Új Néplap, 2008. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-23 / 223. szám

UJ NÉPLAP - 2008. SZEPTEMBER 23., KEDD SPORT 15 Repülőrajtot vett az Álba Volán pofozóg épből meglepetés­csapat lett az Álba Volán az osztrák jégkorongligában (EBEL). A fehérváriak az elő­ző EBEL-idényben - amikor is újoncok voltak - sorra kaptak ki, addig most az első meccsükön, pénteken nyer­tek a bajnokaspiráns Linz otthonában, majd vasárnap legyőzték a címvédő Red Bull Salzburgot (mindkétszer 3-2 volt az eredmény). Második helyen végeztek pólósaink EZÜSTÉRMES lett a magyar női junior vízilabda-váloga­tott a korosztályos Európa- bajnokságon, Görögország­ban. A krétai Hania városá­ban rendezett Eb-n a vasár­napi döntőben, nagy csatá­ban az olaszok 9-8-ra diadal­maskodtak a piros-fehér-zöld színek képviselőivel szem­ben. A harmadik helyen a házigazdák legjobbjait 8-5-re verő oroszok végeztek. r Az Újpest tanyázik a tabella tetején az újpest hazai pályán 3-2-re legyőzte a Kaposvár együtte­sét a labdarúgó Soproni Liga 8. fordulójának zárómérkőzé­sén, és ezzel vezeti a pontva­dászatot. A gólokat Mijadi- noski (6.), Cutuk (25.), Rajczi (64.), illetve Nikolic (59.), Za- horecz (84.) szerezték. Ezzel az Újpest (19 pont) vezeti a tabellát, a Debrecen (18) és a Haladás (16) előtt. Vasas—Fradi derbi lesz a pólókupában A honi férfi vízilabda élcsa­patai elkerülték egymást a Magyar Kupa negyeddöntő­jében a szövetségben hét­főn, úgynevezett vaksorso­lással elkészített párosítás szerint. A csoportmeccsek tanulsága alapján a legne­hezebb dolga talán a bajno­ki címvédő Vasasnak lesz a Ferencváros ellen, és a leg­utóbbi ob I-es idényben ne­gyedik Szegednek is akad­hatnak gondjai az ötödik­ként zárt Újpesttel szemben a hétvégi meccseken. A pá­rosítások: Vasas-FTC, UTE-Szeged, Éger-Szentes, Honvéd-PVSK. Székács-siker a rangadón kézilabda Jó egyéni teljesítményekkel nyertek a martfűi hölgyek Sarudi Pál két bronzot szerzett a vb-n Belgrádban rendezték meg a kajak-kenu főiskolás-világbaj­nokságot. A nagyszabású re­gattán Sarudi Pál (edzője: Erdős Attila), a Szolnoki Mező­gép KKK kiváló kenusa egy­aránt harmadik helyezést ért el C—1 1000 és a C-4 500 mé­teres távon. ■ FÉRFIAK MARTFŰ-SZÉKÁCS KE 24-28 (14-16) Martfű, 150 néző. V: Lekrinszki, Pelikán. Martfű: Bodor - Kiss G. 2, SER­FŐZŐ Á. 5, Serfőző D. 2, Giirüer, FEKETE 9 (2), Kovács A. 3. Csere: Túróczi, Major (kapusok), Kovács ]., Bánfi 3 (2), Kovács T. Játékos­edző: Kovács József. Székács: POLGÁR - SZLOS- KA 6 (1), Sivák 2, BAKOS 3, Berta 3, Varga R. 2, Csanádi V. Csere: Tóth (kapus), ONETH 9 (5), Szollár 1, Gulyás 2(1). Játé­kos-edző: Szloska Krisztián. Az első félidő közepéig rend­re a hazaiak tartottak előrébb egy-egy góllal, elsősorban Feke­te Károly remeklésének kö­szönhetően: a Martfű balátlövő­je nyolcszor talált a kapuba a szünetig. A játékrész hajráját a Székács bírta jobban erővel, így ők fordulhattak kétgólos előny­nyel. A térfélcsere után a vendé­gek 5+1-es védekezéssel sikere­sen kivonták Feketét az összjá- tékból. Bő tíz perccel a vége előtt néhány, indításból szerzett találattal még egyszer átvette a vezetést a hazai gárda (20-19) A végjáték azonban a véde­kezésben feljavuló miklósiaké volt, akik a legfontosabb pilla­natokban gólokat szerző Szlos­ka és a büntetőket biztos kézzel értékesítő Oneth vezérletével nyertek. Kovács József: - A fegyelme­zettebben védekező Székács megérdemelten nyert. Szloska Krisztián: — Jó iramú mérkőzé­sen, fizikálisán múl­tuk felül ellenfelünket. i iW" M1 ■ A címvédő törökszentmiklósi Székács KE legénysége, miután védekezésben is feljavult, megnyerte a rangadót További eredmények férfiak: Békéscsaba-Mező- túr 21-17, Szarvas-Rákóczifal- va 31-28, Abony-Hatvan 29- 20. Nők: Ózd—JTKF-DSE 20- 28, Szeghalom-Túrkeve 39- 27, Soltvadkert-Abony 21-25, Nádudvar-Yoshi Trans 25-21. TÖRÖKSZENTMIKLÓSI ke-gyula 29-27 (14-13) Törökszentmiklós, 200 n. V.: Kis, Kuklis. TKE: Fazekas - Nyeső 4, FE­JES M. 7, GÖBLYÖS 7, Nyikos 2, Faragó 3, Gál D. 1. Csere: RÉVI (kapus), Borda 1, Bencsik, KO­VÁCS 4, Gál Sz., Fejes-Tóth, Per- jési. Edző: Fejes László. Fejes László: - Játékosaim mintha lebecsülték volna az el­lenfelet, ezért lett