Új Néplap, 2009. szeptember (20. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-22 / 222. szám

ÚJ NÉPLAP - 2009. SZEPTEMBER 22., KEDD SPORT 15 Vereséggel rajtoltak a főiskolás röplabdázók Megvan az első győzelem kézilabda A miklósiak kiváló hajrával múlták felül a Csömört A férfi röplabda Extraliga nyitó- fordulójában a legtöbb poszton kicserélődött szolnoki csapat az előző évadban bronzérmes MAFC otthonába látogatott. MAFC—SZOLNOKI FŐISKOLA RK-SI 3:0 (24, 23, 23) Szolnok Kecskeméti, Cziczó, Tar­jányi, Bodonyi, Kovács S., Csép- ke. Csere: Gulyás (liberó), Bede, Szöllősi. Edző: Juhász György. Az első játszmában úgy tűnt, az új szerkezetben felálló ven­dégcsapat meglepetést okozhat, hiszen a szett egészében egyen­rangú ellenfele volt a házigaz­dáknak, sőt, a végén két játszma­labdához jutottak Tarjányiék. A szolnoki nyitásfogadás azonban a legrosszabbkor ingott meg, so­rozatban elért négy ponttal gyor­san megfordította a szettet a MAFC. A második játékrészben talán még nagyobb esély kínál­kozott Juhász György tanítványa­inak, ám 19-15-ös vezetésről sem jött össze a részsiker. A végig szoros harmadik szettben a ruti­nosabb budapestiek mellé pár­tolt a szerencse, így végül három szettben lezárták az amúgy ko­rántsem sima összecsapást. juhász György: - Rutintalan­ságunk és nyitásfogadási hibá­ink miatt veszítettünk. ■ G. G. Szoros meccsen veszített a Füred Miskolcon A asztalitenisz NB I-ben újonc Tiszafüredi ASE legénysége a Borsod Volán miskolci otthoná­ban szerepelt. A párosoknál a Krebs-Nagy duó a döntő szett­ben 10:6-ról fordítva is nyerni tu­dott. Ugyanez nem sikerül a Szu- di—Takács párnak, akik szintén 3:2-re alulmaradt soros ellenfelé­vel szemben. Az egyéni derbik 5:5-ig fej-fej melletti küzdelmet hoztak. A folytatásban a döntő szettes meccseket rendre a volá- nosok nyerték. Ennek meg is lett a böjtje, a harmadik fordulót 4:0- ra hozták a vendéglátók. A haj­rában 9:7-re még felzárkóztak a fürediek, a két hazai győzelem­mel azonban kialakult a ll:7-es végeredmény. A füredi győzel­meket Nagy B. 3, Szudi 1, Krebs 1, Takács J. 1 és Nagy-Krebs pá­ros aratták. ■ V. Cs. Csikós Lajosnak (2) nem volt könnyű dolga a csömöri falban, a Törökszentmiklósi KE beállósa ennek ellenére sokat tett a sikerért Első hazai NB I/B-s mér­kőzésén begyűjtötte a két pontot a Claas-Török- szentmiklósi KE gárdája, amely fordulatos csatá­ban, minimális különb­séggel múlta felül a szin­tén újonc Csömört. Gönczöl Gábor CLAAS-TÖRÖKSZENTMIKLŐSI KE- CSÖMÖR KSK 29-28 (18-17) Törökszentmiklós, 400 néző. V: Csörgő, Vitális G. TKE: VARGA - Borda 2, Krasznai 3, Cselovszki 4, CSI­KÓS 4, Losoncz 3, Kovács Ist­ván 3 (2). Csere: Hoppál (ka­pus), Fejes M. 1, KEREKES 6 (1), Kovács T., MUSITS 3, Ko­vács Imre, Nyikos. Edzők: Kis Gergely és Fejes László. Csömör: HORVÁTH ZS. - GIGLER 6, Tóth P. 5, PENSZKI6 (1), Varasdi 1, Bagyánszki 1, Hemela 2. Csere: Mészáros (ka­pus), Márkus 3(1), Lepsényi 4, Szabó Cs., Nagy K., Völgyi, Le­hel. Edző: Borsodi Péter. Hétméteresek 5/3 ill. 3/2. Kiállítás: 8 ill. 12 perc. Az NB I/B második fordulójá­ban két újonccsapat találkozott Törökszentmiklóson, ám míg a vendégek csak két bajnoki éva­dot töltöttek az NB II-ben, addig a miklósi kézisek legutóbb tíz esztendeje szerepelhettek a má­sodosztályban. Hatalmas iram­ban