Új Néplap, 2005. augusztus (16. évfolyam, 178-203. szám)

2005-08-22 / 195. szám

2005. AUGUSZTUS 22.. HÉTFŐ SPORT 11 Még érintetlen az újszászi háló labdarúgás Megyei I. osztályú bajnokság, 2. forduló A Kun FC mindvégig egyenrangú ellenfele volt a Besenyszögnek. ám ru­tintalansága miatt vereséget szenvedett Remekel a Spartacus-RSE KUN FC—BESENYSZÖG1-2 (0-1) Kunhegyes, 150 n., v.: Kóródi Ferenc Kun FC: Sipos — Szabó, Gácsi, Lukács, Nyolczas, Szendrei, Ha- bóczki, Balogh Zs., Balogh A., Varga, Daragó. Edző: Szabó András Besenyszög: Szirze — Tóth, Szá­lai, Danyi, Kinyik, Rimóczi, Gilszki (Kecső), Boros (Telek), Horváth, Berényi (Varga), Szeke­res. Edző: Rostás Sándor Gólszerzők: Szendrei, ill. Ri­móczi, Berényi A két csapat küzdelmes, jó mérkőzést vívott, a kapuk fel­váltva kerültek veszélybe. Bár a házigazdák mindent megtettek a jó eredmény eléréséért, ám végül a szerencsésebb csapat nyert. Jók: Gácsi, Szendrei, Sipos, Balogh, ill. Szekeres, Szirze, Tóth, Horváth Szabó András: - Szün- idő+üdülés+délelőtti kispályás foci=vereség. Rostás Sándor: — Küzdelmes mérkőzésen nagy akarással si­került három pontot szerez­nünk. Ifi: 3-1 Szabó JÁNOSHIDA—ZAGYVARÉKAS 3- 2 (2-1) Jánoshida, 200 n., v.: Misovics Sándor Jánoshida: Kiss - Besenyi, Föl­di, Gazsi L, Rideg, Gazsi E, Gé­mes, Tóth, Utasi, Juhász, Sándor G. Edző: Tóth Gábor Zagyvarékas: Szabó A. - Nye- mecz, Antal, Romanek, Szöllösi, Szabó K. (Nagy), Takács, Lukács (Czibak T), Szarvák, Czibak A., Fedor. Edző: Antal Elemér Gólszerzők: Sándor 2 (6., 22.), Gazsi I. (63.), ill. Takács (49.), Romanek (67.) Kiállítva: Szarvák (72.) Küzdelmes, fordulatos mér­kőzésen mindkét csapat sport­szerűen küzdött, a vendégek ta­nuló kapusa hathatósan közre­működött a hazaiak győzelmé­ben. A látottak alapján a hidai csapat csupa szív játéka megér­demelt három pontot eredmé­nyezett. Jók: Sándor, Kiss, Gazsi I., Tóth Gábor, ill. Nyemecz, Roma­nek, Takács, Fedor, Czibak A. Tóth Gábor: - Küzdenitudá- sunknak köszönhetjük a győ­zelmet. Antal Elemér: - A második félidőben tíz emberrel is parti­ban voltunk, a levegőben lógott az egyenlítésünk, de végül a ha­zaiak megőrizték minimális előnyüket. A magam és a sport­egyesület nevében elnézést ké­rek a mérkőzés utáni inciden­sért. Ifi: 1-10 Szőllősi ÚJSZÁSZ—JÁSZÁRO KSZÁLLÁS 4- 0 (2-0) Újszász, 250 n., v.: Varga László Újszász: Szaszkó - Sziráki, Konka T, Major, Rézsó, (Far­kas), Földi, Katona, (Dóra), Lu­dasi, Mérész, Ulviczki, Konka Cs. (Viola), Edző: Rózsavölgyi László Jászárokszállás: Czékmán - (Bordás), Szabó, Faragó, Csö­mör, Ivony, Pető, Nagy, Kiss, (Fü- leki T), Füleki R., Pitner (Tari), Ballagó. Edző: Csikós József Gólszerzők: Ludasi 3 (3., 8., 60., 82.), Katona (20.) Kiállítva: Czékmán (85.) A játékot végig irányító hazai csapat jó mérkőzésen, megér­demelten nyert a lelkes Árok­szállás ellen. Jók: Földi, Major, Ludasi, Szi­ráki, ill. Pető Rózsavölgyi László: - Helyen­ként jó játékkal, ilyen arányban is megérdemelten