Új Néplap, 2010. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

2010-04-12 / 84. szám

ódus, amikor hagytuk a Kör­mendet felpörögni, ez pedig el­döntötte a mérkőzés kimenete­lét. Nagyon rosszul dobtunk, a Körmend viszont extrán értéke­sítette a távoli kísérleteket. A záróforduló másik össze­csapásán az Atomerőmű köny- nyedén győzött Pécsett, így az alapszakaszgyőztes ZTE mö­gött hármas holtverseny jött létre a második helyen. Mivel az egymás elleni eredményeket összesítő minitabellán az ASE három, a Körmend kettő, míg az Olaj KK egy győzelmet gyűj­tött, mindkét rivális megelőzte a mieinket, akik negyedik he­lyezettként az Albacomp ellen csatáznak a legjobb négy közé jutásért. További eredmények Pécs—Atomerőmű 69-83, Ka­posvár—Albacomp 71-95, Kecskemét-Sopron 79-63, Salgótarján-ZTE 57-110, Nyír­egyháza-Dombóvár 106-73. Az alapszakasz végeredménye 1. ZTE KK 24 2 2191-1845 50 2. Atomerőmű 19 7 2152-1865 45 3 Körmend 19 7 2100-1884 45 4. Olaj KK 19 7 2175-2050 45 5. Albacomp 17 9 2331-2080 43 6. Falco 15 11 2265-2123 41 7. Kecskemét 13 13 2026-2080 39 8. Sopron 13 13 2140-2069 39 9. Kaposvár 11 15 2092-2155 37 10. Nyíregyháza 10 16 2090-2179 36 11. Pécs 9 17 2001-2092 35 12. Dombóvár 9 17 2093-2368 34* 13. Salgótarján 3 23 1920-2430 29 14. Debrecen 1 25 1445-1801 20* *A Dombóvártól egy, a Debre­centől hét pontot levontak. Az egyik fél harmadik győzel­méig tartó negyeddöntő párosítá­sa: ZTE—Sopron, Atomerőmű— Kecskemét, Körmend-Falco, Olaj-Albacomp. Játéknapok: áp­rilis 21. (szerda), április 24. (szombat), április 27. (kedd), ápri­lis 30. (péntek, feltételes), május 2. (vasárnap, feltételes). A mérkő­zések kezdési időpontjáról a na­pokban egyeztetnek a klubok. ■EZEBI3H Hatalmas csata után kupagyőztes a Veszprém A címvédő MKB Veszprém nyerte a férfi kézilabda Ma­gyar Kupa idei kiírását, mi­után a fináléban a rendes játékidő 27-27-es döntetlen­je után büntetőkkel jobbnak bizonyult a Pick Szegednél. A harmadik helyet a négyes döntő házigazdája, a Bala- tonfüred szerezte meg, szin­tén hétméteresekkel legyőz­ve a PLER gárdáját. Négy magyar arany a Miniszterelnök Kupán a vasárnapi döntőben Ko­vács Mária (75 kg), Varga Miklós (60 kg), Káté Gyula (64 kg) és Bácskái Balázs (69 kg) is győzött, így a ma­gyar csapat négy aranyérem­mel zárta a világ egyik leg­rangosabb amatőr ökölvívó­tornáját, az ankarai Minisz­terelnök Kupát. A mieink a négy arany mellett négy bronzérmet is begyűjtötték. Komoly Honvéd-bravúr a pólóbajnokságban A férfi vízilabda-bajnokság 17. fordulójában a szolnoki csapat már korábban letudta a Szentes elleni találkozóját (12-7), a többiek azonban vízbe szálltak a hét végén. A Honvéd meglepetésre győzni tudott (9-5) Egerben, míg az FTC-UTE (6-5) és az OSC- BVSC (9-10) fővárosi pár­harcokban egy gól döntött. Döntetlenre futotta a győriek erejéből a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén a Győri Audi ETO hazai pályán 25-25-ös döntetlenre végzett a román Valcea ellen. A másik ágon a tavalyi győztes dán Vi- borg hatgólos előnyt (27-21) szerzett a norvég Larvikkal szemben. A visszavágókat egy hét múlva rendezik. