Új Néplap, 2005. szeptember (16. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-19 / 219. szám

2005. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ Emberhátrányban is egységes volt a Túrkeve LABDARUGÓ NB Ili. A hét végén négy harmadosztá­lyú labdarúgócsapatunk közül csak három lépett pályára, ugyanis a Mezőtúr szabadna­pos volt a hatodik fordulóban. M-CSOPORT JÁSZBERÉNYI SE VASAS- MAGYARGÉC1-2 (M) Jászberény, 300 n., v.: Kocsis Jászberény: Rácz - Tóth I, Szabó Z., Lukácsi, Kónya - Györ­ki (Bojtos), Molnár J. (Beszteri), Tasi, Majzik - Ládi, Német. Edző: Rácz Róbert. Magyargéc: Oláh — Ökrös, Bitter, Pingicer, Rajnay - Jenei, Jefferson, Jedenák (Nap), Novák - Juhász (Rácz), Costa Junior (Berki). Edző: Oláh Béla. 11. perc: Német 14 méterről laposan helyezett a jobb alsó sa­rokba, 1-0 44. perc: Ráczról kipattant a labda, Costa Junior érkezett, és két védő között az üres kapuba fejelt, 1-1. 49. perc: Novák 18 méteres szabadrúgásból kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-2. A korai vezetés megnyugtatta a herényi játékosokat, de hiába dolgozták ki sorozatban a hely­zeteket, ezeket ki is hagyták. A félidő hajrájában aztán a kont­rára játszó Magyargéc egyenlí­tett, majd a szünet után szerzett szabadrúgásgóllal a maga javá­ra fordította a mérkőzést. A lá­tottak alapján nem érdemelt ve­reséget a házigazda, a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Majzik, ill. Novák, Bitter, Pingicer, Junior, Oláh Rácz Róbert - Hiába voltak helyzeteink, második félidei gyenge játékunk miatt a vendégek győzelme meg­érdemelt Oláh Béla: ­Úgy érzem, a mérkőzést 0-1 után mi uraltuk, nem volt vélet­len sem az egyenlítés, sem a győztes találat Ifi: 7-0 Szalóki ALFÖLD-CSOPORT TURKEVE-VETERINER- KISKUNHALAS 2-0 (0-0) Mezőtúr, 150 n., v.: Hegedűs. Túrkeve: Kiss - Bálint, Debre- czeni I. (Kántor), S. Nagy - Kui, Kun, Varga, Lovas, Ökrös - Só­lyom (Rónyai), Kormos (Debre- czeni D.). Edző: Csillag László. Kiskunhalas: Nagy - Kárász, Kamara, Vastag, Kovács (Csáki) - Bagi, Karda, Czifrák, Tóth - Kovács, Péter. Edző: Török Lász­ló. 30. perc: Kun az ellenfél ti­zenhatosán belül feleslegesen szabálytalankodott, amiért a já­tékvezető kiállította. 46. perc: Bálint kényszerítő­zött Lovassal, majd egyből az érkező Kormos elé tálalt, aki ló méterről okosan a kapu jobb ol­dalába helyezett, 1-0. 65. perc: Kántor bevezette a labdát a büntetőterületen belül­re, a kifutó kapus azonban el­ütötte. A tizenegyest Kui hig­gadtan értékesítette, 2-0. Kiváló játékvezetés mellett mozgalmas első félidőben mindkét csapat számos helyze­tet dolgozott és hagyott ki. Szü­net után is élénk iramban foly­tatódott a játék, melyből a haza­iak okos, szervezett játékkal, megérdemelten kerültek ki győztesen. Jók: Kiss Csabával az élen az egész csapat, ül. Tóth Csillag László: - Emberhát­rányban mutattuk be igazán, hogy csapat vagyunk, egymá­sért is tudtunk küzdeni. Török