Új Néplap, 2009. február (20. évfolyam, 27-50. szám)

2009-02-23 / 45. szám

UJ NÉPLAP-2009. FEBRUAR 23., HÉTFŐ SPORT 15 Csak az Újpest tudott nyerni idegenben a nyitókörben A nyolcból hat mérkőzést ren­deztek meg a hét végén a labda­rúgó Soproni Liga tavaszi nyitó- fordulójában. A Vasas már az el­ső félidőben döntésre vitte a dol­got, hiszen három találatot is be­vitt fővárosi vetélytársának. A mérkőzés hőse a Szolnokról el­származott B. Tóth Balázs volt, aki egy gólja mellett két gólpasz- szal járult hozzá csapata sikeré­hez. eredmények: Vasas-Buda- pest Honvéd 3-1, gólszerzők: Tóth A., Németh N., B. Tóth, ill. Hercegfalvi MTK-Kaposvár 2-1, gólszer­zők: Hrepka, Kanta J., ill. Zaho- recz (11-esből) Diósgyőr-REAC 2-1, gólszer­zők: Hómmá, Takács P. (11-es­ből), ill. Nyerges (11-esből) Fehérvár-Siófok 2-1, gólszer­zők: Polonkai, Alves, ill. Kanta Sz. Paks-Kecskemét 2-2, gólszer­zők: Tököli, Báló, ill. Yannick, Csordás ((11-esből) Nyíregyháza—Újpest 1-3, gól­szerzők: Apostu (11-esből), ill. Kabát, Mijadinoszki, Rajczi A két elmaradó találkozó kö­zül a Győr-Haladás ^kedden, míg a ZTF, Debrecen szerdán, egyaránt 17 órakor lesz. ■ Varga Cs. A Szolnoki MÁV négy gólt rúgott a Soroksár kapujába Újabb előkészületi meccsen sze­repelt a Szolnoki MÁV FC labda­rúgó-csapata. SOROKSÁR-SZOLNOKI MÁV 1-4 (1-3) Szolnok: Kövesfalvi - Molnár Z., Kőkuti, Antal, Balogh P., Keré- nyi (Szalai) - Széki, Germán (Kiss K.), Csehi (Hullám) —Belé­nyesi (Zana), Kotula (Freud). Edző. Vágó Attila. Szolnoki gólszerzők: Belénye­si, Balogh P., Kotula, Zana. Az NB III. Duna csoportjának második helyén telelő Soroksár otthonában olykor jól játszva, magabiztos győzelmet aratott a kilenc új emberrel felálló szol­noki legénység. A kék-fehérek legközelebbi felkészülési talál­kozója szerdán 15 órakor lesz a Salgótarján ellen, a jászberényi műfüves pályán. ■ V. Cs. Kosársuli Olaj-módra rangadó A piros-feketék kiütéssel verték az Albacompot SZOLNOKI OLAJ KK-ALBACOMP 94-71 (32-19,16-22, 26-16, 20-14) .Tiszaligeti Sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Forrai, Bognár, Tö­rök R. OLAJ KK: ROSS 20/6, VÁRA- DI 16/6, TUTT 20/ó, JURKU- NAS 13/9, BARRO 25. Csere: Harazin, Cziczás. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre. Albacomp: SIMON B. 16/3, Hanga 5/3, RADOVICS 29/12, Bell 8/3, Morrison 7. Csere: Gó­bi 3, Soós 3, Keller. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos. Edző: Matus Gábor. Az eredmény alakulása. 4. perc.: 8-9,8. p.: 26-14, 14. p.: 36- 32, 18. p.: 45-36, 22 p.: 56-41, 25. p.: 62-50, 28. p.: 67-54, 34. p.: 80-65, 38. p.: 89-71. Kipontozódott: Váradi (36.). Vajon a, múlt szerdai, Dombó­váron mutatott jó formát sikerül- e az Olajnak átmentenie a lista­vezető Albacomp ellen? -, ame­lyik a sorozatban elért nyolc baj­noki győzelemmel a tarsolyában érkezett a Tiszaligetbe. Ez volt a mérkőzés egyik nagy kérdése. A feldobás előtt a tragikus körül­mények között elhunyt két kivá­ló sportember, Marian Cozma és Nóta Gyula emlékére tartottak gyászszünetet. Barro szenzációs megmozdu­lásaival indult a derbi. Az Olaj szenegáli származású centere mindkét palánk alatt ellenáll­hatatlannak bizonyult és szinte az őrületbe kergette a vendégek játékosait. Mivel társai sem vol­tak restek, Ross betöréseivel, Tutt és Váradi tripláival 13 pon­tos előnyt szerzett a csapat az első tíz percben. A folytatásban Radovics és Simon találataival zárkóztak a vendégek, sőt Han­ga hármasával 36-32-re