Új Néplap, 2005. szeptember (16. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-22 / 222. szám

2005. SZEPTEMBER 22., CSÜTÖRTÖK SPORT 15 mmmmmssm mm Bár az irányt eltalálta a hazaiak kapusa, Tajti József, Kanta József jobb sarokba tartó büntetőjét nem tudta hárítani Vastaps járt a vesztesnek labdarúgás MK-mérkőzés Jászapátin a legjobb ló közé jutásért Géléi József JÁSZAPÁTI VSE- MTK1-3 (0-0,1-1,1-2) Jászapáti, 1800 n., v.: Sápi (Telek, Tóth I.) Jászapáti: Tajti J. - Szobóczki, Horváth R, Kaszás, Sándor (Vá­gó, 71.)-Bábik, Somodi, Mosonyi - Vígh, Fekete V. (Gulyás, 107) - George (Dani, 63.). Edző Vojte- kovszki Csaba MTK: Végh - Horváth L, Lam- bulics, Balogh B., Pollák- Lipcsei (Sellei, a szünetben), Zabos - Czvitkovics (Zsidai, 119.), Kanta Bori (Urbán, 83.) - Hrepka. Edző: Garami József. 58. perc: Az egyedül kiugró Sellei lábát a kivetődő Tajti el­húzta, a tizenegyest Kanta a jobb alsó sarokba vágta, 0-1. 78. perc: Fekete bal oldali sza­badrúgását Vígh mindenkit meg­előzve a hosszú sarokba csúsz­tatta, 1-1. 105. perc: Urbán 10 méterről, félfordulatból a léc alá bombá­zott, 1-2. 118. perc: Vágó hazaadása rö­vidre sikeredett, Tajti nem tudta kivágni a felé guruló labdát, Sellei pedig a kapu közepébe gu­rított, 1-3. Tíz év után fogadott ismét élvo­Jászapáti gárdája, ám amíg 1995- ben a BVSC még két számjegyű győzelmet aratott a Magyar Kupa­meccsen, addig a sokszoros baj­nok és kupagyőztes MTK ezúttal vért izzadva, csak hosszabbítás­ban tudta kicsikarni a továbbju­tást. Bár a labdabirtoklás nagy vendégfólényt mutat, a határtalan lelkesedéssel játszó hazaiak mindvégig teljes koncentrációra kényszerítették az NB I. jelenlegi éllovasát Nem véleüen, hogy a 120 perces csata után vastapssal köszönte meg az apáti szurkolótá­bor kedvencei helytállását Vojtekovszki Csaba: - A játék képe alapján közel álltunk a bra­vúrhoz, sajnos a hosszabbításra elkészültünk az erőnkkel. Garami József: - Vérbeli kupa­meccsen harcoltuk ki a győzelmet nalbeU csapatot tétmérkőzésen a Meseországban a serdülők Olaszországban járt a megyei serdülő labdarúgó-válogatott az elmúlt napokban. Tizenéves gyerekeink szinte meseországban érezhették magukat, hiszen olyan g}'önyörű vidéken jártak, olyan csodálatos stadionokban léphettek pályára, melyről itthon még ál­modni sem lehet. A tizenkét együttest felvonultató tornán két-két győzelmet aratva, illetve vereséget elszenvedve végül a hatodik he­lyen végeztek fiataljaink. Külön elismerésben is részesült a ma­gyar küldöttség, hiszen Cseh Balázst és Nagyistván Ádámot vá­lasztották a sorozat legjobb kapusainak. eredmények: Romano—megyei vidékválogatott 1-0, Gan-Thiene-Milan-Szolnok 0-1, Szolnok-Assiago 2-0, Citadella-Szolnok 2-0. Csizmadia Barna tízpróba magyar bajnok A fővárosban két helyszínen, rendezték meg az országos többpróba-bajnokságot, amely a férfiaknál tíz-, illetve a höl­gyeknél hétpróbát jelent. Egyébiránt a felnőttek mező­nye Újpesten a Szilágyi utcában versenyzett, a hölgyeknél az egykori szolnoki nevelésű, a Honvéd színeiben induló Óvári Zita lett a bajnok, aki 5539 pon­tot gyűjtött. A férfiaknál az Eu- rópa-bajnoki harmadik Zsivocz- ky Attila távollétében Skoumal Péter nyerte az aranyérmet 7309 ponttal, a szolnokiak kö­zül a többszörös korosztályos bajnok, Polónyi Tamás (6629) szerezte meg a bronzérmet. Az utánpótlás mezőnye a Puskás stadionban harcolt egymással és az időjárás viszontagságai­val, ahol kiemelkedtek a Török­szentmiklósi Diák Atlétikai Klub fiataljai. Annak ellenére, hogy a balszerencse sújtotta őket, hiszen a tavalyi bajnok Szekeres Lajos és a két évvel ez­előtti aranyérmes csapat tagja, Varga Lőrinc sérülés miatt hi­ányzott soraikból. Közülük Csiz­madia Barna a juniorok mező­nyében 6409 ponttal szerezte meg az aranyérmet. A miklósi tízpróbázó eredményei - 100 sík: 11.46, távol: 644, súly: 13.11, magas: 190,400 sík: 55.3, 110 gát: 15.40, diszkosz: 35.58, rúd 380, gerely: 47.72, 1500 m: 5:11.49 — Az utánpótláskorúak mezőnyében Bagi István 4856 pontot gyűjtött, amely a harma­dik helyre volt elég számára. Szintén harmadik lett Anda Ti­bor az ifjúságiak között, ő 5694 pontot szerzett. Török Dávid 5176, míg Füller Tamás 4888 pontot könyvelhetett el, amely a miklósi legénységnek