Új Néplap, 2007. május (18. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-21 / 117. szám

SPORT ROSTÁS SÁNDOR FOCICSAPATA, A KUTE ÉRTÉKES PONTOT SZERZETT A BAJNOKESELYES MARTFŰ OTTHONÁBAN írásunk a 11. oldalon Szerdára maradt a döntés kosárlabda Tíz perc kihagyás végzetesnek bizonyult az Olajnak A szolnokiak csapatkapitánya, Cziczás László (labdával) küzdött ugyan, de a jó játékkal ő is adós maradt HIRSAV Hazai pályán győzött az MKB Veszprém gárdája tegnap ESTE játszották az MKB Veszprém-Pick Sze­ged férfi kézilabda bajnoki döntő harmadik mérkőzé­sét. Az első két meccs meg­lepetésre a szegedi győze­lemmel ért véget. Ezúttal egyértelmű veszprémi fö­lény érvényesült. A hazaiak fölényes 39-26-os győzel­met arattak. A felek követ­kezőleg szerdán találkoz­nak a csongrádi megye- székhelyen, ahol a Szeged elhódíthatja a Veszprémtől a bajnoki aranyat. Talmácsi megőrizte második helyét talmácsi Gábor a negyedik lett a 125 kcm-es kategóriá­ban a gyorsaságimotoros- világbajnokság Francia Nagydíján, a futamot a spa­nyol Sergio Gadea nyerte. A vb-pontversenyt továbbra is a cseh Lukas Pesek vezeti, Talmácsi — kilenc ponttal lemaradva — megőrizte második helyét. Jól szerepeltek a magyar hölgyek MAGYAR SIKERREL kezdődött a győri rövid távú duatlon Európa-bajnokság: a junior versenyét Tóth Zsófia nyerte meg, míg a harmadik helyen klubtársa, Kostyál Ágnes végzett. A felnőt­teknél Csömör Erika a harmadik helyen végzett. Győzött a portu­gál Vanessa Fernandes. Angyal cáfolja, hogy Janics edzője lesz az elkövetkezőkben Angyal Zoltán, a magyar kajak- kenu-válogatott szövetségi kapi­tánya határozottan cáfolta azt a sajtóban megjelent értesülést, mely szerint a jövőben a kétsze­res olimpiai bajnok Janics Nata­sa edzőjeként fog tevékenyked­ni. A szakember szerdán közöl­te, hogy felajánlotta lemondá­sát, miután a Világkupára nem sikerült egy hajóba ültetnie Ko­vács Katalinnal Janicsot, aki né­hány hete távozott Fábiánná Rozsnyói Katalin csoportjából. ■ Az elmúlt napok esemé­nyei is befolyásolták a lányok teljesítményét Közben a sportág berkein belül felröppent a hír, hogy a jövőben Janics edzéseit irányítja majd. - Én ilyet senkinek nem mond­tam, ennek a hírnek semmi alapja nincs — nyilatkozta An­gyal. Majd elmondta kedden el­nökségi ülés lesz, ezzel kapcso­latban a szakember úgy nyilat­kozott: ott nem elsősorban az ő személye lesz a kérdés, hanem a mindenkori szövetségi kapi­tány feladatának meghatározá­sa. Bár a magyar csapat Vk- szereplése ezúttal kissé háttér­be szorult a kialakult helyzet nyomán, Angyal azért értékelte a látottakat. — Nagyon jó verse­nyeket láthattunk 1000 és 500 méteren is, rendkívül kiegyen­lített volt a mezőny, már most egyértelmű, hogy sem az Eb-n, sem a vb-n és majd jövőre, az olimpián sem lesz könnyű dol­gunk. Annak örülök, hogy több egység már most biztosította a helyét az Eb-csapatban. De ér­tek azért kellemetlen meglepe­tések is. ­A női kajak egyesek 500 mé­teres viadalán egyik verseny­zőnk sem tudott a dobogóra áll­ni. Biztos vagyok benne, hogy az elmúlt napok eseményei is befolyásolták a lányok teljesít­ményét, persze nem lehet csak erre fogni a gyengébb szerep­lést - fogalmazott. A következő válogatóverseny a június 8-10- én, szintén Szegeden sorra ke­rülő országos bajnokság lesz. ■ MTI PVSK-Expo Center- Szolnoki Olaj KK 85-73 (25-19,20-19,27-10,13-25) Pécs, 2000 néző. Vezette: Papp R, Ádám J., Benczúr T. PÉCS: SIMON 21/3, Hosszú 2, Dénes 3/3, TÓTH N. 9, LA- POV 8. Csere: ALEKSZICS 16/3, Kecskés 9, WITTMANN 14/6, Likár 3/3. Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai igazgató: Szto- jan Ivkovics. OLAJ KK: KELLEY 17/9, Czi­czás 12/6, HOLLINS 20, Jurku- nas 3/3, Frana 7. Csere: Hara- zin 2, Sabaliauskas, MOLNÁR A. 12, Fülöp, Tóth V. Vezető­edző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán. Az eredmény alakulása — 4. p.: 8-8, 8. p.: 20-17,14. p.: 33-25, 25. p.: 58-40, 34. p.: 72-55, 38. p.: 75-64. Kipontozódott: Dénes (35.), Harazin (36.). Mintegy negyedórával elto­lódott a kezdés, mert Faidt Mi­hály, a találkozó ellenőre ki­szúrta, hogy a legalább három­száz Olaj-drukker nem a biz­tonsági szolgálat által kijelölt szektorban foglal helyet. Te­gyük hozzá, hogy épp a