Új Néplap, 2008. augusztus (19. évfolyam, 179-203. szám)

2008-08-18 / 193. szám

Beragadt a bajnoki rajton a Tiszafüred A labdarúgó NB III. második for­dulójában kiütéses vereséget szenvedett a múlt heti nyitányon is csak szenvedő Tiszafüred. EGER FC-TISZAFÜRED 4-0 (0-0) Eger, 100 n., vezette: Selmeczi. Eger FC: Ancsán - Baji, Vár- konyi, Hompoth, Kovács - BÁN­KA (Gáspár), Kaknincs, NAGY, Bajzáth (Domány) - Kasza, Cso- hány (Szabó). Edző: Horváth Ta­más. Tiszafüred: Ulvicki — Földvá­ri, Gácsi, SZENTE (Csala), Antal- Dorcsák, Tóth, Németh (Si- vák), HERPAI - Potornai G., Sáj- ber (Potornai S.). Edző: Duró Jó­zsef. Gólszerzők: Bánka 2 (76. 79.), Kasza (85.), Szabó (90.) Alacsony színvonalú találko­zón a vendégek kiábrándító tá­madójátéka megérdemelt hazai győzelmet eredményezett. HORVÁTH TAMÁS: - Tompa, enervált első félidő után a foly­tatásban csak az első gólig volt nehéz a mérkőzés. DURÓ JÓZSEF: - Ezt a játékot csatárok nélkül nem lehet ját­szani! A játék képe alapján nem volt ekkora különbség a két csa­pat között. Ábrahám T. SZOLNOKI SPARTACUS- KISKUNFÉLEGYHÁZA 1-1 (0-0) Vegyiművek-pálya, 200 n., v.: Gyekiczki István Spartacus: Kirí - Boda, RÓ- NYAI, László, Lengyel (Bene­dek) - Dálnoki, Felföldi (Mile), Horváth Cs. Szoboszlai (Bálint) — Ruskó, Sárkány. Edző: Gömö- ri Béla. Kiskunfélegyháza: TÓTH — Huber, KADAR, Bálint, Timafal- vi (Nagy) - FRICSKA, Szalai (Polgár), Újvári, Katona - Czi- bolya (Bagi), Szabó. Edző: Lódi László. Gólszerzők: Szoboszlai (60.), ill. Újvári (77.) Küzdelmes, közepes színvo­nalú mérkőzésen az első félidő­ben a hazaiak kihagyták hely­zeteiket, s ez végül megbosszul­ta magát. GÖMÖRÍ BÉLA: - Az utóbbi hat hónap leggyengébb játékát nyújtottuk. Egyetlen pozitívum, hogy tizennégy meccs óta őriz­zük veretlenségünket. lódi László: — Átalakulóban lévő, fiatal csapatomtól nagyon jó eredménynek tartom a dön­tetlent. Német F. JÁSZAPÁTI—MONOR 0-1 (0-0) Jászapáti, 250 n., v.: Bial Pál. Jászapáti: TAJTI - Szerencsi, HORVÁTH, MENYHÁRT - Ba­logh, Czibak, Varnyú, HÁFRA, Birkás (Oláh) — Gazsó, Kóczián. Edző: Szabó Imre. Monor: Szűcs - Simon (Kiss I.), Kinder, CSÁKI, Boros - Bok­ros, KAJLI, Bán, Morauszki — Magyar (Papp), CSŐKE. Edző: Varga Károly. Gólszerző: Csőke (68.) Az első félidőben a hazai csa­patnak volt két óriási helyzete, de ezek kimaradtak. Szünet után egy gyorsan elvégzett sza­badrúgás döntött a vendégcsa­pat javára. SZABÓ IMRE: - Hatvanöt per­cig bírjuk erővel. Dolgozunk rajta, hogy ezt kilencven percre kibővítsük. varga károly: - Nagyon las­san és körülményesen játszot­tunk, de nyertünk. ■ Tajti G. ÚJ NÉPLAP - 2008. AUGUSZTUS 18., I SPORT A csíkos mezes szajoliak fejjel is többször veszélyeztették az árokszállási kaput, ám mindez csak egy pontot