Új Néplap, 2008. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-22 / 222. szám

Nem sikerült a bravúr vízilabda Pólósaink elbúcsúztak a Magyar Kupa küzdelmeitől Cseh Sándor (labdával) edző és a játékosok mindent megtettek a továbbjutásért, ám ez csak két vetélytársuknak a Vasasnak és az Újpestnek sikerült A Simon-Vinkó szolnoki duó hetedik lett az evezős Eb-n A címvédőként indult Varga Ta­más, Hirling Zsolt duó, valamint a Novák Zsófia, Hajdú Zsuzsa kettős is bronzérmet szerzett a könnyűsúlyú kétpárok verse­nyében az evezősök athéni Euró- pa-bajnokságán. - Ez nem olim­pia vagy világbajnokság, de azért elég erős volt a mezőny, olyan közepesre értékelném. A Pekingben szerepeltek közül so­kan távolmaradtak, de így is nagy volt a küzdelem. Előzetesen egy éremre számí­tottunk, a Varga, Hirling kettős­től, a lányok harmadik helye kellemes meglepetés, aminek nagyon örülünk. Összességé­ben azt hiszem, elégedettek le­hetünk - mondta Melis Zoltán szövetségi kapitány. A további magyar egységek közül a Szolnoki Tisza Evezős Egylet csapata, Molnár Dezső két tanítványa Simon Béla és Vinkó Gáspár alkotta kormá­nyos nélküli kettes zárt a leg­jobb helyen, megnyerve a B fi­nálét összesítésben a hetedik lett. A Szabó Katalin (egypár) és a Juhász Adrián — szintén szol­noki versenyző -, Szabó Dániel, Kelemen Áron, Széli Domonkos összeállítású négypár pedig egyaránt negyedikként ért cél­ba a „kisdöntőben”, így a tize­dik helyen végzett. Az Orbán Gergely, Szekér László kétpár a C döntőben szállt vízre, ahol második lett, ez összesítésben a 14. pozíciót jelentette számára. ■ Vinkó Gáspár (balra) és Simon Béla a hetedik helyen kötött ki Két napon át Kaposváron a Magyar Kupa nyolcad- döntőjének mérkőzésein szerepelt a Szolnoki Főis- kola-KÖZGÉP VSC legény­sége, amelyik sajnos nem tudta kiharcolni a tovább­jutást. Varga Csaba A Somogy megyei fővárosban a mieink mellett a bajnoki címvé­dő Vasas, az ötödik helyezett, LEN-Kupa induló Újpest és az OB I/B osztályban ezüstérmes hazai gárda küzdött a két tovább­jutó helyért. A péntek esti rajton a négy olimpiai bajnokkal felál­ló - Steinmetz Barnabás, Hos- nyánszky Norbert, Kis Gábor, Varga Dénes - Vasas a házigaz­dák csapatával találkozott, ame­lyik ellen 23-5-re nyert. A következő párban a szolno­ki gárda találkozott az Újpest­tel. Jó iramú meccset játszottak a felek, és a gólok is sűrűn po­tyogtak. Minderre bizonyságul az első negyedben kilenc találat esett, 5-4-re vezetett az UTE. A folytatásban a második, vala­mint a harmadik negyedben is egy-egy góllal többet lőttek a li­lák, mint a szolnoki csapat. Cseh Sándor tanítványai azon­ban nem hagyták magukat, ve- télytársuk nyomába eredtek és felzárkóztak 10-9-re. Sőt az egyenlítésre is volt esé­lyük, ám 10 másodperccel a találkozó lefújása előtt megúszó Hangay Róbert lövése a kapufá­ról kifelé és nem befelé pattant, így az újpestiek pólósok örül­hettek a győzelemnek. A mie­ink közül Pásztor 3, Németh és Hangay R. 2-2, míg Rydzik és Hangay Z. 1-1 gólt lőtt. A szombati matinén a bajno­ki címvédő Vasassal mérték össze erejüket a szolnokiak. A Damjanich uszodában nevelke­dett Földi László edző által irá­nyított piros-kékek hamar dön­tésre vitték a dolgot, két negyed után már 7-1-re vezettek. Mivel a következő 16 percben ki­egyenlítettebb lett a mérkőzés, a mieink is szóhoz jutottak, ám a Vasas magabiztos sikeréhez nem fért kétség, 12-4. A szolno­ki találatokon Hangay R., Ko­vács G., Ridzyk és Süveges osz­tozott. Mivel a következő pár­ban az Újpest 17-5-re verte a Kaposvárt, így a Vasas mellett kvalifikálta magát a negyed­döntőbe. Mindettől függetlenül még el kellett dönteni a csoportelsőség és a harmadik hely kérdését is. Az előbbi pozíciót a Vasas sze­rezte meg az Újpest 8-4-es le­győzésével. A teljesen érdekte­len harmadik helyért szomba­ton délután a szolnokiak a házi­gazdák ellen szálltak medencé­be. Akárcsak a júniusi osztályo- zón, ezúttal is jobbnak bizo­nyultak a Tisza-partiak, bár a harmadik negyedben még 4-4 volt a állás, a vége 9-5 lett ja­vukra. Győzelmük ellenére a szolnokiak elbúcsúztak a Ma­gyar Kupa küzdelmeitől. Hármat ér a győzelem A magyar vízilabdában a kö­vetkező bajnoki évtől - a nem­zetközi gyakorlatnak megfele­lően - egy győzelem 3 pontot ér, míg a döntetlenért 1-1 pon­tot kapnak a csapatok. A pontvadászat október 4-én kezdődik, akkor a szolnoki gárda a Ferencvárost fogadja. mm mmmm A bennmaradásért küzd férfi kosárválogatottunk a szerb válogatott 88-77-es győzelmet aratott a bolgá­rok otthonában a férfi