Új Néplap, 2006. szeptember (17. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-25 / 225. szám

ÚJ NÉPLAP - 2006. SZEPTEMBER 25., HÉTFŐ SPORT Jánoshidán már az első félidőben eldőlt a három pont sorsa, a vendég kunhegyesiek magabiztos játékkal diadalmaskodtak Talpra állt a Kunhegyes labdarúgás megyei i. osztály Az utolsó negyedórában nyert a Martfű JÁNOSHIDA-KESE 1-6 (0-3) KUTE-BESENYSZÖG 2-2 (2-1) KUNMADARAS-MARTFŰ 0-3 (0-0) ABÁDSZALÓK-NAGYIVÁN 2 2 (1-2) Jánoshida Kunhegyes Kunszentmárton Besenyszög Kunmadaras Martfű Abádszalók Nagyiván Rácz Kui BERTA Szirze Móga Berta Kovrig GÁLZ. Tóth G. Horváth KissZs. SZALAI Hercegh Blaskó Lányi Serucza Besenyi Pádár Garáz Varga Rácz LENGYEL Molnár GÖRBE Ludasi Sós Bende Darnyi Nyíri KUNZ. Szabó NovákG. Berényi Váradi Imrei L. Horváth Lengyel (Berecz) Szilágyi (MÉRI) Sipos Kovács Cs. (Rózsa) Bankó GÁL Kulcsár (Kerekes) Rimóczi SZARKA Kinyik Káli Bállá A. Tordai Molnár(Rentai) Petróczki Papp BÁLINT NAGYL Varga Koszta R. Tóth Cs. SZENDREI Pálinkás (Kiss A.) SZEKERES Szó kólái KUNJ. VONA Antal Fehér BALOGH Földi Lukács(Boros) Földi . Kontos Zs. Oláh A. (Oláh F.) CZINEGE Dalmadi VIRRASZKÓ Határ GILSZKI Tuka Csortos Vasas PÉKÓ Földi. Herbály (Szász). Imrei K. (Józsa). Szabó. Balogh (Barta). Merena (Farkas). Czéh (Ternyák). VIDRA. Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Tóth Gábor. Garáz Péter. Bende József. L. Kiss. Lajos. Bujdosó Attila. Kardos Mihály. Vasas Károly. Illés Rudolf. Jánoshida, 50 néző, vezette: Lu-Kunszentmárton, 250 néző, v.: Kunmadaras, 150 n., v.: Mozsár. Abádszalók, 150 néző, vezette: dányi József. Samu László. Gólszerzők: Méri 76.), Kun J. Kormos Gábor. Gólszerzők: Balogh 2 (35., Gólszerzők: Földi (24.), Imrei K. 2 (80., 88.). Gólszerzők: Vona (8.), Czéh 47.), Gál 2 (36., 57.), Szendrei (44.), ill. Szalai (31.), Rimóczi (92.). A hazai csapat az idei leg-(88.), ill. Czinege (18.), Antal (40.). (16.), Virraszkó (76.), Horváth A második játékrészben sok gyengébb játékát produkálta, A remeklő vendégkapussal (51., öngól). hibával játszó hazai csapat el­ennek ellenére, ha berúgja zic­szemben nem volt ellenszerük A végig lendületesen játszó len sportszerű meccsen szer­cereit, nyerhetett volna. a hazaiaknak. kunhegyesiek felőrölték a csere zett pontot a Besenyszög. Bujdosó Attila: — Bár az ered-Vasas Károly: - Ha eredményt nélkül felálló, erősen tartalékos Bende József: - Öt játéko­ményt túlzottnak tartom, az akarunk elérni, száz százalékkal hazai csapatot. sunk sérülése ellenére jobb tel­utolsó negyedórában fölénk kell javulni mindenkinek. Tóth Gábor - A mai mérkő­jesítményt vártam a csapattól. nőtt ellenfelünk. ülés Rudolf: - Bár hetven zésen abból főztünk amink volt. L Kiss Lajos:- így, hogy csak Kardos