Új Néplap, 2010. május (21. évfolyam, 101-124. szám)

2010-05-04 / 102. szám

SPORT 15 UJ NÉPLAP - 2010. MÁJUS 4., KEDD Zalaegerszegen szerdán kezdődik a ZTE és az Olaj páros csatája Miután a Szolnoki Olaj kosárcsa­pata vasárnap este megnyerte az Albacomp elleni párharcot, jöhet a folytatás, mármint az elődöntő. Ahol az alapszakasz első, mind­össze két vereséget szenvedő, friss Magyar Kupa-győztes Zala­egerszegi TE együttese lesz a mi­eink vetélytársa. A ZTE, miután mindhárom mérkőzést meg­nyerte, mivel az elmúlt kedden letudta a Sopron elleni párhar­cot, pihenten várhatja Pór Péter együttesét. Amelynek mindösz- sze két napja lesz felkészülni, az ugyancsak három győzelemig tartó páros csatára. Érdekesség, hogy a felek legutoljára 13(!) év­vel ezelőtt találkoztak a ráját­szásban, akkor a negyeddöntő ötödik meccsén hazai pályán, hosszabbításban 91-90-re győ­zött a ZTE, és végül a bronzérmet szerezte meg. A szolnokiak szá­mára viszont a legemlékezete­sebb összecsapás a '91-es bajno­ki döntő volt, mikor április 11-én, a rájátszás negyedik találkozó­ján, a zalai fővárosban 74-72-es győzelmével első bajnoki ara­nyát nyerte a szolnoki piros-feke­te klub, amit később, 2007-ben tudott megismételni. A történelem után jöjjön a je­len, hiszen szerdán megkez­dődnek az elődöntők. A másik párban Atomerőmű SE-Kör- mend derbi lesz. A Zalaegersze­gi TE-Szolnoki Olaj párharc hi­vatalos időpontjai a következők. 05.05., szerda, 18.30: ZTE-Olaj 05.08., szombat, 15.45: Olaj—ZTE 05.11., kedd, 19.00: ZTE-Olaj *05.14., péntek, 20:00: Olaj-ZTE *05.16., vas., 18.00: ZTE-Olaj * Ha szükséges. A tervek sze­rint a Sport Klub televízió mind­egyik mérkőzést élőben fogja közvetíteni. ■ V. Cs. Vesztergom Zsolték már az elő­döntőre koncentrálnak Miklós: szép hazai búcsú kézilabda Bravúrközeiben járt a Martfű a megyei rangadón ■■■■ A törökszentmiklósi Losonc László (labdával) a végjáték során támadásban és védekezésben is kiváló teljesítményt nyújtott a Nyíregyháza ellen A férfi kézilabda NB I/B tavaszi szezonjának utol­só hazai mérkőzésén győ­zelemmel búcsúzott kö­zönségétől a Törökszent- miklós, míg az NB II. me­gyei rangadóját hatalmas küzdelemben nyerte az éllovas Rákóczi. Gönczöl Gábor NBI/B CLAAS TÖRÖKSZENTMIKLÓSI KE- NYÍREGYHÁZI KSK 31-30 (18-14) Törökszentmiklós, 400 néző. V: Dudás, Serfőző. TKE: RÉCSI - Kovács István 2 (1), Takács, PÁSZTOR 6, Csikós 3, Fejes M. 4 (1), BORDA 8. Cse­re: Varga, Hoppál (kapusok), Göblyös T., Kovács Imre 2, Gál D. 1, LOSONC 5, Fejes Tóth. Edzők: Kis Gergely és Fejes László. Hétméteresek: 5/2 ill. 4/3. Kiállítás: 6, ill. 6 perc. A tavaszi évad utolsó hazai mérkőzésén régen látott maga­biztos kezdést produkált a mik- lósi gárda, amely kilenc perc el­teltével már öt góllal (6-1) veze­tett. Borda és Pásztor vezérleté­vel ellenállhatatlanul rohamoz­tak a házigazdák, s mivel a ven­dégek próbálkozásait a miklósi fal és Récsi kapus jól szűrte, bő negyedóra után nyolcgólosra duzzadt a hazai előny. Az első félidő második felében azonban egyre több technikai hibával és eladott labdával játszott a TKE, így a jól hajrázó szabolcsiak megfelezték hátrányukat a szü­netig. A második játékrész első tíz percében még a miklósiak akarata érvényesült, de az utolsó negyedórára fordulva hullám­völgybe keveredett a hazai együttes. A nyíregyházi alakulat egy 5-0-s rohammal felzárkózott, majd két perccel a vége előtt át­vette a vezetést (29-30). A fontos pillanatokban Losonc a vállára vette csapatát: az