ko­sárlabda Eb-selejtezők A je­lű csoportjának utolsó mér­kőzésén, így 15 ponttal végzett az élen. A magyar válogatott szombaton 88- 73-ra kikapott a finnek vendégeként, így csoport­utolsóként jövő augusztus­ban osztályozóra kénysze­rül az A divízióban mara­dásért. Az ellenfél Csehor­szág, Ukrajna és Észtor­szág lesz. Spanyol siker született a Veszprém Arénában NEM SIKERÜLT a bravúr: a spanyol Ciudad Real nyerte a férfi kézilabda Uniqa Baj­nokok Trófeáját, miután a döntőben 32-28-ra legyőzte a 45 percig remeklő házi­gazda MKB Veszprém csa­patát. A finálét 6 ezer néző látta a vadonatúj Veszprém Arénában. Negyedik lett a magyar csapat ferjan matej vezérletével újabb remek eredményt ért el a magyar válogatott, amely negyedik lett a salak­motoros páros Európa-baj- nokság ausztriai döntőjé­ben. A magyar alakulat 18 pontot szerzett, ebből Ferjan 16-ot, Tihanyi pedig kettőt. A viadalt a favorit lengyelek nyerték a csehek előtt. Döntetlent hozott a szuperrangadó nem bírt egymással a Chel­sea és a Manchester Uni­ted: az angol labdarúgó Premier League ötödik for­dulójának szuperrangadó­ján 1-1-es döntetlen szüle­tett a Stamford Bridge-en. Park révén a vendégek sze­reztek vezetést a 18. perc­ben, majd tíz perccel a lefú­jás előtt Kalou állította be a végeredményt. Folláth Vivien egyéniben arany-, párosban bronzérmes a vb-n kajak-kenu A Tisza-partí versenyző a tavalyi balszerencsés szereplést követően idén elsőként haladt át a célon A csehországi maraton-világbaj- nokság első napján az egyesben indulóké volt a főszerep, vasár­nap a párosok küzdelmei követ­keztek. Szombaton délelőtt raj­toltak el a felnőtt hölgyek, akik­nek 26 kilométert kellett meg­tenniük. Közülük Folláth Vivien — edzője édesapja Folláth János -, a Szolnoki KKK versenyzője csodálatos versenyzéssel egyé­niben arany-, míg párosban a győri Kollár Judittal az oldalán bronzérmet szerzett. Tavaly a győri vb-n, balszerencsésen ver­senyzett, dobogós pozícióban ha­ladt, mikor lapátja hínárt fogott, mire munkaeszközét kiszabadí­totta, addigra többen is megelőz­ték, meg kellett elégednie az ötö­dik hellyel. Idén tavasszal készsérülést szenvedett, úgy tűnt, hogy oda sze zon. Vivien azonban ösz- szekapta magát meg­nyerte a portugáliai Vi­lágkupát, most pedig a vi lágbajnokságon is bizonyította klasszisát.- Folláth Vivi­enben benne volt a győzelem, de egy viada­Folláth Vivien első világ­bajnoki aranyát nyerte Ion bármi megtörténhetett volna. Okosan versenyez­ve, tiszta győzelmet aratott. Kol­lár Judit is végig par- t i b a n volt a dobogóért, annak ellenére, hogy a verseny előtt arcüreg­gyulladás ne­hezítette a fel­készülését - értékelte a hölgyek verse­nyét Borsodi Géza, a maraton- szakág vezetője. Okosan versenyezve, tiszta győzelmet aratott. A legnépesebb mezőnyben, a 46 kajakost felvonultató férfiak­nál, sajnos nem szólították a ma­gyarokat ered­ményhirdetéshez, de. Saiga István ne­gyedik és Jámbor Attila hatodik helyezése igazán megsüvegelendő. A kenusoknál az ötödik egyé­ni világbajnoki címére hajtó Csabai Edvin ezúttal sem talált legyőzőre, míg másik magyar induló, Gilányi Zsolt bravúros teljesítménnyel a dobogó har­madik fokára állhatott. A vb második napján páros számok döntőit bonyolították le a csehországi Tynben. A női ka­jakosoknál két érmet is szerez­tek a magyarok: a Csay Renáta, Faldum Bereniké duó második, a Kollár Judit, Folláth Vivien pá­ros pedig harmadik lett. A kenu­soknál Csabai Edvin és Győré Attila ismét megnyerte a páro­sok küzdelmét. A magyar duó 1999 óta nem talál legyőzőre eb­ben a számban, azaz sorozatban tizedik elsőségét gyűjtötte be. A másik egység, Gilányi Zsolt és Korisánszky Péter hetedik lett a 12 kettőst felvonultató mezőny­ben. Az ifjúságiaknál két bronz­érem jutott a csapatnak a máso­dik napon: női kajakban a Geor- goupoulou Alexandra, Farkasdi Ramóna, férfi kajakban pedig a Holicza Péter, Máthé Gábor duó egyaránt a harmadik helyen végzett. ■ Varga Cs. A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Sportszövetségek Szövetsége a Békés Megyei Sportszövetségek Érdekszövetségi Egyesületével közösen a 2008/2009-es tanévben, kihelyezett szolnoki székhellyel, két féléves államilag elismert sportoktatói szaktanfolyamot indít 68 sportágban. Jelentkezési határidő: 2008. szeptember 26. Jelentkezési lap beszerezhető és bővebb felvilágosítás kérhető a Jász-Nagykun- Szolnok Megyei Sportszövetségek Szövetsége irodájában (5000 Szolnok, Kossuth Lajos út 2.) Vadas Sándor irodavezetőnél. Telefon: 56/505-350, 20/495-7302. 1* k I * «