Új Néplap, 2007. május (18. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-14 / 111. szám

NI MS I SPORT NÉMETH GYULA HIÁBA LŐTT BOMBAGÓLOKAT A FRADINAK, A JÁSZBERÉNY MÉGIS VERESÉGET SZENVEDETT Nem hibázott az Olaj KK kosárlabda A harmadik negyed végén robbantott a szolnoki gárda Az Olaj edzője, Tasnádi Zoltán (balra) a békebíró szerepében, Ivkovics (öltönyben) a Pécs részéről Simon Balázst veszi pártfogásába A Tisza-partiak jól helytálltak a világverő Domino ellen SZOLNOKI FŐISKOLA VSC- DOMINO-BHSE 9-16 (1-3, 3-5, 2-4, 3-4) Damjanich uszoda, 300 n. V.: Madarasi, Schlosser. SZOLNOK: SŰRŰ-Hangay Z., CSÁNYI 3, Hangay R., Süveges, Balogh Z. 3, PÁSZTOR 2. Csere: Veres (kapus), Balog, Kistamás, Mohi, Sipos, Szekeres, Cseh S. 1. Edző: Lukács Dénes domino: Gergely—Szívós 1, Fodor 2, Bárány, KISS 4, Bene­dek 1, Paján 2. Csere: Györke (kapus), Székely, Kovács 2, Mol­nár 2, Vári, Hárai 2. Edző: Ko­vács István Az olimpiai-, világ- és Európa- bajnok vízilabdázókkal teletűz­delt Domino gárdája érkezett vendégjátékra a Damjanich uszodába. A bajnokesélyes ven­dégek Biros Péteren kívül ösz- szes nagyágyújukat harcba küld­ték. Mindkét csapat pontatlan tá­madásokkal kezdte a találkozót. A Honvéd jól járatta a labdát, ám a szolnoki védelem is viszonylag olajozottan működött, Sűrű De­zső a kapuban parádézott. ■ Nem szeppentek meg világhírű ellenfelüktől. Az első játékrészben Kiss Gergely volt elemében, szépség­díjas találatokkal hizlalta a ven­dégelőnyt. A hazaiak azonban nem szeppentek meg világhírű ellenfelüktől és szépen aprón­ként fogyasztották' a két gárda közti távolságot. A fordulás után Pásztor nágyokat birkózott a Honvéd-védelemmel, ám egy svédcsavarral kivívta a szép számú közönség hangos ováció­ját. Csányi és Balogh Zoltán ér­tékes góljaival továbbra sem szakadt le a hazai gárda. Lukács Dénes végül mindegyik tanítvá­nyának játéklehetőséget adott, akik nem vallottak szégyent. lukács Dénes: - Nagyon tisz­tességesen küzdöttünk, büszke vagyok a csapatomra. kovács ISTVÁN: - Most in­kább azok kaptak játéklehető­séget, akik kevesebb szerephez jutottak az Euroliga-mérkőzése- ink során. ■ Németh G. Felipe Mássá rajt-cél sikere Barcelonában Felipe Mássá, a Ferrari brazil pilótája nyerte az 58. Forma-1- es autós gyorsasági világbaj­nokság vasárnap délutáni ne­gyedik futamát, a Spanyol Nagydíjat. A második helyen a brit Lewis Hamilton (McLaren-Mer- cedes), míg a harmadikon csa­pattársa, a címvédő spanyol Fernando Alonso végzett. Más­sá, aki pályafutása negyedik, idei második futamgyőzelmét szerezte meg, rajt—cél-győzel­met aratott a barcelonai pályán. A vb-pontversenyben brit Ha­milton (30 pont) már egyedül áll az élen. A második helyen Alonso (28), míg harmadikon Mássá (27) tanyázik. ■ MTI Szolnoki Olaj KK-PVSK- Expo Center 84-63 (22-19, 17-21,23-12,22-11) Tiszaligeti Sportcsarnok, 2700 néző. Vezette: Papp P., Ádám J., Benczúr T. OLAJ KK: KELLEY 21/3, CZI- CZÁS 14/9, HOLLINS 14, JUR- KUNAS 9/3, Frana 6. Csere: Sa- baliauskas 9/6, MOLNÁR A. 11/9, Fülöp, Tóth V., Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán. PÉCS: Simon B. 7, Hosszú 9/9, Lakatos 4, Likár, LAPOV 10/3. Csere: Wittmann 4, TÓTH N. 8, ALEKSZICS 12/6, Dénes G. 5/3, Kecskés 4. Vezetőedző: Völgyi Péter. Az eredmény alakulása: 5. p.: 9-8, 8. p.: 17-14, 14. p.: 29-27, 18. p.: 35-35,24. p.: 46-45,28. p.: 54- 52, 33. p.: 73-57, 38. p.: 81-61. Az elődöntő első meccsén Hollins dupláira Hosszú Ger­gely két triplával is válaszolt. Kisvártatva Kelley is hozzáfo­gott a pontgyártáshoz. Kőke­mény, de sportszerű volt a mér­kőzés, mindkét csapat játékosai csúsztak-másztak a labdáért, a közönség tombolása közepette. Bár 15-11-re is vezetett az Olaj, de már 19-19-nél újra együtt vol­tak a felek, az első negyedet Kel­ley szokásos utolsó másodper­cekben szórt triplája zárta. A következő negyed elején Kelley és Frana is megkapta harmadik személyi hibáját, ezért cserélni is kellett Pór edzőnek, döcögött is a csapat támadójátéka. Rá­adásul a szünet előtt Alekszics triplái is célba értek 39-40. A térfélcserét követően to­vábbra is tördelte a játékot a Pécs, közben zónáztak is, de ezt Jurkunas és Sabaliauskas révén átdobta az Olaj, ezzel 54-47 lett az állás. Nem sokáig tartott a hazai öröm, mert Dénesék is­mét felzárkóztak, 54-52 lett a 28. percben. Az utolsó két perc­ben azonban robbantott az Olaj: Molnár gyors egymásutánban két triplát is dobott, majd Frana remek egyéni megmozdulásá­val tíz pont lett a felek közötti különbség. Ez a roham eldön­tötte a mérkőzés sorsát. A ne­gyed utolsó másodpercében Kelley és Simon ütközött, a bí­rók semmit sem ítéltek. Ivko­vics, a pécsiek szakmai igazga­tója, és nem mellesleg a magyar válogatott szövetségi kapitánya ezt nehezményezte, ezért tech­nikai hibát ítéltek ellene. A záró játékrész hazai büntetőkkel és duplákkal folytatódott, és in­nentől már nyugodtan játszha­tott az Olaj, mert magabiztosan tartotta a 15-20 pont közötti tá­volságot. A végére nem maradt izgalom, csak a különbség volt kérdéses. A szolnoki gárda, ez­zel 1-0-ra vezet a felek három győzelemig tartó párharcában. A következő mérkőzést szerdán játsszák, Pécsett. ■ Varga Csaba Kiegyenlítette hátrányát a soproni kosárcsapat az mkb-euroleasing Sop­ron 81-68-ra nyert a címvé­dő MiZo Pécs 2010 otthoná­ban a női kosárlabda NB I. három sikerig tartó döntő­jének negyedik mérkőzé­sén, így 2-2-re módosult az állás. A mindent eldöntő utolsó találkozóra kedden kerül sor. Szegedi kézisbravúr a címvédő otthonában a pick Szeged 27-27-es ered­ményt követően büntetőkkel győzött a címvédő MKB Veszprém otthonában a Bu­dapest Bank férfi kézilabda­liga döntőjének első mérkő­zésén, így előnybe került az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. Ferencvárosi siker Dunaújvárosban A BUDAPEST Bank-FTC csa­pata 28-25-re nyert a Duna- ferr otthonában a női kézi­labda NB I. rájátszásában. A vendég zöld-fehérek a szü­netben már hét góllal vezet­tek. A fordulás után a hazai­ak fokozatosan faragtak hát­rányukból, három perccel a vége előtt egy gólra felzár­kóztak, de itt elfogyott a len­dületük, s