Új Néplap, 2010. május (21. évfolyam, 101-124. szám)

2010-05-10 / 107. szám

SPORT 11 ÚJ NÉPLAP - 2010. MÁJUS 10., HÉTFŐ Nem sikerült egyetlen pontot sem szerezniük csapatainknak Már bajnok a Jánoshida labdarúgás Megyei I. osztály: döntetlen a karcagi rangadó Ez nem a mi hétvégénk volt, mindkét NB III-as labdarúgócsa­patunk vereséget szenvedett. JÁSZBERÉNY-BALMAZÚJVÁROS 1-2 (1-1) Jászberény, 150 néző, vezette: Kovács II. Gábor. Jászberény: Tövisháti - Mó- czó, Bárkányi, Krajcsek, Gu­lyás, Szilágyi, Lukácsi, László (Tatár a 43.), Simon (Vaszicsku a 46.), Csőke, Hamar. Edző: Pes­ti József. Balmazújváros: Barna - Sza­bó, KISS, HOLB, Tóth, MIZSÁK (Nagy a 86.), Kónya, Szűcs, Mu­rák (Tornyai a 90.), RADNAI, Varga (Németi a 82.). Edző: Sza- láczi Tamás. 11. perc: A balról belőtt labdát a védők röviden mentették, Mu­rák kapura fordult, és kilőtte a bal alsót, 0-1. 17. perc: Szűcs húszméteres szabadrúgásból a jobb kapufát találta telibe. 25. perc: Móczó szabadrúgá­sa után a labda a bal kapufáról kipattant, és a hosszú oldalon üresen álló Gulyás a hálóba gu­rította, 1-1. 27. perc: Csőke ziccerben, 14 méterről, gyengén a kapus ke­zébe lőtte a labdát. 57. perc: Vendégszöglet után a rövid oldalon tébláboló Holb kotorta a labdát a kapuba, 1-2. 65. perc: Hamar szabadrúgá­sa a léc fölött hagyta el a játék­teret. Langyosan kezdett a jászbe­rényi csapat, s ez meg is bosz- szulta magát, gyorsan vezetést szereztek a vendégek. A máso­dik félidőben már többet táma­dott a Jászberény, de csak a vé­gén volt igazán kapura veszé­lyes, ám akkor már semmi sem sikerült. pesti József: - A kulcsembe­rek hiányát megéreztük, de az is biztos, hogy nem csak az utolsó öt percben kell felpörög­ni. szaláczi tamás: - Nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Úgy érzem, a kidolgozott helyzete­ink alapján megérdemeltük a győzelmet, de a végjátékban Fortuna is kegyes volt hozzánk. ■ Szalóki OROSHÁZA- SZOLNOKI SPARTACUS 3-0 (0-0) Orosháza, 300 néző, vezette: Laczkó Zoltán. Orosháza: Molnár - Szűcs, Utaki, Balogh, Szabó N. (Ró- nyai), RETEK, Juhász (Búza), PARDI, KEREPECZKI, BARA­NYAI (Gácsi), Szabó T. Edző: Kasznovszky József. Spartacus: KOLLÁTH - BO- DA, Bálint, LÉCZ, Mile (Szecsei R), SZECSEI E., Szabó, Szobosz- lai (Felföldi), Horváth, Sárkány, Ruskó (Benedek). Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Szabó T. 2 (74., 75.), Pardi (80.) Kimondottan nagy iramú és jó színvonalú mérkőzésen a vendégek hatperces rövidzárla­ta a hazaiak megérdemelt győ­zelmét eredményezte. KASZNOVSZKY JÓZSEF: - Még él a remény... gömöri béla: - Az első fél­időben kiegyenlített volt a já­ték, a másodikban a hazaiak lelkesedésben és játéktudásban is felülmúltak bennünket, így megérdemelt a győzelmük. ■ Német A karcagiak ezúttal önmagukhoz képest gyenge teljesítményt nyújtottak, így csak egy pontot tartottak otthon a rangadón KARCAG-TISZAFURED 1-1 (0-0) Karcag Tiszafüred Móga Rajcsányi Lévai NagyR. Bujdosó Balogh R. NagyD. Orosz Bodor ERDEI Hajdú T.