Új Néplap, 2006. augusztus (17. évfolyam, 178-204. szám)

2006-08-21 / 195. szám

SPORT 2006. AUGUSZTUS 21., HÉTFŐ 10 Ez most nem a mi hétvégénje volt labdarúgó nb ii. Tízezer néző élvezte a tiszaligeti fociünnepet Az első félidő 20. percében még reménykedtek a szolnoki szurkolók a bravúrban, hiszen ekkor még 1-0-ra vezetett csapatuk SZOLNOKI MÁV-MONDI­FERENCVÁROS 2-5 (1-3) Tiszaligeti Stadion, 10.000 n., v.: Iványi (Ortó, Vári) Szolnok: Rézsó - Almási, An­tal, Balogh R, Szalai B. - IENEY — B. Tóth (Nagy R, a szünet), PINTÉR L. (Benedek, 89.), Szo- boszlai (Bárdi, 80.), REMILI - Kalina. Edző: Kis Károly. Ferencváros: Kemenes - Bognár Zs., Dragoner, Tímár, BALOG Z. — Szalai T. (Fitos, 66.), LIPCSEI, Lazics, LACZKÓ Zs. - DEME (Csepregi, 87.)- Bartha L. (Horváth D., 38). 20. perc: B. Tóth lövése lepat­tant Dragónerről, Pintér László eszmélt a leghamarabb és a ti­zenegyes pontról a bal sarokba helyezett, 1-0. 22. perc: Laczkó esett át a ki­vetődő Rézsón a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Lip­csei a jobb sarokba vágta, 1-1. | 28. perc: Lipcsei szabadrúgá- § sát Dragoner a felső lécre fejel- | te, a lepattanó labdát Bartha J előbb a bal kapufára emelte, 1 majd az ismétlést már a rövid sarokba passzolta, 1-2. 35. perc: Gyönyörű ferencvá­rosi háromszögelés után Deme sarokkal tette a labdát a bal ol­dalon egyedül felejtett Laczkó elé, aki az ötös sarkáról, Rézsó lábai között kilőtte a hosszú al­sót, 1-3. 55. perc: Laczkó bal oldali be­adását Szalai Tamás mellel visszatette Lipcsei elé, aki futtá­ból, 18 méterről úgy lőtt a bal sarokba, hogy a labda a kapufá­ról vágódott a hálóba, 14. 59. perc: Tímár fellökte Kalinát a tizenhatoson belül, a tizenegyesből Antal lepókhálóz- ta a jobb sarkot, 2-4. 71. perc: Lipcsei jobb oldali szögletét Laczkó középről, 8 méterről, senkitől sem zavartat­va a léc alá fejelte, 2-5. A szolnoki együttes a vereség ellenére is dicséretet érdemel, hiszen tisztességesen helyt állt a lényegesen nagyobb játékerőt képviselő, az egy héttel ezelőtti­hez képest sokkal jobban játszó Ferencváros ellen. Kis Károly: - A Fradi bizonyí­totta, más kategóriát képvisel, mint az osztály többi csapata. Döntő volt, hogy 1-0-ás vezeté­sünk után, lélektani előnyünket nem tudtuk kihasználni. Gellei Imre: - Rangadó volt, hiszen a tavalyi ezüstérmes el­len játszottunk. Mindennél töb­bet mond, hogy idegenben öt gólt szereztünk. Géléi József VECSÉS-JÁSZBERÉNY 3-0 1001 Vecsés, 300 n., v.: Sulyok G. Vecsés: ELBERT - Máj, Hungler, Sidó, Mihályi - Krá- lik, HERCZKU, Szabó L. (HE­GYI) KUN (Fekete) - CZIPPER, FÖLMÉR (Fekete R. ). Edző: Visont István. Jászberény: Garamvölgyi - Szabó Z. (Gulyás), Fehér, MAJ- ZIK, Kovács Á. - Tóth T., LUKÁ­CSI, Tasi, Mohácsi - Szabó D., Németh. Edző: Rácz Róbert. 48. perc: Herczku 25 méterről lőtt, a léc alá bombázott, 1-0 56. perc: Fölmér lövését elő­ször hárította Garamvölgyi, de a kipattanót a támadó az üres ka­puba bólintotta, 2-0. 