a harma­dik helyet jelentette. ■ vécsé Pólóeredmény született a kungyalui meccsen A hatodik fordulót rendezték a megyei II. osztályú labdarúgó­bajnokságban. JÁSZALSQSZJENTGYÖRGY- KISUJSZALLAS 0-2 (0-2) Gólszerzők: Ladányi, Darvas. A vendégek két kontrájukat is eredményesen fejezték be. ,Ifí: 2-0 JASZBOLDOGHAZA—TISZADERZS 1-0 (0-0) Gólszerző: Bodor. A hajrában szerzett találattal nyert a házigazda. Jfi: elmaradt. JÁSZTELEK—TISZABURA 3-1 (2-1) Gólszerzők: Tóth T., Varga F., Pá­linkás, ill. Lakatos K. A helyzetek alapján megérde­melt hazai győzelem született. KUNGYALU­TÖRÖKSZENTMIKLOS 4-9 (0-8) Gólszerzők: Kátai, Feldrichán, Kosa, Dutkon, ill. Lengyel 4, Ra­mos 2, Szilágyi 2, Szecsei Igazi vízilabda-eredmény született Jíungyalun. , KETPO-JASZSZENTANDRAS 2-3 (2-1) Gólszerzők: László, Csontos, ill. André 2, Oláh Kétgólos hátrányból is fordí­tani tudtak a vendégek. Ifi: 1-4 CSEPA- ALATTYAN 0-0 A pontosztozkodás igazságos. Ifi: 10-0 „ TISZATENYO—TISZAJENO 1-1 (0-1) Gólszerzők: Hegedűs, ill. Elba- kour. Kiállítva: Frankó, ill. Kle- menc, Ábrahám, Molnár. Szikrázóan kemény meccset vívtak a felek. Ifi: 5-1 Kettős martfűi győzelem a kisúji derbin Megkezdődtek a megyei tenisz csapatbajnokság őszi küzdelmei. A nyitányon a martfűi gárda úgy győzött idegenben, hogy páros meccseit nyugodt szívvel felad­hatta, hiszen az egyéni mérkőzé­seken - Varga Tamás, Papp Imre, Sági István, dr. Despotov Svetozár - játékosai eldöntötték az össze­csapás sorsát A találkozót követő­en aztán szinte pihenő nélkül folytatták a martfűiek, s a kisúji- ak második csapatát is könnye­dén verték, így egy nap alatt két diadalt könyvelhettek el. A har­madik fordulóban a megyeszék­hely együttesét fogadták Ságiék. Mint kiderült, nemcsak a hűvös időjárás okozott kellemetlen per­ceket a szolnokiaknak, hanem a házigazdák remeklő teniszezői is, akik esélyt sem adtak riválisuk­nak. így mind a hat összecsapást megnyerve - Varga, Papp, Sági, Tanka Attila, a Sági-Varga és a Papp-Tanka páros révén - ott­hon tartották a bajnoki pontokat Eredmények: Kisújszállás I- Martfű 2:4, Kisújszállás II- Martfű 1:5, Martfű-Szolnoki Honvéd 6:0. Vidám gyermekek avatták fel a műfüves pályát sportlétesítmény-átadás Mától miénk itt a tér, bérbe vehető és térítésmentesen is használható Jó néhány szerencsés már ko­rábban kipróbálhatta a szolno­ki Széchenyi Gimnázium mö­gött nemrégen felépült műfü­ves pályát, azonban a létesít­mény hivatalos megnyitóját teg­nap tartották. Nagyon kellett már ez a sport­aréna a megyeszékhelynek, hi­szen e területen évek óta látvá­nyos leépülést voltak kénytele­nek elviselni a mozgás szerel­mesei. Pályák adták át helyüket áruházaknak, lettek az enyé­szetté, tettek rájuk lakatot. A ját­szótereken sem lehet már lab- dás játékokat űzni, vagy azért, mert felhólyagosodott a bitu­men, vagy mert a parlagfű hódí­totta el a helyüket. Nos, tényleg rendkívüli, hogy új élettér nyílt meg a szabad levegőre kívánko- zóknak. A Bozsik-program ré­vén Szolnokra megálmodott pá­lya helye, illetve mérete számos egymásnak feszülési lehetősé­get szolgáltatott politikusoknak, sportszakembereknek egy­aránt. Mégis, egyelőre minden­kinek legyen annyi elég, hogy megvan. A húszezres Széche­ITMENY SZAMOKBA nmsí kivitelezés költsége 74 M Ft. Állami támogatás 32 M Ft. Pálya mérete 65 x 40m nyi-városrész lakóinak, diákjai­nak bizonyára örömünnep, hogy karnyújtásnyira van a léte­sítmény. A világítással, kerítés­sel, játéktér-szellőztetővel, vízel­vezetővel, biztonsági szolgálat­tal ellátott - nyitott - műfüves pálya egyetlen hibája talán, hogy két öltözőjét az arénától tá­volra helyezték. Tegnap az üzemeltető Sport- centrum Kht. először az iskolá­soknak és óvodásoknak adta át a terepet, majd dr. Ábrahám At­tila, a Nemzeti Sporthivatal el­nöke, címzetes államtitkár, vala­mint Botka Lajosné polgármes­ter ünnepélyes megnyitóját kö­vetően a felnőtt korosztály is műfűre léphetett A lámpateste- * két kipróbálandó ugyanis a he- I lyi önkormányzat, a tűzoltóság, I a pedagógusok, illetve a média I képviselőinek csapatai tesztel- £ ték a játékteret. Mától viszont A Bozsik-program révén megépült műfüves pályát a legérintettebbek, a fiatal korosztály avatta fel elsőként mindenkié itt a tér... ■ M. G.