Új Néplap, 2010. augusztus (21. évfolyam, 178-202. szám)

2010-08-16 / 190. szám

SPORT ÚJ NÉPLAP - 2010. AUGUSZTUS 16., HÉTFŐ 10 MÁV: jöttünk, láttunk, győztünk labdarúgó nb i. Kúsztak-másztak a (megérdemelt) sikerért a szolnoki játékosok Győzelemmel mutatko­zott be közönségének 62 év utáni első hazai NB I- es mérkőzésén a Szolno­ki MÁV FC labdarúgó- csapata. A jó iramú, iz­galmas, helyzetekben bő­velkedő találkozón meg­érdemelten diadalmasko­dott az újonc. Géléi József Két helyen is megváltoztatta ter­vezett kezdőcsapatát a hazaiak vezetőedzője: a legutóbb Pápán bravúrosan védő, ám megsérült Tarczy Pál vállalta a játékot, míg a Ferencvárostól pénteken köl­csönkapott Igor Pisanjuk játék- engedélyét sikerült elintézni a szövetségben, így nem volt aka­dálya, hogy pályára lépjen a szolnoki szurkolók tavaszi ked­vence. Már a találkozó előtt remek hangulat uralkodott a megszé­pült stadionban. A jókedv csak tovább fokozódott, mikor Szol­nok város polgármestere, Sza- lay Ferenc egy óriási méretű do­bot ajándékozott a hazai B- középnek. A két együttes ezek után igazi dobpergésre masí­rozhatott ki a pályára. SZOLNOKI MÁV FC-PAKS 3-1 (2-0) Tiszaligeti Stadion, 2500 néző, vezette: Kovács J. Zoltán (Kele­men, Demeter) Szolnok: Tarzcy — Hevesi- Tóth, HEGEDŰS GY., Pető Z. (Vörös P., a szünetben), Schind­ler - BÚRÁNY, MOLNÁR Z. - REMILI, PISANJUK, Tchami (Koós, 64.) - Alex (Lengyel, 73. ). Edző: Vágó Attila. Paks: CSERNYÁNSZKY - Fi­ola, Éger, Sifter, Csehi (Gévay, a szünetben) - Böde (LISZTES, 11.), Sipeki - BARTHA (B. Tóth, 74. ), KISS T., Heffler T. - Mont- vai. Edző: Kis Károly. 22. perc: Megszerezhette vol­na a vezetést a Paks: Lisztes haj­szálpontos átadása után Bartha a bal oldali ötösről középre pasz- szolt, Montvai azonban 4 méter­ről, senkitől sem zavartatva az üres kapu mellé lőtt. A kimaradt ziccer azonnal megbosszulta magát A kirúgás után Remili iramodott meg a jobb szélen, a tizenhatoson belül kicselezte Csehit, 10 méteres lövését Cser­mM ^ ;'..-v - - * *■*>•*•' 1 'ír A szolnokiak brazil légiósa, Alex (középen, hátul) szerezte a klub újkori történetének első, Remili Mohamed a második NB l-es gólját nyánszky ugyan még kispárgáz­ta, de érkezett Alex, és öt méter­ről a jobb sarokba helyezett, 1-0. 45. perc: Remili ismét „meg­verte” Csehit a tizenhatoson be­lül, aki buktatta a támadót. Ko­vács játékvezető előbb sárga la­pot adott a hazaiak játékosának műesésért, ám asszisztense be- intésére visszavonta a lapot, s a büntetőpontra mutatott. A ti­zenegyest Remili higgadtan a jobb alsó sarokba lőtte, 2-0. 63. perc: Sipeki 18 méteres lö­vése meglepte Tarczyt, a nem túl erős labda a hóna alatt gu­rult a hálóba, 2-1. 