Új Néplap, 2010. május (21. évfolyam, 101-124. szám)

2010-05-03 / 101. szám

Az Olaj nyerte a páros csatát A bronzcsatában lesz érdekelt, a Szolnoki MÁV kosárlabda A piros-feketék szerdán este már az elődöntőt vívják Zalaegerszegen tekecsapata SZOLNOKI OLAJ KK-ALBACOMP 98-72 (26-17, 25-22, 21-15, 26-18) Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Hartyáni, Ben­czúr, Király. OLAJ: FODOR M. 14/6, ALEK- SZICS 16/12, VESZTERGOM 9/6, BARRO 21, Báder 6. Csere: RICE 22/6, Váradi 7/3, Szabó P. 3, Sonyák, Cseh Gy., Harazin. Szakmai igazgató: Pór Péter. ALBACOMP: Simon 5/3, HAN­GA 22/6, Toya 10, Lee 9, BANKS 19. Csere: Bódi 2, Keller 2, Farkas A. 3/3, Antal Sz., Ma­dár, Fodor K. Vezető edző: Szrecsko Szekulovics Az eredmény alakulása: 5. p.: 16-5, 8. p.: 22-15, 14. p.: 33-22, 18. p.,-49-33, 25. p.: 61-49, 35. p.: 88-70, 38. p.: 91-70. A keddi magabiztos, 23 pontos Olaj-siker után pénteken biza­kodva utazott Székesfehérvárra a szolnoki szurkolósereg gondol­ván, hogy kedvenceik behúzzák a negyedik meccset, és megnye­rik a párharcot Ezzel szemben sima 88-67-es vereséget szenved­tek a Fejér megyei fővárosban, így a mindig lutrinak számító ötödik meccsre hagyták a dön­tést. Vajon ki lesz a párharc győz­tese, és egyben a ZTE ellenfele az elődöntőben^.ez volt d találkozó leglényegesebb kérdése?’ Azt már tudftík, hogy másik' ágon Atomerőmű-Körmend elődöntő lesz, miután pénteken az Atom 76-72 nyert Kecskeméten, és ez­zel 3:l-re megnyerte a párharcot Négy és fél perc telt el a meccs­ből, és már 10-5-re vezetett az Olaj, mikor Szekulovics edző pró­bálta nyugtatni meglehetősen pontatlanul játszó csapatát Ke­vés sikerrel tette, mert Alekszics, Vesztergom és Fodor triplája is beesett és ezzel bőven tíz pont fö­lé kúszott a szolnokiak előnye, amit Hanga csökkentett az első negyedben. A továbbiakban tar­totta a különbséget a hazai gárda, amelyik sokkal látványosabban és eredményesebben kosárlabdá­zott, mint vendége. Közülük Alekszics amellett, hogy jól szol­gálta ki társait, ezúttal a kosarak­kal sem maradt adós. Csapata pe­dig egy tucat pontot vert ellenfe­Dragan Alekszics (labdával) a mezőny egyik legjobb embere volt. A képgalériát keresse a SZ0U0N.hu hírportálon. lére az első félidőben. A mieink a mezőnybóT 55 szazSékkal, míg a vendégek csak 33-mal céloztak és a lepattanó csatát is Barroék nyerték 23-22-re, bár tíz lepatta­nót megint csak összekapkodtak a vendégek. A térfélcserét követően pontra pont volt a válasz mindkét olda­lon, ami azt jelentette, hogy nem nőtt, de nem is csökkent a felek közötti távolság. Öt perc játék után Fodor Márton vette kezébe ma délután négy órakor, a Tiszaligeti Sportcsarnokban bemutató meccset játszik az Olaj legénysége. Ellenfelük a Törekvés SE kerekesszékes kosarasai lesznek. A rendhagyó összecsapáson a Törekvés csapatát Acsay Attila, míg a piros-feketéket, a karmesteri pálcát, aki rendre pontosan télzott, és gólpasszok- kal tömte társait Fodor legin­kább Őárrot’ hozta soksábr kép­zetbe, a szenegáli pedig élve a felkínált