átlövő a hátra­lévő időben szerzett két góljával fordított az álláson, s oroszlán- részt vállalt abban, hogy a TKE További eredmények Férfi NB II.: Mezőtúr-Makó 25-27, Békéscsaba-Török- szentmiklósi Székács 31-27, Abony-Mogyoród 23-29. Nők: Abony-Domaszék 38-21, Soltvadkert-Martfű 25-24, Túrkeve-Makó 23-25, Füzes- abony-Jászberény 23-22. végül feltette a koronát a sike­rekben bővelkedő szezonra. kis Gergely: - Vért izzadva, de sikeresen teljesítettük fel­adatunkat utolsó hazai mérkő­zésünkön. Nem akartunk senki idegeivel sem játszani. NB II. SZOLNOKI FŐISKOLA-RÁKÓCZI- FALVA KK-MARTFŰI KKKE 33-32 (15-17) Rákóczifalva, 150 néző. V: Sán­dor, Sebők. Rákóczi: Tajthi - TÓTH L. 10 (5), VERÉB 5, Csató D. 6, SZA­BADOS 5, Lengyel, Bartus 1. Csere: Makai (kapus), Krasznai 4, Sivák 2, Bíró Zs., Patocskai, Tóth B., Kovács K. Játékos-edző: Patocskai László. Martfű: APONY1 - Kovács I. T. 3, SERFŐZŐ Á. 7, Serfőző D. 1, Gürtler G., FEKETE 10 (3), Kovács A. 3. Csere: Túróczi (ka­pus), BÁNFI 7 (2), Kovács I. 1, Kovács II. T., Prigl G., Faragó, Thúri. Játékos-edző: Kovács Jó­zsef. Hétméteresek: 5/5 ill. 7/5. Kiállítás: 10, ill. 6 perc. A listavezető Rákóczi és a leg­jobb nyolc közé jutásért küzdő Martfű csatájában ötven percen át érett a meglepetés. A lelke­sen és fegyelmezetten játszó vendégek a bravúrok sorát be­mutató Aponyi kapusnak, vala­mint a Fekete—Serfőző—Bánfi trió gólerős játékának köszön­hetően három-négy góllal vezet­tek. A hazai gárdában Tóth „Ja- csa” tartotta a lelket, az örökifjú szélső magabiztosan értékesí­tette az adódó helyzeteket és a hétmétereseket. A hajrában nagy erőket mozgósított az éllo­vas, amely Veréb és Szabados góljaival felzárkózott, majd hosszú idő után újra vezetést szerzett. A jól küzdő Martfű az utolsó nyolc perc során képte­len volt bevenni a végjátékra feljavuló Tajthi kapuját - az utolsó percben büntető és zic­cer is kimaradt -, így előbb az egyik, majd a másik bajnoki pont is kicsúszott a vendégek kezéből. PATOCSKAI LÁSZLÓ: - Végre mi összpontosítottunk jobban a végjátékban. Az utolsó tíz perc­ben mutatott játékra lesz szük­ség a hátralévő mérkőzéseken is. Sok sikert kívánok a martfűi csapatnak! kovács József: - A meccs nagy részében jól játszottunk, ám az utolsó tíz percben pontat­lanná váltak a támadásaink, és nem sikerültek a befejezések, ezért maradt el a bravúr. A győzelemhez szükséges plusz hiányzott a herényi gárdából A férfi kosárlabda NB J/B 1-8. helyéért zajló rájátszásának leg­utóbbi fordulójában kiegyenlí­tett meccset játszott idegenben a jászberényi csapat, ám nem tu­dott élni a kínálkozó lehetőség­gel. A17-24, helyért magabiztos győzelemmel folytatta szereplé­sét a Főiskola-Olaj. BONYHÁDI KSE—JÁSZBERÉNYI KSE 91-87 (24-25, 20-15, 26-23, 21-24) Bonyhád, 200 néző. V: Kiss L, Vétek, Szabó G. IKSE: DRAHOS 29/9, Wehner 8, Kovács A. 15/3, Likár, GODE- NA 22. Csere: Puskás 7/3, Hor­váth Cs. 6, Varga I. Edző: Hor­váth Balázs. A Bonyhád legjobb dobói: Morgen 24/9, Lőrincz 22/3, Márkus T. 16/3. A Hepp Ferenc-emlékkupa döntőjéből már jól ismert rivá­lis otthonában végig kiélezett meccset vívott a herényi alaku­lat. A házigazdák taktikájához alkalmazkodva, Horváth Ba­lázs edző magas szerkezetben küldte pályára csapatát, ami bejött, hiszen a lepattanó lab­dák megszerzésében nem ke­rültek fölénybe a bonyhádiak. Az első húsz percben fej fej mellett haladt a két csapat, majd a szünet után Márkus be­állítása lendített a hazaiak sze­kerén. A fiatal játékos a kettő­kettő