Új Néplap, 2005. augusztus (16. évfolyam, 178-203. szám)

2005-08-29 / 201. szám

2005. AUGUSZTUS 29., HÉTFŐ SPORT 11 Súlyos sérülés Mezőtúron, túrkevei bravúr Monoron LABDARUGÓ NB III ALFÖLD-CSOPORT MONOR—TURKEVE-VETERINER 0-2 (0-0) Monor, 200 n., v.: Mózes Sándor Monor: Gilan - Kinder, Bok­ros S., Zilah, Kerepeszki - Kajli, Pászti, Bokros P. (Varró), Maka (Magyar) - Csőke, Hallgas. Edző: Varga Károly. Túrkeve-Veteriner: Kiss — S. Nagy, Debreceni I. (Kormos), Tóth, Debreceni D. - Lányai, Sólyom (Bállá), Bálint, Lovas - Kun (Feke­te), KuL Edző: Csillag László. 70. p.: Egy remek szabadrú­gás-variáció után Kormos hig­gadt cselt csinált a tizenhatoson belül, majd Kun elé passzolt, aki a kapu közepébe lőtt, 0-1. 92. p.: Bálint kitűnő átadását Kormos higgadtan lőtte a jobb felső sarokba, 0-2. A jó iramú mérkőzésen a ha­zai csapat többet birtokolta a labdát, de a végig fegyelmezet­ten, taktikusan játszó túrkevei gárda remek kontráiból kettőt kihasználva, megérdemelt győ­zelmet aratott. Jók: Csőke, Hallgas, ill. Kun­nal az élen az egész csapat Varga Károly: - Langyosak és szeszélyesek voltunk, mint az időjárás, gratulálok a túrke­vei csapatnak. Csillag László: — Nagyon fe­gyelmezetten játszottunk, en­nek az eredménye ez a remek győzelem. Csórja MEZŐTÚR-TÁPIÓGYÖRGYE 1-3 (0-1) Mezőtúr, 200 n., v.: Fülöp Zol­tán Mezőtúr: Tőke-Dóczi, Barna, Szőke (Varga Zs.), Nagy G. - S& rés, Hídvégi, Horváth, Moldván - László, Sőrés Zs. (Mester). Edző: Csanálosi Miklós. Tápiógyörgye: Ulveczki - Fe­hér, Csató, Serucza (Mohácsi), Gömöri - Túróczi, Tóth, Eszes (Mészáros), Collins (Vállai) - Be- se, Katona. Edző: Lódi László. 45. perc: Bese 8 méterről, kö­zépről helyezett a kapuba, 0-1. 48. perc: Gömöri a bal felső sarokba bombázott, 0-2. 60. perc: Katona a bal oldalról indulva kapura húzott, majd ki­lőtte a hosszú sarkot, 0-3. 63. perc: Hídvégi szabadrúgá­sa a jobb alsó sarokban kötött ki, 1-3. A rutinosabb, kapu előtt rá­menősebb vendégek megérde­melten vitték el a három pontot. Az utolsó percben a hazaiak já­tékosa, Varga Zsolt lábtörést szenvedett. Jók: Tőke, Dóczi, Moldván, ill. Collins, Katona, Gömöri Csanálosi Miklós: - A jól vé­dekező vendégcsapatnak nem tudtuk feltörni a védelmét, így nem is lehet meccset nyerni. Lódi László: — Átalakulóban van együttesem, az építkezés­hez nagyon kellenek az ilyen győzelmek Ifi: 2-1 Varjú MÁTRA-CSOPORT TÚRA—JÁSZBERÉNYI SE VASAS 2-3 (2-1) Túra 200 n., v.: Lendvai Túra: Nagy G. - Kuti, Szilágyi, Lilik, Les T, Nagy Cs., Sukaj, Csé­pányi, Horváth, Les K (Kása), Győri (Gohér). Edző: Aczél Zoltán. Jászberény: Rácz - Tóth, Luk­ácsi, Szabó, Kónya, Tasi, Maják (Beszteri), Molnár, Bojtos (Györki), Ládi, Német Edző: Rácz Róbert 6. p.: Csépányi egy finom csel után a jobb felső sarokba lőtt, 1-0. 17. p.: Molnár jobbról közép­re passzolt, Tasi pedig a jobb sa­rokba helyezett, 1-1. 33. p.: Kuti a védők között ke- zezésgyanús helyzetbén elvitte a labdát, belepöckölt, s a labda Lukácsi által irányt változtatva került a kapuba, 2-1. 80. p.: Ládi 11 méterről fejjel ívelt a jobb felső sarokba, 2-2. 