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZ0UOM.Im hírportálon olvashatnak. ¥ Újabb nagy csalódás idegenben kosárlabda Az Olajnak csak a második negyed feléig volt esélye Körmenden Az Olaj gárdája a máso­dik helyet jelentő győze­lem reményében utazott Körmendre, ám negyed­óra játék után a szolnoki kulcsemberek sorra cső­döt mondtak, így a piros­feketék súlyos vereséget szenvedtek, és a negye­dik helyen zárták az alapszakaszt. Gönczöl Gábor A piros-feke­ték soraiban egyedül Báder Már­ton igyekeze­te volt dicsér­hető A csereként beálló Drágán Alekszlcs (labdával) sem tudott lendíteni a gyatrán támadó szolnoki csapaton sarakat. Jól védekeztek a hazai­ak, de a vendégek is összekap­ták magukat, így a pontok szá­ma mindkét oldalon lassan gya­rapodott. A második játékrész­ben is folytatódott a szoros ver­senyfutás, a félidőhöz közeledve pedig Báder duplájával ismét minimálisra csökkentette hátrá­nyát a vendégcsapat (26-25). Ez­után azonban a remekül játszó Körmend egy 14-1-es rohanás­sal állva hagyta ellenfelét. A szolnokiak tanácstalanul, szét- esően támadtak, a Rába-partiak kiváló játékának köszönhetően a szünetben tekintélyes, 18 pon­tos hazai fórt mutatott az ered­ményjelző tábla. A második félidő sajnos ott folytatódott, ahol az első abbama­radt: a nagy iramban és növekvő előnyük birtokában egyre maga­biztosabban játszó házigazdák tetszés szerint érték el a kosara­kat, miközben az Olaj kulcsem­berei jobbára csak szenvedtek a pályán. Fodor Gergely remek passzát Alekszejev értékesítette, és már zúghatott is a „húsz, húsz” rigmus, majd Ferencz és Thomas dobott újabb triplát ha­zai oldalon. A vendégek továbbra sem találták a játék a ritmusát, a vasiak viszont egy pillanatra sem lassítottak: Scott hármasa után már harminc pont volt a két csapat között (65-35). A fentiek tükrében az utolsó negyed for­malitásnak bizonyult, s mindösz- szesen arra lehetett elég, hogy a mieink némiképpen kozmeti­kázzanak a már-már megalázó különbségen. A szolnoki csapat­ban többen is kritikán aluli telje­sítményt nyújtottak, aminek nem is lehetett más a vége, mint súlyos vereség. Sabáli Balázs: - Az első félidő jó játéka és csapatvédekezése eldöntötte a meccset. Nem tak­tikáztunk, nem számolgattunk, hiszen ha valamit el akarunk érni a bajnokságban, akkor mindenkit meg kell vernünk. Pór Péter: - A második ne­gyedben volt egy ötperces peri­MJUS-FORTRESS KÖRMEND- SZOLNOKI OLAJ KK 87-63 (19-16, 25-10, 27-16,16-21) Körmend, 2200 néző. V: Bodnár P., Forrai, Török. Körmend: THOMAS 15/9, FO­DOR G. 10/6, FERENCZ 8/6, SCOTT 9/3, ALEKSZEJEV 18. Csere: Tóth G. 2, Booker 12/6, Ku- tasi 5/3, Trümmer, Hegedűs 5/3, Kocsis 3/3. Edző: Sabáli Balázs. Olaj: Taylor 13/3, Fodor M. 5, Váradi 