Új Néplap, 2007. október (18. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-15 / 241. szám

Három arany- és négy ezüstérem a sportiskolások mérlege A Szolnoki Sportcentrum és Sportiskola serdülő atlétái három aranyat nyertek a Puskás-stadionban megren­dezett országos csapatbajnok­ságon. Közülük kettőt a serdülőkorú Halmai Renáta, Kluvick Laura, Pólyák Nikolett, Koncz Boglárka összetételű kvartett szerzett diszkoszvetés­ben és súlylökésben, edző: Bencsik Pál. Szintén bajnokok lettek a távol ugrók: Sárai Gábor, Gál Bence, Körmöndi Sándor, Végső Balázs. Továbbá ezüstérmes lett a serdülő maga­sugró: Sárai Gábor, Körmöndi Sándor, Páldi Máté, Gál Bence, és a gerelyhajító csapat: Sárai Gábor, Gál Mihály, Gál Bence, Adamecz Attila. Ugyancsak a második helyen végzett a Szolnoki MÁV diszkoszvető és súlylökő együttese: Ecseki Dániel, Julis Viktor, Ecsédi László, Palásti Gábor. ■ Nem sikerült a szolnokiak hazai premierje A férfi röplabda ligabajnokság­ban a szezon első hazai meccsét játszotta a szolnoki legénység. SZOLNOK! RK-SI—DUNAFERR 0:3 (-17. -21, -17) Gépipari SZKI, 100 néző. SZOLNOK: Melicher, Bede, SZÖLLŐSI, TÓTH G., Gyapjas, Tarjányi. Csere: Gulyás (liberó), Fodor, Dzsáber. Edző: Ilyés Gábor. A vendéglátók soraiban bemu­tatkozott a Kecskemétről igazolt Tarjányi Tibor, akire a szélső ütő poszton lehet számítani. Ellenben nem szerepelhetett a sáncolásban különösen jól használható Makai Péter, a játékos kézsérülést szenvedett a minap. A rutinos vendégek jól használták ki a szol­noki csapat megingásait és papír­forma-győzelmet arattak. Ilyés Gábor: — A koncentráció hiánya vesztettünk a jól össze­szokott vendégcsapattal szem­ben. ■ V. Cs. BODROGI BAU-VASARHELY KS- SZOLNOKI OLAJ KK 80-90 (18-25, 19-26, 25-24, 18-15) Hódmezővásárhely, 1000 néző. Vezette: Kiss L, Farkas, Vétek. Vásárhely: Drahos 12/6, Brooks 6, ÍCováts 4, FREEMAN 21/3, GÉMES 32/3. Csere: Bö­szörményi 3, Kukla 2, Utasi, Szögi. Vezetőedző: -Czuprák László. Olaj KK: Kelley 15/3, Cziczás 13/3, HOLLINS 20/6, JURKU- NAS 17/3, Lopatka 13. Csere: Harazin 4, Molnár A. 6, Cseh Gy. 2. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán. Az eredmény alakulása - 4. p.: 7-8, 8. p.: 16-18,16. p.: 30-43, 24. p.: 44-62, 33. p.: 64-77, 38. p.: 74-86. Kipontozódott: Brooks (34.), Drahos (40.). Az elmúlt évadban alaposan megszenvedtek a szolnokiak a vásárhelyi katlanban, akkor csupán jó hajrájuknak köszön­hették 90-75-ös győzelmüket. Érdekesség, hogy a február 14- én lejátszott összecsapáson, is a Kiss-Farkas-Vétek bírótrió di­rigált. Talán mondani sem kell, ismét szépszámú szurkolóhad kísérte első idegenbeli meccsé­re a címvédő gárdát. Ha már a múltnál tartunk, nyolc hónap­pal ezelőtt is megkülönböztetett rendőri és rendezői erők vonul­tak fel, vigyázva nehogy a két tábor összefusson egymással. Kapkodva kezdetek a felek, nehezen melegedtek játékba a hideg csarnokban. A mieinknél Hollins betörései jelentettek ál­landó veszélyt a hazai kosárra. Bár meg