87. p.: Kónya cimbalomszög­ből, balról nagy gólt lőtt, 2-3. A rutinos hazai­ak kezdetben ma­gukhoz ragadták kezdeménye­zést. Egy sze­rencsés talá­lattal ve- ;zetéshez ' is jutot­tak, míg a túloldalon Maj- ! zik kétszer is hibázott. A mérkőzés utolsó 20 perce a jász­berényieké . volt. Sorra alakították ki helyzeteiket és a végjátékban megfordították az eredményt. Jók: Nagy G., Lilik, Horváth, Csépányi, ill. az egész vendégcsapat Aczél Zoltán: - Megnyert meccset engedtünk ki a ke­zünkből. Két figyelmetlenség­ből két elkerülhető gólt kap­tunk az utolsó tíz percben. Ilyen undorító játékvezetést Túrán még nem tapasztaltam. Rácz Róbert: - Úgy, hogy két­szer vesztes helyzetből felállva nyertük meg a mérkőzést, óriá­si lelkesedésünknek, odaadá­sunknak köszönhetjük. Helyze­teink alapján, úgy érzem meg­érdemelten nyertünk. Ifi: 0-5 Szalóki A herényiek játé­kosedzője, Rácz Róbert a kapuból irányítja társait. Felkészülési mérkőzés SZOLNOKI SPARTACUS RSE- ESMTK 5-2 (2-1) Vegyiművek pálya, 50 n., v.: Varga László Spartacus: Bak (Oláh) - Pata­ki, Luca, Horváth, Lippai (Kohá- ri) - Őz, Bontovics, Boda, Kővári (Hegedűs) -, Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. ESMTK: Uhrin (Gyurkó) - Molnár, Túri, Varga, Szakács (Szöllősi) - Besenyei, Péter, Ta­kács, Udvarén (Szabó) - Simon (Sheren), Hortobágyi (Kis). Edző: Pál József. Gólszerzők: Sárkány 2 (9., 71.), Ruskó 2 (25., 50.), Kohári (56.), ill. Varga (3.), Péter (70.) Mivel az NB III-as hazaiak, il­letve az NB Il-es vendégek is szabadnaposak voltak a hét vé­gi bajnoki fordulóban, előké­születi meccsen találkoztak. A nézők jó iramú, színvonalas mérkőzést láthattak, melyen a vendéglátók megérdemelten nyertek a magasabb osztályban szereplő fővárosiak ellen. Jók: Horváth, Ruskó, Sárkány, ill. Túri, Péter, Takács, Szakács Gömöri Béla: - A végig nagy iramú mérkőzésen méltó ellen­fele voltunk az ESMTK-nak. Pál József: — Az edzőmeccs el­érte célját, időnként egész szín­vonalas játékot láthattunk. Ha­sonlóan jó folytatást kívánok a Spartacusnak. Német Gólzáporos összecsapások a nyárbúcsúztatón labdarúgás Megyei I. osztályú bajnokság, 3. forduló Besenyszögön rendkívül kemény, férfias csatában dőlt el a három pont sorsa a csíkos mezes hazaiak javára. KUNHEGYES SE-ÚJSZÁSZ 0-8 (0-2) Kunhegyes, 200 n., v.: Bodacz Tamás Kunhegyes: Szabó — Rentai, Szőke, Szenes (Tar), Kemecsi, Oláh (Válek), Gál, Garáz (Várn­ái), Herbály, Tóth, Sós. Edző: Ga­ráz Péter. Újszász: Szaszkó - Konka T, Ludasi, Konka Cs. (Viola), Kato­na, Sziráki, Földi, Mérész (Czap- kó), Major, Ulviczki (Dóra), Ré­zsó (Farkas). Edző: Rózsavölgyi László. Gólszerző: Konka Cs. (26.), Mérész (44.), Ulviczki (55.), Föl­di (64.), Viola 2 (77., 85.), Konka T. (80.), Katona (89.) Kiegyenlítő első félidőt köve­tően - amikor akár fordított is lehetett volna az eredmény -, a mérkőzés utolsó harmadában csak a hazai vereség mértéke volt kérdéses. Jók: Senki, ill. Viola vezérleté­vel az egész csapat Garáz Péter: - Minden játéko­som mélységesen szégyellje magát mai teljesítményéért, serdülőszintű hibáinkat az el­lenfél könyörtelenül kihasznál­ta. Erősen el kell gondolkod­nom, hogy érdemes-e ezt így csinálni. Rózsavölgyi László: - Ami a legörömtelibb volt számomra, hogy igazi nagybetűs CSAPAT- ként működtünk a pályán. Ifi: 0-5 Szabó