Új Néplap, 2007. szeptember (18. évfolyam, 204-228. szám)

2007-09-10 / 211. szám

Tornagyőztes főiskolások vízilabda Veretlenek maradtak a szolnoki pólósok Györke Zsolt kapus jól mutatkozott be a szolnokiak soraiban, a rutinos Csányi György (jobbra) védekezésben és támadásban is jó teljesítményt nyújtott Alonso sikere a monzai pályán, csak három pont Hamilton előnye Fernando Alonso, a McLaren- Mercedes spanyol pilótája nyer­te az 58. Forma-l-es vb tizen­harmadik futamát, az Olasz Nagydíjat. A címvédő mögött csapattársa, a brit Lewis Hamil­ton végzett a második helyen, a harmadik a finn Kimi Räikkö- nen (Ferrari) lett. A rajt után Alonso könnyedén lépett meg a mezőnytől, ám mögötte Hamil­ton és a brazil Felipe Mássá (Ferrari) óriásit csatázott. A harcból végül a fiatal brit jött ki győztesen. Közben David Coult­hard el is búcsúzott a verseny­től, alaposan összetörve autóját. Furcsa módon Mássá már a ki­lencedik körben kiállt a boksz­ba, de amint kiderült, hiába, hi­szen váltóhiba miatt fel kellett adnia a küzdelmet. Az „ezüst­nyilak” kiállása semmiben sem változtatta meg a felállást: Alon­so biztosan őrizte az első helyet. Ferrari ekkor lépett egy érdeke­set, hiszen Räikkönent csak 27 körrel a vége előtt rendelték ki először, így biztossá vált, hogy a finn, McLaren-es riválisaival szemben, csak egyetlen boksz­utcái látogatást tervezett be. ■ David Coulthard alapo­san összetörte autóját, feladta a versenyt. TOOO ntQtri Az olaszok számolgatásai any- nyiban bejöttek, hogy Hamilton második kiállása közben Räikkö- nen be tudott jönni a brit elé - Alonso közben óriási tempóval szerzett magának behozhataüan előnyt -, ám Hamilton egy körrel később már vissza is vette a má­sodik helyet Ezt követően már semmi sem veszélyeztette a ket­tős McLaren-diadalt, Alonso pe­dig sikerével három pontra meg­közelítette csapattársát a pont­versenyben. Következik: Belga Nagydíj (szeptember 16., Spa) A PONTVERSENY ÉLCSOPORTJÁ­NAK állása, pilóták: 1. Hamil­ton 92 pont, 2. Alonso 89, 3. Räikkönen 74, 4. Mássá 69, 5. Heidfeld 52, 6. Kubica 33. csa­patok: 1. McLaren-Mercedes 166 pont, 2. Ferrari 143, 3. BMW-Sauber 86. ■ A szombati nap sláger- mecx'se'aSzolndk—UW, derbi volt a Szolnoki l%is- kola-Gulyás Kupa elneve­zésű három napos póló­tornán. Varga Csaba Szenzációsan kezdtek Hangay- ék, ugyanis az első negyedet kö­vetően már 5-1-re vezettek. A folytatásban sem volt gond, hi­szen 9-5-tel fordultak a felek. A harmadik negyedben viszont alaposan rákapcsoltak a lilák, szinte minden sikerült nekik, míg Baloghék ordító helyzete­ket hibáztak, és a védekezésük sem volt tökéletes. A záró játékrészben már csak egy találattal vezettek a házi­gazdák, ám 11-10 után Csányi György és Hangay Zoltán góljá­ra csak egyszer érkezett válasz, így a vendéglátók 13-11-re meg­nyerték a pankrációtól sem mentes összecsapást” ' Aznap este sem lehetett meg­állítani a szolnoki legénységet, amely az első negyed dadogós játékát követően 8-6-ra verte a Steaua Bukarest együttesét, a hevenyészett világításban, ami úgy néz ki, hogy az egyik kapu­nál diszkrét félhomály uralko­dik, míg a másiknál a kapust szembe találják a fények. Visz- szatérve a tornára ez utóbbi si­ker egyben - az utolsó meccs eredményétől függetlenül - a tornagyőzelmet is jelentette a 1. Szolnoki Főiskola VSC 9 pont, 2. UTE-Uniqa 7, 3. Ma­riupol 6, 4. Steaua Bucurest 4, 5. Pendola-Szentes-Elektroglob 3, 6. Nagyvárad 1. A legjobb házigazdák számára. A szom­bati na pkfó n i kájá h o z-tar-tdHk, hogyjestfí.-a'Szolnoki Főislga ínyencklubja kalapos gulyásle­vessel vendégelte meg a csapa­tokat. A tegnapi utolsó fordulóban előbb Szentes remizett a Nagy­váraddal majd az Újpest pedig egy góllal verte a Steauát. Befe­jező meccsen úgy tűnt, hogy a főiskolás gárda elveszti veret­lenségét, ugyanis az ukrán Ma­riupol 13-1 Ore is vezetett a zá­rónegyedben. Az elveszett labdát nem is­kapus: Györke Zsolt (Szolnok), a legjobb mezőnyjátékos Sza­bó Nándor (UTE), a gólkirály: Balogh Zoltán (13 találattal, Szolnok) lett. merő hazaiak - ez i£ jellemző volt Hangayékra a mérkőzés sorozaton — azonban döntet lenre mentették az összecsa­pást, 13-13.