91. perc: Az élete első NB I-es meccsén pályára lépő Lengyel Béla rutinos öreg rókákat meg­szégyenítő higgadtsággal érté­kesítette helyzetét: a lesre ját­szó Égert átjátszva, 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 3-1. A találkozó első 45 percében a vendégek több ajtó-ablak helyzetet elhibáztak, s ez meg­bosszulta magát. A nagy játék­kedvvel játszó Remili Moha­med, Igor Pisanjuk duó vezé­Csak a hazai szurkolónak jár kedvezményes jegy bár lapunk, is többször foglal­kozott az elmúlt hetekben a Ti­szaligeti Stadion jegyáraival, a jelek szerint még így is akadt szurkoló, aki nem tudta, hol és mennyiért válthatja meg belé­pőjét. Az NB I. követelményei­nek megfelelően a vendégdruk­kereknek külön jegypénztárat K kell biztosítaniuk a házigaz­dáknak, melyet ráadásul fel­irattal is jeleznek. Az idegenből érkező szurkolók egységesen 1400forintért vált­hatták, illetve válthatják meg a jövőben is a tiketteket. A hazai pénztárban (ezt is kiírás jelzi) viszont a nyugdíjasok és diá­kok 1000 forintért juthatnak hozzá a belépőhöz. így fordulhatott elő, hogy akadt olyan nyugdíjas olva­sónk, aki becsapva érezte ma­gát, mikor a vendégpénztár­ban 1400 forintot kértek tőle. Remélhetően a következő ha­zai összecsapás előtt már nem fordul elő ilyen eset. reite hazaiak a szünetig két­szer is bevették a paksi kaput. Szünet után ugyan szépítettek a vendégek, ám már sokkal ke­vesebb helyzetet dolgoztak ki. Sőt, ha egy kis szerencséjük van a szolnokiaknak, nem kel­lett volna az utolsó pillanatig izgulniuk a megérdemelt győ­zelemért. vágó Attila: - Őrült mérkő­zést játszottunk. El kell ismer­nem, a szerencse is mellénk szegődött. Ha a szünetben fordí­tott az eredmény, egy szót Szolnok polgármestere, Szalay Ferenc (balról) a klubigazgató, Tóth Dénes társaságában szurkolta végig a szombati összecsapást sem szólhatunk. A második fél­időben azonban roppant fegyel­mezetten játszottunk, már ke­vesebb teret adtunk ellenfe­lünknek, s az élete első NB I-es meccsét játszó Lengyel Béla gól­jával bebiztosítottuk győzel­münket. kis károly: — Több forduló­pontja volt a mérkőzésnek, többször is eldönthettük volna a magunk javára a találkozót, de az ordító helyzeteket sem tudtuk ki­használni. így láttuk mi: elöl Remili, hátul Molnár volt az igazi vezér tarczy PÁL: Akárcsak Pápán, most is magabiztosan védett, ám a paksi gólban benne volt. HEVESI-TÓTH TAMÁS: Jobb- hátvédként meggyűlt a baja a lendületes Barthával, aki többször átjátszotta. HEGEDŰS GYULA: Az első húsz perc kivételével szinte átjátszhatatlannak bizonyult. A levegőben verhetetlen volt, Montvaiék egyszer sem tud­tak fejjel veszélyeztetni. pető Zoltán: „Életem és vé­rem a csapaté” jelmondattal futballozott. Az első félidő hajrájában önfeláldozó men­tését követően megsérült, a szünetben le kellett cserélni. Schindler Szabolcs: Szá­mára szokatlan poszton, bal­hátvédként kellett maradan­dót alkotnia. Az ő oldalán szinte nem futott egyetlen ve­szélyes paksi támadás sem. bOrány Zoltán: Korát meg­határozó rutinnal szűrte meg a vendégek próbálkozásait. A lelátóról úgy tűnt, akár két­szer 90 percet is képes lenne végig robotolni. MOLNÁR ZOLTÁN: A Csapat legrutinosabb játékosa a kék­fehérek egyik legjobba volt. A hátsó alakzat igazi vezérének bizonyult. remili Mohamed: Minden­nél többet mond teljesítmé­nyéről, hogy az első gólt az ő lövése után szerezte Alex, majd kiharcolt és értékesített egy tizenegyest. Igor pisanjuk: Bar csak pénteken tért vissza