Új Néplap, 2010. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

2010-04-12 / 84. szám

ÚJ NÉPLAP - 2010. ÁPRILIS 12., HÉTFŐ SPORT 11 Megtorpant az elmúlt hetekben jó teljesítményt nyújtó Jászberény A labdarúgó NB III. Mátra-cso- portjában az elmúlt hetek re­meklése után megtorpant a he­rényi együttes. BALASSAGYARMAT-JÁSZBERÉNY 1-0 (0-0) Balassagyarmat, 200 n., v.: Tö­rök Bálint. Balassagyarmat: Földi - Var­ga, UDVARI, Gaál, Zolnyánszki, Balga (Bencés, 75.), DUBA, Mohácsi (Fekete, 64.), Széles (Nagy, 53.), Aranyos, Langó. Edző: Nagy Tibor. Jászberény: Papp - GULYÁS, BÁRKÁNYI, Krajcsek, Lukácsi, Móczó (László, 68.), Székesi, Ta­tár, Szilágyi, Bánáti (Simon, 56.), Vaszicsku (Csőke, 79.). Edző: Pesti József. 3. perc: Bal oldali beadás után Aranyos alig fejelt a kapu fölé. 4. perc: Papp elcsúszott, Lan­gó emelése a felső kapufát sú­rolva hagyta el a játékteret. 12. perc: Móczó begurítása után Vaszicsku gyengén lőtt ka­pura, így a labda a kapus zsák­mánya lett. 40. perc: Langó cselsorozata után 16 méterről kapura lőtt, Papp biztosan hárított. 54. perc. A vendégek a közép­pályán elveszítették a labdát, Aranyos kilépett, lefutotta védő­jét, és 12 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt, 1-0. 85. perc: Simon nagy erejű szabadrúgását Udvari fejelte szögletre. Az első tíz percben a hazaiak beszorították a Jászberénye ám azt követően kiegyenlített lett a játék. A mezőnyben jól játszott a JSE, de kapura nem sok ve­szélyt jelentett. nagy TIBOR: - Az első félidő­ben eldönthettük volna a mér­kőzést, három-négy helyzetünk is vole a szünet után azonban két-három játékosom elfáradt. Ennek ellenére gratulálok a fi­úknak a nagy akaráshoz! PESTI JÓZSEF: - Az első félidő tíz percét átvészeltük, utána jól passzolgattunk, de a kapura abszolút nem voltunk veszé­lyesek. Szalóki SZOLNOKI SPARTACUS-DABAS 1-0 (1-0) Szolnok, Vegyi-pálya, 200 néző, vezette: Susánszki Péter. Szolnok: Kolláth - LÉC, Boda, BÁLINT, Mile, SZABÓ T., SZE- CSEIE., Szoboszlai (Szecsei P.), HORVÁTH CS., Sárkány (Bene­dek), Ruskó (Felföldi). Edző: Gö- möri Béla. Dabas: Jovon - Sápi, CSÁKI, KOCSIS, Danyis, Csendes (Bát- ki), Buczkó, Halgas (Kristóf), Magyar, Czimmermann, SZŰCS (Simon). Edző: Keresztúri And­rás. 40. perc: Szecsei Endre 18 méteres, jól eltalált lövéssel ve­zetéshez juttatta csapatát. Mint később kiderült, a fiatal játékos találata három pontot eredmé­nyezett. A végig nagy iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a fe­gyelmezett hazai csapat egy jól eltalált lövéssel tartotta otthon a három bajnoki pontot. gömöri Béla: - Nagy küzde­lem jellemezte a mérkőzést, melyből ezúttal mi kerültünk ki győztesen. keresztúri andrás: - Érez­tem, hogy egygólos meccs lesz. Sajnos azonban azt az egyet nem mi szereztük, pedig ne­künk volt