( Kardos). Edző: Orosz István. Balogh HERPAI Klein BOZSÓ ANTAL Serucza (Németh) Dorcsák (Járdán) TÓTH (Csala) SZÖRNY Mester (Dajka) Nagyi. Megbízott edző: Ábrahám Tamás. Karcag, 100 néző, vezette: Do- moszlai János. Gólszerzők: Erdei (52.), ill. Lé­vai (82., öngól) Kiállítva: Nagy I. (52.) A tíz emberrel játszó vendé­gek jogosan szereztek pontot. orosz istván: - Enervált já­tékunk sajnos csak ennyire volt elég a mai mérkőzésen. ÁBRAHÁM TAMÁS: - Mint régi sportvezető, és új ideiglenes edző látom, mennyivel szebb a játék a grundon, ahol a játékve­zetők nem tudják elrontani töb­bek szórakozását. Ifi: 12-0 Bosnyák JÁNOSHIDA—NAGYIVÁN 3-2 (2-1) KUTE-MEZŐTÚR 6-1 (2-1) FEGYVERNEK-TÚRKEVE 0-2 (0-1) Jánoshida Nagyiván Kunszentmárton Mezőtúr Fegyvernek Túrkeve Ulviczki HAGYÓ Berta Kondacs Rostás KISS Cs. PELLES PÉKÓ Bartusz DÓCZI Farkas P. TÓTH Németh Földi GARÁZ Horváth K. FarkasZ. Szőke MOHÁCSI Batári Józsa Tóth Bognár (Kindert) Sőrés L. (Barna) Ábel Bolgár HEGEDŰS Bodorik Albert Ökrös Balogh KOVÁCS Kinyik (Papp) Horváth S. ifj. Farkas Z. (Tukarcs Laskai (Lakatos) RONTÓ Siska Oláh (HATÁR F.) Vincze G.) Sólyom Szerencsi Csehi HATÁRA. Pisont Szász SŐRÉS ZS. László FAZEKAS Obema (Imrei) Nádudvari Csortos dr. Bodó Eszes B. (Eszes Qy.) (Dér) KALMÁR (Sáfár) Faragó A. Sass Molnár Gyöngy (Berényi) SINDEL Kurusz(Csató) Faragó Zs. Kiss L (Kántor) Berecz (Berkes) dr. Szűcs CSŐKE Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Szabó Imre. Illés Rudolf. Tóth Márton. Tőke Imre. Faragó Attila. Barna Gábor. Jánoshida, 100 néző, vezette: Fa­Kunszentmárton, 100 néző, ve­Fegyvernek, 250 néző, vezette: zekas Attila. zette: Bán Imre. Czékus Sándor. Gólszerzők: Rontó (29.), Moh­Gólszerzők: Kinyik (37.), Oláh Gólszerzők: Sőrés Zs. (7.), ácsi (43.), Pelles (87.), ill. Eszes (42.), Határ F. (53.), Sindel 2 Sass (70.) B. (6., öngól), Berecz (63.) (56., 87.), Garáz (71.), ill. Hor­A szakadó esőben küzdelmes Tavasszal először játszott Já­váth K. (17.) mérkőzést játszott a két csapat. noshidán a hazai csapat, és hat Kiállítva: Horváth K. (40.), A hazaiak kihagyott büntetője fordulóval a befejezés előtt már Vincze (51.) megpecsételte sorsukat. megnyerte a bajnokságot. Küzdelmes meccsen megér­FARAGÓ ATTILA: - Hetek Óta SZABÓ IMRE:- Megérdemelt demelt hazai siker született. mindig elveszítünk két játé­győzelmet arattunk egy jó csa­TÓTH MÁRTON — Végre kiszol­kost, így nehéz eredményesen pat ellen. gáltuk a közönségünket is, gra­szerepelni. Mindezek ellenére a