Új Néplap, 2008. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-30 / 229. szám

ÚJ NÉPLAP - 2008. SZEPTEMBER 30., KEDD SPORT Vígh Tibortól elköszönt a Szolnoki MÁV futballcsapata Vendégsiker Rákóczifalván kézilabda Nagy hajrával mentett pontot a JTKF-DSE együttese A tavaszi ezüstérem után szebb őszben reménykedtek a Szolnoki MÁV FC NB Il-es labdarúgócsa­patának vezetői, szurkolói. Az új idényre azonban teljesen kicse­rélődött a játékoskeret, a friss szerzemények pedig egyelőre nem tudták feledtetni a távozó­kat. A biztató bajnoki rajt után - az első három fordulóban hét pontot szereztek a kék-fehérek - látványosan megtorpant az együttes, sorozatban szenvedte el a vereségeket és az elmúlt hónap­ban megszerezhető 15 pontból mindössze egyet(l) tudott begyűj­teni. A vesszőfutás pedig a tava­lyi bajnokság sikeredzője, Vígh Tibor állásába került, akivel hét­főn délben közös megegyezéssel szerződést bontott a klub.- A délutáni edzést Romanek János vezette, ám hogy ki foglal­ja el Vígh Tibor helyét a kispa- don, csak péntekig derül ki - tudta meg lapunk Tóth Dénes klubigazgatótól. Bár hivatalos megerősítést nem kaptunk, a múlt héten több­ször is feltűnt Szolnokon a Diós­győrből csütörtökön menesztett Vágó Attila. Azaz nem lennénk nagyon meglepve, ha a Vecsés el­leni szombati hazai bajnokin már az egykoron a Tisza-parti gárdá­nál is tevékenykedett szakvezető dirigálná Antalékat ■ G. J. Pályán a bírók, húsz százalékos lesz a díjemelés Húsz százalékkal megemelte a játékvezetői díjakat a bajnoksá­gok zökkenőmentes lebonyolítá­sa érdekében a Magyar Kosár­labdázók Országos Szövetsége (MKOSZ). Az MKOSZ elnöksége - amely a biztonságot érintő kér­désekben maximálisan támogat­ta a bírók felvetéseit — az MTI- hez eljuttatott állásfoglalásában kifejtette: reméli, hogy mindenki felül tud emelkedni irracionális követelésein, egyéni anyagi érde­kein és a magyar kosárlabda­sport fejlődését szem előtt tartva fogadja a döntést. A korábbi hí­rek szerint a bírók az első osz­tályban 80 százalékos emelést követeltek. A „sztrájk” alatt szük­ség-játékvezetők fújták a sípot a másodosztályú bajnokságban. ■ Immár a harmadik fordu­lónál tartanak a csapatok a kézilabda NB Il-ben, mely­ben két helyszínen is me­gyei rangadót játszottak. Munkatársainktól FÉRFIAK További eredmények férfiak: Berettyóújfalu-Me- zőtúr 23-23, Kiskunhalas- Martfű 38-33, Cegléd-Abony 32-19. NŐK: Yoshi-Eszterházy TFSE 24-24, Abony-Békéscsaba II. 30-29, Túrkeve-Martfű 30-28. rnmmm- PffÉHMiMlii'" nr lfWI A rutinos Borda Balázs (labdával) és Deák Zoltán összecsapása ellenére nem hozott nagy küzdelmet a rákóczifalvi megyei rangadó mérkőzés SZ. FŐISKOLA-RÁKÓCZIFALVA— TÖRÖKSZENTMIKLÓSI KE 24-39 (6-20) Rákóczifalva, 100 n. V.: Petrovsz- ki A., Petrovszki Sz. Rákóczifalva: Makai - Bíró 1, CZÖVEK 12, Tóth B. 1, Szabados 1, Veréb 1, Nagy L. 3. Csere: Sza­bó (kapus), Szőllösi 2, Török 3 (2), Deák, Kovács K., Németh L. Játékos-edző: Tóth Barnabás. TKE: FAZEKAS - NYESŐ 7, Baráth 2, Gál D. 4, Nyikos 2, FEJES M. 8 (1), Faragó 1. Csere: Hoppál, Révi (kapusok), GÖB- LYOS T. 8 (1), Borda 4, Bencsik 2, Kovács I. 1, Fejes-Tóth. Edző: Fejes László. Hetesek: 5/2 ill. 4/2 Kiállítások: - ill. 8 perc A mérkőzésen az első percek­től fogva a vendégek akarata ér­vényesült, a főiskolások