Új Néplap, 2006. május (17. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-08 / 106. szám

Horváth Sándor négyszer is eredményes volt a Vásárhely ellen A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjában a mezőtúri gárda ki­ütéses győzelmet aratott riváli­sa ellen. Cegléd-Túrkeve-Veteriner 3-1 (2-0) Cegléd, 200 n., v.: Hegedűs. Cegléd: Kirí - Cseh, Hegedűs, Abdelk-Mazsid, Buczkó (Janko- vics) - Farkas, Kosaras, Kecske­méti, LÁSZLÓ - LENDVAI, UTA- SI (Juhász). Edző: Ványi Zsolt. Túrkeve: Kiss Cs. - S. NAGY, Rónyai (Ökrös), DebreczeniL, Var­ga - Tóth, Kormos, DEBRECZENI D., Saras (Balta) - Nagy, dr. Bodó (Bálint). Edző: Csillag László. Gólszerzők; Utasi (2.), László (44.), Utasi (75.), 111. Bállá (79.). A fegyelmezetten futballozó Cegléd a második percben ve­zetéshez jutott, így játszhatta szokásos kontrajátékát. Ványi Zsolt — Kétéves átok tört meg ezzel a győzelemmel. Csillag László: - Ez nem a mi napunk volt ismét. Gólképtele­nek voltunk elől, gólképesek hátul. Ifi: elmaradt. ■ Juhász-Tóth Mezőtúr-Hódmezővásárhely 9-1 (5-0) Mezőtúr, 150 n., v.: Nagy Balázs. Mezőtúr: Tőke (Sípos) - DÓCZI, Szőke (Petykó), LÁSZLÓ, BARNA - GERGELY, HÍDVÉGI, HORVÁTH S., NAGY G. - Maghiár (Mester), Varga. Edző: Erdősi Gyula. Hódmezővásárhely: Bíró - Talmácsi, DÁLNAKI, Pécsek, Keller — Szűcs R., BERNÁTH, Nagy, Borbás — Gyenes, Koncz. Edző: Kolozsvári János. 20. perc: Szűcsöt a játékveze­tő kiállította. 23. perc: Horváth tizenegyes­ből megszerezte a vezetést csa­patának, 1-0. 28, perc: Jobb oldali beadás után Horváth a léc alá fejelt, 2-0. 38. perc: Barna 30 méterről nagy gólt lőtt, 3-0 43. perc: Maghiár szabadrú­gása a hálóban kötött ki, 4-0. 45. perc: Kapu előtti kavaro­dás végén Gergely a jobb sarok­ba gurított, 5-0. 50. perc: Varga a védőkről ki­pattanó labdát a hálóba pofozta, 6-0. 63. perc: Horváth szabadrú­gásával szemben tehetetlen volt Bíró kapus, 7-0. 80. perc: Egyéni akció végén Hídvégi növelte csapat előnyét, 8-0. 85. perc: Horváth csukafejese a bal sarokban landolt, 9-0. 88. perc: Bernáth éles szög­ből szerezte csapata becsület­gólját, 9-1. A mezőtúri csapat helyzeteit jól kihasználva kiütéses győzel­met aratott. Erdősi Gyula: - Tartottam a mérkőzéstől, de a fiúk rám cá­foltak és szenzációs játékkal magabiztos győ­zelmet arattunk. 