Új Néplap, 2008. október (19. évfolyam, 230-255. szám)

2008-10-20 / 246. szám

UJ NÉPLAP - 2008. OKTÓBER 20., HÉTFŐ SPORT 11 Sárkány Attila az utolsó percben győzelemre vitte a Spartacust A labdarúgó NB Ill-ban két csa­patunk is élvonalbeli együttes második számú gárdája ellen lé­pett pályára a hét végén. Vasas II.—Tiszafüred 4-2 ((H)) Budapest, 100 néző, vezette: Nazsa Tamás. Vasas II: Bartos - Kiss, PAPUCSEK, Kelemen, Fekecs, Marton (Dékány), VILLÁM, Merzel (Sáth), MUNDI, Katona, Piti (ZIMMERMANN). Edző: Kecskés Zoltán. Tiszafired: Haisza - Földvári, Budovinszky, Németh, Antal, BOZSÓ, Vígh, Berkes (Csala), DORCSÁK, Tóth, Devits. Edző: Duró József. Gólszerzők: Zimmermann 3 (58., 81., 92.), Villám (78.), ill. Dorcsák 2 (52., 90.) Nem jó érzés vezetés után ve­reséget szenvedni, de a Vasas cseréi sikeresebbek voltak. kecskés zoltán: - Megérde­melten nyertünk. DURÓ JÓZSEF: - Saját magun­kat vertük meg, vezetésünk után kétszer lekontráztak ben­nünket, ami eldöntötte a mérkő­zést Ábrahám Dabas-Szolnoki Spartacus 1-2 (0-0) Dabas, 200 néző, vezette: Körösi Dabas: Nagy — Gáspár V. (Teiringer), Vass, Sápi, Danyis, Balázs T. II. (Csendes), Volensz- ki, Buczkó, Halgas, Gáspár B., Piros (Héray). Edző: Keresztúri András. Spartacus: KIRÍ — Boda, Lécz, RÓNYAI, Gódor (Felföldi), Bez­zeg (Lengyel), SZOBOSZLAI, Dálnoki, Horváth, Benedek, RUSKÓ (SÁRKÁNY). Edző: Gö- möri Béla. Gólszerzők: Vass (83.), ill. Ruskó (60.), Sárkány (89.) Óriási küzdelem sok helyzet maradt ki, de a vendéggólok jó időben születtek, így nem ma­radt el a megérdemelt győzelem. KERESZTÚRI ANDRÁS: - A Szolnok két-három rutinos játé­kosa eldöntötte a mérkőzést. gömöri BÉLA: - Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést: há­rom-négy ziccert is kihagy­tunk, és ez majdnem megbosz- szulta magát. Német Jászapáti-Kecskeméti II. 0-1 (0-1) Jászapáti, 150 néző, vezette: ifj. Tóth Sándor. Jászapáti: TAJTIJ. - SZEREN­CSI, Horváth, Menyhárt, Balog Z., Czibak, Varnyú, Oláh, Hege­dűs M., Gazsó (Tajti Zs.), Kóczi- án. Edző: Szabó Imre. Kecskemét: Velnirovic - Nagy J. (Szabó P.), Fekete, KOSZÓ, Nagy S., Menyhárt A., BAGI, Ábel, Szilágyi (Kiss L), Kosa (Ur- bán), Rusvay. Edző: Török László. Gólszerző: Bagi (21.) A mérkőzés egyperces gyász­szünettel kezdődött Borics Imre rendező halála miatt. Az első félidőben Tajti kapus még tizen­egyest is hárított. Szünet után egy kis szerencsével pontot sze­rezhettek volna a hazaiak. szabó IMRE: - A mai mérkő­zésen akaratban védekezésünk már megfelelt, de a támadás hagy kívánnivalót maga után. TÖRÖK LÁSZLÓ: - Nehéz meccs után örüljünk a győze­lemnek! Tajti G. Gödörben van a Jánoshida labdarúgás Megyei I. osztály: már van három pontja a Jászladánynak Az