Új Néplap, 2006. augusztus (17. évfolyam, 178-204. szám)

2006-08-28 / 201. szám

2006. AUGUSZTUS 28., HÉTFŐ SPORT Gól ellen beoltott jászsági alakulatok labdarúgó nb ii. B. Tóth Balázs fejesgólja egy gi pontot hozott a | szolnokiak számára A herényi Tóth Tibor (jobbról) és társai könnyedén adták meg magukat az ütközések során, s ennek nem is lehetett más a vége, mint súlyos vereség Jászberény már készül Megyénk négy NB Il-es labdarúgó csapata közül kettő, a tavalyi bronzér­mes Jászapáti és az újonc Jászberény ezúttal sem tu­dott a kapuba találni, azaz 270 perc játék után még mindig nulltalálatosak. BUDAFOK—JÁSZAPÁTI 20 (101 Budafok, 250 n., v.: Pánczél (Kis Z., Erős G.) Budafok: Dombai — Fejős, Hacker, Németh, KŐVÁRI—Mato- vics, Szabó Z., FŰZI (Tatai), Palkó (Balázs) - HORVÁTH Z., ÚJHE­GYI (Tarosa). Edző: Géléi Károly. Jászapáti: TajtiN. -Debreczeni (Vágó), Kiskapusi, Kaszás, Tulák (Murinál) — Mosonyi, SOMODI- Ragó Vígh, Kása (Temesi) - Kotu- la. Edző: Vojtekovszki Csaba. 10 perc: Újhegyi szépen gurí­tott vissza az alapvonalról, Hor­váth Zoltán 3 méterről az üres ka­puba helyezte a labdát, 1-0. 65. perc: Kaszás felszabadítá­sa Szabó Zoltán elé került, aki 18 | méterről hatalmas gólt lőtt a bal % felső sarokba, 2-0. Géléi Károly: - Végre egy 1 olyan meccs, melyen helyzete­ink egyharmadát kihasználtuk. Úgy érzem, a látottak alapján megérdemelten nyertünk. Vojtekovszki Csaba: - Ez a fe­gyelmezetlenség és hozzáállás elfogadhatatlan számomra, és méltatlan tavalyi kiváló eredmé­nyeinkhez. Tajti G. KAZINCBARCIKA— SZOLHOKI MÁV MONDI2-2 (1-11 Kazincbarcika, 300 n., v.: Veizer (Szpisják, Medovarszki ].) Kazincbarcika: Botló — Ha- nász, Bányai, HARNÓCZ— Engi (Sinkó), KOVÁCS R, Elek (Kerék­gyártó), Kerekes, Sebők - Dávid, BADAUK (Máthé). Edző: Kádár Zsolt. Szolnok: Rézsó — Almási, AN­TAL, BALOGH R, Szalui - B. Tóth, JENEY, Pintér L. (Gohér), Re mili - Kalina (Hamar), Bárdi. Edző: Kis Károly. 26. perc: Remilit buktatták a hazai kaputól 25 méterre, a sza­badrúgáshoz letett labdát Antal a jobb sarokba bombázta, 0-1. 37. perc: Kerekes szabadrúgá­sa Rézsóról kipattant, Kovács Pé­ter eszmélt a leghamarabb, s há­rom méterről a kapuba kotorta a labdát, 1-1. 61. perc: Pintér László lerán­totta Dávidot a tizenhatoson be­lül, a büntetőt Badalik jobb sa­rokba vágta, 2-1. 87. perc: Antal felívelését B. Tóth Balázs a kapust megelőzve, hat méterről fejelte a hálóba, 2-2. A hosszú utazás után kissé nehezen lendült bele a vendég­együttes, ám Antal gólja jelezte, pontokért érkezett a MÁV Bor­sodba. A. vezetés után vissza­esett a kék-sárgák játéka, s egy óra elteltével fordított is a Barcika. Ezt követően varázs­ütésre feltámadt a Szolnok: tet­szetős akciókat vezetett, melyből az egyiket B. Tóth Balázs ered­ményesen fejezett be. Kádár Zsolt - Nagy küzde­lemben sikerült fordítanunk, ám hajrábeli figyelmetlenségünk miatt meg kellett elégednünk az egy ponttal. Kis Károly: - Annak ellenére, hogy egyenlő feltételekről ma csak álmodhattunk, magunk­nak köszönhetjük, hogy nem szereztük meg a három pontot, hiszen óriási ziccereket puskáz­tunk el a hajrában. Terenyei Zs. JASZBERENY-OROSHAZA 0-4(0-21 Jászberény, 300 n., v.: Gaál (Ri- schák, Kormányos) Jászberény: RÁCZ - Tóth I, Fe hérZs.) Majzik (Szabó Z., 31.), Ko­vács A. - Szabó D. (Gulyás L, a szünetben), Lukácsi, Tasi, Kónya -Mohácsi (Fülöp, 63.) -Németh Gy. Edző: Rácz Róbert. Orosháza: Tóth Z. — Szabó N, Csiszár, Molnár R, Sipka—Szeve rémi (Fekete Z., 71.), ZÁVODA, KONCZ, ÁBEL-Jakab (Balás, a szünetben), Baranyai (Lovas, 63.). Edző: Balvon Attila. 