kell mondani, hogy tá­madásban türelmetlenül ját­szott az Olaj, ha játékosai figyel­tek, és nem szórták el a külső posztról a labdákat, akkor sima ziccereket is tudtak dobni. Ettől függetlenül nem volt gond, már az első negyedben sikerült hét­pontos előnyt szerezniük a há­romszáz szurkoló által támoga­tott vendégeknek. A folytatás­ban megduplázódott a küzdők közötti távolság. Közben Lopat­ka szenzációs megmozdulásá­nak tapsolhatott a vendégpubli­Cziczás László (labdával) csapatkapitányhoz méltó módon küzdött a piros-feketék vásárhelyi sikeréért kum. A center, miután lepör- gött védőjéről, óriásit zsákolt. A szünet előtt sem változott a já­ték képe, ha az Olaj kijátszotta támadásait, akkor azokból rendre pontot dobott, ha nem, akkor kontrázhattak a hazaiak. A fordulást követően növelte ugyan előnyét az Olaj, de a ne­gyed végén Freeman és Gémes révén faragott hátrányából a vá­sárhelyi gárda. A záró negyed­ben öt perc alatt csupán négy­négy pont esett, ami jelezte a A 2. forduló további eredményei Kecskemét-Pécs 73-67, Dom- bóvár-Körmend 95-73, Kapos- vár-Falco KC 80-89, Alba­comp—ZTE 77-70, Nyíregyhá­za-Atomerőmű SE 87-92, Sop- ron-MAFC 108-88. színvonalat. A hajrában csak a három indiszponált bíró bizo­nyult gyengébbnek a két csa­patnál. A bajnoki folytatás szombaton lesz hazai pályán a Sopron ellen. czuprák László: - A máso­dik negyedben a Szolnok jól ki­használta gyermeteg hibáinkat, utána már csak futottunk az eredmény után. pór Péter: - A lényeg, hogy nyertünk. Vásárhelyen sok csa­pat megszenved majd. ■ Varga Csaba Kínkeserves Olaj-siker kosárlabda Gyenge meccsen, szenvedve nyertek a piros-feketék Továbbjutó magyarok a vízilabdakupákban a honvéd férfi vízilabdacsa­pata bejutott az Euroliga leg­jobb 16 csapata közé, csoport- elsőségének köszönhetően. Az Eger csak 3. lett saját ha­tosában, így az Euroliga he­lyett a LEN Kupában folytat­hatja. Ugyancsak a LEN Ku­pa legjobb 32 együttese közé került a Szeged és a Pécs. Nem rendezhet újra vb-t a Szeged A franciaországi Vichy ad­hat otthont a 2011-es olim­piai kvalifikációs síkvízi ka­jak-kenu vb-nek — döntött a nemzetközi szövetség kong­resszusa. Vichy mellett a jobb infrastruktúrát felvo­nultató Szeged és Athén is pályázott, ám ezúttal - a ha­zai szövetség tájékoztatása szerint - a sportágfejlesztési érdekek voltak fontosabbak. Ezúttal ötödik lett Braun Ákos A ?3 KG-os Braun Ákos ötö­dik lett az olimpiai kvalifiká­ciós férfi cselgáncs Világku­pa bakui állomásán. A pak­siak világ- és Európa-bajnok klasszisa egy győzelem után ukrán ellenfelétől elszenve­dett vereséggel került a vi­gaszágra, ahol francia, görög és lett dzsúdóst legyőzve ju­tott el a bronzmérkőzésig. Ott osztrák riválisa jobbnak bizonyult nála, így Braun az ötödik helyen végzett. Kosárlabda-bajnokság lesz a megyeszékhelyen amatőr kosárlabda-bajnok­ságot szervez a Szolnoki Sportcentrum Kht. A pa- lánkcsatákra a mai napon, 16 óráig lehet nevezni. Je­lentkezés és bővebb felvilá­gosítás a Tiszaligeti