újszászi együttes egy félidőt emberhátrányban játszott, így Sziráki István (balról) és társai nem unatkoztak a Törökszentmiklós ellen ÚJSZÁSZ-T.MIKLÓS 2-1 (2-0) Újszász SZASZKO (Kovács) Lengyel VIOLA Rézsó Sziráki Varga (Konka) Szurmai Gulyás (Czapkó) Sipos Mérész (Varga K.) Balogh. Törökszentmiklós Tarjányi Papp Gusztafik Kozák M. Kozák E. (Sebők) Polgár SZECSEIE. BURU Héder ŐZ Fehér (Farkas). Edző: Edző: Szilvási Ferenc. Szecsei József. Újszász, 150 néző, vezette: Du­dás Sándor. Gólszerzők: Viola (37.), Ba­logh (4L), ill. Őz (70.). Kiállítva: Szurmai (40.). Az igazi tudásából keveset mutató hazai csapat ezen a mérkőzésen csak a három pontnak örülhetett. SZILVÁSI FERENC: - Kész CSO- da, hogy ezzel a játékkal nyerni tudtunk. szecsei József: - Egyenran­gú ellenfelei tudtunk lenni az Új szásznak, de a kétgólos előny soknak bizonyult. Ifi: 2-0 Molnár I. FEGYVERNEK-TÚRKEVE 0-2 (0-1) Fegyvernek Veteriner Korpás Farkas (Kelemen) TUKARCS PAPP K. BALOGH Náhóczki Papp L. Gyáni Szász (Csőke G.). CSŐKE I. Faragó Zs. Edző: Faragó Attila. Kiss Szőke SŐRÉSL SZERENCSI Takács SÓLYOM DR. B0DÓ (Lisznyei) SASS SőrésZs. Erdei (Barna) Tóth (Nagy). Edző: Barna Gábor. Fegyvernek: 150 néző, vezette Csukás András Gólszerző: Sass 2 (35., 65.) Kiállítva: Sőrés Zs. (60.) Kemény, hajtós mérkőzésen a vendégek két jól eltalált lövés­sel megérdemelten vitték el a három pontot. FARAGÓ ATTILA: - Ezer sebből vérzünk, ráadásul néhány játé­kosunk is gyenge teljesítményt nyújtott. barna Gábor: - Sokkal több helyzetet dolgoztunk ki, mint a hazaiak, így kétgólos győzel­münk megérdemelt. JASZLADANY­Jászladány Rácz SZIGETVÁRY Drávái PALLA Mosonyi Bagi K. Bálint Bagi A. Tóth (Utasi) Fülöp (Drávucz) CZIBAK. Edző: Rácz Róbert KARCAG 1-0 (0-0) Karcag MÓGA Kohári Orosz Borsi Domokos A. Domokos R. (Szilágyi) Bujdosó Nagy Balogh SZABÓ (Habóczki) Kardos. Edző: Varga János. Jászladány, 100 néző, vezette: Felföldi István. Gólszerző: Utasi (76). Tipikus egygólos mérkőzé­sen a csereként beállt Utasi Norbert góljával győzött a hazai csapat. rácz Róbert: - Kiegyenlített mérkőzésen egy nagyon fiatal, szimpatikus csapat ellen a má­sodik félidei játékunkkal meg­érdemelten nyertünk. varga János: - Nekünk is megvoltak a lehetőségeink, de el kell ismernem, a hazai csa­pat nem érdemtelenül győzött. KUTE-KESE Kunszentmárton BERTA BARTUSZ Garáz Apatóczki (Kun Z.) Hanga GAZDAG (Somodi) KunJ. SINDEL (Szilágyi) PÁLINKÁS Gácsi MERENA (Obema). 