Új Néplap, 2007. február (18. évfolyam, 27-50. szám)

2007-02-19 / 42. szám

•I ! ÚJ NÉPLAP - 2007. FEBRUÁR 19., HÉTFŐ SPORT mrms&sm * » -g Fogadóelőny, a jobb erőkből álló vendégek nyerték a meccset A női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkő­zésén a vendég diósgyőriek hét ponttal nyertek a Tiszaligetben. SZOLNOKI NKK-DKSK-MISKOLC 54-61 (12-17.23-15. 8-17.11121 Tiszaligeti Sportcsarnok, 200 n., v.: Kóthay, Pozsonyi. Szolnok: RUZICS 15/3, Hel­ler 9, Tajkov, Pilav 11/3, Jerko- vícs 6. Csere: Eglite 6, HEGE­DŰS 5, Somogyi 2, Kmézics D. Edző: Kmézics Zorán. DKSK: BRANTLOVÁ 11/9, Borecká 2, Fodor 7/3, IMBER- GEROVÁ 16/9, TYLER 11/3. Csere: Kovács K. 6, Keller 8. Edző: Tapodi Péter. Az elején nagyon sok pontat­lanság volt mindkét csapat játé­kában. A vendégek Imbergero- vá tripláival elhúztak az első ne­gyedben a rosszul dobó hazai­aktól. A folytatásban Ruzics irá­nyításával végre lábra kaptak a szolnokiak és a szünetig meg­fordították az állást. A szünet utáni történésekről mindent el­mond, hogy a vendéglátók nyolc pontjával szemben a miskolciak tizenhetet értek el. A zárófelvo­násban, hosszú hajrát nyitott a szolnoki együttes, úgy tűnt, hogy nyerni tud, hiszen a 38. percben 54-53-ra vezetett. Ám az utolsó két percben a vendé­gek egy 8-0-ás rohammal a ma­guk javára fordították a mérkő­zést. A visszavágót szerdán játsszák a borsodi fővárosban. Kmézics Zorán: - Ismét bebi­zonyosodott, hogy a Miskolc jobb csapat, mint mi vagyunk. Tapodi Péten — Egy negyed- nyi kihagyástól eltekintve érvé­nyesíteni tudtuk akaratunkat. ■ V. Cs. Elsőrangú támadójáték kosárlabda Alaposan visszavágotjl zalai vetélytársának az Olaj Heller Anitának is volt már jobb meccse, mint a tegnapi Szolnoki Olaj KK- Zalakerámia-ZTE 91-62 (26- 17,16-11,24-17,25-17) Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Forrai, Pállá, Szilas. Olaj KK: KELLEY 15/3, Czi- czás 3/3, HOLLINS 24/3, JUR- KUNAS 8/6, FRANA 22. Csere: Sabaliauskas 4, HARAZIN 10, Cseh Gy., Kenyeres, Tóth V. 5/3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán. ZTE: Miskovics 9/6, Simon L, Gáspár 7/3, BELL 25/12, Powell 16. Csere: Kováts 2, Ke­resztes, Baki, Tóth Á. 3. Vezető­edző: Nikola Lazics. Az eredmény alakulása: 3. p.: 11-2, 8. p.: 20-10, 14. p.: 32-20, 18. p.: 40-28, 25. p.: 52-36, 28. p.: 64-41, 34. p.: 74-68, 38. p.: 84-57. Kipontozódott: Gáspár (38.). A felek őszi mérkőzésén 83- 71-re kikapott az Olaj a zalai fő­városban, Cziczásék nem titkol­ták, hogy ezért revansot akarnak venni vetélytársukon. A listave­zető önbizalmát az is növelte, hogy kulcsembereik közül a be­tegséggel bajlódó Vernard Hol­lins is játékra jelentkezett Pór Péter vezetőedzőnél. Ellenben most Molnár Andrást kapta el a vírusos betegség, a játékos ugyan együtt melegített társai­val, de csak amolyan vésztarta­lékként foglalt helyet a kispadon. Repülőrajtot vett az Olaj, Fra- na dupláira, Kelley büntetőire és Hollins triplájára mindössze két Powell-büntető volt a válasz. Még szép, hogy 11-2-es állás után Lazics edző gyorsan kikér­te idejét, és próbálta rendezni a sorokat. A folytatásban ugyan Powell mellett Miskovics is be­köszönt, ám kettőjükön kívül senki nem tudott pontot szerez­ni a vendégek közül. Ellenben a hazaiak sziporkáztak, Frana már az első negyedben tizen­négy pontot gyűjtött, igaz, tár­sai