Új Néplap, 2006. december (17. évfolyam, 281-304. szám)

2006-12-13 / 291. szám

SPORT ÚJ NÉPLAP - 2006. DECEMBER 13., SZERDA Városi bajnokságok és pénzdíjas teremfocitomák Balszerencsés Olajvereség férfi kosárlabda Sokáig győzelemre álltak a piros-feketék Jászberény. Rövid szünet után folytatódott a városi teremfoci bajnokság. Kikapott az eddigi listavezető Berény Barátok, s azonnal lecsúszott a dobogóról. Eredmények: Foci Söröző—Fáy- ters 5-2, Dermesztő-Fegyenc- járat 0-1, Goal Pinball-Prome- theus 2-4, Berény Barátok- Szolinfot 2-3, Csizmadia-Casi- no 4-3, T-Plasztik—Szikla 6-3, Partner+torlás—Hooligans 2-2, Pótkerék-Piccoló 2-2, Yoshi- Kóma 1-4. Az állás: 1. T-Plasz- tik 9 (ló-ó), 2. Szolinfot 9 (13- 4), 3. Foci Söröző 9 (12-5), 4. Csizmadia 7 pont. Karcag. December 26-28. kö­zött rendezik meg a hagyomá­nyos Szilveszter Kupa pénzdí­jas teremlabdarúgó-tornát a Városi Sportcsarnokban. Idén 900 ezer forintot osztanak szét a legjobbak között. Bővebb in­formációért Labonc Jánoshoz (30-93-87-265) fordulhatnak az érdeklődők. rákóczifalva. A Rácsa Kupa második fordulóját követően már csak két csapat nem vesz­tett pontot: a Szokolai János vezette Calció és a Nász Nor­bert dirigálta Szilaj. Eredmé­nyek: Termisztor-T.E. 3-3, Szi­laj—Molnár-hús 8-3, Calció- Erdei team 3-2, Ott lett volna— Fokos 2-2, Csontos—RSE 4-7, Milán-Ott lett volna 3-5. Az ál­lás: 1. Szilaj 6 (13-4), 2. Calció 6 (13-5), 3. Termisztor 4 (8-7). Tiszafüred. Első alkalommal rendeznek nagyszabású, or­szágos teremtornát Tiszafüred Kupa néven 2007. január 5-7. között a Benedek Gábor Városi Sportcsarnokban. A legjobb négy közé jutó csapatok között 700 ezer forintot osztanak szét a szervezők. A nevezés feltét­eleiről Ábrahám Tamásnál (30-9-386-567) érdeklődhet­nek a jelentkezők. újszász. Tizenhét csapat neve­zett a 2007. március 10-ig tar­tó teremlabdarúgó-bajnokság­ra, melynek nyitófordulójában imponáló győzelemmel kez­dett az Orange. Eredmények: Dögkeselyűk-KellazX 6-3, Orange-B. Előre 8-0, Úttörő- park-Atletico 7-5, VR-Nagy- pályások 10-10, Bikavér-No Fear 11-5, Nemmindegy-Jász- alsószentgyörgy 6-5, Loksi- Szunnyogók 10-2, Szürkeállo­mány-Darazsak 13-5. ■ Gelei J. ALBACOMP-SZOLNOKI OLAJ KK 77-75 (18-20.23-24,16-12.20-19) Székesfehérvár, 2000 néző, Földházi, Ádám J., Király. ALBACOMP: Marclullonis 10, HORVÁTH L 15/6, Lowe 3/3, BANKS 23/6, Bencze 8. Csere: KÁMÁN 12/6, Góbi 6, Pojbics. Edző: Fodor Péter. OLAJ: KELLEY 18, Cziczás 7, HOLLINS 21/6, Jurkunas, FRA- NA12. Csere: Sabaliauskas 9/3, Harazin 8. Edző: Pór Péter, Tas- nádi Zoltán. Az eredmény alakulása: 5. p.: 2-8, 15. p.: 30-34, 25. p.: 48-48, 35. p.: 62-69, 38. p.: 71-71. Kipontozódott: Frana (40.). A hazaiaknál ezúttal kezdő­ként jutott szóhoz az amerikai Kenneth Lowe. A hátvéd sokáig sérüléssel bajlódott, ám Fodor edző most bizalmat szavazott az amerikainak, akit honfitársa Vernard Hollins őrzésével bíz­tak meg. Az Olaj szokott csapa­tával lépett pályára a fehérvári Gáz utcában, ahol ismét szép számú szurkolótáboruk biztatá­sa mellett játszhattak. Lassan araszoltak a csapatok az elején, Bencze duplájára Fra­na büntetőkkel válaszolgatott, majd végre beesett Kelley zicce­re is. Kisvártatva pedig Hollins növelte a vendégek előnyét. Mi­után 2-8 volt az állás, az Olaj kezdett el kapkodni és a hazaiak az erőteljes Banks révén meg­kezdték a