rá lehetőségünk elő­ször. Német F. A besenyszögi Rimóczi Csabára (Középen) nagyon odafigyeltek az újszászi védők, a csatár nem is tudott ezúttal a kapuba találni Mezőtúri bravúr Szálúkon labdarúgás Megyei I. osztály: a KESE nyerte a kunsági rangadót BESENYSZÖG-ÚJSZÁSZ 2-2 (0-0) Besenyszög Újszász Tarjányi KOVÁCS SZALAI HORVÁTH KECSŐ Lengyel Kinyik SZEKERES Danyi (Balogh) Gyáfrás RIMÓCZI (TÓTH). Kovács Varga dr. Katona CZIFRA KONKA (Pápai) Sebők Dóra (Püspöki) Kovács (Szöllősi) Sipos Szurmai Mérész Edző: Edző: L Kiss Lajos. Mérész Zoltán. Besenyszög, 200 néző, vezette: Tóth Pál. Gólszerzők: Tóth (73.), Hor­váth (80.), ill. Konka 2 (55., 70.) Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat a helyzetek alapján győ­zelmet érdemelt volna a jól ját­szó űjszászi csapat ellen. l. Kiss Lajos: - Hiába futbal­loztunk sokkal jobban, ezt a já­tékot gólra játsszák, és ebben ma egyenlőek voltunk. mérész Zoltán: - Úgy ér­zem, rászolgáltunk az egyik pontra, de fájó, hogy kétgólos előnyt adtunk le. Ifi: 0-0 Strommer FEGYVERNEK­J.SZARU 3-2 (2-1) KUTE-NAGYIVÁN 1-3 (1-1) Fegyvernek Jászfényszaru Kunszentmárton Nagyiván Fekete Garamvölgyi BERTA Hagyó GYÁNI Ecker Bartusz PÉKÓ PAPP Szászi Garáz FÖLDI Farkas P. Kónya Józsa Bátort if). Farkas Z. Molnár Kinyik Polgár FARAGÓ ZS. Luca Hegedűs Szilágyi TÓTH (Bognár) Tasi (Tancikó) HatárA.(Somodi) Siska (Perényi) Albert Lukács (Szilágyi) Oláh (Határ F.) Csehi Farkas Szakali Obema (Papp) BERKES (Fazekas) Csortos NagyG. Kalmár BERECZ Faragó A. (Szász) Nagy R. Sindel. GYÖNGY (Dér). Edző: Edző: Edző: Edző: Faragó Attila. Farkas Gyula. Tóth Márton. Illés Rudolf. Fegyvernek, 150 néző, vezette: Kunszentmárton, 100 néző, ve­Kiss Attila. zette: Nemes Zoltán. Gólszerzők: Tóth A. (10.), Fa­Gólszerzők: Oberna (4.), ill. ragó Zs. (35.), Papp (82.), ill. Lu­Berecz (26.), Gyöngy 2 (66., 85.) ca (40., Szilágyi (78.) Meggyőző játékkal nyert a Bár tompán, fáradtan játszott vendégcsapat a játék ritmusát a hazai csapat, de amikor kel­ezúttal nem találó hazaiakkal lett, a szíve a helyén volt és ez szemben. három pontot eredményezett! TÓTH MÁRTON:- Ma sajnos hi­FARAGÓ ATTILA: - A mai gyŐ­ányzott a tűz belőlünk, s ennek zelem tevékeny részesei a szer­vereség lett a vége. dai kupameccsen helytálló ifjú­ILLÉS RUDOLF- Rossz hírem sági játékosok is. van az ellenszurkolóink számá­farkas gyula: - Csak annyit ra: sima győzelmet arattunk, az tudok mondani, hogy gratulá­eredmény a hazaiakra nézve hí­lók a fegyverneki csapatnak. zelgő. Ifi: 4-1 Faragó Zs. Ifi: 2-3 Dobos KARCAG-KESE 0-1 (0-0) Karcag Móga Rajcsányi Orosz LÉVAI Bujdosó Balogh R. (Fodor B.) NAGYD. EBEKEME Nagy R. Bodor (Kardos) Hajdút Kunhegyes _______ Lá ng JÓNÁS PÁDÁR GÁCSI Soós TÓTH Szendrei GÁL Imre (Földvári) Balogh Zs. Balogh A. (Zibrányi). Edző: Edző: Orosz István. Csillag László. Karcag, 150 néző, vezette: Har- nos Csaba. Gólszerző: Tóth (82.) A kunsági rangadón a hazai csapat az első félidőben sok hely­zetet hagyott ki, a másodikban pedig a vendégek egy szöglet után megszerezték a győzelmet. orosz István: - Jó mérkőzé­sen az elején eldönthettük vol­na a három pont sorsát, de a vé­gére elfáradtunk. csillag László: - Kitűnő já­tékvezetés mellett, a második félidő alapján megérdemelten nyertünk. Ifi: 3-2 Bosnyák TÚRKEVE-JÁSZAPÁTI 1-0 (0-0) Túrkeve Jászapáti ABÁDSZALÓK­Abádszabk-MEZŐTÚR 0-1(00) Mezőtúr KissCs. Tajti Takács Z. KONDACS SŐRÉSL Illés Lányi DÓCZ1 Tóthi. Menyhárt Vona VERES VARGA Horváth R. Sipos HORVÁTH K. Szőke Tóth R. (Móczó) Oláh Pisont ÖKRÖS Kovács (Torda) MOLNÁR TÓTH Laskai (dr. Bodó) Szabó (Budai) SZABÓ Bodorik Sólyom Oláh Darvas Dávid SőrésZs. (Barna) ABONYI Barkóczi (Tóth) Vincze SASS GAZSŐ Témák Nagy KissL HORVÁTH ZS. Jakab Horváth 1. JÁNOSHIDA—CSÉPA 4-0 (2-0) Jánosltida Csépa Ulvicki Gyurkó Szerencsi (Eszes Gy.) BERTÓK Molnár (Pelles) BOSÁNSZKI Németh Pálinkás Ábel (Lajkovics) Nagy MOHÁCSI Kézsmárki Papp Talmáni ESZES B. Gálfi László Varga Rontó Ruzsinszki BALOGH Kiss (Bencsik) J.SZÁLLÁS—KISÚJSZÁLLÁS 0-1 (0-0) Kisújszállás Jászárokszállás BORDÁS Nagy B. (Marsi) NagyZ. Árpás (Bardóczi) ÖRDÖG DUCSAI (Fülek! T.) Csömör Sz. Ballagó Györki (Bardóczi) Muntyán Kovács Kormány Balia I. (Kurucz) Májer S. Nagy BALIA R. KÁDÁR BERTA Kui Farkas Darvas (Csömör) Németh Edző: Edző: Barna Gábor. Lódi László. Túrkeve, 100 néző, vezette: Gyu- ga Zsolt. Gólszerző: Varga (47.) Kiállítva: Tóth I. (32.) Jó játékvezetés mellett, szim­patikus csapat ellen, megérde­melt hazai győzelem született. BARNA GÁBOR: - Igaz, hogy hatvan percet emberhátrány­ban játszottunk, de a második félidei teljesítményünkkel meg­érdemelt győzelmet arattunk. lódi László: - Rutintalansá­gunk miatt nem sikerült pontot szereznünk. Ifi: 1-1 Barma Edző: Edző: Kovrig Zoltán. Tőkeimre. Abádszalók, 100 néző, vezette: Felföldi István. Gólszerző: Horváth K. (93.) Kiállítva: Vona, ill. Pisont (mindketten 85.) Mindkét csapat rendkívül gyengén játszott, a vendégek alattomos időhúzása pedig a hajrában célt ért. kovrig zoltán: - Hetek óta nem tudunk gólt rúgni, ezért nem is tudunk nyerni. tőke IMRE: - Végre idegen­ben is elkezdtük a pontgyűjtést. Gratulálok a csapatnak. Ifi 1-0 Bodor Edző: Edző: Szabó Imre. Fialka György. Jászboldogháza, 80 néző, vezet­te: Gyertyás Zsolt. Gólszerzők: Ábel (6.), Németh 2 (13., 81.), Papp (68.) Annak ellenére, hogy a csé- paiak mindvégig megszállták kapujuk előterét, a hazaiaknak magabiztos játékkal sikerült visszavágni az őszi vereségért. szabó Imre: - Harminc percig azt játszottuk, amit elter­veztünk. Szeretném, ha ez kito­lódna a mérkőzés végéig. fialka