győztünk. Csikós József: - Gratulálok az Újszásznak, a játékvezetésről csak annyit: nagyvonalúnak lenni nem akarat kérdése. Ifi: 8-0 Molnár MARTFŰ-TISZAFÖLDVÁR 1-1 (1-0) Martfű, 150 n., v.: Szántai Fe­renc Martfű: Berta - Hanga, Blas- kó, Szőke, Kinyik, Telek, Angyal (Makra), Kun (Barabás), Kar­dos, Kontos (Jenei), Szilágyi Edző: Kardos Mihály Tiszaföldvár: Gerhát - Orbán, Kácser, Kiss A. II., Czető, Lóié (Farkas), Papp, Nagy, (Földi, Szi­kom), Homola, Kiss A. I. (Sike), Erdei. Edző: Sólyom Vilmos Gólszerzők: Kun, ill. Kiss A. I. A hazai csapat egész szezon­ra való ordító gólhelyzetet pus­kázott el a mérkőzés folyamán, míg a vendégek egy talált gól­juknak köszönhetően „ponto­san” távoztak a szomszéd várak rangadójáról. Jók: Telek, Szőke, Kun, Berta, ill Gerhát, Czető, Homola, Papp Kardos Mihály: - A helyzete­ket nem elég csak kidolgozni, a nagyját illene be is rúgni. Sólyom Vilmos: - Dicsérem csapatom higgadtságát, hiszen az első félidőben legalább há­rom méteres lesgólt kapott, az utolsó 15 percben viszont akár a győzelmet is megszerezhet­tük volna. Ifi: 12-1 Juhász FEGYVERNEK—JÁSZLADÁNY 5-0 (2-0) Fegyvernek, 250 n., v.: ifj. Agócs János Fegyvernek: Fekete - Budai (Balázs), Szász, Bohács, Ba­logh (Kozák), Gyáni, Náhóczki (Farkas R.), Faragó Zs., Papp, Csortos, Faragó A. Edző: Öllé János Jászladány: Bakos - Drávái, Kalmár, Szigetvári, Szabó, Fecs­ke (Papp), Tóth (Bagi K), Bagi A. (Nagy), Czibak, Ádám, Drávucz. Edző: Kalmár Tamás Gólszerzők: Faragó A. (20.), Faragó Zs. (34.), Bohács (51.), Kozák (62.), Csortos (68.) A két támadószellemben pá­lyára lépő csapat csapkodó játé­kából a gólokat szerző hazaiak kerültek ki győztesen. Jók: Papp, Szász, Bohács, ill. Drávái, Szabó. Öllé János: — Az igaz, hogy rúgtunk öt gólt, de maga a játék nagyon döcögött. Remélem, lesz ez még jobb is. Kalmár Tamás: — A mai mér­kőzésen már próbáltunk játsza­ni, ám amíg a húzó embereink csődöt mondanak, csak ennyire leszünk képesek. Ifi: 5-0 Ipacs JÁSZFÉNYSZARU-KUNHEGYES 1-1 (0-0) Jászfényszaru, 150 n., v.: Mun­kácsi László Jászfényszaru: Szász - Kalla, Vaszicsku, Pikó, Cseh (Bazsó), Janik, Szakali, Balogh, Siku, Farkas, Borbás. Edző: Bazsó Gá­bor Kunhegyes: Szabó - Szőke, Sós, Kemecsi, Garáz, Oláh, Tóth, Tar (Szenes), Kovács (Viraszkó), Rentai, Herbály. Edző: Barát Pé­ter Gólszerzők: Borbás (68.), ill. Tóth (58.) Több góllal kellett volna ezt a mérkőzést megnyernie a hazai­aknak, akik még tizenegyest is hibáztak az első félidőben. Jók: Borbás, Vaszicsku, Sza­kali, ill. Szabó, Oláh, Tóth. Bazsó Gábor: - A helyzeteink alapján több góllal is nyerhet­tünk volna, de a végén örülhet­tünk az egy pontnak is. Barát Péter: — Megpróbáltuk kijavítani a múlt heti fiaskót! Sokat küzdöttünk, és ez ma egy döntetlenhez volt elég. Ifi: 11-0 Farkas Gy. TISZAFÜRED-ABÁDSZALÓK 1-2 (0-1) Tiszafüred, 350 n., v.: Varga László Tiszafüred: Magi - Várnái (Járdán), Földvári, Csuhay, Tóth, Szigetvári, Dajka M., Dajka Zs., Bernáth, Kelemen (Csesznok), Kovács (Darai). Edző: Bernáth Lajos Abádszalók: Kovrig - Szabó, Dányi, Lányi, Kéki (Vasas), Var­ga (Lajos), Szoboszlai, Molnár (Palkóczi), Vona, Czéh, Takács. Edző: Vasas Károly Gólszerzők: Darai 59., ill. Lá­nyi (35.), Szoboszlai (70.) Végig élénk iramú, küzdel­mes mérkőzésen a látottak alapján, a döntetlen reálisabb lett volna. Jók: Földvári, ill. Czéh, Szo­boszlai, Varga, Dányi. Bernáth Lajos: - Helyzeteink alapján rászolgáltunk volna egy döntetlenre. Vasas Kámly: - Helyenként jól játszottunk, de a pálya minő­sége nagyban befolyásolta a fo­lyamatos játékot. Ügy érzem, megérdemelten nyertük a mér­kőzést. Ifi: 3-1 Ábrahám JÁSZAPÁTI ll-KUTE 1-0 (1-0) Jászapáti, 200 n., v.: Mozsár Gergő Jászapáti: Molcsán - Oláh, Horváth R, Fábián (Kovács P), Bojós, Tóth, Szabari (Papp), Sza­bó, Farkas (Horváth M.), Bobák, Lencse (Frikk). Edző: Birkás Fe­renc KUTE: Berta - Bimbó, Varga (Kulcsár), Bende, Garáz, Határ A. (Késmárki), Pálinkás, Petrócz- ki, Józsa (Obema), Földi, Határ F. Edző: Bende József Gólszerző: Fábián (10.) Ragyogó időben a hazai csa­pat nagy lelkesedéssel kezdte a mérkőzést, s hamar előnyre tett szert. Ezután a vendégegyüttes szinte végig egykapuzott, ám valamennyi helyzetét elpuskáz­ta. Jók: Molcsán, Horváth R., Szabari, Tóth, Farkas, ill. Garáz, Pálinkás Birkás Ferenc: - Ismét bebizo­nyosodott, az akarat, lelkese­dés, küzdeni tudás pótolja a technikai hiányosságokat. A megérdemelt három pontot jó hozzáállásunknak köszönhet­jük. Bende József: - Szégyellem magam azon játékosaim he­lyett, akik tíz tiszta helyzetből legalább kettőt nem tudnak ér­tékesíteni, amivel megnyerhet­tük volna a mérkőzést. Gratulá­lok a hazai csapatnak. Tajti LABDARÚGÓ NB III. ALFÖLD-CSOPORT TÚRKEVE-VETERINER— SARKADKERESZTÚR 4-1 (0-0) Mezőtúr, 200 n., v.: Fazekas A. Túrkeve: Kiss — Bálint, S. Nagy, Debreczeni I. - Kui, Só­lyom (Debreczeni D.), Kormos (Rónyai), Tóth, Lovas - Ökrös, Bállá (Kun). Edző: Csillag László Sarkadkeresztúr: Cserháti — Molnár, Bányai, Csige, Erdei — Bagi, Karakas, Kovács, Szabó - Petruzsán, Zsoldos. Edző: Cser­háti István 63. perc: A hazai védők hibá­ját Zsoldos használta ki, O-l. 64. perc: Kisszögletet követő­en Kormos ívelte át a labdát a kapuson, 1-1. 78. perc: Kun beadását Debre­czeni Dávid emelte a léc alá, 2-1. 80. perc: Kui kilőtte a hosszú alsó sarkot, 3-1. 85. perc: Kui centerezését Bá­lint értékesítette, 4-1. Parázs hangulatú mérkőzésen, a kiegyenlített első félidőt követő­en a Túrkeve fokozatosan felőröl­te a vendégcsapat ellenállását. Jók: Kui, Kun, Debreczeni D., ill. Bányai, Kovács, Zsoldos. Csillag László: - Nehezen si­került a vendégek védelmét fel­törni, de a cseréknek köszönhe­tően játékunk felgyorsult és vé­gül megérdemelten nyertünk. Cserháti István: - A második gól után megadtuk magunkat, semmissé téve az előző nyolc­van percet. Ifi: 0-2 Juhász-Tóth CEGLÉD-MEZŐTÚR1-1 (1-1) Cegléd, 250 n., v.: Szeles Cegléd: KM - Fazekas, He­gedűs, Kosaras (Lendvai), Cseh - Buczkó, Farkas, Kecs­keméti, Magyar! (Jankovics) ­Szokoll (Füle), Szabó. Edző: Ványi Zsolt Mezőtúr: Tőke - Szőke, Sőrés L, Barna, László - Sőrés Zs., Dóczi (Varga), Nagy G. (Mes­ter), Moldván - Horváth, Hídvé­gi. Edző: Csanálosi Miklós 16. perc: Röviden szabadítot­tak fel a túri védők, Farkas pe­dig a kapuba helyezett, 1-0. 