felzárkózást. Sok volt a fault mindkét oldalon, ezt in­kább a szolnokiak bánták, hi­szen Jurkunas egy negyed alatt három személyit szedett össze. A folytatásban Hollins végre be­dobott egy triplát, de társai nem követték a jó példát, csuda rossz százalékkal értékesítették kinti helyzeteiket. Ettől függetlenül vezetett az Olaj, sőtCziczás 2+1- es kombinációja végén már ki­lenc pont volt az előnyük. Nem sokáig tartott az örömük, mert az ördöngös Banks révén pilla­natok alatt felzárkóztak a fehér­váriak. Sikerült elherdálni a ki­lenc pontos előnyt, a szünet előtt már annak is örülhettek a vendégek, hogy 41-44-et muta­tott az eredményjelző. A fordulást követően óriási ro­hanásba kezdtek a felek, alig esett kosár. A mieink közül csak Hollins tudott eredményes lenni, míg hazai részről Banks és Ká­naán talált be rendre. A harmadik negyed vége az Albacompnak si­A litván bedobó Donatas Sabaliauskas (labdával) távoli dobásait ezúttal nem kísérte szerencse került jobban, az ebben az idő­szakban halovány támadójátékot nyújtó vendégekkel szemben. A záró játékrész 57-56-os állásnál kezdődött. A negyed elején Hara­zin dobott okos és fontos gólokat, míg hazai részről a válogatott Horváth Ákos szórta a pontokat. Egyedül azonban kevés volt Hor­váth az Olaj jól működő zónavé­dekezésével szemben, ráadásul a vendégeknél Sabaliauskas is be­vágott egy triplát, öt perccel a vé­ge előtt 62-69 volt az állás. Hor­váth és Kámán azonban egy-egy triplával felhozta csapatát és az utolsó két perc 71-71-es állásról indult A végjátékban Góbi dobott egy szép horgot, majd 75-72-es állásnál Hollinsot mintegy hét méterre a hazai gyűrűtől szabály­talanul akadályozták, de Földházi játékvezető a három helyett csak két dobást ítélt a mieink javára. Hollins beszórta mindkettőt, de még mindig maradt egy pont a fe­hérváriak előnyéből. Az ellentá­madásnál Góbit faultolták, ő csak az egyik büntetőt dobta be 77-75. Mindössze két másodperce ma­radt az Olajnak, Kelley hozta fel a labdát, az irányítót azonban leta­rolták, a bírói síp néma maradt, ellenben megszólalt a mérkőzés végét jelző duda, ami az Alba- comp szerencsés győzelmét je­lentette. Pór Péter: - Ezúttal is jól küz­döttünk, sajnos a kinti dobása­ink nem sikerültek. Ennek elle­nére is nyerhettünk volna az Al- bacomp otthonában. ■ Varga Csaba A10. forduló további eredményei Debrecen-Atomerőmű SE 63-84, PVSK-Univer 89-74, Körmend-Kaposvár 73-70, Vásárhely-Sopron 76-81, Dombóvár-Nyíregyháza 77-71, ZTE-Ealco KC 97-66 Szegeden játszik ma este ötkor a szolnokiak pólóscsapata Nem könnyű mostanság a szol­noki vízilabdázók helyzete. A felnőtt csapat mindössze egy győzelmet gyűjtött az elmúlt nyolc fordulóban. A legutóbbi BVSC elleni találkozó utolsó másodperceiben ötméteresből kaptak gólt, és szenvedtek vere­séget a fővárosban. Ráadásul a Pécs elleni meccsel kapcsolatos óvásukat elutasította a szövet­ség illetékes bizottsága. Igaz, azt elismerték, hogy nem Cseh Sándort kellett volna kiállítani, hanem Süveges Mátét. Mivel ezt bírói hibának, és nem műhi­bának minősítették, ezért eluta­sították az óvást. Süvegest elő­ször szóban eltiltották három mérkőzésre, miután letöltött be­lőle két meccset megjött róla az írásbeli értesítés is. Az utóbb emlegetett játékos tehát nem játszhat a mai szegedi összecsa­páson sem, ami 17 órakor kez­dődik. Bizony erős csapat a Szeged, amely a harmadik helyen ta­nyázik a bajnokságban. Hazai pályán csak a címvédő Dominó­tól kaptak ki, mindössze két góllal.