eredményezett számukra Négy pont az újoncoknak labdarúgás Megyei I. osztály: hazai sikerek a nyitányon győzelmet érdemeltünk volna, B.SZÖG-FEGYVERNEK tőkkel ma nem foglalkozunk, Szajol Jászárokszállás Besenyszóg Fegyvernek Kunhegyes Mezőtúr Jánoshida Nagyiván TóthZ. KÓCZIÁN Szirze Korpás Láng KONDACS Szabó HAGYÓ Bognár NagyB. SZALAI Farkas (Kelemen) Jónás Gergely LAJKOVICS Hajnal ‘ MEGGYES ÖRDÖG Horváth (Lesték) TUKARCS SÓS Babella (dr. Szűcs A.) Molnár (Eszes) ORBÁN ERDŐS NAGYZ. Kecső GYÁNI Váradi (Imrei) Kinyik SZEIFERT FAZEKAS CSAJBÓK Ivony Szekeres (Gyáfrás) Papp K. Szendrei Horváth PELLES Lóié F. 1. SOMOGYI Farkas BALÁZS CSŐKÉ TÓTH TÓTHI. Berényi (Mester) Kecskeméti KAPUSI K. Pető (Füleki) Polgár(Tóth) Papp L. GÁL MOLDVÁN Szabó (Lóié F. II.) PAPP A. (Szűcs) Muntyán DANYI NÁHÓCZKI Herbály TÓTHÁ. GYÖRKI Vasas Tóth Gy. (Pongó) Éliás Lippai Albert Balogh A. (Oroszi) Bodorik Tóth (Zsákai) SERUCZA Donkó Ballagó Rimóczi (Deregi) Faragó Zs. BALOGH ZS. (Farkas) Nagy (Pisont) Gömöri (Gazsi) Veres Kurucz. Gephard. SZABÓ. Faragó A. Molnár (Viraszkó). Varga (Rácz). Frankó. Méri (Rácz) Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Kun Mihály. Csikós József. L Kiss Lajos Faragó Attila Csillag László. Juhász Mihály. Miskolczi Lóránt Illés Rudolf. Szajol, 150 néző, vezette: Halgat Besenyszög, 150 néző, vezette: Kunhegyes, 200 néző, vezette: Jánoshida, 150 néző, vezette: János. Gyuga Zsolt. Szabó Sándor. Csukás András. Gólszerzők: Kurucz (19.), ill. Gólszerzők: Szabó 2 (10., 43.), Gólszerzők Balogh Zs. 2 (28., Gólszerzők: Szeifert 2 (4., Ördög (65.) Szalai (69.), ill. Papp K. (34.) 72.), Viraszkó (60.), Herbály 86.), Berényi (73.) Az újonc hazaiak bátor tárna­A hazai csapat az első félidő­(84.), ill. Moldván (46.) Mindkét csapat alaposan dójátékot mutattak be, de a be­ben eldönthette volna a mérkő­Jó iramú mérkőzésen a hazai beerősített a júliusi átigazoló­fejezések nem sikerültek, így zést, de így is magabiztosan együttes akarata érvényesült. sok során. A jól felkészült ven­meg kellett elégedniük az egy győzte le a szimpatikus Fegy­CSILLAG LÁSZLÓ: - Úgy gon­dégcsapatot csak a mérkőzés ponttal. verneket. dolom, hogy többet tettünk a hajrájában sikerült a hazaiak­KUN MIHÁLY:-Jól játszottunk, L. KISS LAJOS:- A játékveze­győzelemért. Sok sikert tóvá­nak bedarálniuk. nők a vendég gárdának. MiSKOLCZi LÓRÁNT: - A máso­dé a szerencse ma ellenfelünk mellé állt. csikós József: - Jelen hely­zetünkben gratulálok a csapa­tomnak. Ifi: 2-2 Hamar ezért csak a fiúknak tudok gra­tulálni! faragó attila: - Meglepetés helyett egyéni hibáinkkal meg­vertük saját magunkat. Ifi: 2-0 Strommer F. juhász Mihály: - Rosszul ját­szottunk, de a gólkülönbséget túlzottnak tartom. Ennyi tízen- egyes nem esik egész