Mihály: - Végig ural­percig a szalókiaknál volt a láb-Garáz Péten - A hazai fiaskó az utolsó percben egyenlítek tűk a játékot és a második fél­da, de jó egyéni teljesítmé­után rendeztük sorainkat és ma­tünk, a vereség is benne volt a időben sikerült gólokat is sze­nyűnkkel akár több pontot is gabiztos győzelmet arattunk. meccsben. reznünk. szerezhettünk volna. Ifi: 1-9 Szöllősi M. Ifi: 3-2 Dobos P. Ifi: 1-4 Lengyel L. Ifi: 13-0 Bodor A. Z.RÉKAS-FEGYVERNEK 0-110-1) JÁSZLADÁNY—TISZAFÜRED 1-2 (0-2) JÁSZKISÉR-J. FÉNYSZARU 2-1 (0-0) J.ÁR0KSZÁLLÁS-J.APÁTI II. 5-0 (1-0) Zagyvarékas Fegyvernek Jászladány Tiszafüred Jászkisér Jászfényszaru Jászárokszállás Jászapáti II Szöllősi Z. Tarjányi Gál ULVICZKI Berki RÁCZ PESTI GAZSÓ NyemeczT. Tukarcs (Kelemen) URBÁN Kelemen Barna Balogh Muntyán Varnyú (Jász) Nagy G. (Szöllősi M.) B0HÁCS Drávucz FÖLDVÁRI CS. Kiss Kratofil S. FARAGÓ Budai Három Farkas Hegedűs (Bakos G.) Csuhay KÖVESDI OLÁH (Ludasi) Ördög Kiss Balogh S. NÁHÓCZKI Drávái (Tóth T.) Palla Szentpéteri (Nagy) Kalla Pető Kovács (Túróczi) Szarvák (Serbán) Faragó A. (Rézsó) Szabó Herpai PÁLF1 Györki Csömör Bobák TAKÁCS Albert (Huber) Bagi A. (Bagi K.) DORCSÁK(Csesznok) Bozsó BOJTOS Tóvizi (Éliás) Frikk (Zagyi) Nyemecz P. (Kiss) Faragó Zs. Csikós N. Dajka M. TóthZ. Szívós (Tancikó) Boda (Tari) Bolyós Diós (Nagy A.) Tóth (Csőke) Utasi (Csikós J.) PELLES (Dajka Zs.) Tóth N. (Boros) Siku SZABÓ Madarasi Révész BALOGH SZIGETVÁRY CS. Kiss KEREPESI Kratofil Cs. Ballagó (Füleki T., R. Törőcsik Balogh Zs. Gyáni Czibak Fedor (Szigetvári) GÓCZA Szászi AMBRUS Oláh (Horváth) Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Kálmán Géza. Földesi János. Sólyom Vilmos. Szatmári János. Gócza Zoltán. Kratofil Sándor. Csikós József. Béres Gábor. Újszász, 200 néző, vezette: Jászladány, 150 néző, vezette: Jászkisér, 200 néző, vezette: Jászárokszállás, 350 néző, Varga Ferenc. Bathó Vendel. Szabó Sándor. vezette: Dobos Zsolt. Gólszerző: Faragó Zs. (10.). Gólszerzők: Bagi K (91.), ill. Gólszerzők: Kövesdi (60.), Gólszerzők: Ambrus 3 (32., A sereghajtók küzdelmében Pelles (14.), Fedor (25.). Pálfi (64.) ill. Kratofil Cs. (85.). 46., 92.), Bolyós öngól (51.), Fü­a vendégek egy vitatható góllal Az első félidőben bő tíz perc Második félidőre megélénkült leki R. (86.) vitték el a három pontot. Kálmán Géza: - Két ellen­tétes félidőt játszottunk. Sajnos a másodikban nem sikerült gólra váltanunk adódó helyzeteinket, így mi húztuk a rövidebbet. Földesi János: — jSzerény képességű csapatom nyert, egy még szerényebb képességű gárda otthonában. alatt két gólt is szerzett a vendég tiszafüredi legénység. A második játékrészben már csak a szépítésre futotta a hazaiak erejéből. Sólyom Vilmos: - Akkor kap­tuk a gólokat, amikor