- Tavaly mindkét Szeged el­leni meccsünket döntetlenre hoztuk, most ekkora bravúrra nem számíthatunk. Igyekszünk helytállni az esztendő utolsó tétmérkőzésén. A folytatás majd januárban lesz. Jó lenne tudni, hogy hol. Mert csak any- nyi információnk van, hogy Damjanich uszoda a jelenlegi feltételek mellett ez év decem- Kfeí 31-ig üzemelhet —'Mondta Lukács Dénes, a szolnokiak ve­zetőedzője. ■ V. Cs. Sima vereséget szenvedtünk a németektől A magyar válogatott váratlanul 34-27-re kikapott Németország legjobbjaitól a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójá­ban. Idegesen játszott a magyar csapat, a támadásba és a véde­kezésbe is sok hiba csúszott, így a félidőben 10 gólossá vált a hátrány. A második játékrész­ben megint sok hiba jellemezte a magyar csapatot. ■ Vasas-győzelem zárta az évet a Borsodi Ligában Válogatott játékosokkal érkezik a Dunaferr férfi kézilabda Közönségcsalogató, évadzáró mérkőzést rendeznek a Homoki Sportcsarnokban Az év utolsó bajnoki mérkőzé­sén a Vasas 1-0-ra nyert a Vác otthonában a labdarúgó Borso­di Liga 17. fordulójában. A találkozó előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a december 3-án 74 éves korában elhunyt Machos Ferencre, aki játszott a Vasasban is. Az alig félezer néző előtt lejátszott ösz- szecsapás egyetlen gólját Pan­dur Péter szerezte a 43. perc­ben. Ezzel a 26 pontos Vasas a hetedik, míg a 9 pontos Vác a ti­zenhatodik, azaz utolsó helyen várja a tavaszi folytatást. Egyéb­iránt a bajnoki tabella élén az MTK (41 pont) áll, mögötte a Debrecen (36), és a Zalaeger­szeg (35) telel. ■ A jelek szerint fekszik a Ma­gyar Kupa-sorozat a tiszaföldvá- ri férfi kézilabdásoknak. Egy évvel ezelőtt, remek sorozatot produkálva, egészen a legjobb nyolcig menetelt a másodosztá­lyú gárda. Idén is már a 16 között van, s bőszen készül a nyolcaddöntőre. Igaz, a ma 18 órakor, a Homoki Sportcsarnok­ban sorra kerülő összecsapáson nem Szőke István fiai számíta­nak az esélyesnek. Nem akármilyen ellenfelet fo­gad a földvári legénység. Az EHF-kupa vasárnapi nyolcad- döntőjében a spanyol Aragon ellen 35-25-re diadalmaskodó Túrkevén szerepel a Ferencváros csapata A nb i/B osztályban szereplő Túrkevei Lechler női kézilab­dacsapata ma este hírverő mérkőzésen a Ferencvárost fo­gadja a helyi sportcsarnok­ban. A sokszoros bajnok, az idén tavasszal EHF-kupa-győz­tes zöld-fehérek természetesen az Eb-n szereplő kulcsembere­ik nélkül érkeznek a kunsági sportcsarnokba. Ennek ellené­re érdemes lesz kilátogatni az eseményre, amely 17 órakor kezdődik Dunaferr látogat ugyanis ma es­te Tiszaföldvárra. A Duna-parti- ak a fölényes győzelem ellenére is elbúcsúztak a kupátó, hiszen az odavágon tizenkét góllal kaptak ki az Ibériai-félszigeten.- Ennél jobb évzárót elkép­zelni sem tudtunk volna, mint a Dunaferr vendégjátékát. Hiszen játékosaink nagy többsége még NB I-es gárda ellen sem szere­pelt, nemhogy válogatott kézi­sekkel meccseit volna. Sőt kö­zönségünk is nagyon várja a Veszprém és a Szeged után leg­jobbnak tartott magyar gárda fellépését — vélekedett a mai meccsről a házigazdák szakosz­tályvezetője, Lipka András. ■ Géléi József Danku Csaba (14) először léphet pályára élvonalbeli csapat ellen