Stadion főépületében, és az 56/423- 902 telefonszámon. szoinok-jászkun online Kísértett a múlt, elégtelen bíráskodás a fővárosban vízilabda Nem sok hiányzott a bravúrhoz, csaknem meglepetést szereztek a főiskolás pólósok Talmácsi Gábor továbbra is az élen tanyázik UNIQA-UTE—SZOLNOKI FŐISKOLA VSC 11-10 (5-2,1-1, 2-5, 3-2} Hajós Uszoda, 100 néző. V: Szé­kely Z., Madarasi. UTE: Pelle—Suti 1, Debreczeni, Kotszidisz, SZABÓ B. 2, SOMOGYI 2, Máthé. Cs: Bóta (kapus), BOR­SÓS 5, VÖRÖS 1, Sziklai, Szabó N, Olasz, Salamon. Edző: Petrovics Mátyás SZOLNOK GYÖRKE-HANGAY Z. 1, Hangay RÍ, PLÉZER 4, BALOGH Z. 2, Pásztor, Cseh. Cs: Bártfay; Kistamás, Mohi, Csányi, Kovács G. 1, Gyurováth 1. Edző: Lukács Dénes Emberelőnyből: 13/5, ill. 10/5 Ötméteresből: 3/3, ill. 1/1 Kipontozódott: Cseh (12. p.), Plézer (30. p.), Mohi (32. p.) Meglepetésre a mérkőzés egyik játékvezetőjének Székely Zoltánt jelölték, aki az egyik szereplője volt az elmúlt évadban, a botrá­nyos Szolnok-Pécs-meccsnek. Ar­ról nem beszélve, hogy a bíró an­nak idején hosszú évekig játszott az Újpest színeiben. Nos, Székely bíró tett róla, hogy a főiskolások ne szerezzenek pontot a fővárosban. Hamar kipontozta azt a Cseh Sán­dort, akit az utóbb emlegetett Pécs elleni derbin tévedésből állított ki cserével végleg. Szorgalmasan fúj­ta a kiállításokat az UTE javára, a legutolsót 12 másodperccel a vége előtt, ebből szerezték meg győztes góljukat a lila-fehérek. A mérkőzésen a hazaiak kezd­tek jobban 6-3-ra vezettek a máso­dik negyedben, ekkor védekezést váltottak Hangayék zónáról em­berfogásra tértek át. Mindez jól sült el és támadásban is sikerültek a lövések, és 8-8 -nál már együtt voltak a felek. Sőt ezt követően két­szer is vezetett a szolnoki csapat a harmadik negyedben. Ám az UTE a zárófelvonásban, előbb kiegyen­lített és mint említettük 12 másod­perccel a dudaszó előtt megsze­rezte a győztes gólt A szolnoki folytatás szombaton este a Vasas ellen lesz, immár a Tiszaügetben. PeOmdcs Mátyás: - Jól kezdtünk, aztán a Szolnok akarata érvénye­sült, de a győzelem a miénk. Lukács Dénes: - A szolnoki csapat továbbra is elhatárolja ma­gát a tavaly történtektől, a bünte­tést letöltöttük. ■ Varga Cs. Hangay Zoltán (fehérben) és társai ezúttal balszerencsésen játszottak A 125 kcm-esek között szereplő és a kilencedik helyről elrajtoló Talmácsi Gábor a nyolcadik lett a gyorsaságimotoros-világbaj- nokság Ausztrál Nagydíján. A viadalt a cseh Lukas Pesek nyerte, mögötte két spanyol ver­senyző, Joan Olive és Hector Faubel végzett a második és a harmadik helyen. Az Apriliával versenyző magyar motoros két futammal a zárás előtt — 237 ponttal — továbbra is az élen áll a vb-pontversenyben, de már csak eggyel vezet csapattársa, Faubel előtt. A 250 kcm-ben a pontversenyben éllovas Jorge Lorenzo győzött, a negyedlitere­sek között szereplő Tóth Imre kiesett. ■ A NAGYIVANI FUTBALLCSAPAT BRAVÚROS fíVn7FI MFT flRÜTflTT FFfiYVFRNFKFN M I Ufcl»l»lVll* I flllfll V I I I kV I W t»lll»li