rendre kihagyhatatlan hely­zeteket teremtettek a cseh cen­teróriás számára. A második negyedben Powelltől Keresz­tes vette át Frana őrzését, ke­vés sikerrel, mert a légiós to­vább termelte a pontokat. A másik oldalon az NB I. dobó­listáját vezető Bell kapta el a fo­nalat, de alig akadtak társai a pontszerzésben. Az Olaj pedig továbbra is sziporkázott, ke­mény, agresszív védekezéssel és pontos, nem utolsósorban látványos támadójátékkal egyre növelte előnyét. Még a vendé­gek zónavédekezése sem oko­zott különösebb zavart a piros­feketék támadójátékában. Mindezt bizonyítva hatvanhá­rom százalékkal dobtak Hollin- sék az első félidőben, míg ven­dégeik csak harmincnégy szá­zalékkal tették ugyanezt. A térfélcserét követően Kel­ley triplával nyitott, majd Frana dobott egy duplát, de ezt követő­en két személyi hibát is besze­dett a center. Ezért Pór Péter le­ültette, helyére pedig Harazin Tamást küldte be. Ő sem oko­zott csalódást, sőt ügyes játék­kal rukkolt ki. A továbbiakban sem okozott gondot az Olaj szá­r nára a ZTE zónavédekezése, d Iziczás és Jurkunas is betalált tj ávolról. A záró játékrész 66-45- í is állásnál kezdődött, innentől \ 'alosagos kosarlabdashow-t lat- 1 látott az ismét telt háznyi pub- 1 ikum. Az Olaj rajt-cél győzel- I nét nem fenyegette veszély. Jurkanasék újfent bizonyítot- tj ák, hogy nem csak a védekezés 4 íagymesterei, hanem támadás- I >an is képesek extra teljesít- t nényre, most 59 százalékos i nezőnymutatóval rukkoltak ki. | ízt most a ZTE bánta, amelyik i iddig átlagban csupán 73.6 j )ontot kapott meccsenként. A I lajnoki folytatás szombaton j esz Nyíregyházán. J Pór Péten — Védekezésben és j támadásban egyaránt jó ritmus- I ban kezdtük a mérkőzést, és ez nagyban befolyásolta a vég­eredményt. Közönségünk ferge­teges biztatása mellett a hajrá­ban fiataljainknak is lehetősé­get adtam a bizonyításra. Nikola Lazics: - A hazaiak minden tekintetben felülmúl­tak bennünket és magabiztosan nyerték a mérkőzést. ■ Varga Csaba A18. forduló további eredményei Pécs-Körmend 64-81, Kapos- vár-Dombóvár 96-83, Kecs- kemét-Hódmezővásárhely 94-70, Debrecen-Albacomp 72-90, Nyíregyháza-Atomerő­mű SE 88-80, Sopron-Falco KC-Szombathely 88-86. 9 HÍREK Magabiztos győriek, számolgathat a Fradi A GYŐRI ETO biztos 28-20-as győzelmet aratott a vendég montenegrói Podgorica fe­lett a női kézilabda BL utol­só előtti csoportfordulójá­ban. Az FTC ugyanolyan arányban, 31-28-ra kapott ki a macedón Szkopje otthoná­ban, mint ahogy a Népliget­ben nyert ellene, így a felek között a záró forduló dönt a harmadik, KEK-negyeddön- tőt érő helyről. Győzött a Dunaferr, a DVSC kikapott az esélyesebb Dunaferr 31- 20-ra nyert a vendég Kiskun­halassal szemben a női kézi­labda EHF Kupa nyolcaddön- tőjének első mérkőzésén. A másik ágon a Debrecen 25- 23-ra kikapott a francia Metz otthonában, így bizakodással várhatja a visszavágót. A címvédő páros sikere Dabason A kis Sándor-Czeglédi Péter kettős sikerével fejeződött be a tereprali országos bajnok­ság dabasi nyitófutama. A baj­noki címvédő Kis-Czeglédi páros mögött a második a Gál István-Oroszlán Tibor, míg a harmadik a Palik László- Darázsi Gábor duó lett. Bedák Zsolt újabb sikere A spotlight Boxing kispe- helysúlyú ökölvívója, Bedák Zsolt szombat este Magde- fturgban négy menetben, egyhangú