kezdett a két csapat, azon­ban a nagy rohanás közepette a védekezésről majdnem teljesen megfeledkeztek a felek, hiszen az első hat támadás kivétel nél­kül góllal zárult. A folytatásban is potyogtak a gólok, a 10. perc­ben 6-6-ot mutatott az ered­ményjelző. A félidő közepén a gyors és technikás játékot be­mutató vendégek vették kezük­be az irányítást, akik az első ne­gyedórában négyszer betaláló az NB II-ben másodszor is gyfr zött a Rákóczi, míg a mezőtúri fiúk, illetve az abonyi és a jászberényi lányok első pontja­ikat szerezték. Eredmények, férfiak: Mezőtúr-Kondoros 34-22, Kiskunmajsa-Török- szentmiklósi Székács KE 27­Penszki vezérletével három gól­lal elhúztak (8-11). A rövid pi­henő jót tett a miklósiaknak, akik Borda góljával kezdték meg a felzárkózást, majd em­berelőnybe kerülve a vezetést is visszavették (13-12). Az első já­tékrész utolsó harmadára friss erőként beszálló Kerekes talála­taival minimális előnnyel for­dulhatott a TKE. A második félidő sok techni­kai hibával indult, majd Cse­lovszki sérülése miatt állt a já­ték. Az irányító később szeren­csére visszatérhetett, de amíg nem volt a pályán, Musits kivá­lóan helyettesítette. A miklósi együttes védekezési hibáit azonban rendre góllal büntette a Csömör, így a fiatal játékos 22, Szolnoki Eőiskola-Rákóczi- falva KK-Újkígyós 30-28, Martfű-Berettyóújfalu 30-21, Vecsés-Abony 31-20. Nők AbonySzeged 36-24, Martfű- Makó 28-31, Domaszék-Túr- keve 26-23, JTKF-DSE-Máté- szalka 27-25. remekbe szabott lövései éppen csak versenyben tartották a há­zigazdát (22-24). Az utolsó ne­gyedórában újabb fordulatot hozott, hogy támadásban ala­csony szerkezetre váltott a TKE, s amikor Varga kapus is elkapta a fonalat, ismét össze­jött az egyenlítés. A záró öt perc 28-28-ról indult, majd Ke­rekes újabb góljával a vendég­látók szereztek vezetést. Cse- . lovszki ziccere mindent eldönt- hetett volna, ám a kapufán csattant, így az utolsó 35 má­sodpercben az egyenlítésért tá­madhatott a Csömör. Bár a ven­dégek emberelőnybe kerültek, újabb gólt már nem tudtak sze­rezni, hősies csata után Mikló­son maradtak a pontok. kis Gergely: - Gratulálok a csapatnak, megdolgoztunk a si­kerért. Fantasztikus szurkolótá­borunk nélkül nem győzhet­tünk volna. BORSODI PÉTER: - A közel­múltban nem játszottunk eny- nyire magas hőfokú mérkőzése­ket, ami a végjátékban elköve­tett hibákhoz vezetett. Ellenfe­lünk túlzott keménységét sok esetben nem torolták meg a já­tékvezetők. Főiskola—Rákóczifalva: kettőből kettő flE3üE3!!iij3Hi Szolnoki pólósok a junior válogatottban kréta szigetén megkezdőd­tek az U20-as férfi vízilabda Európa-bajnokság küzdel­mei. A magyar válogatott, melynek soraiban három szolnoki játékos, Nébald Oli­vér, Petrovai Márton és Sző­ke Szabolcs is szerepel a raj­ton, ló-6-ra verte Szlovéniát. A mieink közül Szőke két gólt vállalt a nyitómecscsen. Felfüggesztés, eltiltások a RenauK4)otrány kapcsán a nemzetközi Automobil Szö­vetség hétfőn két év felfüg­gesztett eltiltással büntette a Renault Forma-l-es istállót, a volt csapatfőnök, Flavio Briatore nem vállalhat sem­miféle szerepet az Fl-ben, míg Pat Symonds korábbi fő­mérnök ötéves eltiltást ka­pott. Az ügy előzménye, hogy a Renault a tavalyi Szingapúri Nagydíjon arra utasította pilótáját, Nelson Piquet Jr.