4, Rice 5/3, Barro 8. Cse­re: BÁDER 11/3, Alekszics 10/9, Szabó P. 2, Grebenár 5. Szakmai igazgató: Pór Péter. Kipontozódott: Tóth G. a 33. percben. Az eredmény alakulása, 3. p.: 10-5, 6. p.: 13-8, 8. p.: 15-14, 14. p.: 26-25, 18. p.: 40-26, 23. p.: 52-31, 25. p.: 59-33, 28. p.: 65- 35, 35. p.: 77-50. Tempósan kezdte a mérkőzést a Körmend, Fodor Gergely trip­lája után Alekszejev szórta a ko­Berényi győzelemmel indult a rájátszás Hosszú böjt után főiskolás siker röplabda Lendületesen játszott és jól összpontosított a szolnoki csapat A férfi kosárlabda NB Í/B ráját­szásban hazai sikerrel kezdett a bajnoki címre hajtó jászberényi alakulat. JÁSZBERÉNYI KSE— SOPRONI MAFC 94-80 (19-24, 27-25, 28-15, 20-16) Jászberény, 250 néző. V: Jurák, Mocsai, Válé. JKSE: DRAHOS 25/12, Weh- ner 9/3, Mészáros R. 15/12, Horváth Cs. 9, GODENA 17. Csere: LIKÁR 15, Puskás 2, Var­ga I. 2. Edző: Horváth Balázs. A SMAFC legjobb dobói Kováts V. 30/15, Balogh G. 12/3, Kovács B. 11/3, Csaplár-Nagy A. 11. A találkozó elején kissé bera­gadt a berényi együttes, az első negyedben a távolról jól dobó vendégek akarata érvényesült A folytatásban maradt a nagy iram, de már a házigazdák nehéztüzé­rei is pontosabban céloztak. Ahogy már sokszor, a fordulás után most is szigorított védeke­zésén a JKSE, így a harmadik ne­gyedben végre sikerült átvenni­ük a vezetést, amelyet már nem adtak ki a kezükből a lefújásig. Horváth Balázs: - A ráját­szásban minden meccs olyan nehéz lesz, mint a mostani volt. A jövőben még jobban kell kon­centrálnunk, mert idegenben végzetes lehet, ha mindjárt az elején hátrányba kerülünk. A következő fordulóban pénte­ken 18.30-kor Veszprémben lép pályára a berényi alakulat. ■ A férfi röplabda-bajnokság 9-11. helyéért zajló rájátszásában megszerezte első győzelmét a szolnoki csapat. NYÍREGYHÁZI FRK— SZOLNOKI FŐISKOLA RK-SI 1:3 (-16, -20,16, -18) Nyíregyháza, 100 néző. V: Don- kó, Vári. Szolnok: Kecskeméti, Tarjá­nyi, Csépke, KOVÁCS S., Szöllő- si, Tóth G. Csere: Gulyás (libe­ró), Bodonyi. Edző: Juhász György. A Csepel ellen hazai pályán, majd idegenben is vereséget szenvedett a február közepe óta nyeretlen főiskolás gárda, így Juhász György tanítványai gya­korlatilag a tizedik helyért lép­tek pályára a szabolcsi megye- székhelyen. Az első és a máso­dik játszmában a szolnokiak lendületesen és kevés hibával játszottak, míg a hazai együttes dolgát összpontosításbeli prob­lémák nehezítették. A megszer­zett kétszettes előny talán túl­zottan is megnyugtatta a vendé­geket, ám a viszonylag simán elvesztett harmadik játszma után összekapták magukat, és kiharcolták a győzelmet. A szolnoki röplabdázók az április 25-i visszavágóval zár­ják a 2009/2010-es bajnoksá­got. JUHÁSZ GYÖRGY: - A motivál- tabban játszó csapat győzött. ■ Gönczöl G. Kovács Sándor (jobbra) volt a főiskolások legjobbja Nyíregyházán A LABDARUGÓ NB II. KELETI CSOPORTJÁBAN HÉT PONTRA NÖVELTE ELŐNYÉT A MÁV FC