ilyen szoros a mérkőzés. NŐK martfűi nke-kecskemét 27-25 (13-12) Martfű, 20 n. V.: Kugyela, Száva. MNKE: VIDA-KECSKÉS 3, MITYKÓ 6, FALVAI 4, LIPKA 2, SÁPI 4, FELBER 8. Csere: Ju­hász, Balogh (kapusok), HUNYA, Németh, Fehér, Dara­bos. Edző: Budai Ilona. Budai Ilona: - Több jó egyéni teljesítmény volt csapatunk­ban, ennek köszönhető a győ­zelmünk. A kézilabda NB II-ben tel­jes fordulót rendeztek a hét végén, mikor csapata­ink is érdekeltek voltak. Munkatársainktól ÉJtaü VARGA CSABA Nincs béke a palánkok alatt egyértelmű, hogy a terem- sportok közül a kosárlabda az egyik legnépszerűbb Jós hazánkban. Különösen a férfimeccseken Körmendtől Szolnokig csordultig telnek a csarnokok. HIÁBA NÉPSZERŰ azonban a sportág, úgy tűnik, nincs rend az országos irányítás­ban. Tavaly még azon vitat­koztak, legitim-e a szövetség vagy sem. Most a játékveze­tők, saját elmondásuk sze­rint, sztrájkolnak. Két dolgot követelnek leginkább: biz­tonságos körülmények kö­zött dolgozhassanak, és je­lentősen, közel nyolcvan szá­zalékkal emeljék meg a díja­zásukat. Míg tart a sztrájk, addig bajnoki mérkőzést nem vezetnek. Az más kér­dés, hogy felkészülési torná­kon és mérkőzéseken fújják a sípot. Azt állítják, ezzel is segítik a csapatok bajnoki felkészülését. A másik napirenden lévő gond a válogatottak kérdése. A hölgyek, lehet mondani, hősies küzdelemben kihar­colták az Et)-részvételt. Ám ez a férfiaknak nem sike­rült, ezért jövő nyáron az A divízióban maradásért is harcolniuk kell, valószínű­leg Lengyelországban. Mára kiderült, egyik tornára sincs meg a szövetség­nél az anyagi fedezet. Ezért kalapozniuk kell... A Főiskola-Olaj szoros meccsen, a Jászberény simán vesztett kosárlabda A szolnoki fiataloknak a játékvezetőkkel, míg a herényieknek vírusos betegséggel is harcolniuk kellett BAJA-SZOLNOKI FŐISKOLA-OLAJ KK 83-80 (16-23, 22-19, 22-20, 23-18) Baja 200 n. V.: Tamás, Csátaljai. Olaj: Váradi 12, GAÁL 22/12, TÓTH V. 10/6, Cseh 4, Harazin 16. Csere: SZABÓ P. 10, Kovács D. ó, Mondzinger, Sonyák, Nagy. Edző: Pór Péter. A szebb napokat látott Baja otthonában kifejezetten jól kez­dett a Főiskola-Olaj, a meccs elején 17 ponttal is vezettek. A második negyedtől kezdve a já­tékvezetők alaposan megszór­ták személyi hibákkal a szolno­kiakat - két negyed után 7-18 volt a faultarány -, ezért Pór edző egyre gyakrabban kény­szerült pihentetni kulcsembe­reit. így a végére nemcsak fel­zárkózott, hanem a vezetést is átvette a házigazda. Az utolsó fél percben 81-80-as állásnál a piros-feketék támadhattak, de nem tudtak kosarat szerezni, az ellenakcióból pedig bebiztosí­totta győzelmét az ellenfél. Pór Péter: - Időnként jól ját­szottunk, de a végjátékban job­ban összpontosíthattunk volna. JÁSZBERÉNYI KSE—DEBRECENI EGYETEM 71-91 (22-25,16-23,10-19, 23-24) Jászberény, 300 n. V.: Horváth, Váczi. JKSE: Nagy B. 7, Pálfy 5, Mé­száros R. 12/3, Szollár 3/3, LO- EL HADZSI 25/3. Csere: Sze­Tóth Viktor1*-' (labdával) javuló játékot mutatott leczky 5, GUDMON 12/12, Ménkű, Fehér 2, Marton. Edző: Horváth Balázs. Nem a legjobb előjelekkel ké­szültek hazai bemutatkozásuk­ra a herényiek, mivel a mérkő­zés előtti napokban vírusos fer­tőzés söpört végig a csapaton, ami miatt edzések maradtak el. Nagy rohanással indult az első negyed, Lo-el Hadzsi pontjai ré­vén a hatodik percig a hazaiak vezettek. A debreceniek időt kértek, majd az NB I-et is meg­járt erőcsatár, Takács kosaraival fordítottak. A második negyed közepén Mészáros Richárd há­rom büntetőjével visszavette a vezetést a JKSE. Később kide­rült: a mérkőzésen utoljára. A játékrész végére feljavultak tá­volról a vendégek, és Erdeinek a dudaszó pillanatában bevágott triplájával tízpontos előnyt sze­reztek a nagyszünetig. A térfélcsere után mozgékony zónavédekezésével hat pontra (47- 53) felzárkózott a Jászberény. Többre azonban nem futotta, mi­vel a harmadik negyed végén öt és fél percig nem találtak a gyűrűbe Nagyék, s ezzel eldőlt a mérkőzés. Horváth Balázs: - Nem bírtuk végig erővel. Mezőnyposztokon eleve kevesen vagyunk, a beteg­ség pedig még inkább legyengí­tette a csapatot, így csak ennyi­re voltunk képesek a mezőny egyik legfiatalabb és leggyor­sabb gárdája ellen. ■ G. G.