László: - Az első félidő alapján a mérkőzést meg kellett volna nyerni. Gratulálok az el­lenfélnek. Ifi: 0-1 Juhász-Tóth SZOLNOKI SPARTACUS RSE- HÓDMEZŐVÁSÁRHELYIFC 1-0 (1-0) Vegyiművek-pálya, 200 n., v.: Janitz Gergely Spartacus: Bak - Luca, Hor­váth, Boda, Kohári, Őz, Fedor (Hegedűs), Fülöp, Lippai, Sár­kány (Kővári), Ruskó (Bon- tovics). Edző: Gömöri Béla. A Spartacus kapusa, Bak Roland hibátlanul védte a szolnoki hálót Hódmezővásárhely: Sós - Mé­száros, Dálnoki, Pécsek, Varga, Sipos, Antal (Rózsavölgyi), Kel­ler, Gyepes (Borbás), Bemáth, Katona. Edző: Kolozsvári János. Gólszerző: Ruskó (23. - 11-es- ből) Kiállítva: Őz (52.) Közepes színvonalú, küzdel­mes mérkőzésen a mintegy 40 percet emberhátrányban játszó hazai csapat megérdemelt győ­zelmet aratott. Jók: Bak, Horváth, Boda, Fe­dor, ill. Keller, Varga Gömöri Béla: - Ezen a szin­ten a nagyon jó képességű Hód­mezővásárhelyt óriási akarattal és lelkesedéssel győztük le. Kolozsvári János: - Igazság­talan játék ez a labdarúgás. Ifi: 1-2 Németh F. További bajnoki eredmények NB II. 6, FORDULÓ: Bocs—Baktalórántháza 1-4, Nyíregyháza—Orosháza 2-1, Vecsés—Makó 3-2, Vác—ESMTK 6-0, Szabadnapos: Budafok. NB III, ALFÖLD-CSOPORT, 6. forduló: Cegléd—Békéscsaba O-O, Algyő-Szar- vas 2-1, Dabas—Gyula 3-1, Örkény—Sarkadkeresztúr l-O, Tápiógyörgye—Mo- nor O-O, Szabadnapos: Mezőtúr. NB III. MÁTRA-CSOPGRT, 6. forduló: Putnok-Gödöllő 3-1, Nógrád Volán Baglyasalja—Gyöngyös l-O, Nagyréde—Ózd 2-0, Nagykáta—Túra 0-6, Mező­kövesd—Kistarcsa 1-2, Veresegyház—Salgótarján 2-0, Gyöngyöshalász—Kis- bágyom 2-0. SPORT Gálahangulat Újszászon labdarúgás Megyei I. osztályú bajnokság, 6. forduló ÚJSZÁSZ-KUTE 5-2 (2-1) Újszász 250 n., v.. Strehó Sán­dor Újszász: Szaszkó — Konka T, Rézsó, Sziráki, Major, Ludasi (Farkas), Ulviczki (Sipos), Földi, Viola (Czapkó), Konka Cs. főó­ra), Merész. Edző: Rózsavölgyi László. Kunszentmárton: Berta — Kulcsár (Határ A.), Bende, Garáz (Varga), Ha­tár L. (Barat), Pálinkás, Petrócz- ki, Józsa, Határ E, Földi, Bimbó. Edző: Bende József. Gólszerzők: Földi (11.), Konka Cs. (14.), Mérész 2 (49., 80.), Dóra (67.), ifi. Határ F. (5.), Földi (58.) A nyolcvanéves jubileumát ünneplő Újszászi Sportegyesü­let labdarúgói nagyszerű mér­kőzésen, kitűnő játékkal járul­tak hozzá az évfordulóhoz. Jók: Ulviczki, Mérész, Major, Földi, ill. Határ F. Rózsavölgyi JÁszló: - Szép ju­bileumi győzelmet arattunk. Bende József: — Csapatom hat­hatós segítségével sikerült eny- nyi gólt szerezniük a hazaiak­nak. Ifi: 3-0 Molnár Az újszászi Ulviczki Mihály (balról) őserejével a magasabb osztályt megjárt Földi Tibor sem bírt fot& bakos morc ZAGYVARÉKAS-KUNHEGYES 5-2 (3-0) Zagyvarékas, 250 n., v.: Csön­gető Sándor Zagyvarékas: Dibernárdó - Nyemecz (Balogh S.), Szarvák (Nagy), Czibak, Szöllősi M., Ta­kács, Révész R, Balogh Zs., Ser­bán, Antal (Szabó K), Fedor (Lukács T). Edző: Antal Elemér. Kunhegyes: Szabó - Váradi, Szőke, Sós, Kemecsi, Oláh (Ko­vács), Tóth, Tar (Varga), Válek (Garáz), Rentai, Herbály. Edző: Garáz Péter. Gólszerzők: Révész R. 3 (11., 40., 88.), Balogh Zs. (3.), Serbán (58.), ill. Herbály (64.), Rentai (85., tizenegyesből). A hazai csapat fegyelmezett, gólratörő játékának köszönhe­tően esélyt sem adott ellenfelé­nek. Ami az eddigiek során csak a játékban volt benne, az végre az eredményben is meg­nyilvánult. Jók: Révész R. vezérletével az egész csapat, ill. Rentai, Varga, Kovács. Antal Elemér: - Végre meg­tört a jég. Igazi csapatmunkánk eredményeképpen megszerez­tük első megyei első osztályú győzelmünket. Garáz Péter. - Az első félidő nagyon gyenge teljesítménye után a másodikban csak futot­tunk az eredmény után. Ifi: 3-3 Földes KUN FC—JÁSZAPÁTI II. 1-2 (1-1) Kunhegyes, 50 n., v.: Puha Ist­ván Kun FC: Tatai-Lukács (Mile), Szabó, Varga, Sárközi, Balogh Zs., Szendrei, Gácsi, Balogh A. (Oroszi), Nyolczas, Habóczki. Edző: Szabó András. Jászapáti II.: Molcsán - Fábi­án, Tóth, Szabó, Farkas (Papp), Kovács P. (Lencse), Kovács /., Frikk Bobák Szabad, Bolyós. Edző: Birkás Ferenc. Gólszerzők: Balogh, ill. Bobák, Fábián A Kun FC a mérkőzést na­gyon motiváltán kezdte, jól ját­szott a vezetést is megszerezte, de ez is kevésnek bizonyult, hi­szen a vendégek egy szeren­csés góllal mindhárom pontot elvitték Kunhegyesről. Jók: Gácsi, Nyolczas, Szend­rei, ill. Bobák, Szabó, Fábián, Bolyós, Frikk. Szabó András: — Jól játszot­tunk, de nem volt szerencsénk. A játékvezetés kritikán aluli volt. Birkás Ferenc: - Ismét bebizo­nyosodott a csapat nagy akara­ta. Szabó MARTFŰ-FEGYVERNEK 1-2 (0-1) Martfű, 150 n., v.: Balogh Gábor Martfű: Fehér - Blaskó, Sző ke, Kinyik, Barabás, Angyal, Kun, Makra, Kardos, Kontos (Lengyel), Szilágyi (Merena). Edző: Kardos Mihály. Fegyvernek: Fekete - Szász, FarkasZ., Papp, Balogh (Budai), Gyáni, Náhóczki, Faragó Zs. (Ko­zák), Csortos, Faragó A., Farkas R. (Balázs). Edző: Öllé János. Gólszerzők: Angyal (76.), ill. Faragó Zs. (42.), Csortos (55.) Ritkán látható asszisztensi tévedésből, többméteres lesgól­lal jutottak előnyhöz a vendé­gek. A hibákra szünet után még a játékvezető is rátett egy lapát­tal. Később hiába játszott me- zőnyfólényben a hazai együttes, csak a szépítésre futotta erejé­ből. Jók: Kun, Kinyik, ill. Papp, Szász, Náhóczki. Kardos Mihály: — Sok hibával játszottunk, nem készülünk a mérkőzéseinkre, és a játékveze­tők téves ítéletei is minket súj­tanak az utóbbi időben. Öllé János: - A mai mérkőzé­sen főleg a küzdelem dominált, s ebből mi jöttünk ki jobban. Ifi: 2-4 Juhász ABÁDSZALÓK—TISZAFÖLDVÁR 1-2 (0-1) Abádszalók, 200 n., v.: Gyertyás Zsolt Abádszalók: Kovrig - Lányi, Szabó, Varga, Dányi, Szoboszlai, Molnár (Barkóczi), Vasas, Czéh, Vona, Darvas. Edző: Vasas Kár­oly. Tiszafóldvár. Gerhát - Orbán, Kácser, Kiss A. II., Czető, Lóié, Papp, Farkas (Nagy), Homola, Kiss A. I. (Földi), Erdei. Edző: Só­lyom Vilmos. Gólszerzők: Vona (70.), ill. Kiss A. 1. (43,), Homola (57.) A rendkívül jó képességű és jól felkészült csapat ellen a tar­talékos hazai együttes helyze­tek sokaságát hagyta ki, így el­lenfele megérdemelten nyerte a mérkőzést. Jók: Vona, ill. Kiss A. II., Cze­tő, Homola, Erdei. Vasas Károly: - Hétről hétre mi rúgjuk az ellenfél góljait. Er­re egyetlen edző sem képes fel­készülni. Sólyom Vilmos: - Szervezet­ten játszottunk, s ez győzelmet ért. Ifi: 3-2 Bodor JÁNOSHIDA—BESENYSZÖG 0-1 (0-0) Jánoshida, 100 n., v.: Nemes Zoltán Jánoshida: Kiss - Besenyi, Eszes, Gazsi, Rideg, Berényi, Föl­di (Gerőcs), Tóth, Utasi, Juhász, Sándor. Edző: Tóth Gábor. Besenyszög: Varga - Tóth, Szá­lai, Danyi, Horváth, Kinyik (Bo­ros), Lukács (Telek), Szekeres, Gilszki T. (Kecső), Gilszki Cs., Gyárfás (Berényi). Edző: Rostás Sándor. Gólszerző: Kinyik (72., tizen­egyesből). Bár a hidai csapatból hiány­zott a korábbi hazai mérkőzése­ken tapasztalt harcosság és lel­kesedés, pontot érdemelt volna, ám a játékvezető „Nemes” egy­szerűséggel keresztülhúzta szá­mítását Jók: Rideg, Utasi, Eszes, ill. Tóth, Szekeres, Horváth, Gilsz­ki Cs. Tóth Gábor: - A döntetlen szí­nezetű mérkőzést a játékvezető­nek sikerült eldöntenie. Rostás Sándor: - Három pon­tért utaztunk, célunkat elértük. Ifi: 0-6 Szöllősi JÁSZÁROKSZÁLLÁS—TISZAFÜRED 0-0 Jászárokszállás, 350 n., v.: Kóródi Jászárokszállás: Bordás — Sze­rencsi, Peredi (Faragó), Ördög, Ivony, Éliás, Csömör, Pető, Nagy (Kiss G.), Pittner (FülekiR), Bal­lagó. Edző: Csikós József. Tiszafüred: Nagy - Járdán, Földvári, Kelemen, Csuhái, Tóth, Dajka M., Dajka Zs., Szigetvári (Csesznok), Kovács (Csirke), Vá­radi (Darai). Edző: Bernáth La­jos. Nagyon gyenge napot fogott ki a hazai együttes, szerencsé­jükre ezt a vendégek nem hasz­nálták ki. Ezért a játékért egyik csapat sem érdemelt győzel­met. Jók: Ördög, ill. Kelemen, Szi­getvári, Csuhái Csikós József: - Erőtlenek, pontatlanok voltunk. Bemáth Lajos: - Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntet­len született. Ifi: 6-2 Farkas J. JÁSZFÉNYSZARU—JÁSZLADÁNY 1-2 (0-0) Jászfényszaru, 250 n., v.: Kor­mos Gábor Jászfényszaru: Szász - Ecker, Vasicsku, Polgár (Pál), Cseh (Tanczikó), Balogh, Siku, Szaka- li, Pikó, Borbás, Bazsó. Edző: Ba- zsó Gábor. Jászladány: Bakos - Drávái, Szabó (Fecske), Drávucz, Sziget­vári, Bagi K (Papp), Tóth, Bagi A., Czibak, Ádám, Csikós. Edző: Gulyás István. Gólszerzők Balogh 88., ill. Szigetvári 50., Csikós 85. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés Berényi János emlékére, aki 60 évig szolgálta Jászfényszaru sport­ját. Ezt követően egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb csapat jött ki győztesen. Jók Siku, Vasicsku, Szakali, ill. Bakos a mezőny legjobbja, Szigetvári, Drávái. Bazsó Gábor: - Nem sikerült szebbé tenni a fényszarui bú­csút. Gulyás István: — Ma nem ját­szottunk jól. El kell ismernem, a győzelmünkhöz szerencse is kellett. Ifi 1-2 Farkas Gy.