Új Néplap, 2008. október (19. évfolyam, 230-255. szám)

2008-10-11 / 239. szám

15 ÚJ NÉPLAP - 2008. OKTÓBER 11., SZOMBAT SPORT Vasárnap este a Tiszaligetben újra győzhetnek kosaras lányaink Rutinos rivális Berényben labdarúgás Elérkezett a visszavágás ideje a MÁV számára Albánia ellen mindenképpen nyerni kell válogatottunknak Két győzelmük után megszerez­hetik a harmadikat is a szolnoki női kosarasok, feltéve, ha legyő­zik a szekszárdi csapatot. A mér­kőzést vasárnap este hat órakor rendezik a Tiszaligeti Sportcsar­nokban. A mieink ugyebár mindkét meccsüket hazai pályán játszot­ták, előbb a BEAC-ot 62-51-re, majd a Szombathelyt 101-54-re verték. Ez utóbbi csapatoknál jó­val erősebb játékerőt képvisel­nek a szekszárdiak, akik viszont két vereséggel rajtoltak. Egy­aránt hazai környezetben kap­tak ki a Pécstől (58-79), vala­mint a Zala Volántól (63-67). Ér­dekesség, hogy az utóbbi találko­zón az utolsó percig voltak győ­zelmi esélyeik, míg a Pécs ellen még a harmadik negyedben is vezettek. A szolnokiak edzője, Mészáros Zoltán amondó, hogy csapatának 60 százalék esélye van a vendégek 40 százalékával szemben. Nyilván a pillanatnyi forma és a koncentráció dönti majd el a két pont sorsát. Soraik­ban Zele Dorina napokig beteg volt, tegnap azonban már edzett. Sőt Darida Csilla is felgyógyult ülőideg-gyulladásából, így az irányító egykori együttese ellen debütálhat, immár a szolnokiak színeiben. . ■ Varga Cs. Az OSC otthonában csobbannak vízbe a főiskola pólósai A Szolnoki Főiskola-Közgép VSC vízilabda-csapata hazai pályán, bekalkulált, ám a vártnál nagyobb különbségű, kilenc gólos veresé­get szenvedett a Ferencvárostól, az egy héttel ezelőtti nyitó fordu­lóban. Ma este fél nyolckor az OSC fővárosi otthonában csobbannak vízbe Cseh Sándor tanítványai. A házigazdák jóval gyengébb játék­erőt képviselnek, mint a Fradi, a rajton a címvédő Vasastól 13-4-re kaptak ki. A szolnokiak sikeréhez mégis bravúr kellene.- Megbeszéltük a fiúkkal az elmúlt fordulóban történteket - mondja Cseh Sándor. - Fontos „hat” pontos meccs előtt állunk, ígérjük összekapjuk magunkat. A győzelemhez azonban a ma­ximumot kell kihoznunk ma­gunkból. ■ V. Cs. A Szolnoki MÁV FC nyáron érkezett csatárától, Bozori Balázstól (középen) most már gólokat várnak a szurkolók és szakvezetők A magyar labdarúgó-válo­gatott albánok elleni világ- bajnoki selejtezője miatt az NB II. Keleti csoportjá­nak valamennyi mérkőzé­sét vasárnap rendezik. Géléi Józséf * II. Nincs könnyű helyzetben a Jász­berényi SE együttesének szak­vezetője, Földesi Károly. Hiába nyújt a pályán biztató teljesít­ményt csapata, hiába játszik fö­lényben a találkozók nagy részé­ben, képtelen nyerni. Legutóbbi három összecsapását egyaránt egy góllal elveszítette a kék-fe­hér legénység, s immár kieső (ti­zennegyedik) helyen tanyázik a táblázaton.