lehetőségekkel valósá­gos zsákolóbemutatót tartott. A harmadik negyed végén már 18 ponttal tartott előrébb az Olaj, mint fehérvári vetélytársa. A meccs és egyben a negyeddöntő zárónegyede 72-54-es állásról kezdődött. Nem adta fel az Alba­mint ahogy azt évek óta megszokhattuk Pór Péter fogja irányítani. A két profi játékvezető, Budai Zsolt és Sértő Róbert lesz, míg tiszteletbeli sípmesternek Szalay Ferencet, Szolnok polgármesterét, valamint Tasnádi Zoltán önkormányzati ‘comp, mindezt jelezve Hangáék egy 7-O-ás • rohammal 72-ól-i’e zárkóztak fel. Pór edző időt kért, majd a legjobbkor esett be Fodor Márton hármasa az Álba kosará­ba. Alig több, mint négy perc volt hátra, mikor Vesztergom triplájával 88-70-re alakult az ál­lás. Innen már nem volt vissza­út, az Albacomp láthatóan elfá­radt és feladta a mérkőzést, a szolnoki játékosok meg gálává varázsolták az utolsó perceket. képviselőt kérték fel a szervezők. a kosarasok mellett az eseményen fellép a szolnoki mazsorett- és zászlóforgató csoport és az UM Aerobik és Fitness Klub csapata. A talál­kozóra ingyenes lesz a belépés. Ezzel a szolnoki csapat nyerte a negyeddöntőt; a folytatásbánpe- ’ dig az alapszakaszgyőztes, zala­egerszegi együttessel találkozik. Az első meccs szerdán este fél hétkor lesz a zalai fővárosban, majd a heti folytatásban szom­baton 15.45 perckor a Tiszaliget- ben mérkőznek az elődöntő résztvevői. pór Péter: — A mai játékunk hasonlított az előző hazai mécs­esünkhöz, amikor jól védekez­tünk és jó ritmusban támad­tunk. E tényezőknek köszönhe­tő a győzelmünk. Mindkét csa- ) patnak volt esélye korábban ki­vívni a továbbjutást, nekünk ez most sikerült. SZRECSKO SZEKULOVICS: ­Áprilisban tizenöt meccset ját­szottunk, ezért fáradtak vol­tunk, s az Olajjal ellentétben kevesebb volt a rotációs lehető­ségünk. Jobb volt a szolnoki csapat, sok sikert kívánok ne­kik a folytatáshoz! ■ Varga Cs. Rendhagyó kosármeccset rendeznek a Tiszaligeti Sportcsarnokban A férfi teke szuperligában a Szol­noki MÁV SE a Szegedi TE csa­patát fogadta. Az elődöntő első meccsét a szegediek nyerték, a visszavágón a hazaiak nagy becsvággyal léptek pályára. Az első körben a világbajnok Kakuk Leventét szinte leiskolázta a MÁV-osok kiválósága, Fehér Bé­la. Bíró Norbert viszont kikapott a jó formában játszó Szél Tibor­tól. A második körben Lampert Péter és Molnár László sem járt sikerrel a küzdelmes párharc­ban. Viszont a befejező játéko­sok, Bíró Ervin és Bódai Ferenc kitettek magukért és nagy csatá­ban verték meg ellenfelüket. Ám a meccset a Szeged nyerte, és ju­tott a döntőbe, ahol a Zalaeger­szeggel találkozik. A Szolnoki MÁV pedig az ózdi csapattal ta­lálkozik a bronzcsatában, mely­nek első meccsét szombaton rendezik a Körösi úti arénában. SZOLNOKI MÁV SE-SZEGEDI TE 3:5 (3567:3687) SZOLNOK: Fehér Béla 627 fa, Bí­ró Norbert 580, Lampert Péter 567, Molnár László 573, Bódai Ferenc 608, Bíró Ervin 612. ■ Varga Csaba Veszprémi búcsú a férfi kézilabda BL küzdelmeitől Az MKB Veszprém hazai pályán nem tudta ledolgozni az első