71. perc: Bal oldali szöglet után Hungler fejelt a kapuba, 3- 0. Pisont István: - Az első 20 perc nehézségei után rendez­tük sorainkat. A gól megnyug­tatott minket, utána már hoztuk megszokott játékunkat, és ma­gabiztosan nyertünk. Rácz Róbert - Ha csak a zicce­reket számolom is simán nyer­nünk kellett volna. Észre kell vennünk ez már nem az NB III. Szalóki István ...OROSHÁZA-KARCAG 31 (0-1) Or osháza, 300 n., v.: Berger Orosháza: Szabó P. — Szabó N., Csiszár, MOLNÁR, Sipka — Búza (Kis Szabó), SZEVERÉ- NYI, Koncz, Baranyi (Lovas) - Balázs (Jakab), Ábel. Edző: Bel­von Attila. Karcag: BÁNÓ - Mitasz, Ko­csis, RAMOS, Kádár G. - OROSZ, Lajkovics, Zachar (Do­mokos I.), Szőke (Papp) - Palás­ti (Tóth L.), Bogdány. Edző: Sán­dor István. 37. perc: Bogdány tálalt Pa­lásti elé, aki védhetetlenül lőtt a bal felsőbe, 0-1. 46. perc: Ábel a tétovázó vé­dők hibáját kihasználva kilőtte a rövid sarkot, 1-1. 86. perc: Ismét elméláztak a karcagi védők Szeverényi pedig büntetett érte, 2-1. 92. perc: Lovas lefutotta a vendégek hátsó alakzatát, majd a kapuba gurított, 3-1. Belvon Attila: - Nagyon nyögvenyelősre sikeredett, de a csapat önbizalmának fontos ez a győzelem. Sándor István: - Ilyen játék­kal nem lehet pontot szerezni. Antal István J.APÁT1-KAZINCBARCIKA 0-2 (0-11 Jászapáti, 600 n., v.: Oláh G. (Márton Zs., Szalai Z.) Jászapáti: Tajti N. — Mosonyi, Horváth R. (Kóczián, 65.), KA­SZÁS, Debreceni - Ragó, Tulák, SOMODI, Murinai (Temesi, 65.), Vígh F- Kotula (Ú)faíüsi, 46.). Edző: Vojtekovszki Csaba. Kazincbarcika: Botló - Ha- nász, HARNÓCZ, BÁNYAI, Engi (Kerékgyártó, 80.) - Sebők, Dá­vid (Elek, 52.), KOVÁCS P, Da­rák, Kerekes - BADALIK (Sinkó, 70.). Edző: Kádár Zsolt. 45. perc: Engi jobb oldali sza­badrúgását Harnócz a kapufára fejelte, a labda Tajti Norbert há­táról pattant a hazai kapuba, 0-1. 50. perc: Darók visszahúzta Vígh Ferencet, ezzel megkapta második sárga lapját, mehetett zuhanyozni. 60. perc: Elek lövése a kapu­fáról Badalik elé pattant, aki nem hibázta el a ziccert, CF2. Kitűnő időben, remekül elő­készített játéktéren debütált ha­zai pályán az apáti legénység. Az első félidő egyenlő erők küz­delmét hozta. Ebben az idő­szakban is sokat támadott a tar­talékos Jászapáti, melynek so­raiból sérülés miatt hiányzott négy kulcsember, Kiskapusi, Horváth P, Pázsit és Kása. Mindkét gárda előtt adódtak le­hetőségek, de gól csak közvetle­nül a félidő lefújása előtt esett, amit a vendégek értek el. A szü­net után nagy erőket mozgósí­tott a hazai csapat, sőt, Darók fegyelmezetlensége után még emberelőnybe is kerültek. Ám az egyenlítés helyett jött az újabb vendéggól, amely megpe­csételte a tartalékos jászapáti sorsát. Ezután hiába támadott elkeseredetten a Vojtekovszki- legénység, nem tudtak mit kez­deni a jól záró barcikai véde­lemmel. A hajrában nemhogy az egyenlítés, hanem a szépítés sem sikerült, a borsodi vendé­gek megérdemelten