elleni játékokat rendre kosárral fejezte be, vezérletével a vendéglátók fordultak előn­nyel a hajrára. Bár a herényiek nem adták fel a csatát, többször felzárkóztak, a fordításhoz nem volt Megendő jó egyéni teljesít­mény a soraikban. FEHÉRVÁR KO­SZOLNOM FŐISKOLA-OLAJ KK 67-87 (16-23,18-12,17-27,16-25) Székesfehérvár, 100 néző. V: Maár, Radnóti. Olaj: SZÖGI 14, SONYÁK 24/12, Tóth V. 3/3, Kenyeres ó, MONDZINGER 21/3. Csere: Nagy B. 5/3, Balogh K. 8, Ne­mes 2, Mándoki 4. Edző: Tóth Tamás. A Fehérvár legjobb dobói: Fe­hér D. 18/15, Somogyfoki 17/3, Vincz 15/6. Kiegyenlített küzdelmet hozó első félidő után, a meccs máso­dik felében a főiskolások a játék minden elemében ellenfelük fö­lé kerekedtek, és végül meggyő­ző különbséggel győztek Szé­kesfehérváron. ■ G. G. Remekeltek a szolnoki fiatalok a diákolimpiái elődöntőben fit-kid A Pelikán SE versenyzői mindegyik számban porondra léptek a hódmezővásárhelyi seregszemlén Hódmezővásárhelyen rendez­ték meg a napokban a Fit-kid Grand Prix versenysorozat má­sodik viadalát, ami egyben or­szágos diákolimpiái elődöntő is volt. Az eseményen a magyarok mellett bolgár és izlandi fiata­lok is számot adtak felkészültsé­gükről. Az összesen kilenc kor­csoportban versenyző, 6-18 éves korú gyermekek egyéni és csa­pat kategóriában mérték össze tudásukat. Szolnokot a Pelikán SE és a Top Talent SE fiataljai képviselték. A pelikánosok mind a tizenhat versenyszám­ban indultak, és az egyik leg­eredményesebb klubnak bizo­nyultak. A Top Talent csapata szintén kitett magáért, hiszen fiataljaik nem kevesebb, mint ti­zenhárom érmet szereztek a csongrádi városban. A Grand Prix-sorozat következő versenye az országos diákolimpiái döntő lesz, melyet szűk két hét múlva, május 15-én rendeznek meg a dabasi sportcsarnokban. A Pelikán TSE eredményei, egyéni: 2. korcsoport: 1. Lugosi Laura, 4... Veres Lili. 4. kcs: ...2. Horváth Ramona, ...6. Murányi Dzsenifer. 5. kcs: 1. Csekő Szandra. 6. kcs.: ...6. Bihari Szandra. Csapat: I. kcs., duó: 1. Pelikán SE (Lugosi Laura, Knipfer Ágnes). Kiscsapat: 1. Pelikán SE (Lugosi Laura, Knipfer Ágnes, Horváth Ramó­na, Csekő Szandra). Nagy csa­pat: 1. Pelikán SE. (Lugosi Lau­ra, Knipfer Ágnes, Murányi Dzsenifer, Tolnai Kaludia, Pász­tor Csilla, Veres Lili). III kcs, nagy csapat:... 3. Pelikán SE (Bihari Fanni, Tóth Enikő, Sán- tha Renáta, Poczai Andrea, B. Tóth Lili, Uj Bianka). Edzők: A Pelikán SE csapatának edzői: Bába Ildikó, Markóth Francis­ka, Prágay Zsuzsanna, Sinkó Detti, Uj Bianka. A Top Talent eredményeb egyé­ni. I. korcsoport: 1. Menkó Ame­tiszt Kiara, 2. Hrabovszki Pan­na. II. kcs.: ...2. Nagy Bettina, 3. Török Vanda, III. kcs.: 1. Kun Nádin, ...4. Szegedi Fanni, IVi kcs.: 1. Kis Rebeka, ...4. Dobozi Bernadett, 5. Balázs Nikolett, ....8. Nagy Bettina, 9. Kis Adri­enn. V. kcs.:... 3. Kun Ivon. VI. kcs.: ....8. Csutak Bianka. Cs apat: I. kcs. duó:... 2. Top Talent ( Menkó Ametiszt, Hra­bovszki Panna). II. kcs. duó: 1. Top Talent ( Dobozi Bernadett, Kis Rebeka), 2. Top Talent (Kun Ivón, Kun Nádin). I. kcs. kiscsa­pat:... 2. Top Talent (Balázs Ni­kolett, Kis Ádrienn, Nagy Betti­na, Török Vanda). I. kcs. nagy­csapat: ....2. Top Talent. II. kcs. nagycsapat: 1. Top Talent ( Do­bozi Bernadett, Csutak Bianka, Kis Rebeka, Kun Ivón, Kun Ná­din, Uj Darinka) A szolnoki versenyzőket felké­szítő edzők Ujné Kálmándi Zita, Uj Darinka. A szolnoki Pelikán SE első helyezett kiscsapata: Horváth Ramóna, Lugosi Laura, Csekő Szandra, Knipfer Ágnes