mérkőzésen összeszedett hatgó­los hátrányát, 34-33-ra kikapott a spanyol Barcelonától, így nem jutott be a férfi kézilabda Bajno­kok Ligája négyes döntőjébe. Az első félidőben fergetege­sen játszott a Veszprém, ne­gyedóra elteltével egyértelmű fölénybe került, ledolgozta ösz- szesített hátrányát, és még a szünetre is négygólos - 19-15- ös - előnnyel vonult. A folyta­tásban viszont a vendégek aka­rata érvényesült: a hajrában egyenlített, majd fordított a Bar­celona. ■ A jól védekező főiskolásokkal szemben nem volt ellenszer vízilabda Közel fél órán keresztül még gólt sem tudott lőni a szebb napokat is látott újpesti alakulat SZOLNOKI főiskola-közgép vsc- UNIQA-UTE 8-3 (1-0, 2-0, 3-0, 2-3) Tiszaligeti uszoda, 200 n. V: Marjay, Molnár T. SZOLNOK: GÁRDONYI - Hangay R. 1, Pásztor 1, Németh D. 1, REGŐS, Bálint 1, CSÁ­SZÁR 1. Csere: Nébald (kapus), Gazsovits, Józsa, HANGAY Z. 1, Szőke 1, Süveges 1, Petrovai. Edző: Cseh Sándor. ÚJPEST: BISZTRICSÁNYI - Olasz 1, Rékasi, NAGANUMA 2, Horváth D., Hoppál, Szabó B. Csere: Dorogi, Kotsidis, Rom, Deme. Edző: Petik Attila. Emberelőnyből: 8/2, ill. 7/2. Ötméteresből: 2/1, ill. 1/0. Kiállítva (cserével végleg): Olasz (31.). A játékvezetők közül az egyik dr. Molnár Tamás háromszoros olimpiai bajnok volt, aki jelen­leg a Szeged játékosa, de már nem az első OB I-es mérkőzését dirigálta a kiváló center. Az ele­jén nehezen boldogult a szolno­ki csapat a vendégek zónavéde­kezésével szemben. A szabad ég alatt zajló pólóscsata első negyedében mindössze a szolnoki Hangay Róbert előnyből lőtt gólját je­gyezhettük. A folytatásban Sző­ke ugyan növelhette volna a hazai előnyt, de ötméterest hi­bázott, a megúszó Kotsidist Császár szerelte bravúrosan öt méterre saját kapujától. A kiha­gyott újpesti helyzetre előbb Süveges, majd Bálint válaszolt egy-egy mutatós lövéssel, így 3­0-ra végződött az első félidő. A nagyszünetet követően Hangay Zoltán talált be az egyébként jól védő Bisztricsá­nyi kapus hálójába, majd Né­meth Dániel egy gyors lefordu­lás után immár öt gólosra nö­velte a szolnokiak előnyét. Kép­telenek voltak betalálni a lila­fehérek, vagy a szolnoki blokk működött kiválóan, vagy Gár­donyi kapus védte ki a vendé­gek szemét, akik még ötméte­rest is hibáztak. Ellenben a má­sik oldalon Szőke Szabolcs sza­baddobásból is eredményes tu­dott lenni. A zárónegyedben a közönség azért szurkolt, hogy ne kapjon gólt a hazai csapat. Ez a ritka S eset sajnos nem jött össze, mert | Császár találata után Olasz szé­pített a 29. percben. Erre Pász­tor Mátyás válaszolt, majd a ja­pán vendégjátékos, Naganuma, akinek ez volt az utolsó meccse az UTE színeiben, állította be a végeredményt. A szolnoki csapat szerdán 18 órakor a BVSC-t fogadja a Tiszaligetben. ■ Varga Cs. Mestermérleg cseh Sándor: - Kitűnő védő­munkával és megfelelő táma­dójátékkal rukkoltunk ki, a legfontosabb azonban a győ­zelem volt. pétik attila: - A védekezé­sünk megfelelt, támadásban viszont sokat hibáztunk. Hangay Zoltán (labdával) volt a szolnokiak egyik legjobbja a meccsen