alakí­tották az állást a tizenharmadik percben. Bizony jókor jött Jur- kunas triplája, ami igencsak 1. Albacomp 15 3 1636-1388 0,917 2. Falco KC 12 4 1547-1331 0,875 3. PVSK 13 5 1482-1280 0,861 4. Atomerőmű 11 6 1429-1292 0,824 5. Dombóvár 11 7 1460-1421 0,806 6. Sopron 10 7 1450-1375 0,794 7. ZTE KK 9 7 1349-1335 0,781 8. Univer 9 8 1359-1299 0,765 9. Olaj KK 8 9 1289-1330 0,735 i ' 10. Körmend 8 10 1426-1480 0,722 Ü J 11. Kaposvár 7 10 1345-1330 0,706 12 NYKK 5 10 1244-1263 0,667 P 13. Debrecen 1 16 1227-1630 0,529 ill 14. EnterNet 0 17 1203-1692 0,500 / Az Olaj erőcsatára, Andrius Jurkunas régi önmagát idézve játszott megnyugtatta a mieinket. A fél­idő hajrájában ismét tíz pont körül volt a felek közötti kü­lönbség, ám az utolsó másod­percekben a gólkirály jelölt Bell triplájával tovább közelítettek a fehérváriak. ■ A főszerepet a szolnoki csapat játszotta, amelyik az elejétől a végéig szen­zációsan kosárlabdázott. A fordulást követően Barro és Ross találataival egy 8-0-ás ro­hammal tovább növelte az Olaj a távolságot. Közben a három hónapig sérült Cziczás László is visszatért a pályára, sőt egy re­mek gólpasszal mutatkozott be, amit ki más, mint Barro értéke­sített. A harmadik negyed vé­gén furkunas - két évvel ezelőt­ti önmagát idézve - bevágott két triplát, így az övéi számára megnyugtató 74-57-es állást mutatott az eredményjelző táb­la. A záró negyedben az Olaj okosan ziccerig játszott, és tar­totta megnyugtató előnyét. Bár a vendéggárda mindent megtett a felzárkózás érdekében, ám ezen az estén csak epizódsze­rep jutott a listavezető számára. A főszerepet a szolnoki csapat játszotta, amelyik az elejétől a végéig szenzációsan kosárlab­dázott, és szinte kiütötte vetély- társát. Most már egyértelműen kijelenthető, hogy a januárban végrehajtott légióscserék jót tet­tek az együttesnek, és azóta is szárnyal, meccsről meccsre job­ban játszik. A közönség is vevő az új összetételű gárdára, ame­lyik előbb a csarnokban, majd a városban is mámorosán ünne­pelte kedvenceit. A bajnoki folytatásban pénte­ken este hat órakor Debrecen­ben, az Oláh Gábor úti csarnok­ban lép pályára a piros-fekete sereg. pór Péter: — Kiváló csapatvé­dekezésünknek és jó dobótelje­sítményünknek köszönhetjük győzelmünket. Továbbra is azért dolgozunk, hogy megsze­rezzük a felsőházi rájátszást je­lentő helyek valamelyikét. PERESZTEGI NAGY ÁKOS: - Több játékosom nem megfelelő koncentráltsággal játszott ezen a mérkőzésen. Az első félidő­ben összeszedett hátrányunk végigkísért bennünket a folyta­tásban is. ■ Varga Csaba Szellő visszavágott orosz vetélytársának az egykoron Szolnokon ne­velkedett Szellő Imre az orosz Európa-bajnok Artur Betyerbijev elleni bravúros sikerrel megnyerte a 81 kg- osok fináléját a debreceni Bocskai István amatőr ököl­vívó emlékversenyen. A vi­lágbajnoki és olimpiai ötö­dik helyezett Szellő a chica­gói vb negyeddöntőjében si­mán kikapott Betyerbijevtől, most viszont remekül küz­dött, és végül segédpontok­kal diadalmaskodott. A magyar bajnok első veresége A GYŐRI Audi ETO KC 28-26- ra kikapott a román Oltchim Valcea otthonában a női ké­zilabda Bajnokok Ligája kö­zépdöntőjének 3. fordulójá­ban, szombaton. Ez a ma­gyar bajnok első idegenbeli vereségét jelentette a BL-sze- zonban. A Győr szombaton a montenegrói Buducnost Pod­gorica otthonában lép fel. A szegedi továbbjutás a kézilabda KEK-ben a pick szeged az idegenbeli négygólos vereség után hazai környezetben 28-19-re nyert a Dunaferr