Új Néplap, 2006. április (17. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-24 / 95. szám

SPORT 2006. ÁPRILIS 24., HÉTFŐ íi Egy félidő alatt elintézte vetélytársát a Jászberény Rimóczknesterhármas! labdarúgás Megyei I. osztály: martfűi pontvesztés Kunhegyesen Kétgólos hátrányból fordított a Spartacus A martfűi kispadon helyet foglaló edző, Kardos Mihály (jobbról) szerint a rossz helyzetkihasználás miatt maradt el csapata győzelme. A labdarúgó NB III. Mátra-cso- portjában a herényi gárda szer­dai pontvesztése után megpró­bálta kiengesztelni szurkolóit. JÁSZBERÉNYI SE VASAS- KISBÁGYON 3-0 (3-0) Jászberény, 300 n., v.: Pető Jászberény: Rácz - Tóth I, Szabó Z., Majzik, KÓNYA - Mol­nári. (Bojtos), Juhász, LUKÁCSI, Beszteri (Györki) - NEMET, Ládi (Mizsei). Edző: Rácz Róbert. Kisbágyorv Szabó Cs. - Feny­vesi R, PISÁK, FENYVESI V, Var­ga - Kapás, Bognár, NÉMETH I, Jele - Szőllősi, Garai (Kiss). Edző: Nagy Tamás. 26. perc: Kónyát felvágták a tizenhatoson belül, a büntetőt Lukácsi helyezte a kapu bal ol­dalába, 1-0. 40. perc: Német a jobbössze­kötő helyéről, ballal nagy gólt lőtt, 2-0. 42. perc: Németet buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt ismét Lukácsi értékesítette, 3-0. A vendégek csak a védekezés­sel törődtek, így a hazai vezetés nehezen akart megszületni. A játékrész közepétől negyedóra alatt háromszor is eredménye­sek voltak Németék, s ezzel el is döntötték a pontok sorsát. Rácz Róbert - A mutatott játé­kunk már kezdett hasonlítani a tavalyihoz, helyzeteink alapján nagyobb különbségű győzelmet is szerezhettünk volna a szimpa­tikus ellenféllel szemben. Nagy Tamás: - Reális ered­mény, született, az osztály leg­jobb csapatától kaptunk ki. Kí­vánom nekik, hogy nyerjék meg a bajnokságot. Szalóki Az Alföld-csoportban rang­adón fogadta Békés megyei ri­válisát a kevi gárda. KUN FC-MARTFÜ 1-1 (1-1) Kun FC Martfű TATAI BERTA ORBÁN Méri Molnár Blaskó Daragó SZŐKE földi (Balogh A.) Kinyik Szabó Merena Gácsi Hanga LÓLÉ BARTUS SZENDREI Makra Nyolczas (Habara) Jenei Balogh Zs. Kardos. Edző: Edző: Szabó András. Kardos Mihály. BESENYSZOG-Z.RÉKAS 4-1- (1-0) Besenyszög Zagyvarékas Szirze Zsíros GILSZKI Három Tóth T. ROMANEK VARGA SZŐLLŐSI Szalai Németh Danyi CZIBAK Horváth NyemfeéP * * *,"'J RIMÓCZI Nagy v ; Boros (Tordai) Bense Lukács (Telek) Balogh Kecső. Serbán. Edző: Edző: Rostás Sándor. Kálmán Géza. T.FÖLDVÁR-JÁ.SZÁLLÁS 2-3 <101 TiszaföUvár Jászárokszállás Huszár Bordás Nagy ÉLIÁS KÁCSER ÖRDÖG Szikora Tóvízi (ANDRÉ) Czető Ivony Kiss II. Teleki (Füleki) Szarvas Fáíagó HEGEDŰS Pető Papp Tan (Goda) Sass (Terenyei) SZABÓ Kiss 1. Ballagó. Edző: Edző: Sólyom Vilmos. Csikós József. FEGYVERNEK-ÚJSZÁSZ 0 3 (0-01 Fegyvernek Ujszász Tarjányi Gerhát Budai KONKA T. Farkas Rézsó BOHÁCS Szi ráki Balogh MAJOR Gyáni (Kozák) Ludasi (Czapkó) Náhóczki Ulviczki Faragó Zs: KONKÁCS. (Dóra) Albert Merész Papp Földi (Kasza) Faragó A. VIOLA (Katona). Edző: Edző: öllé János. Rózsavölgyi László. A labdarúgó NB III. vasárnapi mérkőzésén az esélyes szolnoki együttes kétgólos hátrányból for­dította meg az eredményt. SZOLNOKI SPARTACUS RSE SABKADKERESZTÚR 3-2 (0-2) Vegyiművek pálya, 200 n., v.: Tóth Imre. Spartacus: Bak - TREIBER, Luca, Horváth, BODA - KŐVÁRI (Fazekas), Fedor (Bontovics), Szász, Lippai (Balázs) — SÁR­KÁNY, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. Sarkadkeresztún Fazekas - NAGY, Démusz, Molnár (Szabó), Deák - BÁNYAI, Erdei, Kovács, CSÚZ (Tolnai) — Petrozsán, Zsol­dos (Papp). Edző: Cserháti István. Gólszerzők: Bontovics (49.), Ruskó (52.), Sárkány (72.), ill. Csúz (6.), Kovács (11.) Ellentmondásos meccset lát­hattak a nézők: az első játék­részben a vendégek villámgyor­san megszerezték a vezetést, a szünet után azonban a hazai csapat lelkes játékával megfor­dította a eredményt. Gömöri Béla: - Nem hazudtol­tuk meg önmagunkat. Átalud­nak az első tizenöt percet, majd átvettük a játék irányítását, és megérdemelten győztünk. Cserháti István: - Érdekes mérkőzés volt. Úgy gondolom, 2-1 után egy véleményes tizen­egyessel egyenlített a hazai csa­pat, majd egy jól eltalált lövéssel a maga javára fordította a mécs­esét. Úgy hiszem, döntetlent ér­demeltünk volna. Németh '■■■tsssíK. ,.i ' -' v' Wm. DABAS-MEZŐTÚR 4-0 13-Q) Dabas, 200 n., v.: Pataki. Dabas: Monok - Teplán, Lacz- kó, Szakács, DANYIS, SUHAJDA, Gál, CSENDES (Tóth), Volenszki, FECZESIN (Maka), MOLDVÁN I. TÚRKEVE-VETERINER­GYULA 1-0 (1-0)_______ Túrkeve, 300 n., v.: Filus Tibor Túrkeve: Kiss Cs. - BÁLINT, Rónyai, S. NAGY, Ökrös-Sólyom (Lovas), KORMOS (Kántor), Nagy (Kui), Tóth I. - DEBRECZENI, VARGA. Edző: Csillag László. A kevi edző, Csillag László elége­dett lehetett fiai teljesítményével Gyula: Steigerwald - Marczis, Tereny, Cser, Cseke - Kertész, Ótott, Brasoveanu, Gonda (Tö­rök) - Szelei, Kiss-szabó. Edző: Szabó Attila. 5. perc: Varga remek kiugra­tását követően Kormos a jobb felső sarokba bombázott, 1-0. A Túrkeve ötletes, szervezett játékkal, rengeteg ziccert kidol­gozva, megérdemelten nyert, az eredmény a vendégek számára hízelgő. Csillag László: - A három ponttal és a mutatott játékkal elégedett vagyok, viszont a helyzetkihasználásunk ezúttal is katasztrofális volt. Szabó Attila: - Ennyi hibával játszva nem lehet eredményt el­érni. Juhász-Tóth Kunhegyes, 150. néző, vezette: Bató Vendel. Gólszerzők: Szendrei (20.), ill. Szőke (41.) Mindkét csapat nyílt sisakos játékot produkált, sok gólhely­zettel. Az eredmény a látottak alapján igazságos. Szabó AndrásA második félidei flúgos futam döntetlenre végződött. Kardos Mihály: - Ma túl sok hiányzónk volt, de jobb helyzet- kihasználással így is nyernünk kellett volna. Besenyszög, 200 néző vezette, Szőllősi. Gólszerzők: Tóth T. (5.), Rimó- czi 3 (48., 54., 62.), illetve Czi- bak (67.) Kiállítva: Balogh (35.) Remek időben, jó pályán, a hazaiak hozták a kötelező győ­zelmet. Rostás Sándor. - Rúgtunk négy gólt, így megérdemelten nyertünk. Kálmán Géza: - Gratulálok a hazai csapatnak, sajnos a kiállí­tás megpecsételte a sorsunkat. Tiszaföldvár, 150 n., v.: Dajka. Gólszerzők: Kiss I. (17.), Sziko- ra (63. ), ill. Szabó (47.), Goda (68.), Ballagó (80.) Az első félidőben még jobb volt a Tiszaföldvár, de a máso­dikra teljesen elkészült erejével és a lelkes vendégek megérde­melten fordítottak. Sólyom Vilmos: - Akiken a csapat jobb szereplése múlik, azok csak a mérkőzésre jönnek. Csikós József: - Második fél­idei játékunk alapján megérde­melten nyertünk. IJv 3 -1 Szabó Ifi 2-1 Strommer Ifb 3-3 Rákóczi JÁSZAPÁTI—JF.SZARU 1-0 (0-01 TISZAFÜRED­-KUNHEGYES 1-2 <0-21 JÁSZLADÁNY­-JÁN0SHIDA 3-1 íl-li Jászapáti II. TAJTI J. TÖRŐCSIKT. URBÁN Tóth (Illés) KOVÁCS P. UTASI Madarasi (PAPP) Horváth Bobák Zagyi Vamyú. Jászfényszaru Mészáros NagyL. Cseh (Szakali) Kratofil Vaszicsku ECKER Siku Balogh B Farkas Szászi (Borbás) Pikó. Tiszafüred Kunhegyes Jászladány Jánoshida Magi Szalontai FÖLDVÁRI Dajka Dorcsák Csuhay (Járdán)-Veres Tóth Bernáth Szakái Kovács (Darai). KUI Váradi Horváth Soós Szőke Gál VÁLEK HERBÁLY Oláh Rentai (Kovács) Tóth. NagyZs. Drávái Szabó DRÁVUCZ Bagi K. BAGI A. Tóth