bizton­sági szolgálat emberei enged­ték oda az Olaj-szurkolókat. A huzavona után a Tisza-parti hí­veknek az egyik palánk mögöt­ti szektorban kellett helyet fog­lalniuk, mint tették azt a kez­dés előtt. Legalább öt percig egymás nyomában loholtak a felek, |J közben kimaradt két Olaj-zic- -|J cer, a biztosabb kézzel támadó PVSK pedig hat ponttal lépett meg a vendégektől. Pór edző időt kért, de csapata ezután sem tudta csökkenteni hátrá­nyát. A folytatásban is hazai előnyt mutatott az eredmény- jelző, sőt a második negyedben 12 pontra hizlalta előnyét a PVSK. A mieinknél csak Kelley és Hollins szerzett pontokat eb­ben az időszakban, társai csu­pán szórványosan találtak be a hazaiak kosarába. Nem csak tá­madásban hibázott sokat az Olaj, hanem védekezésben is. Nem tudták levédeni Alekszics és Simon betöréseit. Az első fél­idő így 45-38-as pécsi vezetés­sel zárult. A térfélcserét követően akár­csak a legutóbbi baranyai mécs­esén, állva maradt az Olaj, a ha­zaiak pedig egy 11-2-es roha­nással tekintélyes, 16 pontos előnyhöz jutottak. Ebben az idő­szakban dekoncentráltan ját­szott az Olaj. A harmadik ne­gyedben mindössze tíz pontot dobott, azokat is csak büntető­ből. így nem lehet csodálkozni, hogy 72-48-as hazai vezetésről indult a zárófelvonás. Az Olaj azonban nem adta fel, Kelley nélkül is egy 14-0-ás rohamot indított és 72-62-re közelítette meg vetélytársát. A hajrában azonban nem tudtak közelebb férkőzni vendéglátóikhoz, így az összesítésben egyenlített a Pécs. A mindent eldöntő ötödik meccset szerdán játsszák a Ti- szaligetben. völgyi Péter:—A terv szerint megy minden. pór Péter: — A harmadik ne­gyedben nagy előnyt adtunk a pécsi csapatnak. Nem maradt más hátra, minthogy hazai pá­lyán harcoljuk ki a döntőbe ju­tást. További eredmény: Falco KC- Körmend 101-70. Az állás: 2-2, azaz ebben a párharcban is az ötödik mérkőzés dönt. ■ Varga Csaba A bronzérem jutott Braun Ákosnak A 73 KG-os Braun Ákos bronzérmet nyert a férfi cselgáncs Világkupa buka­resti viadalán. A 2005-ben világ- és Európa-bajnok klasszis - akit a lett Zilo- nijs állított meg az egyenes ágon egy aranyponttal el­dőlt csatában - a harmadik helyért a cseh Jezeket ver­te, ugyancsak hosszabbí­tásban. Szépen búcsúztak a Damjanich uszodától a főiskolás pólósok vízilabda Hangay Zoltán és Pásztor Mátyás, a vendéglátók két junior válogatott játékosa jól játszott a Neptun ellen Szolnoki Főiskola VSC— Neptun VSC 22-9 (4-4,5-3,7-1,6-1) Damjanich uszoda, 100 néző. V: Dodog, Szegi. SZOLNOK: Veres - HANGAY Z. 4, Csányi 4, Hangay R. 2, Sü­veges 3, Balogh, PÁSZTOR 4. Csere: Sűrű (kapus), BALOG 2, Kistamás 2, Mohi, Sipos 1, Sze­keres, Cseh S. Edző: Lukács Dé­nes. NEPTUN: JANCSECZ - Dobri- cza, HELENBAI3, Bene 2, Csen­te, Halász, Földesi. Csere: Szujó, Csefkó, Bállá, Sármezei, Pszota 3, Ábel 1. Edző: Beszédes Csa­ba. A fordulást követően már jól védekezett a fehér sapkás szolnoki gárda Gól-emberelőnyből: 5/1, ill. 5/3. Ötméteresből: 1/1, ill. 3/2. Kipontozódott: Csányi (22.), Földesi (27.). Kiállítva (cserével végleg): Mo­hi (26.). A hírek szerint a Damjanich uszodában ez volt az utolsó baj­noki vízilabda-mérkőzés, mert május 28-án bezár a patinás lé­tesítmény. Nehezen indult be a hazai henger, mert a vendégek sokáig jól védekeztek és támadásban is belőtték ziccereiket. Miután a szolnoki csapat védekezést vál­tott, megbénult a fővárosi gár­da. Ezt követően a házigazdák meglehetősen udvariatlannak bizonyultak, hiszen tetszés sze­rint érték el góljaikat. Közülük különösen a két junior váloga­tott Hangay Zoltán és Pásztor Mátyás villogott. ■ A következő mérkőzést szombaton játsszák a fővárosban. Természetesen a társak is so­kat tettek hozzá a második fél­időbeli 13-2-es rohamhoz. Ezzel a szolnoki legénység 6-0-ra vezet a nyolc pontig tartó pároscsatában. A következő mérkőzést szomba­ton játsszák a fővárosban. lukács Dénes: - Vérző szív­vel búcsúzunk a Damitól, amit szép győzelemmel tettünk em­lékezetessé. beszédes csaba: - Két ne­gyed után elfogyott a szufla, de a visszavágón megpróbálunk javítani. ■ V. Cs. További eredmények Az 1 -4. helyért: Domino- Eger 12-11, Vasas-Szeged 8-6. Az 5-8. helyért: PVSK- UTE11-10, FTC-BVSC 8-6. A 9-12. helyért: OSC-Szentes 11-8.