nem tudtak mit kezdeni ellenfelük mozgékony és határozott védő­falával. Amikor mégis sikerült tiszta lövőhelyzetet kialakítani­uk, az első félidőben bravúrok sorozatát bemutató Fazekas ka­pus állta útjukat. Húsz percig ennek ellenére tartotta magát a hazai csapat, 6-11 után azonban szétesett a támadójátékuk, a vendégek pedig a szerzett lab­dákat követő gyors indítá­sokból zsinórban kilenc gólt szereztek, így már a nagy­szünet előtt eldőlt az össze­csapás. A térfélcsere után mindkét edző pályára küld­te máskor kevesebb lehető­séget kapó játékosait is. Tóth Barnabás: - Az első fél­idei rossz helyzetkihasználá­sunknak csak ez lehetett az eredménye. A második har­minc perc játéka biztató lehet a jövőre nézve. Fejes László: - Első félidei ki­váló védekezésünknek köszön­hetően a vártnál könnyebben győztünk. SZÉKÁCS KE-SZARVAS 40-33 (18-18) Törökszentmiklós, 200 n. V.: Bé­res, Láda. SZÉKÁCS KE: Polgár - Fátyol 1, Varga 3, BAKOS 7, Oneth 6, SI­VÁR 3, Lukács. Csere: Tóth P, PET­REZSELYEM (kapusok), GULYÁS 8, Szollár 4, Csanádi V. 2, Csanádi A. 2, Berta 4. Edző: Kovács Béla. Az előző szezon egyik kieső­jelöltje ellen könnyű mérkőzés­re számított a tavalyi bajnok, mégsem úgy alakult az első fél­idő. A hetek óta tartó rendkívül gyenge kapusteljesítmények és a gyenge helyzetkihasználás oda vezetett, hogy az első félidő 12. percétől kezdve a vendégek vezettek 3-4 góllal. A Székácson Gulyás pályára lépése segített, aki sorozatban négyszer vette be az ellenfél kapuját. A félidőt Bakos két góljával sikerült dön­tetlenre hozni. A második játékrészben fej fej mellett haladtak a csapatok. A 40. percben Petrezselyem ka­pus pályára küldése jó húzás­nak bizonyult, mert sorozatban hárította a vendégek próbálko­zásait. Ettől szárnyakat kaptak a társak, és a mérkőzés utolsó harmadában gyors lerohaná- sokból tetszés szerint érték el góljaikat. Kovács Béla elnök: -A mérkő­zés legnagyobb érdeme a két pont megszerzése. Vonjuk le a tanulságokat, és készüljünk a szombati városi rangadóra! NŐK JTKF-DSE—KÁLLÓSEMJÉN 24-24 (6-15) Jászberény 200. n. V.: Csaba L, Lengyel Cs. JTKF: Zsibók - Petrányi, yj Busi 1, Brecska 4, Vasas 4, f Péter 7, Vér 2. Csere: Viskárdi 2, Kisbalázs 4, Szán­tai, Papp, Juhász. Edző: Ugrin György. Ugrin György: - Az első félidő kritikán aluli volt, de a lányok megmutatták, hogy kilencgólos hátrányból is fel lehet állni. mwmm Újabb szolnoki sikerek a sárkányhajós vb-n a szombati 1000 méteres si­ker után vasárnap 200 és 2000 méteren is aranyérmes lett a sárkányhajók poznani világbajnokságán a magyar vegyes csapat, melynek tagja a szolnoki Folláth Vivien, Sa- rudi Pál és Bokor Csaba Ezen­kívül a férfiak ezüstérmesek lettek 2000 méteren, ugyan­ezen a távon a masters férfiak szintén ezüstérmes helyen ér­tek célba. A magyar vegyes csapat lehetőséget kapott ar­ra, hogy tizenhárom férfi és hét női versenyzővel a férfiak mezőnyében is rajthoz álljon, ahol a második lett. Kikaptak idegenben a mezőtúri tekézők A FÉRFI TEKE NB Il-ben a Hódmezővásárhely csapatá­nak szegedi otthonába láto­gatott a mezőtúri együttes, amely 5:3 (3157:3147) ará­nyú vereséget szenvedett. A vendégek soraiban Rácz 574, Egei 545, Szakács 545, Polgár (Juhász) 481, Bordács 501, Fodor 501 fát ért el. Hazai MTK-vereség a forduló záró meccsén meglepetésre a