GYÖRGY: - Ezer sebből vérző csapatom így is helytállt. Ifi: 4-1 Szöllösi Edző: Edző: Lukácsi Antal. Kádár József. Jászárokszállás, 250 néző, vezet­te: Pál László. Gólszerző: Kádár (72.) Szegény embert még az ág is húzza: az árokszállásiak rend­szeresen balszerencsés góllal veszítenek. lukácsi Antal: - Majdnem pontot szereztünk, de egy egyé­ni hiba sajnos megpecsételte sorsunkat. kádár József: - Küzdelmes mérkőzésen, a hajrában szer­zett góllal sikerült begyűjte- nünk a három pontot. Ifi: 4-0 Farkas ■EH33I9Í Szerdai napokon pótolják a lemaradást a labdarúgó NB II-ben két mérkőzés maradt el a közel­múltban. A szombaton Szol­nokon járt Makó legénysége április 14-én, szerdán dél­után, Baktalórántházán hoz­za be lemaradását, míg a fel­jutás szempontjából kiemelt fontosságú REAC-Vác rang­adóra április 21-én, 19 óra­kor kerül sor Rákospalotán. A Tisza válogatottja végzett az első helyen a labdarúgó NB III. cso­portválogatottjainak küzdel­me a hajrájához közeledik. A Tisza legénysége 1-O-ra le­győzte a Mátra legjobbjait, melyben Hamar Ádám, Mó­czó Norbert, Papp Tamás és Bárkányi Arnold képviselte a Jászberény együttesét. A hátralévő fordulók eredmé­nyeitől függetlenül a Mátra és Alföld régiójának váloga­tottja már nem érheti utol a tiszásokat. Barca-siker született a madridi El Classicón szombaton rendezték meg a spanyol labdarúgó bajnok­ság „örök rangadóját”, az El Classicót: a Real Madrid a táblázat élén vele azonos pontszámmal álló Barcelo­nát fogadta. A vendég kata­lánok mindvégig kézben tartották az irányítást és Xa- vi mesteri dirigálása mellett ts Messinek és Pedrónak is ő adta a gólpasszt - 2-0-ra diadalmaskodtak. Gyertyagyújtás a Fradi nyolcasa emlékére pénteken este tragikus hir­telenséggel, egy öregfiú lab­darúgó-mérkőzésen, 65 éves korában elhunyt a Ferencvá­ros legendás nyolcasa, Varga Zoltán. Az egykori olimpiai bajnok, válogatott játékos, majd edző emléke előtt ma 18 órakor, az Albert Stadion­ban gyertyagyújtással tiszte­legnek az ismerősök. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZOUOKJw hírpor­tálon olvashatnak. JÁSZLADÁNY-T.FÜRED 1-4 (0-2) Jászladány _________ Tiszafüred Rácz (Dudás) Balogh Mosonyi Herpai Nagy Klein Rézsó Bozsó (Dajka) BagIK. Tüdős Papp Utassi (Túri) Fülöp Bagi A. Czibak. Antal SZÖRNY DORCSÁK(Csala) Nagy Mester (Serucza) NÉMETH TÓTH. Edző: Edző: Rácz Róbert. Antal István. Jászladány, 100 néző, vezette: Varga László. Gólszerzők: Czibak (81.), ill. Tóth (26., 64.), Bozsó (44.) Szörny (88.) A motiváltabban játszó Tisza­füred győzelme teljesen megér­demelt. rácz Róbert: - Úgy éreztem magam, mint Ábel a rengeteg­ben, de én már nem biztos, hogy megtalálom a megfelelő utat... Antal ISTVÁN: - Szép időben, kitűnő játékvezetés mellett kel­lemes ellenfelünk volt. Ifi 2-3 Katona T.