Új Néplap, 2009. november (20. évfolyam, 256-280. szám)

2009-11-02 / 256. szám

12 SPORT UJ NÉPLAP — 2009. NOVEMBER 2., HÉTFŐ A Spartacus nyerte NB lll-as csapataink találkozóját A labdarúgó NB Ill-ban szabad hétvégét kaptak a csapatok, hi­szen a területi válogatottak cso­portmérkőzéseire került sor. Megyénk két harmadosztályú legénysége azonban nem akart meccs nélkül maradni, s az Al- fóldön érdekelt szolnoki együt­tes vendégül látta egy edző­meccs erejéig a Mátrában sze­replő jászsági alakulatot. SZOLNOKI SPARTACUS­JÁSZBERÉNYI SE 3-2 (2-0) Vegyiművek pálya, 100 néző, vezette: Kiss Spartacus: Terjéki - Hor­váth (Boda), Lécz, Rónyai, Bá­lint (Mile), Szabó Tv Tóth I. (Szecsei), -Lázár (Papp), Szo- boszlai, Benedek, Sárkány. Edző: Gömöri Béla. Jászberény: Tövisháti - Ár­pás, Krajcsek, Lukácsi (Far­kas), Gál, Szilágyi, Bárkányi, László (Németh), Gulyás, Tóth M. (Tóth T.), Vaszicsku. Edző: Pesti József. 9. perc: Horváth 20 méteres szabadrúgását Tövisháti még kitenyerelte a bal alsó sarok elől, de vesztére Sárkány esz­mélt a leghamarabb és közel­ről a hálóba vágta a labdát, 1-0. 16. perc: Egy jobb oldalról át­ívelt labdát a hosszún üresen hagyott Szabó Tamás kapásból a hálóba bombázta, 2-0. 47. perc: Szilágyi bal oldali beadását Németh 4 méterről pörgette a kapuba, 2-1. 60. perc: Vaszicskut felvág­ták a tizenhatoson belül, a jo­gosan megítélt büntetőt Szil­ágyi magabiztosan értékesí­tette, 2-2. 71. perc: Szoboszlai 20 mé­teres szabadrúgásból mesteri­en csavart a sorfal fölött a fel­ső sarokba, 3-2. ■ A herényiek sem tudtak segíteni a Mátrának A labdarúgó NB Ill-as csopor­tok válogatottjainak újabb for­dulójában a három jászberényi játékossal (Papp T., Hamar, Mó- czó) felálló Mátra „hazai” pá­lyán, Egerben fogadta riválisát. Az abádszalóki Takács kapus többször is hárítani tudott Rimóczi elől, ám a besenyszögi csatár egyszer így is bevette kapuját Nem ment a vendégeknek labdarúgás Megyei I. osztály: Kisújszálláson nyert az Új szász BESENYSZÖG-A.SZALÓK 2-0 (1-0) CSEPA-MEZOTUR 4-0 (1-0) KESE-TISZAFÜRED 4-2 (1-2) Besenyszög Abádszalók Csépa Mezőtúr Kunhegyes Tiszafüred SZIRZE Takács Gyurkó Tóth Láng Balogh Z. SZALAI Lányi KÓRÓDI Varga JÓNÁS. Serucza Varga Darvas (Témák) BOSÁNSZKIZS. LENÁRT GÁCSI NAGY Horváth Vona BOTUK PISONT TAR KLEIN DANYI (Kovács) Szabó Burján Horváth K. SÓS Herpai Kecső Sipos Határ (Gálfi) Veres Tóth DORCSÁK Balogh (Szabó) Varga (Barkóczi) BOSÁNSZKIM. Bontovics (Bodorik) Szendrei Bozsó RIMÓCZI Farkas (Orosz) Kézsmárki (Nagy) MOLDVÁN Molnár(OláhJ.) Mester Szekeres Túró HEGEDŰS Golpa Balogh A. Bodnár Polgár (Héja) Keresztúri Bubor (Pálinkás) Dávid (Hegyi) GÁL Szoboszlai (Dajka) Takács (Tóth). Luzsinszki Horváth S. Balogh Zs. (Imre). Sebestyén. Edző: Edzó: Edzó: Edzó: Edző: Edző: L. Kis Lajos