2006. MÁJUS 8., HÉTFŐ SPORT Kolozsvári János:- Szegény embert még az ág is húz­za. Ifi: 0-1 ■ Varjú A mezőtúri tréner, Erdős Gyula maga sem hitt a szemének A Tiszafüred helyosztó mérkőzésen fogadta vasárnap a Tiszaföldvárt, Dajkáék a hajrában értékes bajnoki pontokat vesztettek Kunszenti hősök diadala labdarúgás Megyei I. osztály; az Apáti bent tartotta a Jánoshidát TISZAFÜRED-T.FÖLDVÁR 1-1 (1-0) KUN FC-ÚJSZÁSZ 1-3 10-2) JÁSZAPÁTI—JÄN0SHI0A 1-3 (1-2) KUTE-JÁSZÁROKSZÁLLÁS 3-1 (2-0) Tiszafüred Tiszaföldvár Kun FC Újszász Jászapáti II. Jánoshida Kunszentmárton Jászárokszállás Kollár HUSZÁR Sipos GERHÄT Tajti J. Rácz Berta Borbás Tóth F. Sike Nyolczas Konka T. Jász Berényí APATÓCZKI Éliás Földvári Czető ORBÁN Rézsó VARJÚ Utasi G. GARÁZ Szántó KELEMEN HEGEDŰS Molnár SZÍ RÁKI' Kovács P. Besenyei KISS ÖRDÖG Dajka SASS (DARAGÓ) Mérész Bolyós Bezzegh Kulcsár (Kézsmárki) IVONY Csuhay Szarvas Földi ULVICZKI KovácsJ. Fehér BENDE (Határ A.) André (Füleki) Tóth L Nagy SZABÓ Ludasi (Czapkó) SZABADI Gerőcs Petróczki Faragó (Tari) Szakái Papp Gácsi MAJOR Utasi (Zagyi) Tóth G. Józsa Ballagó Veres KISS l. Lóié Földi Frikk (Farkas L) Merse FÖLDI Szabó Dorcsák (Szigetvári) Szikora Balogh Zs. Viola (Dóra) Birkás (Horváth) ESZES Pálinkás (Botlik) Pető KOVÁCS Rimóczi Varga (Balogh A.) Konka Cs. Bobák. SÁNDOR. Imrei K. (Határ É). Ambrus (Goda). Lévai (Nánási). (Katona). Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Bernáth Lajos. Sólyom Vilmos. Szabó András. Rózsavölgyi László Birkás Ferenc. Tóth Gábor. Bende József. Csikós József. Tiszafüred, 250 n., v.: Jancsó Jó­Kunhegyes, 150 n., v.: Munká­Jászapáti, 50 n. v.: Csukás And­Kunszentmárton, 200 n., v.: zsef. esi László. rás. Skultéti Csaba. Gólszerzők: Kovács (10.), ill. Gólszerzők: Daragó (65.), ill. Gólszerzők: Bobák (35.), ill. Gólszerzők: Bende (16.), lm­Kiss I. (74.). Mérész (35., tizenegyes), Viola Merse (9.), Tóth G. (15.), Sándor rei (42.), Kulcsár (49.), ill. Balia­Kiállítva: Földvári (90.) (43.), Ulviczki (75.) (88.). gó (72.). A hazai csapat ismét saját A hazaiak kapkodva, sok hi­A vendégcsapat gyorsan két­Az utolsó percig szívósan magát hozta nehéz helyzetbe. bával játszottak, bár a második gólos előnyre tett szert, s bár a küzdő Árokszállás ellen maga­Bernáth Lajos: - A katasztro­félidőben, a szél által támogatva hazaiak szépítettek, a hajrában biztos hazai győzelem született. fális helyzetkihasználás hétről már több gólhelyzetet alakítót­a Jánoshida bebiztosította győ­Bende József:- Eddig a gáta­hétre, ma a meg nem adott ti­tak ki. zelmét. kon, ma a mérkőzésen bizonyt­zenegyes, ezek nem tették lehe­Szabó András: - Túl Későn Birkás Ferenc: - Jánoshidát tottuk, hogy Kunszentmárton­tővé győzelmünket. kezdtünk hajrázni. ezzel bent tartottuk az első ősz­ban hősök játszanak. Sólyom Vilmos: - Nem mon­Rózsavölgyi László: - Nagyon tályban. Csikós József- Küzdöttünk, dóm, jobb volt a Tiszafüred, de fontos győzelmet arattunk, de a Tóth Gábor:- Óriási lépést de a pontrúgások