szerezték meg a három bajnoki pontot. Vojtekovszki Csaba: - Ebben az összeállításban ennyire va­gyunk képesek. Bízzunk ben­ne, hogy sérültjeink minél ha­marabb felépülnek! Kádár Zsolt - Fegyelmezett, taktikus játékkal teljesen meg­érdemelt idegenbeli győzelmet arattunk. Tajti Gábor Dárdai Pál góllal vette ki részét a Hertha sikeréből Győzelemmel búcsúztatták Béla királyt labdarúgás borsodi liga Továbbra is menetel a Zalaegerszeg együttese A hét végén nagyüzem volt Európa labdarúgó-bajnokságai­ban. A magyar válogatott kül­földön játszó tagjai közül egye­dül a herthás Dárdai Pálnak volt sikerélményben része - még gólt is szerzett -, hiszen csapata 4-0-ra legyőzte a Husz- tival felálló Hannovert a német Bundesligában. Kikapott az an­gol élvonal újonca, a Priskin Ta­mást hajrában bevető - ő adta a gólpasszt -Watford az Everton otthonában (2-1), s hiába volt a mezőny legjobbja Király, csapa­ta, a Crystal Palace is elbukott (2-1) Birminhamban. Bár győ­zött a Gerával felálló WBA az újonc Cholster ellen (2-1), a ma­gyar válogatott kapitányát egy óra elteltével lecserélték. Már pénteken este megkezdőd­tek az élvonalbeli labdarúgó­bajnokság, a Borsodi Liga har­madik fordulójának küzdelmei. A két pontveszteség nélküli csa­pat, a Diósgyőr és a Zalaeger­szeg találkozójának pikantériá­ját az adta, hogy a házigazda borsodiak kispadján az a Csank János ül, akinek dirigálása mel­lett a ZTE szakvezetője, Simon Antal - nem is olyan rég még a Szolnoki MÁV-Mondi vezető­edzője volt - játékosként bajnok lett a Vác színeiben. Nos a mes­ter és tanítványa összecsapásá­ból utóbbi került ki győztesen, a vendégek magabiztosan vitték haza a három pontot Miskolcról. Szombaton aztán öt, míg vasár­nap egy meccsel folytatódott a bajnokság. A Tatabánya hazai pá­lyán nem kegyelmezett a me­zőnyben egyébként szépen ját­szó, ám kapu előtt határozatlan paksiaknak - a Duna-partiak két kapufát is lőttek - és simán nyer­tek. Az újonc Vácnak továbbra sem megy, második hazai mécs­esét is elvesztette, ezúttal az egyébként nem különösebben acélos Kaposvárral szemben. Az MTK-meccs előtt ünnepi pillana­Eredmények Diósgyőr-ZTE 1-4, Tatabá- nya-Paks 3-0, Vác-Kaposvár 0-1, MTK-Sopron 4-1, Hon­véd-Újpest 1-1, Fehérvár- Pécs 2-2, Győr-REAC 2-2. Illés Bélát ünnepélyes keretek közt elbúcsúztatták a szurkolók toknak lehettek tanúi a nézők, a visszavonuló Illés Béla búcsúztat­ták el a jelenlévők. Az utódok az­tán bebizonyították méltó követői lehetnek az NB I-es meccsek szá­mát tekintve rekorder „Béla ki­rálynak”, esélyt sem adtak a Sop­ronnak. Egykoron rangadó volt, ma csupán egy „albérletben” le­játszott - a Bozsik stadion építése miatt Csepelen került sor az ösz- szecsapásra — sima bajnokinak titulálhatjuk a kispestiek és új­pestiek találkozóját, mely pont- osztozkodással ért véget. A Fehér­vár még mindig nyeretlen, de ez­úttal legalább kétgólos hátrány­ból is egyenlíteni tudott hazai pá­lyán