14. perc: Baranyai jobb oldali keresztlabdája egyedül találta a majd ötméteres lesen álló Ábelt, aki kihasználva, hogy Lukácsi a a Fradi-meccsre az őszi idény 10. fordulójá­ban, október 14-én, szomba­ton a Jászberény együttese a Ferencvárost látja vendégül. Mivel a nagylétszámú szurko­lósereg miatt az FTC összes találkozója kiemelt biztonsá­gi fokozatú besorolást kapott, a rendőrség mondja ki a vég­ső szót a rendezésről.- A héten megtörtént a pálya­bejárás, a rendőrség előírta számunkra, melyek azok a fel­adatok, melyeket szeptember 3(Hg meg kell oldanunk a sta­dionban. Amennyiben ezeket teljesítjük, fogadhatjuk a zöld­fehér alakulatot Nem megpld- hatatlanok a rendőrség kérései, így én biztos vagyok benne, itt­hon rendezzük a találkozót - tudtuk meg a JSE szakosztály- vezetőjétől, Sárközi Ish'ántól. sípszóra várva megállt, a bal összekötő helyéről, tíz méterről, könnyedén lőtt a kapu közepé­be, 0-1. 33. perc: Becsődölt a hazai les­taktika, Ábel egyedül léphetett ki a leálló védők között és maga­biztosan emelt a léc alá, 0-2. 55. perc: Mint kés a vajon, úgy ment át Szeverényi a hazai véde­lem bal oldalán, lövése Rácz ke­zét érintve a hosszú sarokban kötött ki, 0-3. 57. perc: Ábel a jobb összekötő helyén egyedül tört kapura, megkerülte az elé kifutó hazai kapust és közelről az üresen ma­radt hálóba gurított, 0-4. A mérkőzésen hiába volt közel egyenlő a labda birtoklási arány a két együttes között, a vendégek kapura sokkal veszélyesebben játszottak és csak Rácz Roberten múlott, hogy a hazaiak megúsz­ták négy kapott góllal. Különö­sen elszomorító, hogy egy-két „öreg” játékos kivételével a heré­nyi futballisták igazából nem na­gyon szaggatták az istrángot, s hagyták villogni az orosházi spil- lereket. Pedig akár a jobb, akár a bal oldali hazai védőt, Tóth Tibort és Kovács Ádámot nézzük, a sa­ját korosztályukhoz tartozó, te­hát nem különösebben rutinos, mindössze 21 esztendős (egyéb­ként szolnoki) Ábel Pétert kellett volna feltartóztatniuk. Nem tet­ték, a vendégek három gólt szer­ző (és legalább három ziccert el­vétő) játékosa mindkét oldalon könnyedén kerülhetett a hátuk mögé. A rendkívül lassú JSE-vé- delemnek ebben az összeállítás­ban komoly gondjai lesznek a szezon hátralévő találkozóin. Rácz Róbert - Remélem az el­múlt két forduló pofonjai ráéb­resztenek bennünket, hogy ez a sok hibával tarkított, lélektelen játék sehova sem vezet. Belvon Attila: - Helyenként látványos játékunkkal megérde­melten nyertünk. Géléi József KARCAC-KECSKEMÉT. 13 (0-1) Karcag, 500 n., v.: Gaál (Takács, Márkus). Karcag: Bánó - Mitasz, Ko­csis, RAMOS, Kádár G. — Palás­ti, Orosz, Zachar, Szőke (PappE., 66) - Domokos I. (Gasparik, a szünetben), Bogdány. Edző: Sán­dor István. Kecskemét: Nagy Zs. —Mojzes, Gyagya, Kovrig — Szabó T. (Do­bosi, 70.), KURUCSAI, NÉMEDI, SOMODÍ- Csordás, Bállá, Kása (Barna Cs., 65.). Edző: Török László. 33. perc: Némedi mesteri lab­dáját Csordás öt méterről ' ka­pásból vágta a léc alá, 0-1. 48. perc: Némedi lövését Bánó még bravúrral hárította, ám a kipattanót Kása az üres kapuba gurította, 0-2. 54. perc: Kádár jobb oldali be­adását Gasparik nyolc méterről lőtte a kapu közepébe, 1-2. 73. perc: Bállá 16 méteres szabadrúgása a jobb alsó sarok­ban kötött ki, 1-3. Sándor István:- Megérde­melten nyert a Kecskemét. Török László: — Örülök, hogy játékosaim ismét ráérezhettek a győzelem ízére. Géléi Az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. közleménye Az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. átfogó korszerűsítési progra­mot hajt végre a villamosenergia-hálózaton. A kiegyensúlyozott és zavartalan villamosenergia-szolgáltatást biztosító fejlesztés érdekében folyamatosan dolgoznak a társaság szakemberei. Ezért: ■ Kisújszálláson az Oros tanya, a Putrizug (Váradi Pál, a Kun Pál, a Baranyai Szabolcs), a Szenyviztelep, a Vadászcsárda, a Bánom- kert egész területén, a DATE