szezon alatt. Ifi: 5-2 Varga Gy. dik félidei játékunkkal felőröl­tük a vendégek erejét. ILLÉS RUDOLF: - Két játszó csapat közül a helyzeteit jobban kihasználó nyert. Ifi: 15-2 Szöllősi M. KENDERES-ABÁDSZALÓK 3-2 (1-1) JF.SZARU-TÚRKEVE 0-2 (0-1) JÁSZLADÁNY-K.MADARAS 3-1 (3-1) KARCAG-T.SZENTMIKLÓS 1-0 (1-0) Kenderes Abádszabk Jászfényszaru Veteriner Jászbdány Kunmadaras Karcag Törökszentmiklós SIPOS M. Kovrig Garamvölgyi Kiss Rácz Jónás Móga Tarjányi PÁDÁR Szabó Oláh (Menyhárt) SZERENCSI Szigetváry (Bagi K.) Budai (Berecz) Domokos R. Papp VERES Molnár Luca Szőke Hegedűs (Utasi) Rácz (Duka) OROSZ Gusztafik Patkó (Fontos) Lányi Szabó Sass MOSONYI HERCEG Nagy R. (Borsi A.) KOZÁK M. Monoki (Molnár) Horváth Tasi Sólyom Szabó Egedi DOMOKOSA. Héder Ficzere Takács (Barkóczi) Molnár (Balogh) DR. BODÓ (Fekete) Drávái Tóth (Hajdú) Balogh R. (Rajcsányi) POLGÁR Agócs Kéki Szász (Szakali M.) Szegő (Lisznyai) FORGÓ Csortos LÉVAI Fehér (Kovács G.) KOVÁCS Sipos Kisnémet(Gerőcs) (Nagy Z.) Palla VARGA Habóczki (Bézi) SZECSEI P. (Kozák E.) SIPOS B. Daragó Vancsik ÖKRÖS Bagi A. Pékó Bujdosó Szecsei E. Farkas Vona Nagy ERDEI Fülöp (Tóth T.) Barta (Témák) Kardos Sebők (Buru) Lakatos (Bognár). Darvas. Kalla. Sőrés (Teleki) TAKÁCS. Czibak. Kiss. SZABÓ D. (Horváth K.). FARKAS. Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Lajtos László. Czéh László. Farkas Gyula. Barna Gábor. Rácz Róbert Varga László. Varga János. Szecsei József. Kenderes, 200 Barta Tibor. néző, vezette: Jászfényszaru, 200 néző, vezette: Kormos Gábor Jászladány, 120 néző, vezette: Gyertyás Zsolt Karcag, 300 néző, vezette: Kiss Attila Gólszerzők: Monoki (33.), Si­pos B. (47.), Farkas (76.), ill. Vo- na (45.), Daragó (55.) A hazai csapat lelkes játéká­val megérdemelten nyert a kis­sé nagyképűen játszó vendégek ellen. lajtos László: - Óriásit küz­döttünk, és fegyelmezett játé­kunknak ezúttal meg is lett a gyümölcse. CZÉH LÁSZLÓ: - Megérdemelt hazai győzelem született. Ifi: 7-1 Ficzere G. Gólszerző: Erdei 2 (16., 68.) A Túrkeve sokkal szervezet­tebben és pontosabban játszott a mezőnyben, megérdemelte a győzelmet. FARKAS GYULA: - Az a csapat, amelyik kilencven perc alatt nem tud gólhelyzetet kidolgoz­ni, nem érdemel mást, csak ve­reséget. BARNA GÁBOR: - A meCCS előtt megbeszélt taktikát végre­hajtotta a csapat. Ifi: 8-2 Farkas Gy. Gólszerzők: Bagi A. 2 (24., 34.), Forgó (31.), ill. Varga (28.) A hazai csapat szervezett vé­dekezésből szebbnél szebb tá­madásokat kialakítva, megér­demelten diadalmaskodott. RÁcz RÓBERT: - Megérdemelt győzelmet arattunk, hiszen nyolc helyzetünkből csak hár­mat értékesítettünk. varga László: — Három perc védelmi megingásunk eredmé­nye a vereség. Ifi: 5-3 Katona T. Gólszerző: Szabó D. (21.) Kiállítva: Móga (70.), Domo­kos R. (80.) Két fiatal csapat csatájából határtalan lelkesedésük révén a hazaiak kerültek ki győzte­sen, varga János: - Nem játszot­tunk jól, a szívünk helyén volt. SZECSEI JÓZSEF: - A jó játék­hoz a mai napon a helyzetki­használás nem párosult, ezért maradtunk pont nélkül. Ifi: 3-2 Varga J. Talmácsi Gábor negyedik lett a Cseh Nagydíjon A 125 kcm-esek között világbaj­noki címvédő Talmácsi Gábor a negyedik helyen végzett a gyor- saságimotoros-vb Cseh Nagydí­ján, vasárnap Brnóban. A viadalt a német Stefan Bradl nyerte, Mi­ke di Meglio lett a második és a spanyol Joan Olive a harmadik. A negyedik helyről startoló brit Bradley Smith egy remek manőverrel az élre vágott, a pole pozícióból induló Talmácsi is viszonylag jól kapta el a raj­tot, csak egy helyet csúszott vissza. A harmadik kör végén Talmácsi vette át a vezetést, ám ő is csak pillanatokig tudta megőrizni vezető pozícióját, mert Bradl visszaelőzte. A har­madik helyen a spanyol Nicolas Terol robogott. Féltávnál to­vábbra is Bradl vezetett, mögöt­te Terol, a magyar pedig a har­madik volt, ám kilenc körrel a zárás előtt ismét feljött a máso­dik helyre. Öt körrel a leintés előtt Talmácsi visszacsúszott a negyedik pozícióba, az első he­lyen továbbra is Bradl szágul­dott, mögötte pedig di Meglio következett. Két körrel később azonban már a harmadik volt a magyar versenyző, miután sike­rült előznie Olivet. A spanyol azonban nem hagyta magát, az utolsó körben visszaelőzött, a magyar mindent megpróbált, de már nem sikerült megsze­reznie a képzeletbeli dobogó harmadik helyét.- Az első tíz körig minden rendben volt, bár a féktávokon nem volt túl jó a gép. Olive és Terol eléggé kellemetlen ellen­fél volt. Mindent megtettem, de a végére a gép vesztett erejéből — nyilatkozta a futam után Tal- mácSi Gábor. A végeredmény, 125 kcm: 1. Stefan Bradl (német, Aprilia), 2. Mike Di Meglio (francia, Derbi), 3. Joan Olive (spanyol, Derbi), 4. Talmácsi Gábor (Aprilia), 5. Ni­colas Terol (spanyol, Aprilia), 6. Bradley Smith (brit, Aprilia). ■ Talmácsi ne­gyedik az ösz- szetett pont­versenyben Ki lesz a legény a gáton Abádszalókon? Augusztus 20-án, szerdán ismét megrendezik Abádszalókon, a Tisza-tó partján a „Ki a legény a gáton?” elnevezésű erősember­versenyt. Mint a verseny főbírá- jától, Ulvicki Mihálytól megtud­tuk, hat számban mérik össze erejüket a nevezők. A szokásos versenyszámok - söröshordó do­bás, autóhúzás, gumiborítás - mellett ezúttal először lesz Apol- ló-nyomás. Ez hasonló a súly­emeléshez, ám olyan vastag rúd­ra vannak pakolva a súlyok, hogy a versenyzők nem tudják teljes egészében átfogni. A via­dal esélyesének a szolnoki Né­meth Roland számít, aki a közel­múlt valamennyi megméretteté­sén az első helyen végzett. ■