illés Rudolf: - Gratulálok tulálok az egész csapatnak! tizenegyest értékesíteni kell. Jánoshida bajnoki címéhez, de TŐKE IMRE: ­A játékvezető barna Gábor: - A nagyon jó annak is, aki Pest megyéből belenyúlt a mérkőzésbe, így az Fegyvernek otthonában megér­küldött játékvezetőt. akarásunk kevés volt. demelten nyertünk. Ifi: 5-1 Szöllősi Ifi: 0-2 Dobos Ifi: 2-1 Faragó Zs. BESENYSZÖG­JÁSZAPÁTI 2-1 (1-1) KESE-ÚJSZÁSZ 3-1 (1-1) KISÚJSZÁLLÁS­-CSÉPA 3-0 (2-0) J.LADÁNY—ABÁDSZALÓK 3-1 (3-0) Besenyszög Jászapáti Kunhegyes Újszász Kisújszállás Csépa Jászladány Abádszalók TARJÁNYI Tajti Láng Kovács Gy. Kormány Gyurkó Rácz (Dudás) Takács Z. Szekeres Illés (Birkás) PÁDÁR Farkas Balia 1. BOSÁNSZKIZS. M0S0NYI Lányi SZALAI HORVÁTH R. Sós Katona Balogh Pálinkás Nagy Oláh Gyáfrás Menyhárt Földvári (Szabó D.) Sebők (Pápai) S. NAGY Burján Tüdős (Túri) SZABÓ Kecső Gulyás SZÉN DREI Czrfra BALLÁ R. Ruzsinszki Rézsó Darvas M. SZABÓ ABONYI IMRE Sipos Kádár Gálfi (Varga) Bagi K. Barkóczi (TAKÁCS J.) Balogh Gazsó Gál SZURMAI Ladányi (Farkas) Bosánszki G. Papp MOLNÁR Kovács HORVÁTH ZS. Balogh A. Dóra Bálint Botlik Utasi (Ecsédi) FARKAS Héja OLÁH OLÁH (Nánási) Kovács Sz. (Kövesdi) Darvas Nagy FÜLÖP Darvas L RIMÓCZI Budai Molnár (Zibrányi) Mérész Berta (Németh, Bubor Bagi A. Varga Deregi Tóth (Móczó) BALOGH ZS. (Szabó PÜSPÖKI Csömör) KÉSMÁRKI. Czibak. GYÖRGY. (Kengyel) K.) Májer. Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: L. Kiss Lajos. Lódi László. Csillag László. Mérész Zoltán. Kádár József. Fialka György. Rácz Róbert Kovrig Zoltán. Besenyszög, 150 néző, vezette: Kunhegyes, 200 néző, vezette: Kisújszállás, 200 néző, vezette: Jászladány, 85 néző, vezette: Hal­Bán János. Csukás András. Földi János. gat lános. Gólszerzők: Szekeres (20.), Ri­Gólszerzők: Oláh (15.), Balogh Gólszerzők: Balia R. (10.), Fa­Gólszerzők: Rézsó (7.), Tüdős móczi (56.), ill. Gazsó (28.) Zs. 2 (50., 57.), ill. Sipos (25.) (lányi (41.), Németh (54.). (38.), Bagi K. (45.), ill. Takács J. (56.). A hat hiányzó ellenére a ha­Kiállítva: Balogh A. (39.) A vendégek nem fejtettek ki Az első félidő gólra törő játé­zai csapat nagy küzdelemben, A hazai csapat a második fél­komoly ellenállást, a hazaiak kának köszönhetően megérde­és némi szerencsével tartotta időben emberhátrányban har­könnyű győzelmet arattak. melten győzött a hazai csapat. otthon a három pontot. colta ki a győzelmet. kádár József: - Végig irányi­rácz Róbert: - Meggyőző el­l. Kiss LAJOS: — Küzdelmes csillag László: - Közel egy tottuk a játékot, győzelmünk ső félidő után csapnivaló máso­mérkőzésen gyengébb játék­órán át emberhátrányban ját­egyértelmű. dikat produkáltunk, ennek eile­kai, talán kis szerencsével, de szőttünk, de így is megérdemel­fialka GYÖRGY: - Ha