Kovrig Zoltán. Ralka György. Múzsái Róbert Csillag László. Antal István. Besenyszög, 100 néző, vezette: Csépa, 170 néző, vezette: Miklós Kunhegyes, 200 néző, vezette: Varga Zoltán. Martin. Munkácsi László. Gólszerzők: Rimóczi (15.), Da­Gólszerzők: Kóródi (34.), Ha­Gólszerzők: Balogh Zs. (ó.), Gá­nyi (72.). tár (62.), Luzsinszki (84.), Bot­esi (48.), Gál (69.), Oláh J. (82.). Nagy küzdelemben megérde­lik (87.). ill. Dorcsák (4.), Nagy (37.). melten győzött a hazai csapat a Kitűnő játékvezetés mellett a Kiállítva: Sebestyén (87.). szívós Abádszalók ellen. második félidei jó játékának kö­Ellentétes félidők után meg­L. KIS LAJOS — Ma ugyan szönhetően megérdemelten érdemelt hazai siker született. gyengébb napot fogtunk ki, de a nyert a hazai gárda. CSILLAG LÁSZLÓ: — A második három pontnak azért így is fialka GYÖRGY: - Szünet után félidő játéka alapján megérde­örülhetünk. a támadójátékunk jelentősen melten húztuk be a hatpontos KOVRiG ZOLTÁN: - Túlságosan javult, így az eredmény reális. meccset. tiszteltük vendéglátónk ered­múzsái Róbert: - Az akarás­Antal István: - Tornacipővel ményeit, gyermeteg hibák kő­sál nem volt probléma, a hely­csak dombra lehet mászni, a vetkeztében gólokat kaptuk, s zetkihasználásunkon viszont hegyre csak alázattal lehet fel­így kikaptunk. javítani kell. jutni. Ifi: 0-0 Strammer F. Ifi: 0-3 Komár K. Ifi: 4-2 Szabó Gy. KARCAG-JÁSZFÉNYSZARU 1-0 (0-0) Karcag Jászfényszaru Móga Kéki Orosz Lévai Varga L. BUJDOSÓ Erdei! (Szívós Gy.) NagyD. Sindel Ebekeme Kardos (Hajdú!). Garamvölgyi Ócsai Ecker SZABÓ Z. LUCZA MOLNÁR TASI Z. SZAKAU Kisnémet TANCZIKÓ SZÁSZI. Edző: Edző: Orosz István. Farkas Gyula. Karcag, 100 néző, vezette: Varga Gábor. Gólszerző: Bujdosó (55.). A kötelezően elvárt győzelem bénítólag hatott a karcagi csa­patra, de ha nehezen is, végül hozta hetedik hazai győzelmét a gárda. orosz István: - Gyenge játé­kunk ellenére is megérdemelt győzelmet arattunk. farkas gyula: - Köszönet annak a tizenegy játékosnak, akik eljöttek. Akik cserben hagyták a csapatot, szégyelljék magukat. Iß: 6-1 Varga J. Az öreg fiúk mezőnyében a besenyszögi gárda telelhet az élen Az idén első alkalommal meg­rendezett öregfiúk labdarúgó­bajnoksága utolsó őszi fordulójá­nak Jászkisér adott otthont. A be­nevezett öt együttes tornarend­szerben, mindig más és más helyszínen mérte össze erejét. Az utolsó játéknap két mérkőzé­sét, a Nagykörű-Kőtelek és a Nagykörű-Besenyszög össze­csapásokat a körűi legénység ké­résére tavaszra halasztották. A kiséri tornán ismét számta­lan, a régióban jól ismert labda­rúgó lépett pályára, s közülük többen — mint például Csörghe Tamás, Gephardt Sándor, Dras- kóczi István, Szilvási Ferenc -, mint gólszerzők is jelezték, fut- balltudásuk nem kopott meg az idő múlásával. Áprilisban