ellen nem szervezettséggel és lelkesedés­neheze csak most következik. tettünk ezzel a győzelemmel a volt ellenszerünk. sei pótoltuk a nagyobb tudást. Ifi: 1-4. kiesés elleni küzdelemben. Ifi: 7-2. Ifi: elmaradt ■ Abrahám ■ Szabó A. ■ Tajti ■ Dobos BESENYSZÖG-KUNHEGYES 5-0 (2-0) FEGYVERNEK-ABÁDSZALÓK 2-3 (1-11 MARTFŰ-JÁSZFÉNYSZARU 3-0 (2-0) JÁSZLADÁNY-Z.RÉKAS 3-1 (3-01 Besenyszög Kunhegyes Fegyvernek Abadszalok Martű Jászfényszaru Jászladány Zagyvarékas Szirze Kui Fekete Kovrig Kormos MÉSZÁROS NagyZs. Zsíros Gilszki Cs. (Tordai) Váradi Budai Czéh(Varga) Méri (Szilágyi) Vaszicsku Drávái HÁROM Tóth Horváth (Szabó) B0HÁCS Vasas Blaskó ECKER Drávucz ROMANEK Varga (Boros) . Sós Tukarcs Sipos Szőke Siku SZABÓ Szöllósi M. SZALAI Szőke Papp Oláh F. Kinyik Balogh SZIGETVÁRY Nagy DANYI Valek Balogh TAKÁCS MERENA(Kun) Kratofil BAGI A. TAKÁCS Horváth (Telek) Kovács Náhóczki Dányi Hanga Farkas Tóth T. (Nagy A.) Lukács RIMÓCZI Szenes (Tvavuska) GYÁNI SZABÓ MAKRA Szakali CSIKÓS N. (Bagi K.) Czibak A. KINYIK (Gilszki T.) Tar Albert (Tűhegyi) OLÁH A. LENGYEL Oláh (PIKÓ) Tóth K. BALOGH ZS. LUKÁCS Kovács FARAGÓ ZS. Vona (Barkóczi) TÖRÖK (Kontos) Cseh Ádám (Csikós J.) Bende (RÉVÉSZ) SZEKERES Zentai Faragó A. (Kozák) Lányi Kardos (Lendvai) Nagy (Szászi) CzibakT. Serbán Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Rostás Sándor. Garáz Péter. Földesi János. Vasas Károly. Kardos Mihály. Farkas Gyula. Gulyás István. Kálmán Géza. Besenyszög, 150 n., v.: Szíjártó Fegyvernek, 250 n., v.: Varga Martfű, 100 n., v.: dr. Hegyi Jászladány, 160 n., v.: Erdősi Gólszerzők: Kinyik (27.), Ri­Gólszerzők: Bohács (24.), Fa­Gólszerzők: Makra (5., 27.), Gyula. móczi (38.), Danyi (55.), Széké­ragó A. (53.), ill. Vona (6.), Sipos Török (88.) Gólszerzők: Csikós N. (27., rés (60.), Tóth (65.) (82.), Vasas (89.) A hazaiak már az első játék­38.), Bagi A. (45.), ill. Lukács Kitűnő játékvezetés mellett a Kiállítva: Papp (30.) részben eldöntötték a három (66.). hazai csapat remek teljesít­Hiába küzdött a hazai csapat, pont sorsát a lelkesen játszó Az első félidőben mutatott ménnyel nagyobb arányban is a játékvezető ítéletei inkább a vendégekkel szemben. játék alapján megérdemelt nyerhetett volna. vendégeknek kedveztek. Kardos Mihály: - Ezt a győ­hazai győzelem született. Rostás Sándor - Jó játékkal és látványos gólokkal megérde­melten nyertünk. Garáz Péter: - A tiszafóldvári mérkőzés következménye, hogy a mi teljesítményünk edzőpart- ner-szintű volt. Ifi: 1-0 ■ Strommer Földesi János: - Emberhát­rányban nagy dolognak tartot­tam volna a pontszerzést. Vasas Károly: - A kiállítás után sajnos kapkodóvá vált a já­tékunk, de