5-0 (3-0) Kunhegyes Láng Váradi Soós JÓNÁS Molnár (Zubor) Zibrányi Szendrei Virrasztó Szabó Balogh Zs. Balogh A. (Sőti). Edző: Bende József. Edző: Csillag László. Kunszentmárton, 150 néző, ve­zette: Visnyei Zoltán. Gólszerzők: Sindel 2 (15., 36.), Gácsi (30.), Pálinkás (58.), Obema (80.). Sportszerű mérkőzésen a sok helyzetet kidolgozó hazai csa­pat már az első játékrészben el­döntötte a három pont sorsát. bende József: - Agresszív, sokmozgásos támadójátékunk eredménye volt a mai örömfoci. CSILLAG LÁSZLÓ: - Fiataljaink nem tudták pótolni hiányzóinkat, így sajnos ilyen különbséggel is megérdemelt a hazai győzelem. SZAJ0L-BESENYSZ0G 1-2 (0-1) Szajol TóthZ. BOGNÁR MEGGYES Csató KAPUSI K. Papp (Szűcs) Somogyi (Erdős) Pongó Kurucz(Vona) Donkó BOGDÁN. Besenyszög Szirze Balázs Szalai Kecső Szekeres POLGÁR (Deregi) Danyi (Gyenge) Lesték (Tóth T.) LIPPAI SZABÓ Rimóczi (Gyárfás). Edző: L. Kiss Lajos. Edző: Kun Mihály. Szajol, 100 néző, vezette: Csányi Tamás. Gólszerzők: Szűcs (74.), ill. Szabó (6.), Lippai (71.). A hazai csapat a mérkőzés nagy részében irányította a já­tékot, de ez is kevés volt a pont­szerzéshez a rutinosabb Be­senyszög ellen. KUN MIHÁLY: - Megmutatta a csapat, hogy tud megye egyes színvonalon játszani. L. Kiss LAJOS: - Nehéz mérkő­zésen nyögvenyelős győzelmet arattunk. Ifi: 1-2 Hamar T. Ifi: 6-0 Ipacs A. Ifi: 0-1 Katona T. Ifi: 4-0 Dobos P. ABÁDSZALÓK­-JÁNOSHIDA 1-9 (1-0) KENDERES-JF.SZARU 2-0 (1-0) KUNMADARAS­■NAGYIVÁN 1-4(10) Abádszalók Jánoshida Kenderes Jászfényszaru Kunmadaras Nagyiván Kovrig Boros K0TA Garamvölgyi Jónás Hagyó Szabó Gazsi (Palics) KOVÁCS Luca Varga HAJNAL Takács Szabó PÁDÁR Bálint Csortos Fazekas Lányi Eszes Veres (Andrási) Szabó Berecz Kiss (Vasas) Kéki Bezzeg PATKÓ Ecker Tóth Serucza Darvas Gömöri (Mester) Sipos GerőcsOasi) Pékó FÖLDI Vona Molnár FICZERE Nagy Kiss (Barta N.) ORBÁN Sipos Serényi (Urbán) Lakatos Szászi (Szakali) Rácz (Horváth) LÓLÉ F. 1. BARKÓCZI Lajkovics Hetrovicz Molnár Egedi Lóié F. II. (Járdán) JAKAB (Farkas) Pelles Farkas (Kun) Kisnémet (Vitányi) Herczeg Kecskeméti (Méri) CZÉH. Györki. Bognár (MOLNÁR). MENYHÁRT. Barta J. VERES. Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Czéh László. Miskolczi Lóránt. Lajtos László. Farkas Gyula. Varga László. Illés Rudolf. Abádszalók, 100 néző, vezette: Kenderes, 150 néző, vezette: Kunmadaras, 200 néző, vezette: Kiss Attila. Vereska Mátyás. Bodac Tamás. Gólszerző: Jakab (35.). Gólszerzők: Bognár (18.), Far­Gólszerzők: Varga (43.), ill. A két szimpatikus csapat kas (70.). Lóié F. II. (55.), Vasas 2 (64., küzdelmében a lényegesen Kiállítva: Bálint (85.) 