bármennyire is igyekeztek, nem tudták megakadályozni a ferencvá­rosiak győzelmét. Tovább remekel a magyar pilóta BESENYEi Péter nyerte a Red Bull Air Race elnevezé­sű sportrepülő-versenysoro­zat idei harmadik viadalát a Utah állambeli Monu­ment Valley-ban. A magyar klasszis szoros versenyben utasította maga mögé a brit Paul Bonhomme-ot és az amerikai Mike Mangoldot. A magyar pilóta jelenleg második az összetett ver­senyben 14 ponttal, az éllo­vas Bonhomme-nak 15, a harmadik Mangoldnak pe­dig 13 pontja van. Döntetlenre áll a Kovács-Janics kajakpárharc Visszavágva a szombati, 500 in­én elszenvedett vereségért Ja­nies Natasa 200-on legyőzte Ko­vács Katalint a női kajak egye­sek versenyében a szegedi Raab Karcher Kupán, a hét vé­gi, ugyanitt sorra kerülő Mól Vi­lágkupa válogatóján. A férfiak hasonló számában Gyertyános Gergely diadalmaskodott, míg a kenu egyesek versenyét Foltán László nyerte. A Szolnoki Mezőgép verseny­zői közül a kenus Sarudi Pál tagja volt az első helyezett válo­gatott négyesnek. Szintén né­gyes hajóban ült a kajakos Had- vina Gergely, aki a második he­lyet könyvelhette el a szegedi válogatón. ■ V. Cs. Mesteri vélemények az első felvonás után pór PÉTER: - Sajtófelelősünknek, Pókász Endre barátunknak üzenjük: mi megtettük az első lépést, most rajtad a sor, légy erős és kitartó, mindnyájan veled vagyunk, és visszavárunk! VÖLGYI PÉTER: — Mintegy huszonöt percig jól kosárlabdáztunk, és vezettünk is. Ám ezután a Szolnok pontos távoli dobásaival pillanatok alatt eldöntötte a meccset. Megkérdeztük a nézőket és a játékosokat Mi a véleménye a szombat esti kosármeccsről rontó László (szurkoló):- Az első két negyedben nem csak az ellenféllel kellett meg küzdenünk. A bíráskodásra ugyanis a legnagyobb jóindulat­tal sem lehetett elmondani, hogy az Olaj élvezte a hazai pá­lya előnyét A félidő után viszont helyre zökkent minden. A csa­pat is elkapta a fonalat és ezút­tal valamennyi játékos egyenle­tesen jó teljesítményt nyújtott. MOLNÁR MARIANN (SZUTkolÓ):- Egyszerűen fantasztikusak voltunk a második félidőben. Különösen a névrokonom: Molnár Andris, és szokásához hűen Thomas Kelley tett ki ma­gáért. Ivkovics szövetségi kapi­tányhoz méltatlan balhézása viszont senkinek sem hiány­zott Persze nem oszt, nem szo­roz. A lényeg a győzelem. Haj­rá Olaj, bajnokok leszünk!!! CZICZÁS LÁSZLÓ (játékos): —Egy-nullra vezetünk, semmi egyéb nem történt Persze az tény, hogy ezzel fontos előnyhöz jutottunk. Köszönhetően remek csapatjátékunknak és annak, hogy közönségünk a kritikus pillanatokban segített átlendíte­ni bennünket a holtponton. Amikor pedig beindult a sze­kér, a Pécs már nem tudott mit kezdeni távoli dobásainkkal MOLNÁR ANDRÁS (játékos): -Ezt a meccset az döntötte el, hogy amikor fej fej mellett ha­ladtunk, mindig akadt, aki ké­pes volt pluszt hozzátenni a játé kunkhoz Az első félidei gyen­gébb produkció után úgy érzem, én is hasznos mezőnymunkát végeztem. Szurkolóink lelkesedé séből erőt merítve a legkiélezet- tebb pillanatokban dobtuk a legfontosabb pontokat.