Melioráció, a Putrizug katód, a Tisza II. Szejkőtanya, az EPOSZ Kft., a Papp tanya, a Bodnár tanya és a NOKIA adótorony területén, 2006. szeptember 6-án és 7-én 8 órától 16 óráig, ■ Kenderesen a Budai N. A. utca 5-11. és 4-12., a Somogyi B. utca 10- 22/b. és 1-11., a Gárdonyi utca 1-17. és 2-16/a., a Turgonyi utca 1-27., a Felsőföldi utca 1-41. és 2-32., a Virág utca 1-13. és 2-14., a Lehel utca 1-21. és 2-22., a Bocskai utca 2-46. és 1-69., a Szent I. utca 83-103. és 92-116., a Felszabadulás utca 1-13. és 2-10., a Virág utca 14-50. és 13-49., a Deák F. utca 29-41. és 2-26. számoknál, 2006. szeptember 6-án és 7-én 8 órától 16 óráig áramszünet lesz. Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy az esetleges károk megelőzése érdekében a szükséges intézkedéseket tegyék meg. A biztonsági előírások miatt elkerülhetetlen átmeneti szolgáltatás kimaradásért megértésüket kérjük. Holtverseny az első helyen labdarúgás Borsodi Liga: először győzött a váci együttes A magyar labdarúgás élvo­nalában, a Borsodi Ligában a negyedik fordulót rendez­ték meg a hét végén. Géléi József Az idei szokásoknak megfelelő­en ismét négy napra húzódik szét az aktuális forduló: a kapos­vári derbi nyitotta a sort még pénteken este, szombaton öt, va­sárnap egy találkozóra került sor, míg a zárást a hétfő esti an­gyalföldi 90 perc jelenti. Érdekes meccsen gyűjtötte be a három pontot a címvédő Debre­cen - ezzel utolérte az éllovas Zetét -, hiszen két különleges gólt láthattak a nézők. Előbb a ka­posvári Andruskó rúgott óriási gólt a bal oldali vonal mellől a rö­vid felső sarokba Csemyánszky- nak (ezzel egyenlítettek a hazai­ak), majd a hajrában Dzsudzsák bal oldali beadását Milinte saját kapufájára paskolta, s az onnan lepattanó labdát pofozta a hálóba Kiss Zoltán. Az egykori szolnoki edző, Simon Antal dirigálta Zala­egerszeg ugyan csak döntetlenre végzett az egy órán keresztül tíz emberrel küzdő Győr ellen, ám így is megőrizte listavezető pozí­cióját. A fiatal szakvezető irányí­totta kék-fehérekre ezúttal már hétezer zalai szurkoló volt kíván­csi! Hiába űzte-hajtotta fiait az ezer fokon égő Urbán Flórián, já­tékosai egész egyszerűen meg­EREDMÉNYEK: Kaposvár-Deb- récén 1-2 (O-l), REAC-Újpest 1- 2 (0-2), Pécs—MTK O-l (O­0) , Zalaegerszeg-Győri ETO 2- 2 (1-1), Vác-Honvéd 3-1 (1­1) , Sopron-Diósgyőr 1-0 (0- 0), Paks-Fehérvár 0-2 (0-1). Az egykori szolnoki edző, Simon Antal idén még veretlen a ZTE-vel ijedtek az Újpesttől. Pedig ez a li­la-fehér gárda egyelőre nem, hogy a nagy elődökhöz, de a ta­valy látott gárdához sem hasonlít­ható. Ennek ellenére Tisza Tibor bomba szabadrúgásával, vala­mint okosan helyezett labdájával könnyedén vitték el a vendégek a három pontot Rákospalotáról. Az MTK fiataljai a szoros eredmény ellenére is simán győztek Pé­csett, a Diósgyőr szinte saját ma­gát verte meg Sopronban, míg az újonc Vác megszerezte első győ­zelmét az élvonalban. A padlóról felállva nyert az Internazionale Az Internazionale nyerte az olasz labdarúgó Szuperkupát, miután a szombat éjszakai, milánói mér­kőzésen háromgólos hátrányból fordítva, hosszabbítás után le­győzte az AS Romát. A fővárosi együttes a 34. percben már 3-0- ra vezetett, a bundabotrányban bűnösnek talált Juventus és AC Milan büntetése után bajnokká avanzsált és kupagyőztes milá­nói alakulat azonban még a szü­net előtt szépíteni tudott Patrick Vieira révén. A fordulás után előbb Heman Crespo, majd is­mét Vieira talált a rómaiak kapu­jába, így következhetett a ráadás, amelynek ötödik percében Luis Figo szabadrúgásból volt ered­ményes (4-3), így az Inter meg­fordította a mérkőzést és elhódí­totta a Szuperkupát. A meccs krónikájához tartozik, hogy Chivut (Roma) a játékvezető a 101. percben kiállította.