-t, ütközzön a fal­nak autójával, elősegítve ez­zel társa, a spanyol Fernando Alonso futamgyőzelmét. A hajrára összeomlott a fehérvári hokicsapat a fehérvár 6-2-re kikapott a szlovén Jesenice otthonában az osztrák jégkorongliga legutóbbi fordulójában. A székesfehérváriak az 50. percben még 2-2-re álltak, ám a záró játékrész közepén 72 másodperc alatt kaptak három gólt, ami eldöntötte a meccset. Megyei futók is indulnak a maratonon jász-nagykun-szolnok me­gye is delegál futókat a októ­ber 4-i 24. SPAR Budapest Nemzetközi Maratonra. 2008-ban a megye legjobb maratoni futói Balta Attila és Víg Katalin voltak. Vajon sikerül-e idén is megvédeni­ük a megyei elsőségüket? Az előzetes nevezések ala­kulása alapján a megyéből mintegy 40 futó áll majd a maraton rajtjához a „Futás napján” a fővárosban. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZ0U0N.hu hírportálon olvashatnak. Foghíjas csapattal ötvenszázalékos mérleggel zárt az Olaj kosárlabda Volt olyan összecsapás, hogy hat meghatározó játékos is hiányzott a piros-feketék soraiból Négy kulcsembere, Alekszics, Barro, Kelley és Váradi nélkül utazott el az Olaj kosárcsapata a zalaegerszegi Göcsej-kupára, ahol két-két győzelemmel és vereséggel az ötödik helyen végzett. Az első meccsen azzal a Bosz- na Szarajevóval kerültek szem­ben, amely a kontinensen is egy jegyzett klub.- Extra teljesítményt nyúj­tott a bosnyák gárda - kezdte Horváth Imre, az Olaj edzője. - Mind a tizenkét emberük szen­zációsan játszott, alaposan megleptek bennünket, mi pe­dig asszisztáltunk a játékuk­hoz. A következő meccsre ös­szekaptuk magunkat és legyőz­tük szlovén vetélytársunkat. A három légióssal felálló Kör­menddel ki-ki meccset játszot­tunk, igaz kikaptunk öt pont­tal, de játékban nem volt kü­lönbség közöttünk. Ráadásul az utóbbi meccs legelején Rice kivált a játékból, mert ráléptek a lábára. Később visszatért, de csak fájlalta a lábát, így a len­gyelek elleni záró derbin pi­hentettük a légióst. Közben kórházi kivizsgáláson is járt Rice, szerencsére nincs komoly baja, néhány napot azonban pi­hennie kell. Végül az utolsó meccs második félidejében már Fodor Marci sem szerepel­hetett hasfalhúzódása miatt. Azt gondolom, hogy meccsről meccsre javult a játékunk, eb­ben az összetételben a legelső találkozónk kivételével jól ját­szottunk. Különösen azokra a játékosokra vagyok büszke, akik július vége óta keményen Bajnokok a spanyolok először lett Európa-bajnok a spanyol férfi kosárlabda-vá­logatott, miután a lengyelor­szági kontinenstorna vasár­napi döntőjében könnyedén 85-63-ra verte a szerbeket. Az NBA-győztes Pau Gasol vezet­te spanyolok hat elbukott fi­nálé után ültek fel Európa trónjára. Thomas Kelley (jobbra) játékára is nagy szükség lesz a jövőben dolgoznak és Egerszegen is le­hetett rájuk számítani. Remél­hetőleg sérültjeink, betegeink minél hamarabb felépülnek, és Barro is megérkezik közénk - óhajtotta az edző. Nézzük, mi van a hiányzók­kal: Kelley betegsége után job­ban van, Rice-hoz és Fodorhoz hasonlóan hamarosan ott lehet társai között. Váradi gyógytor­názik, Alekszics fut és kondi­zik, de legalább három-négy hé­tig nem foghat labdát. Barro pa­pírjai hamarosan rendben lesz­nek, kézhez kapja vízumát. Az Olaj szombaton este hat órakor edzőmeccset játszik a Kecske­méttel, a Tiszaligeti Sportcsar­nokban. ■ Varga Csaba *