Új Néplap, 2005. október (16. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-03 / 231. szám

HÉTFŐ 3 18 9 16 5 14 9 12 6 11 11 11 7 10 7 9 12 9 14 8 4 6 13 6 12 6 11 5 15 4 18 1 t ‘ 8 20 8 15 7 15 15 13 12 12 8 11 8 11 9 11 10 11 11 10 12 10 11 8 15 4 24 3 22 1 t 6 22 2 18 7 18 14 12 12 12 7 12 12 12 5 11 8 11 5 10 16 9 10 6 20 4 15 1 16 0 t 11 21 6 18 7 18 12 15 13 14 13 12 12 12 11 12 12 11 17 9 18 8 18 7 21 7 13 5 40 5 25 4 8 17 7 17 9 17 12 16 16 15 9 14 15 13 12 13 12 12 13 11 17 10 28 9 22 7 25 5 27 5 30 0 ínyei törölve X 1 1 2 X 2 1 X l 2 2 2 1 >z. után 1 SPORT Kiütés lett a rangadó vége labdarúgó nb ii. Keleti csoport, 8. forduló. Örömünnep Jászapátin * k V A jászapáti közönség a lefújást követően vastapssal köszönte meg vasárnap délután kedvenceinek a gólzáporos győzelmet Géléi József JÁSZAPÁTI— KARCAG-BEREKFÜRDŐ 5-0 (1-0) Jászapáti, 800 n., v.: Medovarsz- ki I. (Szabó S., Tóth P.) Jászapáti: Táj ti N. - Szobócz- ki (George, 36.), Horváth R., Vágó, Sándor - MOSONYI, HE­GEDŰS, Somodi - VÍGH - Da­ni (Busái, 73.), Fekete V. (Si- vák, 66.). Edző: Vojtekovszki Csaba. Karcag: Szabó P. - Orosz (Fe­kete II. G., 56.), Garamvölgyi, Kálai, Horváth Gy. - Bellon, Nagy I. (Trencsényi, a szünet­ben), Vadicska, NAGY M. (Ba­logh J., 73.), Domokos - Fekete I. G.. Edző: Sándor István. 15. perc: Horváth Gy. röviden adta haza a labdát, Dani elcsíp­te, majd Szabó Pétert kicselezve az üres kapuba gurított, l-O. 27. perc: Vadicska hátulról buktatta Mosonyit, a játékveze­tő azonnal kiállította a vendé­gek játékosát. 67. perc: Hegedűs a fél pályá­ról indulva sorra cselezte ki a karcagi védőket, majd a balösz- szekötő helyéről, 12 méterről a hosszú sarokba lőtt, 2-0. 71. perc: Vígh Ferenc a tizen­hatos bal sarkáról a léc alá bom­bázott, 3-0. 75. perc: George ültette hintá­ba Garamvölgyit, bal oldali be­adását Vígh az ötösön még le is kezelte, majd a kapu közepébe emelt, 4-0. 88. perc: Vígh leadását a reme­kül játszó Hegedűs nyolc méterről a hosszú sarokba bólintotta, 5-0. Egy órán keresztül csalódást hozott megyei csapataink presztízsrangadója. A gyengén játszó hazaiak emberelőnyük ellenére szinte még helyzetet sem tudtak kialakítani. Hegedűs Dávid remek szólója után azonban varázsütésre fel­pörgött a vendéglátó, s végül ki­ütéses győzelmet aratott a haj­rára teljesen széteső karcagi csapat ellen. Medovarszki István játékveze­tő rendkívül következetlenül, sok hibával vezette a mérkőzést, szórta a lapokat - hat $árga és egy piros volt a termés —, miköz­ben komolyabb szabálytalanság nem is volt a 90 perc alatt. Vojtekovszki Csaba: - A má­sodik gólunkig volt kérdéses a mérkőzés sorsa, attól kezdve felszabadultan játszottunk, s végre gólokat szereztünk. Sándor István: - Nem va­. gyünk annyira jó csapat, hogy egy ajándék gól és a korai kiál­lítás után talpra tudjunk állni. Fejesgólok döntöttek a pontok sorsáról labdarúgó nb ii. Többen is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak SZOLNOKI MÁV-M0NDI— SOROKSÁR 2-0 (0-0) Tiszaligeti Stadion, 200 n., v.: Takács J., (Szabó Z., Takács A.) Szolnok: Rézsó — Szalai, ANTAL, BALOGH P, Zolnyánsz- ki - Ball (Pintér, 87.), B. Tóth, PÁLES, GRÚZ, Kocsis (Nagy P, 65.) - Kotula. Edző: Kis Károly. Soroksár: Kurucz F. - Benke, Babos, Pandur, Hegedűs - Kurucz L., Bernáth, KUN, Melczer - Havrán (Bene, 76.), SIPOS (Simon, 69.). Edző: Elekes József. 53. perc: Kotula jobb oldali szögletét Balogh az ötösről csúsztatta a hosszú sarokba, 1-0. 80. perc: Kotula ezúttal a bal oldalról végezhetett el sa­rokrúgást, s Balira nem figyel­tek a soroksári védők, a nyurga csatár a hosszú oldalról berob­banva fejelt a léc alá, 2-0. 89. perc: Pintér húzott el a jobb szélen, remek beadását Antal a tizenegyespontról a jobb kapufára vágta. Jó iram, nagy taktikai csata, de kevés helyzet jellemezte a tiszaligeti összecsapás első félidejét. A sárgalapos eltiltá­r így örültek a már sikerült vezetés megszerzésének a hazaiak, a gólszerző Baloghot a földre vinnie az egykori birkózónak, Vágó gyúrónak sok miatt átszervezett hazai együttes teljesen átadta a területet vendégének, és saját kapuja elől indulva próbált meg gyors kontratámadásokat vezetni. Szünet után aztán \ egy mintaszerűen el- \ végzett szögletrúgás után gyorsan vezetést ' szereztek a kék-sárgák, s ettől kezdve még inkább lüktető volt a játék ritmusa. Hiába birtokolta többet a lab­dát a rendkívül szervezett Soroksár, képtelenek volt bevenni Rézsó kapuját, s nagy rohamozása közepette Báli még növelni is tudta csapata előnyét. Az őszi idény eddigi legne­hezebb összecsapásán van túl a Szolnok, mely az utolsó három meccsen úgy gyűjtötte be a kilenc pontot, hogy mind­eközben még gólt sem kapott. A közönségcsalogató 90 perc alatt az történt a pályán, amit Kis Károly eltervezett, így a haza­iak győzelme mindenképpen megérdemelt. Kis Károly: - Jól felkészített csapatot győztünk le. Elekes József. - Gratulálok a Szolnok sikeréhez. ■ G. J. ború: BLíiANY.