Szolnok­ra, mindez nem látszott meg játékán. HERVE TCHAMI: Még nincs egy hullámhosszon a társak­kal, ám átlagon felüli gyorsa­ságából, kiismerhetetlen cse­leiből felvillantott valamit. ALEX: Nagyot birkózott a vé­dőkkel, a hajrára elfáradt. vörös Péter: A szünetben, csereként lépett pályára. Gyorsan felvette a játék rit­musát, nehezen tudták átját­szani a paksiak. koós Gábor: Vele stabilabb lett a MÁV jobb oldali védel­me, jól lépett vissza, jól segí­tette ki Hevesi-Tóth Tamást. LENGYEL BÉLA: Élete első NB l-es meccsén remekbe szabott góllal hívta fel magá­ra a szakemberek figyelmét. A 2010—2011. évi NB I. állása 1. Debrecen 3 2 1 0 10- 4 7 2. Videoton 3 2 1 0 7- 1 7 3. Kaposvár 3 2 0 1 6- 4 6 4. MTK 3 2 0 1 6- 6 6 5. Ferencváros 3 2 0 1 5- 5 6 6. Vasas 3 2 0 1 5- 5 6 7. Újpest 3 1 2 0 2- 1 5 8. Szolnok 2 1 1 0 3- 1 4 9. Győr 3 1 1 1 2- 2 4 10. Bp. Honvéd 3 1 0 2 5- 6 3 11. Siófok 3 0 2 1 2- 3 2 12. Haladás 2 0 1 1 0- 1 1 13. ZTE 2 0 1 1 3- 5 1 14. Pápa 2 0 1 1 0- 2 1 15. Paks 3 0 1 2 4- 7 1 16. Kecskemét 3 0 0 3 5- 12 0 A Kecskemét fél tucatot kapott a Lokítól soproni liga A Videoton nemes bosszút állt az MTK gárdáján A labdarúgó Soproni Liga har­madik fordulójának programja a szokásoknak megfelelően, már pénteken este elkezdődött: az NB I. hét végi nyitómeccse azonban nem ért véget. Zalaegerszegen ugyanis jégeső, illetve villámlás miatt félbeszakadt a ZTE Pápa elleni összecsapása. A hírek sze­rint szeptember elsején újra­játsszék a 90 percet. A Vasas gárdája szállította a forduló meglepetését az Európa Liga selejtezőjében remeklő Győr legyőzésével. Az angyalföl­di sikeren túl az is váratlan, hogy az egyébként roppant sta­bil zöld-fehér védelem kétszer is kapitulálni kényszerült. Szom­baton Kecskemétre látogat a Szolnoki MÁV, így a Tisza-parti szurkolók fél szemmel a soros rivális mérkőzésére is odafigyel­tek. Nos az Urbányi-legények ugyan nagyon megizzasztották a bajnok Debrecent, ám végül mégis súlyos vereséget szenved­r Tököli Attila kiállítása miatt biztosan nem játszhat a Szolnok ellen tek. Ráadásul a gárda legveszé­lyesebb játékosát, Tököli Attilát kiállította a játékvezető, így biz­tos, hogy nem léphet pályára a kék-fehérek ellen. A Videoton nemes bosszút állt az MTK fe­lett tavaszi, hazai veresége mi­att. A székesfehérváriak máso­dik félidei könnyed játékukkal simán hazavitték a három pon­tot. Az újonc Siófok ugyan to­vábbra is nyeretlen, mégsem le­hetnek elégedetlenek a Balaton- parti szurkolók, hiszen kedven­ceik a Videoton után ezúttal az Újpesttől raboltak értékes pon­tot. A szezon előtt még a szak­emberek is a kiesőjelöltek kö­zött emlegették a Kaposvár gár­dáját. Sisa Tibor azonban reme­kül összerakta a nyáron meg­gyengülni látszó somogyiakat, akik a ZTE után ezúttal a Hala­dást is legyőzték. Vasárnap a pontveszteség nélkül álló Ferencváros a sereg­hajtó és addig két vereséget elszenvedett Honvéd gárdáját fogadta. ■ Gelei J. Eredmények ZTE-Pápa félbeszakadt 2-1-nél Vasas-Győri ETO 2-1 Debrecen-Kecskemét 6-2 MTK-Videoton 0-3 Siófok-Újpest 1-1 Kaposvár-Haladás 1-0 Ferencváros-Honvéd 1-3