­genbeli győzelemmel mutatkozott be az újonc Tisza-parti gárda. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY-SZOLNOKI MÁV FC II. 1-2 (1-2) Hódmezővásárhely, 400 néző, vezette: Györjy Sándor. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Ko­vács — Török, SIPOS, Huszár, Marton, Kökény (Bakos, 35.), Juhász (Mucsi, 55.), VARGA, Rácz, Papp (Szűcs, 75.), Barta. Edző: Kandó Róbert. SZOLNOK: Nagy R. - Bálint, Urbán-Szabó, PINTÉR, Szecsei E. (Lóié, 75.), Németh (Blasko- vics, 65.), Kalmár (Polgár, 55.), BENEDEK, BALOGH R, SZALAI, MILE K. Edző: Bontovics Ferenc. Gólszerzők: Varga (30.) ill. Szalai (25.), Benedek (40.) A közepes iramú mérkőzésen a vendégek több gólszerzési le­hetőséget is elszalasztottak, ám végül nagyobb rutinjuk - Ba­logh R, Szalai és Mile játszott vissza az NB I-es keretből - el­döntötte a meccset. kandó Róbert: - Megérde­melt vendégsiker született, gra­tulálok az ellenfélnek. BONTOVICS FERENC: - Jogos győzelmet arattunk, jobb kon­centrációval akár 4-5 góllal is nyerhettünk volna. CSEPEL-JÁSZBERÉNY 3-1 (1-1) Csepel, 200 néző, vezette: Eke László. CSEPEL: Bongó - Németh J., Haraszkó, Zsarnai, Bajzát (Bog­dán, 80.), Balogh, Miskovicz (Vejmola, 46.), Teplán, Barbai, KEMÉNY (Tőke, 75.), HOR­VÁTH R. Edző: Nagy Zoltán. JÁSZBERÉNY: Papp T. - Va- szicsku (Hájas, 58.), Bárkányi, Majzik, Lukácsi, Móczó, László (Szilágyi, 54.), Székesi, Gulyás, Németh Gy., Molnár (Németh N., 72.). Edző: Tasi Zoltán. 8. perc: Keményt remekül ug­ratták ki a védők között, és 12 m-ről a bal sarokba lőtt, 1-0. 29. perc: Móczó jobb oldali beadását a hazai kapus Molnár­ra ütötte, aki levette, és fordu­latból és a hálóba gurított, 1-1. 44. perc: A hazaiak támadá­sánál Majzik hátulról össze­akasztotta Kemény lábát, ezért a játékvezető kiállította a ven­dégek védőjét. 51. perc: Teplán kilépett a vé­dők közül és a kapu bal oldalá­ba helyezett, 2-1. 69. perc: A balról belőtt lab­dát Kemény a léc alá vágta, 3-1. A tikkasztó meleghez a hazai­ak alkalmazkodtak jobban, sok­kal frissebbnek bizonyultak. Bár a herényieknek is voltak helyzeteik, azokat elpuskázták. NAGY ZOLTÁN: - JÓ játékkal nyertünk. TASI ZOLTÁN: - A kiállítás megpecsételte sorsunkat, a ha­zai csapat megérdemelte a győ­zelmet. ■ Szalóki I. Németh Gyula visszatért Berénybe, de ezúttal nem rúgott gólt A jól védekező és lendületes támadásokat vezető besenyszögi együttes Tiszafüredről mindhárom bajnoki pontot hazavitte a nyitófordulóban Ujoncsiker Arokszálláson labdarúgás megyei i. osztály Beragadt a Jászapáti gárdája T.FÜRED-BESENYSZÖG 1-2 (0-1) KUTE-JÁSZAPÁTI 4-0 (1-0) ABÁDSZALÓK-NAGYIVÁN 2-4 (1-2) Tiszafüred Besenyszög Kunszentmárton Jászapáti Abádszalók Nagylván Kovrig Hagyó