így is be tudtuk gyűjteni a három pontot. Ifi: 3-1. ■ Ipacs zelmet Nádudvari Lajos sport­barátunk minél előbbi' fel- gyógyulásához ajánljuk. Farkas Gyula: - A megyei el­ső osztály legjobb csapatától nem szégyen kikapni. Ifi: 3-1. ■ Juhász Gulyás István: - Az első félidőben nyújtott jó játékkal megérdemelten nyertük meg a találkozót. Kálmán Géza: - Két ellen­tétes félidőt sikerült produkál­nunk. Ifi: 1-1. ■ Katona T. Győzött, ezért megerősítette vezető helyét a herényi gárda A labdarúgó NB III. Mátra-cso- portjában a listavezető jászbe­rényiek gyengébb játékkal is otthon tartották a három bajno­ki pontot. Jászberényi SE Vasas— Salgótarján 2-1 (2-0) Jászberény, 300 n., v.: Király. Jászberény: Garamvölgyi - Tóth T, Majzik, Szabó Z., Kónya - Juhász (Mizsei), Györki (Boj­tos), Molnár J., Lukácsi - BESZ- TER1, Német. Edző: Rácz Róbert. Salgótarján: Földi - Laczkó, CSATLÓS, DUDÁS, Bednár-Mé­száros (Balia), BARTHA, Zsély, BIRINCSIK - Ajtai (Juhász), Bu­rányi. Edző: Simon Attila. Gólszerzők: Német 2 (19., 40.) ill. Csatlós (77.). 19. perc: Beszteri balról be­lőtt labdáját, Német fejelte a léc alá, 1-0. 40. perc: Német kényszerítő­zött Kónyával, majd a labdát a hálóba passzolta, 2-0. 77. perc: Juhász a tizenhato­son belül szabálytalankodott, a megítélt büntetőt Csatlós érté­kesítette, 2-1. Rácz Róbert: - Rossz játékkal ugyan, de magabiztosan nyer­tünk, s ezzel stabilizáltuk he­lyünket az élen. Simon Attila: - Tisztes helyt­állás volt a célunk, s ezt elértük. A két serdülővel és több ifistá- val felálló csapatunk becsület­tel játszott. Ifi: 1-0. ■ Szalóki Szolnoki Spartacus-RSE- Békéscsaba 1-0 (1-0) Vegyiművek pálya, 300 n., v.: Fazekas A. Spartacus: Bak - Luca (Ba­lázs), Horváth, KŐVÁRI, Boda - SZÁSZ, FÜLÖP, BONTOVICS, LIPPAI - Sárkány (Őz), Ruskó (Fedor). Edző: Gömöri Béla. Békéscsaba: Such - Czipó, Ferenczi, BRÁZS, Süli (Lengyel) - Dobi (Cseke), Kocsis, Czira, Valentényi (Okos) - JUHÁSZ, Szenti. Edző: Jakab Péter. Gólszerző: Sárkány (31.) Kiállítva: Boda (82.) Eseményekben gazdag, szín­vonalas mérkőzésen a hazai csapat végig lelkesen és takti­kusan futballozott és a szezon legjobb játékával megérdemelt győzelmet aratott. Gömöri Béla: - Ha az 1-0-ás félidő után két kapufánkat, illet­ve három száz százalékos zicce­rünket berúgjuk, könnyebb győzelmet arathattunk volna a csoport legjobb csapata ellen. Jakab Péter: — Nem gondol­tam, hogy egy ilyen gól dönti el ezt a mérkőzést. A második fél­időben mindent megpróbál­tunk, de nem bírtunk a kapuba találni a taktikusan és lelkesen játszó hazai csapat ellen. A szolnoki Boda Józse­fet a hajrában kiállította a já­tékvezető. Ifi: 1-7. ■ Német