a Pécs ellen. A forduló nyol­cadik meccsét ma este 18 órakor rendezik, amikoris a Debrecen a Vasast fogadja. ■ Gelei J. A következő forduló párosítása Péntek: Kaposvár—DVSC (Duna tv) 19.00, szombat REAC-Új- pest 17.30, Vác-Honvéd, Pécs- MTK, Sopron-Diósgyőr, ZTE FC-Győr 19.00., vasárnap: Paks-FC Fehérvár 17.30, hétfő: Vasas-Tatabánya (Sportl) 18. Pontvadászat az élvonaltól a megyei első osztályig Borsodi Liga 1.ZTE 3 3 0 0 8- 3 9 2. Tatabánya 3 2 1 0 8- 3 7 3. MTK 3 2 0 1 8- 2 6 4. Diósgyőr 3 2 0 1 4- 4 6 5. Újpest 3 1 1 1 3- 2 4 6. Vasas 2 1 1 0 3- 2 4 7. Debrecen 2 1 1 0 2- 1 4 8. Gyár 3 1 1 1 4* 4 4 9. Kaposvár 3 1 1 1 3- 3 4 10. Paks 3 1 1 1 2- 3 4 11. Sopron 3 1 0 2 3- 7 3 12. Pécs 3 0 2 1 6- 7 2 13. Bp. Honvéd 3 0 2 1 3- 5 2 14. FC Fehérvár 3 0 1 2 5- 7 1 15. Vác 3 0 1 2 2- 5 1 16. REAC 3 0 1 2 2- 8 1 NB II. Keleti csoport 1. Nyíregyháza 2 2 0 0 7- 1 6 2. Ferencváros 2 2 0 0 6- 2 6 3. Vecsés 2 1 1 0 3- 0 4 4. Kazincbarcika 2 1 1 0 3- 1 4 5.Tuzsér 2 1 1 0 4- 3 4 6. Bocs 2 1 1 0 3- 2 4 7 Makó 2 1 1 0 2- 1 4 8. Szolnok 2 1 0 1 3- 5 3 9. Orosháza 2 1 0 1 3- 6 3 10. Baktalóránth. 2 0 2 0 2- 2 2 11. Budafok 2 0 1 1 1- 2 1 12. Karcag 2 0 1 1 1- 3 1 13. Jászberény 2 0 1 1 0- 3 1 14. Kecskeméti TE2 0 0 2 2- 4 0 15. Békéscsaba 2 0 0 2 1- 3 0 16. Jászapáti 2 0 0 2 0- 3 0 NB III. Alföld-csoport 1. Cegléd 2 2 0 0 7- 3 6 2. Mezőtúr 2 2 0 0 5- 2 6 3. Örkény 2 2 0 0 3- 0 6 4. Csongrád 2 1 1 Q 3- 2 4 5. Túrkevé­2 1 0 ni 2- 2 3 6. Algyő 2 1 0 1 2- 2 3 7 Gyula 2 1 0 1 1- 1 3 8. KJétegyháza 2 1 0 1 1- 2 3 9. Monor 2 0 2 0 1- 1 2 10. Baja 2 0 1 1 4. 5 1 11. Spartacus 2 0 1 1 2- 3 1 12. Szarvas 2 0 1 1 1- 4 1 13. Hmvásárhely 2 0 0 2 0- 2 0 14. Újszász 2 0 0 2 0- 3 0 Megyei I. osztály felnőttek 1. Tiszafüred 2 2 0 0 9- 2 6 2. Kunhegyes 2 2 0 0 10- 4 6 3. Martfű 2 2 0 0 5- 0 6 4. KUTE 2 2 0 0 4- 1 6 5. Jászladány 2 1 1 0 2- 1 4 6. Besenyszög 2 1 0 1 4- 2 3 7. Abádszalók 2 1 0 1 5- 4 3 8. Kunmadaras 2 1 0 1 3- 3 3 9. Nagyiván 2 1 0 1 1- 1 3 10. Jászkisér 2 1 0 1 5- 6 3 11. Jászára kszállás2 1 0 1 4- 6 3 12. Jánoshida 2 0 1 1 3- 5 1 13. Jászfényszaru2 0 0 2 2- 4 0 14. Fegyvernek 2 0 0 2 3- 7 0 15. Zagyvarékas 2 0 0 2 0- 5 0 16. J,apáti II. 2 0 0 2 1-10 0 Megyei I. osztály ifjúságiak 1. Martfű 2 2 0 0 35- 0 6 2. Besenyszög 2 2 0 0 13- 1 6 3. Jászladány 2 2 0 0 13- 2 6 4. KUTE 2 2 0 0 9- 4 6 5. Jászfényszaru2 2 0 0 9- 5 6 6.Kunhegyes 1 1 0 0 8- 0 3 7 Abádszalók 2 1 0 1 4- 4 3 8. Fegyvernek 2 1 0 1 5- 6 3 9. Jászkisér 2 1 0 1 6- 9 3 10. Tiszafüred 1 0 0 1 1- 2 0 11. Kunmadaras 2 0 0 2 3- 9 0 12. Jánoshida 2 0 0 2 0- 11 0 13. Jászárokszállás2 0 0 2 0-13 0 14. Zagyvarékas 2 0 0 2 2-17 0 15. Nagyiván 2 0 0 2 4- 29 0 További eredmények NB II., Keleti csoport: Makó-Bé- késcsaba 2-1, Baktalórántháza— Budafok 1-1, Kecskemét—Nyír­egyháza 1-2, Bőcs-Tuzsér 2-2. NB III., Alföld csoport: Csong- rád-Szarvas 1-1, Cegléd-Baja 4-3, Gyula-Kiskunfélegyháza 0- 1, Algyő-Örkény 0-2.