BERTA TajtiJ. Takács II. Balogh Z. KISS S. KOVÁCS Garáz Illés György Pékó FÖLDI SZALAI Józsa (HATÁR) HORVÁTH Takács 1. Nagy TÓTHL. Kecsó Hegedűs Kovács Lányi (DARVAS M.) ANTAL Bozsó A. Bodnár (Héja) PAPP TAJTIZS. Szabó FEKETE Horváth RIMÓCZI CS. SIPOS Gazsó (Menyhárt) Varga (Darvas L) Siska (Perényi) TóthT. Merena FÖLDI Rácz) Abonyi (Birkás) Farkas (Tóth) CSEHI Dajka (Járdán) Danyi Oláh Móczó Témák Takács (Rácz) Dorcsák SZEKERES Bagi Bobák (Bolya) Markóczi Szatmári Bozsó L SZILÁGYI (Gyenge) SINDEL (Vincze) BUDAI SIPOS (Káli) POLGÁR Kiss Sz. (Bemát). Tóth (Rimóczi G.) Oberna (Somodi). Pallagi. VONA. Pallai (SZILÁGYI) Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Gál Zoltán. L. Kiss Lajos. Tóth Márton. Lódi László. Kovrig Zoltán. Illés Rudolf. Tiszafüred, 150 néző, vezette: Kunszentmárton, 150 néző, ve­Abádszalók, 100 néző, vezette: Csukás András. zette: Miklós Martin. Tóth Pál. Gólszerzők: Bozsó L. (78.), ill. Gólszerzők: Sindel (30.), Si­Gólszerzők: Sipos 2 (30., 80.), Szilágyi (36.), Rimóczi Cs. (80.). pos 3 (51., 79., 86.). ill. Polgár (10. i, Fekete (4L), Az esőszünet után szerezték A második játékrészben jobb Szatmári (50.), Takács (65.). meg a vezetést a vendégek, utá­csatárteljesítményt nyújtó ha­A bajnokjelölttől nem szé­na hiába nyomott a hazai csa­zai csapat ilyen arányban is gyen a vereség, a játékvezető pat, nem tudott nyerni a harcias megérdemelten győzött. ténykedése azonban befolyásol­Besenyszög ellen. TÓTH MÁRTON- Új igazolása­háttá a végeredményt. GÁL ZOLTÁN: ­- Küzdősebb és ink a várakozásnak megfelelő­kovrig Zoltán: - Nagyobb pontosabban játszó Tiszafüre­en, azonnal jól illeszkedtek be a koncentrációval szebb ered­det remélek. csapatba. ményt érhettünk volna el. L. KISS LAJOS: - Bár jól ját­LÓDI LÁSZLÓ:- El kell ismer­ILLÉS RUDOLF — Reális ered­szőttünk, néhány pontatlanság nem, teljesen megérdemelt a mény született gőzerővel ké­miatt magunknak tettük ne­hazai győzelem, a felkészülő­szülünk a pénteki KUTE elleni hézzé a mérkőzést. sünk sajnos így sikerült. rangadóra. Ifi: 0-2 Ábrahám T. Ifi: 1-0 Dobos P. Ifi: 5-2 Bodor A. CSÉPA-FEGYVERNEK 3-0 (0-0) TÚRKEVE-ÚJSZÁSZ 2-2 (0-2) KARCAG-KESE 1-0 (0-0) Csépa Fegyvernek Veteriner Ujszász Karcag Kunhegyes GYURKÓG. ROSTÁS Tóth L Kovács Gy. Móga LÁNG GOLOVICS FarkasZ. Varga 1. (Tóth 1.) Dr. Katona Henk (Szívós Gy.) Szabó D. (Oláh) BOSÁNSZKIZS. Gyáni VARGAZ. LENGYEL Orosz Jónás Burján Tukarcs Nagy Rézsó Lévai GÁCSI Rákóczi Papp SÓLYOM Balogh (Dóra) RAJCSÁNYI Soós (Földvári) Gácsl Ballagó ÖKRÖS Sipos EBEKEME Pádár Kézsmárki Farkas P. Laskai Szurmai Balogh R. Gál Papp (Gálfi) Faragó A. Sass Czibak NagyR. (ERDEI) Imre (Váradi) Pálinkás (Borsos) Csortos Barna