K. TóthT. (CsikósJ.) Fecske CSIKÓS N. ÁDÁM (Nagy A.). Kiss Fehér RIDEG Merse(Besenyi) Tóth G. Utasi Tóth Cs. SÁNDOR ESZES Gerőcs Szabó (Bezzeg). Edző: Birkás Ferenc. Edző: Farkas Gyula. Edző: Bernáth Lajos. Edző: Garáz Péter. Edző: Gulyás István. Edző: Tóth Gábor. Jászapáti, 150 néző, vezette: Markót István. Gólszerző: Pap (60.) Jó játékvezetés mellett a tar­talékos hazai csapat, sportszerű ellenféllel szemben, nehezen szerezte meg a roppant fontos győzelmet. Birkás Ferenc: - Öt sérült, négy eltiltott, hiányában is sike­rült egy gólt begyömöszölni, így tovább élnek reményeink. Farkas Gyula: - Kritikán alu­li játékot nyújtottunk, ma nem tudtunk lelkesedni sem. Tajti Tiszafüred, 300 néző, vezette: Halgat János. Gólszerzők Bernáth (80.), ill. Herbály 2 (14., 39.) Egy félidő előnyt adott ellen­felének a hazai csapat, a második félidei jobb játék kevés volt a pontszerzéshez. Bemáth Lajos: - A második félidőben fordíthattunk volna, de a ziccereinket elhibáztuk. Garáz Péter - A kupamecs- csel együtt ez a hetedik mérkő­zés, mikor nem kaptunk ki, sze­rintem jó úton járunk. Ifv 4-2 Ábrahám Jászladány, 170 néző, vezette: Futó Tamás Gólszerzők Ádám (30.), Csi­kós N. (60.), Bagi A. (92., - 11- esből), ill. Sándor (13.) Sikerült megszakítani a haza­iaknak hosszú ideje tartó nye­retlenségüket a Jánoshidával szemben. Gulyás István: - Lélektanilag fontos győzelem volt. Tóth Gábor - Két ellentétes félidő után a hazaiak helyzetki­használás döntött ezen a mér­kőzésen. Ifi: 6-0 Katona T. Fegyvernek, 150 n., v.: Kökény Szabolcs. Gólszerzők Konka T. (48.), Czapkó (85.), Dóra (90.) Kiállítva: Bohács (74.) Szenvedett a bajnokaspiráns, de a játékvezető Bohács Tibor kiállításával átlendítette a holt­ponton az újszászi csapatot Öllé János: - Küzdöttünk, hajtottunk, de csak ennyire volt elég. Rózsavölgyi László: - Fontos mérkőzést nyertünk, gratulálok csapatomnak. Ifi: 0-2 Ipacs KUTE-A.SZALÓK ELMARADT A Kunszentmárton környékén kialakult árvíz-veszély miatt el­maradt a megyei I. osztályú baj­noki mérkőzés. A találkozó új időpontjáról később dönt a versenybizottság. * * * Befejeződött a Magyar Kupa megyei selejtezőjének második fordulója. Eredmények (dőlt be­tűvel szedtük a továbbjutókat): Rákóczifalva-Martfű 3-1, Alattyán-Jászladány 1-3, Be- senyszög-Sz. MÁV Mondi 1-4, Tiszagyenda-Tiszafüred 2-4, Abádszalók-Karcag 2-3, Tisza- bura-Kunhegyes 2-4, Fegyver- nek-Túrkeve 2-3, Tószeg-Ti- szafölvár 0-3, Törökszentmik- lós-Kunszentmárton 5-1, Kun FC—Sz. Spartacus 0-3, Jászkis- ér-Jászárokszállás 2-0, Szászbe- rek-Jánoshida 1-1, Nagykörű- Cibakháza 3-0, Pusztamonos- tor-Jászberény 1-5. A következő forduló sor­solását május 4-én rendezik. (Liszkai). Edző: Gálvölgyi István. Mezőtúr TŐKE - Dóczi, Mester (NAGY G.), Sőrés Zs. (Petykó), So­res L, Hídvégi, Horváth S. (Szőke), Moldvánk,László,Maghiár, Var­ga. Edző: Erdősi Gyula. 2. perc: Gál szabadrúgása után a kipattanót Moldván I. kö­zelről helyezte a kapuba, 1-0. 30. perc: Röviden szabadít fel a túri védelem, Moldván I. pe­dig kihasználta a kínálkozó le­hetőséget, 2-0. 43. perc: Bal oldali beadást Moldván I. a hosszú sarokba fe­jelte 3-0. 80. perc: Suhajda egyéni ak­cióból állította be a végered­ményt, 4-0. Az első félidőben a lendülete­sen játszó hazai támadók ki­használták a mezőtúri védők fi­gyelmetlenségét és Moldván I. eredményessége révén eldön­tötték a három pont sorsát. Gálvölgyi István: - Az első félidei eredményes játékunk mindent eldöntött. Erdősi Gyula: — Ez nem a mi napunk volt.. Varjú A szolnoki Treiber jól játszott