vendég Nyír­egyháza 2-1-es győzelmével ért véget a labdarúgó Soproni Liga 9. fordulójának záró mérkőzése a Hidegkúti-sta­dionban. Az MTK gólját Ur- bán (44.), a vendégek találata­it Apostu tizenegyesből (31.) és Sztojkov (48.) szerezték. A másik vasárnapi összecsapá­son a Haladás ugyancsak 2-1- re nyert a REAC pályáján. Az NB Il-ben a második helyen tanyázó FTC az ESMTK-val szemben (3-1) gyűjtötte be a három pontot. Újszászi sakkozó a vasutas Eb-n ceské budejovicén (Csehor­szág) rendezték a vasutas sakkozók csapat Európa-baj- nokságát, amelyen a magyar válogatott második táblása­ként részt vett Molnár Lász­ló, az Újszászi WSE csapa­tának tagja is. A magyar vasutas gárda a kilencedik helyet szerezte meg, az új- szásziak éljátékosa hét játsz­mából elért 5,5 pontjával tábladíjat nyert. A harmadik negyedbeli jó játékukkal nyertek a szolnokiak kosárlabda Három mérkőzés után még mindig nyeretlen a jászberényi legénység az NB I. B csoportos bajnokságban SZOLNOKI FŐISKOLA-OLAJ KK- UJBUDA TC 84-76 (22-23,15-15, 26-15, 21-23) Főiskola-csarnok, 200 n. V.: Rácz, Hanga. SZOLNOK: SZABÓ P. 15/15, GAÁL 16, Tóth V, Cseh 12. KO­VÁCS D. 18. Csere: VÁRADI 16/9, Nagy B. 5/3, Márkus 2. Sonyák. Edző: Horváth Imre. Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-15, 15. p.: 28-31, 25. p.: 45-46, 28. p.: 55-51, 34. p.: 68-67, 38. p.: 79-73. Az NB 1/B harmadik forduló­jában az egykoron szebb napo­kat látott MAFC utódcsapatát, az Újbudát fogadták a szolnoki­ak. Ismét szükség-játékvezetők dirigálták a meccset, ekkor még tartott a bírósztrájk. Bár a kecs­keméti férfi felkészülési tornán Benczúr Tamástól Vétek Frigye­sig bezárólag szorgalmasan fúj­ták a sípot. Úgy tűnik, hogy a felkészülési találkozókra, va­gyis a maszek melóra nem volt érvényes a sztrájk. Az elején nagyon bekezdtek a vendégek, az első negyed végé­re azonban felzárkóztak Gaálék. A folytatásban egymás nyomában loholtak a felek. A harmadik negyed végén Váradi és Kovács kosaraival tíz ponttal meglógtak a házigazdák, ám a záró felvonás elején a fővárosi­ak egy pontra faragták hátrá­nyukat. Az utolsó öt perc már ismét a szolnokiaké volt, akik csapat a hasonlóan rosszul raj­toló Univer B együtteséhez láto­gatott. A nagy hajtást és végig szoros küzdelmet hozó össze­csapáson nem érvényesült a vendégek nagyobb rutinja, így a rendkívül lelkes hazai gárda kiélezett végjátékban megsze­rezte a győzelmet. A hét végén nem rendeznek fordulót a má­sodosztályú bajnokságban, a JKSE következő mérkőzését ha­zai pályán a Nagykálló ellen játssza október 10-én, pénteken 19.20 órától a Bercsényi úti csarnokban. Horváth Balázs: - Időszakon­ként kapkodó játékunk miatt veszítettük el a mérkőzést. ■ Gönczöl Gábor taktikus játékkal kicsikarták a fontos győzelmet. Horváth Imre: - Egyenlő erők küzdelméből harmadik negyed­ben mutatott jó játékának kö­szönhetően a mi csapatunk ke­rült ki győztesen. V. Cs. UNIVER KSE II.—JÁSZBERÉNYI KSE 95-89 (36-32,17-20, 24-24,18-13) Kecskemét, 100 n. JKSE: PÁLFY 16/9, Mészáros R. 13/3, SZOLLÁR 20/15, Gud- * mon 11/9, LO-EL HADZSI 21/3. § Csere: Szeleczky 6, Nagy B. 2, 2 Ménkű, Fehér, Mészáros D., | Visnyel. Edző: Horváth Balázs. I Az első két forduló után győ- Kovács Dávid (labdával) bizonyult a mezőny legponterősebb játékosának zelem nélkül álló jászberényi ( \