pontozással meg­szerezte negyedik győzelmét a profik között. A magyar ki­válóság ellenfele a lengyel Damian Lawniczak volt. Taraba szerepelt a legjobban az olimpiai bajnok Kovács Antal hetedik lett a 100 kg- osok között a budapesti Kör­csarnokban zajló, 42. OTP Bank cselgáncs Hungária Kupán. A többi magyar már korábban elvérzett, így a há­zigazdák végül egy bronz­éremmel (Taraba Sándor, 66 kg), valamint két hetedik hellyel (Zámbori Bence, 60 és Kovács Antal, 100) zárták a viadalt. Cseh László a világ idei legjobbját úszta A világ- és Európa-bajnok úszó, Cseh László a világ idei legjobb­ját érte el 400 méter vegyesen 4:13.63 perccel szombaton, a Komjádi uszodában rendezett versenyen. A márciusi világbaj­nokságra készülő válogatottak számára kötelező indulással meghirdetett viadalon ugyanak­kor nem állhatott rajthoz Gyúrta Dániel, az olimpiai ezüstérmes mellúszó, akit influenza döntött le a lábáról. - Cseh Laci messze kiemelkedett a mezőnyből — ér­tékelt Kiss László szövetségi ka­pitány. - Eredménye, amellyel a világranglista élére került, azért is biztató, mert egyik esztende­jét sem kezdte még ennyire jól, mint most. ■ MTI Megkérdeztük a néző két és a játékosokat Mi a véleménye a szombat esti kosármeccsről? NAGY BÉLA (szurkoló)- Az utóbbi időszak legjobb csapata jött össze most az Olajnál A ZTE ellen is nem­csak védekezésben, hanem tá­madásban is remekeltek a fi­úk, látványos kosárlabdát mu­tattak be. Nem akarom elkia­bálni, de akár a bajnokságot is megnyerheti csapatunk. Bár még nagyon sok forduló hátra van a bajnokságból. KERESZTES RÉKA (szurkoló)- Pór Péter jól összekapta a társaságot erre a találkozóra is. Szuper mérkőzést láttunk, ezúttal többen is jó teljesít­ményt nyújtottak, közülük Pa­vel Frana egészen kiválóan játszott. Tudom, hogy nagy meccsek várnak még ránk, to­vább kell hajtani, és akkor nem lesz a fiúk számára elér­hetetlen a bajnoki cím. CZICZÁS LÁSZLÓ (játékos) r Arra építettük taktikánkat, Í iogy már az elején kikapcsol- uk a játékból a vendégek ve- zélyes embereit, Miskovicsot is Bellt, ami sikerült is. Táma- lásban is jól elkaptuk a rit­must, az egyébként jól védeke­ző egerszegi csapattal szem­ben. Mindezeknek köszönhe­tően hamar eldöntöttük a mérkőzést. HARAZIN TAMÁS (játékos) — Nagyszerű érzés volt ebben a hangulatban telt ház előtt játszani. Ezen a mérkőzésen végig jól kosárlabdáztunk. Azt gondolom, jól kapcsolód­tam be a játékba, úgy érzem, nem okoztam csalódást. To­vábbra is tartjuk az első he­lyünket a bajnoki tabellán, s szombaton győzni megyünk Nyíregyházára. Tornagyőztes a magyar pólóválogatott A házigazda románok felett ara­tott nagy különbségű sikerrel (12-3) mind a négy mérkőzését megnyerve lett tornagyőztes a magyar férfi vízilabda-válogatott a kolozsvári nemzetközi tornán. Kemény Dénes együttese már biztos elsőként szállhatott vízbe azon a felkészülési tor­nán, amelynek mind az öt résztvevője ott lesz majd a már­ciusi, melbourne-i világbajnok­ságon. A torna végeredménye (a LEN- nek, az európai szövetségnek a győzelmet 3 ponttal jutalmazó számítása szerint): 1. Magyar- ország 12 pont, 2. Horvátország 9, 3. Németország 6, 4. Romá­nia 3, 5. Görögország 0. ■ IC 1 'WI IliitWWBilWII'll A szolnokiak irányítója, Thomas Kelley | smét remekül vezérelte csapatát és a pontszerzésbői is kivette a részét