68.), Serucza (73.). szerényebb költségvetésből Kemény, férfias mérkőzésen Fejben nagyon elfáradt a ha­gazdálkodó hazai csapat megérdemelten nyert a hazai zai csapat a második félidőre, s megérdemelten gyűjtötte be a csapat. ezt kihasználták a vendégek. három pontot. LAJTOS LÁSZLÓ: - Fegyelme­varga László: - Annyit tehe­CZÉH LÁSZLÓ: - A látottak zett játékkal megérdemelten tek, hogy felajánlom a lemondá­alapján megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. som a vezetőségnek. nyertünk. farkas gyula: - Gratulálok a ILLÉS RUDOLF: - Adtunk egy MiSKOLCZi LÓRÁNT: - Gödörbe lelkes hazai csapatnak. Rémé­félidőnyi előnyt a hazaiaknak, kerültünk. Gratulálok a lem, okolunk ebből a fájó vere­de szünet után kidomborodott hazaiaknak győzelmükhöz. ségből. nagyobb tudásunk. Ifi: 1-0 Bodor A. Ifi: 3-7 Ficzere G. Ifi: 1-5 Bérezi S. Csütörtökön pótolnak Kunszenten A labdarúgó megyei I. osz­tályú bajnokság augusztusi nyitófordulójában maradt még el az újszásziak kun­szenti mérkőzése, ugyanis a vendégcsapat akkor külföldi meghívásnak tett eleget. A találkozót október 23-án, csütörtökön pótolják. Az összecsapás 14 órakor kez­dődik az Érparti Sporttele­pen. Fehérék legyőzték Dzsudzsák PSV-jét A NAC Breda Fehér Csabával a soraiban 2-1-re nyert a Dzsudzsák Balázzsal felálló, címvédő PSV Eindhoven el­len a holland labdarúgó-baj­nokság hatodik fordulójá­ban. Győzelmének köszön­hetően a NAC a tabella élére került. A Roda Kerkrade ha­zai pályán 2-2-re végzett a Heerenveennel, a házigaz­dák második gólját Bodor Boldizsár szerezte. Magabiztosak voltak az angol sztárcsapatok A címvédő Manchester Uni­ted könnyedén, 4-0-ra nyert a West Bromwich Albion el­len az angol labdarúgó-baj­nokság 8. fordulójában. A Chelsea rátett még egy la­páttal, a londoniak idegen­ben nyertek 5-O-ra a Midd­lesbrough vendégeként. Mindkét összecsapáson a második félidőben potyog­tak a gólok. Az újonc áll az élen a Bundesligában AZ ÚJONC Hoffenheim 5-2-re nyert a Hannover otthoná­ban a német labdarúgó-baj­nokság 8. fordulójában és vezeti a tabellát. A vendé­geknél Lőw Zsolt nem lépett pályára, a hazai együttes­ben Huszti Szabolcs végig­játszotta a találkozót, mind­két hazai gólt a futballista készítette elő. A Hertha Dár­dai Pállal a soraiban 2-1-re nyert a Stuttgart ellen. A Dortmund 3-3-at játszott Brémában, ám Hajnal Ta­más sérülés miatt kihagyta az összecsapást. J.SZÁLLÁS—MEZŐTÚR 3-1 (1-1) Jászárokszállás Mezőtúr CZEKMAN ÉLIÁS MUNTYÁN ÖRDÖG Ivony Jakus CSÖMÖR PETŐ Goda (KissZs.) BALLAGÓ Kóczián (Nagy B.). HORVATH Varga Tóthi. GERGELY KINYIK Pisont (Szegi) Bodorik(Szűcs) Nagy TóthÁ. MOLDVÁN Babella. Edző: Edző: Csikós József. Juhász Mihály. lászárokszállás, 200 néző, vezet­te: Hallgat János. Gólszerzők: Csömör (ló.), Bal­lagó 2 (75., 87.), ill. Moldván (21.). Egy jól játszó ellenféllel szemben fontos győzelmet ara­tott a hazai csapat. CSIKÓS JÓZSEF: - Az első fél­idei, akadozó játékunk után a másodikban sikerült ellenfe­lünk elé kerülni. JUHÁSZ MIHÁLY: - KapUS és csere nélkül ma csak hetvenöt percig bírtuk. Ifi: 2-1 Farkas J.