Új Néplap, 2005. október (16. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-24 / 249. szám

11 SPORT 2005. OKTÓBER 24., HÉTFŐ LABDARÚGÓ NB III. 11. FORDULÓ Idegenben sem torpant meg a Jászberény _____________PUTNOK—JÁSZBERÉNYI SE VASAS 0-2 ÍO-O) Putnok, 300 néző, vezette: Szigetvári. Putnok: Csorba - Pelyhe, Földvári, Martis, Nagy — Lázár, FEHÉR, Sipos, Gál - Sápi (Rab, Molnár), Koszta (Fábián). Edző: Koleszár György. Jászberény: RÁCZ - Lukácsi, Szabó, Máj zik, Nagy Sz. - Tóth, Bojtos (Györki), Molnár, Kónya (Beszteri) - Ládi (Mizsei), NÉ­MET. Edző: Rácz Róbert. Kiállítva: Lázár (30.) Gólszerzők: Németh 2 (62., 68.) A szünet után egy sokkal lelkesebb Jászberény lépett pályára, és rövid idő alatt eldöntötte a három pont sorsát. Koleszár György: - A tarjáni meccs óta a putnoki csapat nagyon nagy szálka lett a játékvezetők szemében. Rácz Róbert - Ha a Putnok nem tíz emberrel játszott volna 50 percen keresztül, akkor nem biztos, hogy három ponttal távozunk. Nagyon rossz felfogásban játszottunk. Ifi: 1-2 Szalóki _________________MONOR-MEZŐTÚR 3-1 (1-01_________________ Monor, 150 néző, vezette: Gyekiczki. Monon Gilan - Kinder, Bok­ros S., Kerepeszki, Boros (Bök- ros P.) - VARRÓ, Kajli, MAKA, Magyar (Malik) - Csőke (Kalo­csai), HALGAS. Edző: Varga K. Mezőtúr TŐKE - SŐRÉS, Kiss, Dóczi, BARNA - Varga Zs. (Mester), László, Gergely, Pa- nyik (Bodó) - Hídvégi, Moldván (Petykó). Edző: Erdősi Gyula. Gólszerzők: Varró 2 (25., 50.), Halgas (70.) ill. Barna (80.) A mezőnyben egyenrangú ellenfele volt vendéglátójának a me­zőtúri legénység, de a kapu előtt sokkal határozottabb volt a Mo­nor, ezek alapján teljesen megérdemelten nyert. Varga Károly: - Bár még mindig nem úgy játszottunk, ahogy sze­retném, de a győzelmet nem kell megmagyarázni. Erdősi Gyula: — Megérdemelten nyert a hazai csapat, tartalékos csapatom ma csak ennyire volt képes. IfL 3-6 ifj. Erdősi ___________KISKUN HALAS-SZ. SPARTACUS «SE 3-2 (10) Kiskunhalas 200 néző, vezette: Szántai. Kiskunhalas: NAGY ZS. - Ba­kos, KÁRASZ, Kovács P., BAGI - Péter, KARDA, Tóth (Taszko- vics), KISLŐRINCZ - Kovács N., Vastag. Edző: Török László. Szolnok- BAK - LUCA, HOR­VÁTH CS., BODA, Kohári - Őz, FÜLÖP, Draskóczi (Fedor), Lip- pai (Kővári) - Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Vastag (39.), Kislőrincz (75., büntetőből), Karda (93.), ill. Ruskó (55.), Luca (90.) A tabella második és harmadik helyezettje rendkívül jó mérkő­zést játszott. Török László: — Úgy érzem a múlt heti vereség után összekaptuk magunkat, és egy nagyon jó színvonalú mérkőzésen szereztük meg a három pontot. Gömöri Béla: - 1-1 után két ordító gólhelyzetet hagytunk ki, majd a 90. percben egyenlítettünk. Ezután azonban az utolsó pil­lanatban háromméteres lesből kapott találattal mégis vesztettünk. IfL 3-1 Német _____________ÖRKÉNY-TÚRKEVE VETERINER 12 (1 01 Örkény, 300 n., v.: Salamon András Örkény: MALECZ - Batta, Ko­vács, Tusa, Voda, BARNA, Ga- rics (Hugyecz), Szécsi, Ulicska (Valuch), Katona, Szeibert (Mi- ták). Edző: Farkas Tibor. Túrkeve: KISS - Bálint (KOR­MOS), Rónyai, DEBRECZENI L, S. Nagy, Debreczeni D., Kui, Só­lyom, Kun, Tóth (KÁNTOR), Ök­rös (Lovas). Edző: Csillag L. Gólszerzők: Voda (35.), ill. Kántor (79.), Kormos (81.) A vendég Túrkeve a hajrában nagy küzdeni tudásról