nekünk voltak ziccereink. Szatmári János: — Értékes há­rom pontot szereztünk egy jó csapat ellen. a mérkőzés és két szép akciógól­lal nyertek a hazaiak. Gócza Zoltán: - 2-0 után többször is bebiztosíthattuk volna győzelmünket, de egy kontrából a vendégek szorossá tették a mérkőzés végét. Kratofil Sándor: - Végig támadtuk a mérkőzést, de két egyéni hibából saját magunkat vertük meg. Közepes játékkal is magabiz­tos győzelmet aratott a hazai legénység. Csikós Józsefi — Olyan mér­kőzésnek is kell lenni, amikor minden sikerül. Béres Gábor - Súlyos egyéni hibáinkat könyörtelenül ki­használta a jobb erőkből álló hazai csapat, amely megérde­melten győzött. Viola Kálmán (szemben) és az Újszász A keviek otthon, az újszásziak idegenben diadalmaskodtak A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjában kellemes meglepe­tést okozott hét végi játékával a túrkevei gárda. Sőt, az újonc Új­szász legutóbbi sikere után ez­úttal hazai pályán is begyűjtöt­te a három pontot. KISKUNFÉLEGYHÁZA-TÚRKEVE _________0-2 (0-0)__________ K.kunfélegyh., 200 n., v.: Laczkó Kiskunfélegyháza: Tóth P. - Czibolya (Bagi), Nagy, Kelemen, Fricska - Nádasdi, Térjék (Hor­váth), ÚJVÁRT, Szabó - Kádár (Vida), Sós. Edző: Gyurik József. Túrkeve: Kormány — KÉKI, S& rés, Balta, Ökrös (SIPOS) - SÓ­LYOM, Nagy M. (Szilágyi), S. NAGY, Sáfár (Petrovics) - KOR­MOS, KUI. Edző: Csillag László. 65. perc: Gyors kontratáma­dás végén Kormos hozta hely­zetbe Kékit, aki közelről nem hi­bázta el a lehetőséget, 0-1. 90. perc: Kui átadását Sipos pofozta a hálóba, 0-2. Fegyelmezetten védekeztek a vendégek, és több kontralehető­ségükből kettőt kihasználva megnyerték a számukra rend­kívül fontos összecsapást. Gyurik József nem nyilatko­zott a találkozót követően. Csillag László: — Sok minden történt a héten, ami ezt az ered­ményt már előre jelezte. Köszö­net a játékosoknak, erre a telje­sítményre lehet alapozni. Juhász ÚJSZÁSZ-SZARVAS 1-0 <001 Újszász, 200 n., v.: Rácz. Újszász: Gerhát — KONKA T, RÉZSÓ, Major (SZIRÁK1), Fekete G.- MÉRÉSZ, Viola, Ulviczki, Konka Cs., - Czibak (Lukács), Földi (Czapkó). Edző: Rózsavöl­gyi László. Szarvas: Balatoni - Pákozdi, Nagy (Czigléczki), ZAHORECZ, CSELLÁR - Terhes,. Klimaj, Kon­­dacs, Fekécs - Darida, Kiszel (Rácz). Edző: Paulik János. Gólszerző: Mérész (58.) Egy hete végre megszerezte első győzelmét az újszászi gár­da. Idegenbeli sikere után most újabb három pontot vártak a hazai szurkolók kedvenceiktől. Bár nem játszott jól a vendéglá­tó, a lényeg az újabb diadal volt. Rózsavölgyi László: - Sajnos hazai közönségünk előtt nem tudtuk megismételni múlt heti szép és eredményes játékunkat. Paulik János: - A második fél­idei játékunkban benne volt a pontszerzés, de egy rossz meg­oldás megfosztott ettől. Molnár csapata megdolgozott a sikerért Ifi: 4-5. Földes B. Ifi: 1-1. Katona T. Ifi: 2-1. Szentpéteriné Farkas J. Négyet rúgott és nyert a Szpari, ötöt kaptak a mezőtúriak A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjának vasárnapi meccsén magabiztos sikert aratott a Spartacus, míg kiütéses veresé­get szenvedett a Mezőtúr. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY-MEZŐTÚR _________5-0 (3 01_________ Hódmezővásárhely, 250 n., V: Janicz Zoltán Hódmezővásárhely: Bíró — Pé­csek, Végh, MARTON (Mészáros) - Varga, SZŰCS, BERNÁTH, KELLER - Borbás, Dálnoki, An­tal (Papp). Edző: Rostás Károly. Mezőtúr: Tőke — László, Szőke (Kiss E), Barna (Mester), Sőrés Zs. - Őz, Somogyi, Maghiár, Híd­végi - Moldván (ifj. Erdősi), Hor­váth S. Edző: Erdősi Gyula. Gólszerzők: Keller (9.), Varga (16.), Marton (43.), László (47., öngól), Bernáth (89.) A minden tekintetben jobb Hódmezővásárhely megérde­melten győzött a szerencsétlen gólokat kapó Mezőtúr ellen. Rostás Károly: - Ilyen mérkő­zés után más dolgom sincs, csak gratulálni a csapatomnak, mely egy eddig jól szereplő csa­patot győzött le. Erdősi Gyula: - Ma mi vol­tunk a Mikulás, öt gólt ajándé­koztunk a hazaiaknak. Gubucz M. SZOLNOKI SPARTACUS-BAJA _________4:1,(Q:0|_________ Szolnok, 150 n., V: Fülöp Szolnok: Bak - Luca, BODA, Ba­lázs, Kosaras — Kővári, Kálnoki (Varga), HORVÁTH CS. (Bonto­­vics), Lippai — Sárkány (Draskó­­czi), RUSKÓ. Edző: Gömöri Béla. Baja: Kálmán - Viszmeg, Je­néi, Reittmann, Trucz - Herná­­dy Gazsi (Nádas), Papp, LÁSZ­LÓ - Sziegl (Kiss), Takács (Tir­pák). Edző: Goretich Gábor. Gólszerzők: Sárkány (47.), Rus­­kó 3 (52., 57., 63.) ill. Kiss (89.) Kiállítva: Kálmán (13.) Az első félidőben nem tudta gólra váltani emberelőnyét a hazai gárda. A második játék­rész elején azonban négy gyors góllal eldöntöte a meccset. Gömöri Béla: - Jól kezdtünk, a kiállítás viszont megzavart bennünket. A második félidő­ben már egyértelmű volt a fölé­nyünk. Goretich Gábor: - A kiállítás eldöntötte a mérkőzést. Németh. 11 A Rubeolát fogadja ma este a Sirokkó Három hete, hogy hazai pályán megkezdte a bajnoki pontvadá­szatot a futsal NB I-ben szereplő abonyi Fortuna-Sirokkó gárdája. Akkor kellemes meglepetésre legyőzte az esélyesebbnek tar­tott Berettyóújfalu legénységét. Bár azt követően, idegenben 2- 1-re kikapott a Szentestől, a rajt­ra nem panaszkodhatnak az együttes szurkolói. A válogatott hollandok elleni meccse miatt nem volt bajnoki forduló a múlt héten, így ma este rendezik a harmadik játéknapot. Az abo­­nyiak az egyik legnagyobb múl­tú hazai csapatot, a Rubeolát fo­gadják (kezdés 19.30-kor), mely legutóbb 5-4-re kikapott hazai pályán a Siklóstól. Most talán a Sirokkó is „megcsípheti” a csömörieket. ■ Géléi