természetesen folytatódik az öt csapat által életre keltett öregfiú bajnokság, mely a jelek szerint nagy sikert aratott a szurkolók és játékosok körében egyaránt. JÁSZKISÉR—KŐTELEK 1-2 Gólszerzők: Szűcs A., illetve Szecskó F., Birkás L. A hazai csapat mezőnyfólé- nye mit sem ért a helyzeteit re­mekül kihasználó vendégcsa­pat ellen. BESENYSZÖG-KŐTELEK 5-3 Gólszerzők: Pintér B. 2, Nagy G., Varga L., illetve Vígh T. 2, Csör­ghe T. Gólgazdag, fordulatos, a kül­ső szemlélő számára is élveze­tes mérkőzésen megérdemelt besenyszögi győzelem szüle­tett. ZAGYVARÉKAS-BESENYSZÖG 1-0 Gólszerzők: Draskóczi I. A két bajnokesélyes férfiasán kemény küzdelmében egy jól eltalált lövés döntött. JÁSZKISÉR—ZAGYVARÉKAS 2-1 Gólszerzők: Gephardt S., Drá- vucz T., illetve Szilvási F. A végig rendkívül lelkesen futballozó hazaiak a mérkőzés hajrájában fordítottak és megle­pő, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Az őszi végeredmény ! Besenyszög 8 5 2 1 20-8 17 2. Zagyvarékas 8 4 3 1 14-8 15 3. Kötelek 8 2 3 3 13-14 9 4. Jászkisér 8 2 1 5 11-23 7 5. Nagykörű 6 1 1 4 6-11 4 MATRA-TISZA 0-4 (0-1) Eger, vezette: Berke Balázs (Butkai Zs., Török K.). Mátra: Papp T. (Pap T.) — Debreceni, Szilágyi, Nagy Cs., Szűcs Á. — Madarász, Less T., Havasi (Monyók), Sápi. (Bog­dán) - Hamar (Moczó), Less K. (Balogh B.). Edző: Berla Attila. Tisza: Makó (Gazsi) - Pa- tály, Kántor, Tősér, Koskovits - Tóth T., Cseke (Ablonczi), Kató (leddi), Vicickó - Né­meth A. (Spekker), Simon G. (Ruska). Edző: Feczkó Tamás. Gólszerzők: Simon G. 3 (22., 63., 73.), Vicickó (80.). Kiállítva: Szilágyi (37.) A Mátra-csoport együttese két mérkőzés után egy-egy győzelemmel és vereséggel áll a csoportban, melynek har­madik tagja az Alföld váloga­tottja. berla attila: - Az ered­mény nem tükrözi a mérkőzé­sen látottakat. feczkó tamás: - A szünet után akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna. ■ JÁNOSHIDA-JÁSZAPÁTI 2-0 (0-0) FEGYVERN EK—KUTE 2-5 (1-3) KISÚJSZÁLLÁS-ÚJSZÁSZ 1-2 (0-1) J.ÁROKSZÁLLÁS­-NAGYIVÁN 0-0 JÁSZLADÁNY—TÚRKEVE 3-1 (0-0) Jánoshida Jászapáti Fegyvernek Kunszentmárton Kisújszállás Újszász Jászárokszállás Nagyiván Jászladány Veteriner Ulviczki TAJT1J. Korpás BERTA (Hajagos) Kormány Kovács CZÉKMÁN HAGYÓ Bácsi (Szabó) Rácz Kiss Eszes Gy. MENYHÁRT Faragó A. (Tukarcs G.) BARTUSZ Májer Farkas NAGYB. PÉKÓ SZIGETVÁRY Fekete Szerencsi HORVÁTH Bognár (Berenyi) JOZSA S. Nagy (Berta) CZIFRA PETŐ Batári Mosonyi Tóth (Szerencsi) MOLNÁR (Szabó) Illés (Birkás) Gyánl Somodi Balogh Katona ÖRDÖG SISKA Nagy A. Szőke M. (Kiss L) LÁSZLÓ (Eszes B.) Budai Ifj. Farkas Oláh (Kulcsár) Balia R. SIPOS Ivony 1. (Bardóczi) FEGYVERNEKI Urbán Szőke S. (Barna) RAMOS Tajti Zs. (Zagyi) Farkas Kinyik Kádár Szurmai Marsi (IvonyCs.) Fazekas TÜDŐS SASS LAJKOVICS (Balogh) Gulyás