téve tanúbi­zonyságot megérdemelten nyert p szervezetten és jól játszó Örkény otthonában. Farkas Tibor — A második félidő alapján megérdemelten nyert a Túrkeve. Csillag László: - Nagy erénynek tartom, hogy egy jó csapat otthonában hátrányból sikerült fordítanunk. IfL 1-3 Juhász Rangos előadók jönnek az edzőtovábbképzésre Október 28-án, este telt ház vár­ható a megyeháza dísztermé­ben. Ekkor tartják a megyei lab­darúgóedzők és játékvezetők továbbképzését, melyen vala­mennyi érdekelt (licencszel rendelkező) szakvezetőnek kö­telező a megjelenés. Persze nem csak emiatt borítékolható, hogy valamennyi ülőhely elkel, hanem az előadók miatt is, hi­szen dr. Mezey György, Both József és Varga István személyé­ben olyan szakemberek tartják a „fejtágítót”, akik az edzőképző központ megalakulása óta számtalan hallgatót segítettek „működési engedélyhez”. Parádézott a Besenyszög labdarúgás Megyei I. osztályú bajnokság, 11. forduló Az újszásziak mestere, az egykori remek labdarúgó, Rózsavölgyi László cserejátékosának is tökéletesen elmagyarázta, mit vár tőle MARTFŰ-ÚJSZÁSZ 1-2 (0-01 BESENYSZÖG—T.FÖLDVÁR 3-0 (3-0) FEGYVERNEK-Z.RÉKAS 5-0 (4-0) KUTE-KUNHEGYES 6-2 (5-0) Martfű Újszász Besenyszög UszaföUvár Fegyvernek Zagyvarékas Kunszentmárton Kunhegyes Berta Szaszkó Szirze Gertiért Fekete Dibemádó Berta SZABÓ Hanga KonkaT. GILSZKI CS. (Kecső) Orbán Budai R0MANEK Kulcsár Soós Blaskó RÉZSÓ Gilszki T. Kiss II. A. FarkasZ. Lukács (Balogh S.) Garáz Váradi Szőke MAJOR Varga Czető BOHÁCST. Takács Józsa Szőke Kinyik (Jenei) Ludasi (Dóra) SZALAI Papp Papp (Balázs) Serbán HATÁR A. Kemecsi Barabás (Merena) Mérész DANYI Kácser Balogh (Kozák) Szarvák VARGA Oláh (Varga) Kun ULVICZKI HORVÁTH Farkas GYÁNI Czibak Petróczki TÓTH Lengyel Viola (Konka Cs.) Kinyik (Berényi) Lóié NÁHÓCZKI Balogh Zs. Kézsmárki (Pap) Garáz MAKRA Czapkó (Sziráki) LUKÁCS Homola Faragó Zs. (Farkas R.) Szöllősi (Antal) FÖLDI Rentai Kardos (Telek) FARKAS SZEKERES Kiss 1. A. (Erdei) Csortos REVESZ HATÁR F. (Határ L) Herbály SZILÁGYI. NAGY. BOROS (Telek). Földi (Vereb). Faragó A. Szabó (Nagy). Bimbó (Óbema). Kovács (Molnár). Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Kardos Mihály. Rózsavölgyi László. Rostás Sándor. Sólyom Vilmos. Öllé János. Antal Elemér. Bende József. Garáz Péter. Martfű, 100 n. , v.: Fajkusz. Besenyszög, 300 n., v.: Ágoston. Fegyvernek, 200 néző, v.: Puha. Kunszentmárton, 100 n., v.: Ge­Gólszerzők: Makra (69.), ill. Gólszerzők Boros (5.), Szalai Gólszerzők Faragó A. (17.), ra Ferenc Viola (68.), Ulviczki (89.) (40.), Danyi (43.) Papp (26.), Csortos (36.), Ná­Gólszerzők Határ F. 3 (4., 35., Egyenlő erők küzdelméből az A hazai csapat nagyszerű já­hóczki 2 (40., 64.) 85.), Bimbó 2 (18., 24.), Földi utolsó percben elért találattal a tékkal rukkolt ki a rangadón, és Kiállítás: Takács (20.) (28., tizenegyesből), ill. Tóth szerencsésebb vendégek kerül­gyorsan eldöntötte a meccset. A nagy kedvvel játszó hazaiak (66.), Molnár (80.) tek ki győztesen. Kardos Mihály: - Ma Fortuna nem minket segített, a látottak alapján a döntetlen reálisabb eredmény lett volna. Rózsavölgyi László: - Szeren­csés győzelmet arattunk a jó erőkből álló Martfű ellen. Rostás Sándor - Kitűnő já­tékkal, megérdemelten győz­tünk, gratulálok valamennyi já­tékosomnak. Sólyom Vilmos: - Az az edző, aki ellenséget lát az ellenfélben és durvaságra buzdítja játéko­sait, nem való sportpályára. győzelemmel melegített a fegy­vernek búcsúra. Az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Öllé János: - Csináltunk egy jó első félidőt. Antal Elemér - Fegyelmezet­lenségünk miatt csúfos veresé­get szenvedtünk. Az első félidőben látottak alapján megérdemelt győzel­met aratott a hazai csapat. Bende Józsefi - Mintaszerűen játszottunk. Garáz Péter - A második já­tékrészben csak kozmetikázni tudtuk az eredményt. Ifi 2-0 Juhász Ifi 12-1 Strammer Ifi 4-1 Ipacs Ifi 0-0 Dobos KUN FC-JÁNOSHIDA 2-2 (1-1) j.LADÁNY-JÁSZÁROKSZ. 1-0 (0-0) J.APÁTI ll.-ABÁDSZALÓK 2-2 (1-1) TISZAFÜREP-J.FÉNYSZARU 1-3 (0-1) Kun FC Jánoshida Jászladány Jászárokszállás Jászapáti Abádszalók Tiszafüred Jászfényszaru Tatai Kiss NAGY BORDÁS Molcsán Kovrig Magi Száz Szabó Eszes Drávái Éliás Törőcsik (Horváth) Káli Járdán CSEH (Horváth L) Nyolczas Besenyi SZABÓ Peredi Tóth Dányi Földvári BALOGH Habara (Lukács) Gazsi Drávucz (Csikós J.) Szerencsi FÁBIÁN (Lencse) Varga KELEMEN BAZSÓ HABÓCZKI RIDEG (Juhász) Szigetváry Ivony (Ördög) OLÁH Lányi Csuhay Siku Szendrei Berényi BAGI K. Kittner(Kiss) FRIKK CZÉH Dorcsák PÁL MOLNÁR Gerőcs Tóth (Papp) Csömör Szabó (Kovács P.) Molnár Dajka Barabás Daragó (Varga) Tóth Bagi A. (Nagy A.) PETŐ Bolyós Vasas Bemáth ECKER Sárközi Utasi Czibak NAGY Farkas (Mihályi) KÉKI Tóth Pikó (Tancikó) BALOGH ZS. Kovács (Földi) Csikós N. Ballagó BOBÁK Vona Kovács Horváth D. (Csámpai) Balogh A. SÁNDOR. FECSKE. Szabó. Szabari. DARVAS (Témák). Csirke (Darai). Farkas (Janik). Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Szabó András. Tóth Gábor. Gulyás István. Csikós József. Birkás Ferenc. Vasas Károly. Bemáth Lajos. Farkas Gyula. Kunhegyes, 150 n., v.: Domosz­Jászladány, 200 néző, vezette: Jászapáti, 150 n., v.: Mozsár Tiszafüred, 300 n., v.: Kálé lai János. Tóth Sándor Gólszerzők Szabari (12.), Mi­Gólszerzők Darai (78.), ill. Ba­Gólszerzők Habóczki (23.), Gólszerzők Bagi A. (68.) hályi (73.), ill. Czéh (8.), Molnár rabás (23.), Bazsó 2 (71. - 11-es­Balogh Zs. (60.), ill. Sándor 2 Két jól télkészített csapat ta­(60.) bői, 84.) (3, 89.) lálkozóján, a második félidő IGállítva: Bolyós (75.), ill. Lá­Hitehagyott, erőtlen, kényei­Kiállítás: Nyolczas (70.) alapján megérdemelten nyert a nyi (75.) mes csapatot győzött le megér­A vendégek az első és utolsó Jászladány, a jól felkészített Sáros pályán győzelmet sza­demelten a fiatalos akarás. percekben szerzett gólokkal ra­Jászárokszállás ellen. lasztott el a hazai csapat. Bemáth Lajos: - Ha hazai pá­boltak pontot Kunhegyesről. Gulyás István- - Ma nem ját­Birkás Ferenc - Óriási győ­lyán nem tudunk gólokat sze­Szabó András: - Sajnos a mai szőttünk igazán jól, de a győze­zelmi lehetőséget szalasztót­rezni, akkor nehéz pontokat napon nem volt szerencsénk. lem a lényeg. tunk el. gyűjtenünk. Tóth Gábor- A jól és szerve­Csikós József: — A Szerencsé­Vasas Károly: - Mérkőzés Farkas Gyula: - Hosszú idő zetten játszó hazaiak ellen sebb csapat nyerte az egyforma előtt kiegyeztem volna a döntet­után újra jó érzés volt jászfény­szereztünk pontot. képességűek csatáját. lennel, most viszont kicsit mér­szarusinak lenni. Ifi 15-1 Szabó Ifi 2-3 Katona T. ges vagyok. Tajti //L'4-0 Ábrahám