ellen a férfi kézilab­da KEK magyar érdekeltségű nyolcaddöntőjében, szomba­ton. Hazaiak leggólerősebb já­tékosának a tíz találatig jutó Ghionea bizonyult. A negyed­döntő sorsolását kedden ren­dezik Becsben. Karakas Hedvig indulhat az Eb-n a világkupa-sorozatba tar­tozó, 100 ezer dollár összdí­jazású hamburgi Grand Prix cselgáncs-tornán a magya­rok is tatamira léptek. Az egy hete Bécsben harmadik Karakas Hedvig az amerikai Hana Carmichael legyőzése után éppen a vb-bronzér- mes Baczkó Bernadettet kapta ellenfélül, akin bírói döntéssel kerekedett felül. Mindez azt is jelenti a szol­noki származású dzsúdós számára, hogy indulhat majd az Eb-n. A negyeddön­tőben aztán Karakas arany­ponttal vesztett a japán Ma- cumoto Kaorival szemben, így ő is ötödikként zárt. Ismét közel álltak a nagy bravúrhoz vízilabda Csak a végjátékban dőlt el a Tisza-parti csapatok csatája szeged-beton ve-szolnoki főiskola-közgép vsc 7-5 (2-1, 3-0,1-2,1-2) Szeged, 100 n. V.: Székely Z., Pásztor. Szeged: BAKSA — Török, WE- SZELOVSZKY 2, Komlósi, Koro- lija, VARGA P. 2, Vejzagics. Cse­re: ÉLES 2, Molnár P. 1, Kuncz, luhász Zs. Edző: Kásás Zoltán. Szolnok: NÉBALD - Ridzyk, Hangay Z. 1, Hangay R., SÜVE­GES 1, PÁSZTOR 1, Munkácsy 1. Csere: Németh D., lózsa 1, Ko­vács G. Edző: Cseh Sándor. Emberelőnyből: 7/4, ill. 6/2. Ötméteresből: 0, ill. 1/0. A mérkőzés esélyesének a LEN-kupában elődöntős házi­gazda számított, ennek megfe­lelően kezdtek a szegediek és az első két negyedben komoly előnyre tettek szert. A térfélcse­re után egy sokkal agresszívab- ban játszó szolnoki csapat szállt vízbe, s az 5-2-es állásnál Hangay Zoltán egyszer zörgette meg a szegediek hálóját elhibázott ötméteres ellenére megkezdték a felzárkózást. A felettébb pörgős, nagy hajtást hozó meccs utolsó negyedében fáradni látszott a Szeged, az utolsó perc kezdetére egyetlen gólra olvadt az előnyük (6-5). Ám egy védekezési figyelmet­lenség után mégis begyötörték az újabb találatot, így elmaradt a meglepetés. A szolnoki le­génység legközelebbi bajnoki mérkőzése március 13-án lesz Szentesen. kásás Zoltán: - Örülök a győzelemnek. cseh Sándor: — Egy hónap­pal korábban elfogadtam volna ezt a végeredményt, ma azon­ban nem. ■ G. G. Kiélezett mérkőzésen kapott ki a női csapat A szekszárdi győzelem után a fő­városba látogattak női kosarasa­ink, ahol - bár sem sok hiány­zott - elmaradt az újabb bravúr. bse-szolnoki nkk 78-71 (22-16,12-20, 23-17, 21-18) Városmajor, 150 n. V: Makovsky, Fekete. BSE: HARDY 14/3, ZSOVÁR \2/3, Szlimák 9/3, Makszimovics 11/3, MILKOVA 24. Csere: Kocsis 2, Koncz 4, Kiss G. 2, Aranyics, Si­mon Zs. Edző: Farkas Sándor. Szolnok: DARIDA 8, Djelmis 12/3, Boskovics 8, HEGEDŰS 20, Kalmár-Nagy R. 2. Csere: Serbán 10, Sonyák 6, Rubold 5/3, Hal­mai, Zele. Edző: Mészáros Zoltán. Végig szoros és kemény mér­kőzést játszottak a felek, miköz­ben mindkét együttesnek vol­tak erősebb és gyengébb perió­dusai. Bár Kalmár-Nagy Rita bokasérülés miatt hámar kivált a játékból, a vendégek egészen a hajráig jól tartották magukat. Az utolsó percekben Serbán és Hegedűs is kipontozódott, így a hazaiak bolgár centere, Miiko­va tarthatatlanná vált. A folyta­tásban kedden este hat órakor, hazai pályán a Győr ellen javít­hatnak Mészáros Zoltán lányai. FARKAS SÁNDOR: - Tartottam a találkozótól, mert tudtam, hogy az ellenfélnél több jól képzett, ta­pasztalt játékos is szerepel. MÉSZÁROS ZOLTÁN: - Kalmár- Nagy Rita sérülése után is jól játszottunk. ■ Gönczöl Gábor