- A vasárnapi zárónapon már lankadt a figyelmünk, nem úgy koncentráltunk, mint előt­te, a jó erőkből álló ukránok győzelemre álltak ellenünk, de a döntetlent sikerült kicsikar­nunk. A torna nagy részében fegyel­mezetten és gólratörően játszot­tunk, s mindezek mellett mind­két kapusunk Sűrű Dezső és Györke Zsolt jól védett. Teljesen megérdemelten szereztük meg a kupagyőzelmet. Most másfél nap pihenőt kapnak a fiúk, ám kedden este folytatjuk a mun­kát. E hét. végén Szentesen ve­szünk részt egy újabb nagysza­bású tornán - nyilatkozott Lu­kács Dénes, a szolnokiak veze­tőedzője. HÍRSÁV Berki ezüstérmes, Gál kvótát szerzett berki Krisztián ezüstér­mes lett a lólengés döntőjé­ben a stuttgarti tornász-vi­lágbajnokságon, és ezzel nem szerzett olimpiai kvó­tát. Az első helyen a kínai Hsziao Csin végzett. Ellen­ben Gál Róbert kvótához jutott, a versenyző az egyé­ni összetettben indulhat Pe- kingben. Visszavágtak hölgyeink a bolgár kosarasoknak a magyar női kosárlabda- válogatott hazai pályán 56- 47-re legyőzte Bulgária együttesét Európa-bajnoki pótselejtező-mérkőzésen. A két győzelemmel és egy vereséggel álló csapat utol­só csoportmérkőzését szer­dán vívja Izraelben, s amennyiben győz, bizto­san továbbjut az olaszor­szági Európabajnokság előtti közvetlen kvalifikáci­ós tornára. Henin magabiztos sikere a US Openen a belga világelső Justine Henin nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyes versenyét, miután a fináléban 6:1, 6:3-ra legyőz- te,a negyeddöntőben Szú;, vay Ágnest búcsúztató orosz Szvetlána Kuznyeco- vát. Henin 2003 után má­sodszor győzött a US Ope­nen. Kikapott a Gödöllő a futsal Bl-meccsen második mérkőzésén ve­reséget szenvedett a Me- gatherm-Gödöllő a futsal Bl-selejtező hazai rendezé­sű négyes tornáján. A ma­gyar csapat 5-1-re kapott ki a montenegrói Casino Pljevlja együttesétől. A mieink gólját a tiszafüredi nagypályás csapatban is szereplő Berkes László lőtte. Kedden a belga Ant­werpen ellen játszik a Gö­döllő. A Szolnoki Főiskola-Gulyás Kupa végeredménye A zárómérkőzésre elkészültek erejükkel az Olaj fiataljai kosárlabda Cziczás László a piros-feketék kapitánya bekerült a torna All-Star csapatába A Gazdavár Kupán a Pécs Alek- sics és Lapov nélkül vette fel a harcot a Molnár Andrást nélkü­löző „Olaj-ifi” ellen. Molnár András a pénteki, házigazdák elleni meccsen vádlihúzódást szenvedett, így ezúttal nem lé­pett pályára. SZOLNOKI OLAJ KK-PÉCS 43-73 (18-15, 5-20, 6-22,14-16) Kecskemét, 400 néző OLAJ: Gaál 9/3, Cziczás 7/3, Tóth V. 8, Cseh 4, Harazin 6. Csere: Szabó 2, Mondzinger 3, Kovács D. 2, Márkus 2. Edző: Pór Péter, Tasnádi Zoltán. Legjobb pécsi dobók: Pólya 12/6, Hicman 10/6, Grebenár 8, Kutasi 8. Az első negyedben még sem­mi jele nem volt, hogy a végén nagy különbségű vereséget szenved a piros-fekete gárda. A torna harmadik napjára azon­ban elkészült erejével az együt­tes, s bár a nyitó tíz percet még Cziczás vezérletével megnyerte, a folytatásban már nem volt kö­szönet. A palánk alatt egyre ki­látástalanabb harcot vívtak Ha- razinék, a lepattanókat állandó­an Tóth Norberték gyűjtötték be. Mivel pedig a szolnoki dobá­sok rendkívül kis százalékban hullottak a kosárba, fokozato­san nőtt a pécsiek előnye. A tér­félcserét követően még inkább A Gazdavár Kupa végeredménye A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN: Univer- Kecskemét-Vásárhelyi KS 93- 82 (21-25, 20-11, 31-24, 21-22) A torna végeredménye 1. Uni- ver-Kecskemét, 2. PVSK-Expo Center, 3. Szolnoki Olaj 4. Vá­sárhelyi KS. A torna All Star csapata: Kutasi Gergely (PVSK), Cziczás László (Olaj KK), Hor­váth Ákos, Antonio Jefferson (mindkettő Univer), Gémes Le­vente (Vásárhely). A torna legér­tékesebb játékosa (MVP): Anto­nio Jefferson (Univer) kidomborodott Kutasiék na­gyobb tudása, mindennél töb­bet mond, hogy a harmadik fel­vonás első Olaj-pontjait csak a hatodik percben szerezte Tóth Viktor. A zárónegyedben aztán már a pécsi együttesben is zömében a juniorok kaptak lehetőséget, ennek köszönhetően kiegyenlí­tettebb lett a játék, ám mindez már nem befolyásolta a vég­eredményt. Az Olaj KK legénysége sok időt már nem kap a regeneráló- * dásra, hiszen csütörtöktől a - nyíregyházi négyestornán sze- | repel, ahol a házigazdák mellett f két szlovák együttessel méri S össze erejét. ■ A fiatal Szabó Péter (labdával) ügyesen játszott a felnőttek között OÓLFESZTIVÁLT RENDEZETT AZ Ú1SZASZI FOCICSAPAT A JÁSZFÉNYSZARU ELLENI MECCSEN