Konka (Kovács Sz.) Bodor BALOGH ZS. TALMÁCSI (Varga) Tóth Horváth Mérész NagyD. Szabó K. BOSÁNSZKIM. Faragó Zs. Erdei. FARKAS. Jámbor. Balogh A. (Molnár) Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Fialka György. Faragó Attila. Barna Gábor. Mérész Zoltán. Orosz István. Varga János. Csépa, 100 néző, vezette: Kóródi Túrkeve, 200 néző, vezette: Kor­Karcag, 100 néző, vezette: Jandó Ferenc. mos Gábor. Ferenc. Gólszerzők: Talmácsi 2 (68., Gólszerzők: Horváth (58.), Gólszerző: Orosz (78.). 78.), Bosánszki M. (64.). Varga (93.), ill. Mérész (43.), A kunsági rangadón a máso­Az első félidő kihagyott hely­Czibak (45.). dik félidőben több helyzetet ki­zeteit a másodikban már sike­Kiállítva: Nagy (75.). dolgozó hazai csapat megérde­rült gólokra váltaniuk a hazai­A hazaiak megérdemelten melten nyert. aknak. szereztek pontot. OROSZ ISTVÁN : - Az első fél­fialka györgy: - A félidőben BARNA GÁBOR: - A második időben a meleg megfogta a csa­ébresztőt kellett fújnom az öltő­félidőben az Újszásznak nem patot, de a második játékrész­zőben. sok köze volt a mérkőzéshez. ben feljavultunk. faragó Attila: - Mindenki­MÉRÉSZ ZOLTÁN: - A már VARGA JÁNOS- A második nek saját árnyékára kellett vol­megnyert mérkőzést indokolat­félidőben nem tartottuk meg a na mezt adni, mert az is nyúj­lan hosszabbítás miatt döntet­labdákat, így törvényszerű volt tott volna ilyen teljesítményt. lenre hoztuk. a vereség. Ifi: 2-3 Kómár K. Ifi: 1-1 Fekete T. Ifi: 3-1 Bosnyák I. K.SZÁLLÁS—T.MIKLÓS 3-1 (1-0) Kisújszállás Kormány BÁLLÁ I. (Farkas) BALOGH KÁLLAI Balia R. KÁDÁR Ladányi Szendrei Berta (Zsákai) Szabó (Májer) NÉMETH (Szitás) Edző: Kádár József. Törokszentmiklós TÓTH GERGELY Lóié (HACK) Gusztafik Fehér Angyal Vasas Orbán (Rab) Héder KINYIK Rupa(Csóké) Edző: Szecsei József. Kisújszállás, 200 néző, vezette: Bán János. Gólszerzők: Kádár (29.), Ladá­nyi (72.), Zsákai (90.) ill. Hack (54.). Jó iramú mérkőzésen a haza­iak sorra alakították ki helyze­teiket a hajrára elfáradó vendé­gek ellen, mely gólokban is megmutatkozott. KÁDÁR JÓZSEF: - Magabizto­san tartottuk itthon a pontokat a hazai rajton. szECSgi József: - A sérülé­sek után megbomlott az addig jól működő védelmünk. Ifi: 1-2 Majláth A. J.SZÁLLÁS—SZAJOL 1-4 (0-1) Rosenberger Szajol Kecskés Nagy B. (Rédei G.) ÖRDÖG Ivony Csömör L Muntyán Tóth Cs. (Rédei D.) Ducsai Kovács (Bardóczi) (Kóczián) Csömör Sz. Éliás. Edző: Lukácsi Antal. Rigó DALMADI CSATHÓ BODNÁR ERDŐS (Benedek) Guba (Papp) KISPÁL Bogdán Szedlák (Kurucz) Pongó(Donkó) Bognár. Edző: Kun Mihály. Jászárokszállás, 200 néző, vezet­te: Káli Elemér. Gólszerzők: Muntyán (67.) ill. Bogdán (21.), Dalmadi 2 (75., 80.), Kurucz (92.). A viharos idő ellenére a