az üres nére megérdemelt győzelmet győztünk! ten nyertünk. kapuba sem találunk be, akkor arattunk. LÓDI LÁSZLÓ: - A látottak MÉRÉSZ ZOLTÁN: - Egy félidő­az eredmény nem is lehet más. kovrig zoltán: - Most bemu­alapján a döntetlen talán igaz­nyi jó játék még tíz ember ellen Gratulálok a hazaiaknak. tatkozó fiataljaink megfelelően ságosabb lett volna. is kevés. Ifi: 2-2 pótolták a sok hiányzót. Ifi: 4-3 Strommer Ifi: 2-1 Szabó Majláth A. Ifi: 1-7 Katona T. HBíOíCBHi Elmaradt meccseket pótolnak szerdán A hosszan elhúzódó téli idő­járás miatt a tavaszi idény kezdetén több mérkőzés is elmaradt a megyei labdarú­gó-bajnokságokban. Szép lassan pótolgatják a meccse­ket a csapatok, így most szerdán — 17 óra a kezdési idő — is rendeznek két ösz- szecsapást. A megyei első osztályban dobogóra pályá­zó Karcag a kiesés rémétől fenyegetett Jászladányt, a megye kettőben a Szászbe­rek a Tiszagyendát fogadja. Törökszentmiklós és Szajol lesz a házigazda lassan a végéhez közeledik a Magyar Gyermek Labda­rúgó Szövetség Iskolai Programjának selejtezőso­rozata. A megyei döntők keretében május 17-én, hét­főn az 1-2. korcsoportos fi­úk Szajolban (14 óra), 20- án, csütörtökön (10 óra) a 0. és 3. korosztályhoz tarto­zó fiú- és lánycsapatok Tö- rökszentmiklóson mérik össze tudásukat. Nyert a Barcelona és a Real Madrid is egy fordulóval a befejezése előtt még mindig nem dőlt el a spanyol labdarúgó-baj­nokság első helyének sorsa. A listavezető Barcelona Se­villából vitte haza a három pontot, miután 3-2-re le­győzte BL-re hajtó házigaz­dáját, míg az egy ponttal le­maradó Real Madrid otthon nyert 5-1-re a Bilbao ellen. A Bayern Münchené lett a német salátástál A német Bundesliga I-ben a Bayern München Berlinben » -I-re legyőzte a már kiesett Herthát, ezzel két év után ismét bajnok lett, s vissza­hódította a salátástálat. Ri­válisa, a Schalke csak O-O-ra végzett Mainzban, így öt pont hátránnyal végzett a második helyen. SZOUON.hu További sporthíreket a SZOUON.hu hírpor­tálon olvashatnak. J.SZÁLLÁS—J.SZARU 3-1 (2-: Jászárokszállás Jászfényszaru CZÉKMÁN Garamvölgyi NagyB. Bálint Nagy Z. Szászi T. (Horváth) ÖRDÖG Molnár Árpás Kónya Éliás Jáger Marsi NAGYG. Ducsai (Kovács) SZAKALI (Tasi) MUNTYÁN Ecker (Szászi G.) CSÖMÖR SZ. (Füleki Lukács T.) Nagy R. (Luca). Ballagó (Kóczián). Edző: Edző: Lukácsi Antal. Farkas Gyula. Jászárokszállás, 350 néző, vezet­te: Kormos Gábor. Gólszerzők: Ördög (26.), Csö­mör (4L), Éliás (70.), ill. Mun- tyán (40., öngól). A több helyzetet kidolgozó és nagy akarással küzdő hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot. LUKÁCSI ANTAL: - Ez volt az a meccs, amelyen nem a játék, hanem a győzelem volt a lé­nyeg. FARKAS GYULA: - Ma itt mi nem nyerhettünk. Ifi: 5-2 Farkas J.