33. perc: Horváth egyedül tört a kapura, majd a jobb sarokba gurított, 1-1. A második félidőben több nagy helyzetet hagyott ki a Me­zőtúr, de pontszerzéséhez kellett, hogy Tőke kapus az ötvenedik percben tizenegyest hárítson. Jók: Kirí, Cseh, Kecskeméti, ill. Tőke, Moldván, Sőrés L., Hídvégi. Ványi Zsolt - Úgy érzem, kö­zelebb álltunk a győzelemhez. A kihagyott helyzeteket csak te­tézte, hogy tizenegyest is ron­tottunk, a végén viszont örül­hettünk a döntetlennek. Csanálosi Miklós: - Hiába tá­madott többet a hazai csapat, kontratámadásainkból akár meg is nyerhettük volna a mér­kőzést. Ifi: 5-0 Varjú GYULA-SZ. SPARTACUS RSE 0-4 (0-2) Gyula, 200 n., v.: ifj. Tóth S. Gyula: Steigerwald - Cseke, Harczis, Tereny (Szelei), Ótott (Kertész) - Papp, Tamási, Gon- da, Tóth (Békési) - Dobrai, Kiss-Szabó. Edző: Szabó Attila Spartacus: Bak - Luca (Pata­ki), Horváth, Boda, Kohári - őz, Fedor O. (Zakar), Fülöp (Kővá­ri), Lippai - Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla Gólszerzők: Ruskó 2 (11., 55. - utóbbit tizenegyesből), Sár­kány (13.), Zakar (84.) A jó iramú, közepes színvona­lú mérkőzésen a vendégcsapat azonnal támadólag lépett fel, s korai góljaival gyorsan eldön­tötte a három pont sorsát. Jók: Steigerwald, Cseke, Dob­rai, ill. Bak, Boda, Ruskó, Hor­váth, Kohári. Szabó Attila: - Jelenlegi hely­zetünkben csak ennyire telik. Gömöri Béla: — Egy szimpati­kus fiatal csapatot sikerült megérdemelten legyőznünk. Ifi: 3-0 Német MÁTRA-CSOPÖRT JSE VASAS—MEZŐKÖVESD 2-2 (1-2) Jászberény, 300 n., v.: Pál L. Jászberény: Rácz - Tóth T., Lukácsi, Szabó Z., Nagy Sz. - Tasi, Majzik, Molnár J. (Bojtos), Kónya - Ládi, Német Gy. Edző: Rácz Róbert Mezőkövesd: Róza — Ba­kos, Galbács, Csatlós, Bartus- ka - Borsi, Nyeste, Vicickó (Bódi), Kovács I. - Oláh (Bo­dalik), Ragó (Árvái). Edző: Vígh Tibor 20. perc: Ragó 17 méterről ki­lőtte a jobb alsó sarkot, 0-1. 25. perc: Oláh megelőzte vé­dőjét, s a kilépő Rácz fölött a ka­puba emelt, 0-2. 31. perc: Ládi 14 méterről a jobb alsó sarokba gurított, 1-2. 70. perc: Molnár legurított szabadrúgását Kónya 16 méter­ről a kapu közepébe bombázta, 2-2. A második félidőben szinte felbillent a pálya a hazaiak fölé­nyétől, de csak egyenlítenie sike­rült. Jók: Lukácsi, Kónya, Ládi, ill. Róza, Csatlós, Galbács, Ragó, Oláh. Rácz Róbert - Óriási dolog O- 2-ről döntetlent hozni, de a mér­kőzés összképe alapján győzel­mi esélyt szalasztottunk el. Vígh Tibor - Talán a kialakí­tott ziccerek alapján közelebb áll­tunk a győzelemhez, de erőnléti hiányosságaink miatt meg kel­lett elégednünk a döntetlennel. Ifi: 3-6 Szalóki A mezőtúriak közel álltak a még nagyobb meglepetéshez Cegléden \ t M r f »