szép­számú hazai közönség csak az ificsapat szünetben átadott bronzérmének örülhetett. Meg­érdemelten nyert az újonc. lukácsi antal: - Igazságos eredmény született. kun Mihály: - így képzeltük el a bemutatkozást a megyei el­ső osztályban. Ifi: 5-0 Farkas J. Élvonalbeli játékosoktól kapott ki a hidai gárda Két labdarúgócsapatunk vasár­nap mutatkozott be az NB III. Al­föld-csoportjában: az újonc Já- noshida gólzáporos meccsen maradt alul, ellenben a Sparta­cus egyetlen találata három pon­tot eredményezett. KECSKEMÉT ll.-JÁNOSHIDA SE 7-3 (4-1) Kecskemét, 200 néző, vezette: Fülöp István. Kecskemét: Tóth — Urbán (Csurka, 66.), GYAGYA, Bagi, NAGY V., Tölgyesi (Hajnal, 71.), WILSON, Dosso (Máté 50.), BA­LOGH, SZABÓ, Bertus. Edző: Török László. Jánoshida: Ulviczki - Eszes B. (Balogh, 68.), Kun, Eszes Gy., RONTÓ, Nagy A., Fülöp, FEKETE G., PELLES, Nagy G., Orlóczki (Lippai, 81.). Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Balogh 3 (51., 55., 66.), Szabó 2 (16., 4L), Dosso (5.), Gyagya (39.) ill. Pelles (31.), Fekete (68.), Rontó (73.). A nehezen összeállt hidai csapatnak még mindig vannak nehézségei, ennek ellenére tisz­tességgel helytállt a több NB I- es játékossal felálló Kecskemét­tel szemben. TÖRÖK LÁSZLÓ: - FontOS Volt, hogy győzelemmel kezdjük az idényt. Nyertünk, de sokallom a kapott gólok számát. szabó IMRE: - Fel kell ven­nünk a harmadosztály ritmu­sát, de most hét NB I-es játékos­sal néztünk farkasszemet. ■ Szöllősi M. SZOLNOKI SPARTACUS- SZABADKIGYOS 1-0 (0-0) Tiszaliget, 150 néző, vezette: Ge­ra Ferenc. Szolnok: SZABÓ M. - LÉCZ, Rónyai, SZABÓ D., Boda, SZA­BÓ T, Szoboszlai, Horváth Cs. (Varga), Ruskó, Hadad (Mar- kóth), Mile (Horváth K.). Játé­kos-edző: Horváth Csaba. Szabadkígyós: FARKAS ZS. - Knyihár, Szokol, Murvai, MO­GYORÓSI, Bérezi, Hegedűs, Ma­tó, BURKUS, Szabó Z. (Tóth), Gazsó (Farkas V.). Edző: Silvio Iorgolescu. Gólszerzők: Szabó D. (68.). Közepes színvonalú, de igen jó iramú mérkőzésen a nyáron jelentősen átalakult hazai csa­pat a szezonnyitón nélkülözni volt kénytelen gólfelelőseit. En­nek ellenére egy jól eltalált lö­véssel sikerült otthon tartania a három pontot. Horváth csaba: - Nyögve­nyelős mérkőzésen kiszenved­tük a győzelmet. SILVIO IORGOLESCU: - A bfr- mutatkozás nem volt annyira rossz, csak bátrabban és ponto­sabban kell tanulni játszanunk. ■ Német F. Egyetlen döntetlen sem volt az Alföldön Az NB III. Alföld-csoportjának nyitófordulójában megrendezett hét összecsapáson egyetlen dön­tetlen sem született. Eredmények: Tököl-Gyula 4- 0, Tisza Volán Szeged-Szarvas 3-2, Dabas-Újbuda 5-0, Hód- mezővásárhely-Szolnoki MÁV FC II. 1-2, Csepel-Jászberény 3-1, Szolnoki Spartacus-Sza- badkígyós 1-0. ■