Hindert (Tóth) GAZDAG Ladányi Balogh (Szabó) NAGYZ. FÖLDI Rézsó Sólyom Erdei Gazsó Balogh Varga Bálint Czibak FülekiT. CSEHI Papp (Utasi) Kántor (Ökrös) PELLES Abonyi Faragó Zs. Petróczki Kui Mérész Kovács (Kóczián) Babotán Czibak Balogh Katona (Gazsi) Torba Szilágyi PÁLINKÁS Szabó (Darvas) DÓRA (Serbán) CSÖMÖR SZ. (Kecskeméti) Bagi A. (Bagi K.) Varga Németh. Horváth (Hűvös) Tukarcs L. (Albert) Oberna (Rácz). Németh. SEBŐK. Muntyán. Berecz(Rácz). Méri (Nagy R.) Sőrés. Edzó: Edzó: Edzó: Edzó: Edzó: Edzó: Mb. edző: Edző: Edzó: Edzó: Vígh Tibor. Lódl László. Faragó Attila. Bende József. Kádár József. Mérész Zoltán. Kaszab Gyula. Illés Rudolf. Rácz Róbert Barna Gábor. Jánoshida, 150 néző, vezette: Ba- thó Vendel. Gólszerzők: Pelles (51., tizen­egyesből), Erdei (63.). A két idényre való helyzet ki­hagyása ellenére is magabiztos hazai győzelem született. vígh tibor: — Aki nem látta, el sem hiszi: a gólfesztivál he­lyett a küszködést választva diadalmaskodtunk. LŐDi László: - Sokat dolgoz­tunk, de a minden tekintetben jobb hazaiak győzelme megér­demelt. Ifi: 5-0 Szöllősi M. Fegyvernek, 150 néző, vezette: Tóth Pál. Gólszerzők: Balogh 2 (16., 80.) ill. Oláh (11.), Pálinkás 2 (39., 90.), Oberna 2 (34., 46.). A mindvégig nagyobb aka­rással játszó vendégek megér­demelt győzelmet arattak. faragó attila: - Ehhez a fel­adathoz sem sikerült felnő­nünk, s erre nincs magyarázat. BENDE JÓZSEF: - Két jobb sorsra érdemes csapat össze­csapásából a jobban akaró nyert. Ifi: 0-4 Faragó Zs. Kisújszállás, 200 néző, vezette: Mencsik László. Gólszerzők: Balogh (85.), ill. Dóra (30.), Mérész (57.). Küzdelmes mérkőzésen, mély talajú pályán a hazaiakat két kontrajátékból rúgott góllal múlta felül a vendégcsapat. KÁDÁR JÓZSEF: - Amíg mi nem tudunk végig koncentrál­tan játszani, addig nem várható győzelem. mérész Zoltán: - Óriási csa­tában, szervezett játékkal sike­rült elvinni a három pontot. Ifi: 2-1 Majláth A. Jászárokszállás, 200 néző, vezet­te: Kálé Elemér. A több helyzetet kihagyó ven­dégek ellen az utolsó percben megnyerhette volna a mérkő­zést a hazai csapat. kaszab gyula: - A mezőny­ben jól játszó ellenféllel szemben úgy érzem értékes egy pontot szereztünk. ILLÉS RUDOLF: - Mi bosszan­kodunk az elért döntetlen miatt, a hazaiak pedig úgy örül­nek, mintha három pontot sze­reztek volna. Ifi: 2-3 Farkas ]. Jászladány, 100 néző, vezette: Gyertyás Zsolt. Gólszerzők: Szigetváry (71.), Utasi (87.), Bagi K. (90.), ill. Ső- rés (78.) Küzdelmes meccsen, izgalmas hajrában nyert a hazai gárda. RÁcz Róbert: — Az első perc­ben kihagyott büntető megfogta csapatomat, de a cserejátéko­sok gólérzékenységének kö­szönhetően nyertünk. barna Gábor: - A sokkal mo­tiváltabb, jobban akaró hazai gárda győzelme megérdemelt. Ifi: 0-3 Katona T. I I 1 9