- Magyarázkodásnak tűnik, de a helyzetek alapján az MTK II. ellen is gólokkal kellett volna nyernünk - elevenítette fel az egy hete történteket a szakveze­tő a pénteki edzés előtt. - Úgy érzem, a héten végre rend lett a fejekben, s mintha frissebb is lenne a társaság. Legalábbis er­re utal, hogy a szerdai edző­meccsen végre berúgtuk zicce­reinket, tizenháromszor vettük be megyei I. osztályú ellenfe­lünk kapuját. Messzemenő kö­vetkeztetést nem szabad levon­ni abból a győzelemből, de mintha elmúlt volna a görcsös- ség a játékosokból. Vasárnap (15 óra a kezdési idő) az a Ka­zincbarcika látogat hozzánk, mely gyengén kezdte ugyan a szezont, ám a kezdeti botlado- zás után nagyon belelendült és a bajnokságban, illetve a Ma­gyar Kupában is sorozatban aratja a győzelmeket. A borsodi alakulat az egyik leg­rutinosabb társaságnak számít a Keleti csoport csapatai között Ke­retének tagjai évek óta együtt ját­szanak, az átigazolási időszakok­A tizedik forduló párosítása vasárnap, is órai Jászberé­nyi SE-Kazincbarcika, Erzsébeti SMTK-Szolnoki MÁV FC, BKV Előre- Baktalórántháza, Bocs— Makó, Vác-Cegléd, Tököl- Vecsés, Békéscsaba- Debrecen II. 17.30: Ferencvá- ros-MTK II. ban rendre csak 1-2 ember cseré­lődik ki. Stevica és Binder szemé­lyében két gólveszélyes csatár áll Koleszár György edző rendelke­zésére. Különösen a rögzített já­tékhelyzetekben veszélyes a Ka­zincbarcika, magas, jól fejelő lab­darúgóit nem lesz egyszerű sem­legesíteni. A Szolnoki MÁV FC egy hete edzőt váltott: Vígh Tibor helyét a hat esztendő után visszatérő Vágó Attila vette át. Új seprű jól seper - tartja a mondás a fut- ballöltözőkben, s ez így volt ez­úttal is. Bár a szegedi illetőségű szakember csak egy nappal a múlt heti meccs előtt vette át a csapat irányítását, szombaton 3-0-ás sikerre vezette Antalékat a Vecsés ellen. Nem is az ered­mény volt meglepő, hanem a mutatott játék. A gárda sokkal meggyőzőbb teljesítménnyel rukkolt ki, mint az elmúlt he­tekben. Jogos győzelmét még az ellenfél mestere, az egykori vá­logatott labdarúgóból edzővé lett Pisont István sem kérdője­lezte meg. Talán ez a siker egy új kor­szak kezdetét is jelenti a Tisza­ligetben. A mezőny közepe rendkívül szoros, néhány meg­nyert meccsel néhány hét alatt fel lehet zárkózni az élboly mö­gé. Márpedig most olyan talál­kozó vár a Szolnoki MÁV FC-re, melyen begyűjtheti a pontokat. Vasárnap az Erzsébeti SMTK- hoz látogatnak Kotuláék, s még idegenben sem esélytelenek a győzelemre. Még akkor sem, ha nem is olyan régen, Magyar Ku^ pa összecsapáson 4-3-as veresé­get szenvedtek Erzsébeten. El­érkezett a visszavágás ideje. SZOyON.hu A SZOLNOK-JÁSZKUN ONLINE A magyar labdarúgó-válogatott harmadik világbajnoki selejte­zőjére készül Erwin Koeman szövetségi kapitány irányításá­val. Míg az első két összecsapá­son, a dánok és a svédek ellen a szurkolók szerint is bravúr kel­lett volna a győzelemhez - nem sikerült, 1-1 és 1-2 lett a vége -, most Albánia ellen a közvéle­mény már elvárja a sikert. Nem lesz egyszerű, hiszen a szintén holland szakvezető, Arie Haan dirigálta gárda jelenleg négy pontjával vezeti a csoportot. A magyar együttesben több já­tékos szereplése is kérdéses egy­előre. Huszti, Vadócz és Bodor is sérüléssel bajlódik, ám mindket­tő állapota javult, úgy tűnik, pá­lyára léphetnek a szombaton 19.45-kor (Sportl) kezdődő Pus­kás-stadionban megrendezésre kerülő mérkőzésen. A tervezett kezdőcsapat: Fülöp — Bodnár, Juhász, Vanczák, Bo­dor — Dárdai, Vadócz — Buzsá- ky, Hajnal, Huszti (Halmosi) - Torghelle. ■ Clock és Alonso hátát nézte a Forma-1 mezőnye Pénteken megkezdődött az autós gyorsasági világbajnokság japán hétvégéje. Az első napon két sza­badedzésre került sor. Az elsőn a pontverseny éllovasa, a világbaj­noki cím várományosa, Lewis Ha­milton (McLaren Mercedes) bizo­nyult a leggyorsabbnak. Mögötte legnagyobb riválisa, Felipe Más­sá (Ferrari) végzett a második he­lyen. A folytatásban majd' min­den pilóta javított korábbi idő­eredményén. A nap abszolút leg­jobbja a toyotás Timo Glock lett, míg közvetlenül mögötte a Szingapúri Nagy díj győztesé, Fer­nando Alonso (Renault) végzett. Eredmények 1. Timo Glock (né­met, Toyota) 1:18.383,2. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 1:18.426, 3. Lewis Hamilton (brit, McLaren-Mercedes) 1:18.463, 4. Felipe Mássá (brazil, Ferrari) 1:18.491,5. Kimi Räikkönen (firm, Ferrari) 1:18.725,6. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 1:18.734. A ma reggel hét órakor (RTL Klub) az időmérő edzéssel foly­tatódik a Japán Nagydíj. ■ Az Olaj a bajnoki újonc Debrecent is magabiztosan verte kosárlabda Ma este hat órakor két veretlen együttes, a Szolnok és a Kecskemét találkozik a torna döntőjében Tegnap este a Tiszaligetben foly­tatódott a négycsapatos férfi fel­készülési kosárlabdatorna. Szolnoki Olaj KK- Debreceni KE 74-53 (21-23,15-9,14-9,24-12) Tiszaligeti Sportcsarnok, 1000 n. V.: Földházi, Király, Szabó. OLAJ KK: Coleman 7/3, Czi- czás 3/3, Wilson 19/3, Jurku- nas 5/3, Harazin 6. Csere: Basit 7, Váradi 9/3, Cseh 16/12, Sza­bó, Tóth V., Gaál 2, Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre. A Debrecen legjobb dobói: Kennerly 19, Varró 12/6, Gay- nor 12/6 Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-12, 15. p.: 34-25, 25. p.: 40- 39, 35. p.: 58-44. A pénteki nap első találkozó­ján az Univer Kecskemét a Sza­rajevó legénységével csatázott. A sokkal jobb játékerőt képvise­lő Univer magabiztos, 111-74-es győzelméhez egy percig sem fért kétség. A folytatásban játszották az Olaj-Debrecen meccset. A baj­noki újonc vendégek kispadján az a Walke Károly ült, aki né­hány esztendeje, még a szolno­ki gárda csapatkapitánya volt. Egyébiránt a felek az elmúlt szombaton Debrecenben talál­koztak, ahol magabiztos 32 pontos piros-fekete győzelem született. A szépszámú közönség, most is abban bízott, hogy kedvence­ik is jó és látványos kosárlabdá­val rukkolnak ki. Sajnos nem így indult a mér­kőzés, álmosan kezdett az Olaj, ellenben a vendégek pontos be­fejezésekkel végig vezettek az első negyedben. Ráadásul a pontgyáros Jerome Coleman bokasérülést (alsó ugróízületi rándulás) szenvedett, s a 8. percben kivált a játékból. Az el­ső diagnózis szerint nem súlyos a sérülése, ám néhány napos pi­henő szükséges lesz a légiós számára a felépüléshez. A má­sodik negyedben előbb Wilson, majd Váradi vette hátára csapa­tát. E két játékosnak köszönhe­tően hamar fordított az Olaj, és már 9 ponttal is vezetett, ám a szívós vendégek amerikai játé­kosaik révén felzárkóztak a szünetig. A fordulás után öt perc alatt mindössze négy pontot dobott a szolnoki csapat, szerencsére ebben az időszakban a vendé­gek is csak hét találatra voltak képesek. A negyed következő öt percé­ben azonban az Olaj egy 11-2-es rohammal ismét elhúzott. A zá­ró játékrészben Wilson duplái- g val és Cseh tripláival a hazaiak f bebiztosították győzelmüket. | Ma este hat órakor a torna dön- 1 tőjében a Olaj és a Kecskemét s találkozik. ■ Varga Csaba Szabó Péter (labdával) ezúttal kevesebb játéklehetőséget kapott Mile Krisztián nagy bedobásai zavart okozhat- nak Erzsébeten