Gy. BESENYSZÖG-MARTFŰ 2-1 (0-1) Besenyszög, 300 n., v.: Kálé Elemér Besenyszög: Szirze - Gilszki Cs., Tóth (Juhász), Kinyik, Szá­lai, Danyi, Horváth, Rimóczi (Te­lek), Berényi (Lukács), Szekeres, Gilszki T. (Kecső). Edző: Rostás Sándor. Martfű: Berta - Hanga, Blas- kó, Szőke, Telek Z. (Barabás), Angyal, Kun, Jenei, Makra, Kar­dos, Szilágyi (Merena). Edző: Kardos Mihály. Gólszerzők: Kinyik (47., tizen­egyesből), Berényi (49. p.), ill. Jenei (45.) Kiállítva: Gilszki Cs., ill. An­gyal Kimondottan izgalmas mér­kőzést láthatott a szépszámú közönség, melyen a hazai csa­pat küzdeni tudásból jelesre vizsgázott. Sajnálatos, hogy Ri­móczi Csaba súlyos sérülést szenvedett. Jók: Horváthtal az élen az egész csapat, ill. Kun, Makra, Kardos Rostás Sándor: — Kemény, férfias mérkőzésen megérde­melten nyertünk a jó képességű Martfű ellen. Kardos Mihály: - Buta, egyé­ni hibákat vétettünk, amit ké­sőbb nem tudtunk korrigálni. Gratulálok a hazai csapatnak. Ifi: 1-1 Strammer TISZAFÖLDVÁR—JÁSZFÉNYSZARU 8-1 (2-0) Tiszafóldvár, 150 n., v.: Tóth Im­re Tiszaföldvár: Gerhát (Huszár) - Orbán (Sike), Kácser, Kiss A. II., Czető, Lóié, Papp, Nagy (Far­kas), Homola, Kiss A. /., Erdei (Szikom). Edző: Sólyom Vilmos. Jászfényszaru: Száz - Kalla, Va­szicsku (Polgár), Pikó, Szakali, Ba­logh, Siku, Farkas (Janik), Borbás, Bazsó, Ecker. Edző: Bazsó Gábor. Gólszerző: Kiss A. I. (8.), Lóié (42.), Papp 3 (47., 58., 65.), Szi- kora (67.), Kácser (74.), Farkas (87.), ill. Borbás (73.) Az első félidőben még part­ner volt a Jászfényszaru, a má­sodik játékrészben azonban pe­dig az történt a pályán, amit a Földvár akart. Jók: Papp, Lóié, Farkas, Kiss, Huszár, ill. senki Sólyom Vilmos: - Sok helyzet­ből ezúttal többet is sikerült ér­tékesítettünk. Bazsó Gábor: - A jó erőkből álló hazai csapat ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. Ifi: 1-4 Rákóczi KUNSZENTMÁRTON-KUN FC 6-3 (3-0) Kunszentmárton, 200 n., v.: Skultéti Csaba KUTE: Berta - Varga (Kul­csár), Bende, Garáz, Imrei (Ha­tár A.), Pálinkás, Petróczki, Jó- zsa (Kézsmárki), Földi, Határ F, Bimbó. Edző: Bende József. Kun FC: Tatai - Molnár, Nyol- czas, Szendrei, Habóczki (Oro- szi), Balogh Zs., Balogh A., Var­ga, Szabó, Gácsi, Daragó. Edző: Szabó András. Gólszerzők: Határ Ferenc 4 (13., 43., 57., 83.), Imrei (28.), Földi (90., tizenegyesből), ill. Balogh Zs. 3 (60., 76., 87.) Ideális labdarúgóidőben, ki­válóan előkészített pályán a ha­zai csapat pontosabban hasz­nálta ki helyzetét és jó játékve­zetés mellett megérdemelten nyert. Jók: Határ F., Varga, ill. Balogh Zs., Gácsi, Molnár, Szendrei. Bende József: - Az első játék­részben még közepes teljesít­ményt nyújtottunk, a második­ban azonban már kifejezetten rosszul játszottunk. Ennek eredménye, hogy a lelkes ven­dégek három gólt is szereztek. Szabó András: - Kísértett a múlt, gyáván játszottunk. Ifi: 1-0 Dobos P. JÁSZLADÁNY-JÁSZAPÁTIII. 3-1 (0-1) Jászladány, 150 n., v.: Csukás András Jászladány: Bakos - Drávái, Szigetváry, Szabó, Fecske, Bagi K, Bagi A. (Papp), Csikós /., Tóth, Czibak (Nagy A.), Ádám (Kalmár). Edző: Kalmár Ta­más. Jászapáti: Molcsán - Bolyós, Tóth, Szabó, Szabari, Birkás (Kiss), Gulyás (Utasi), Frikk (Vágó), Farkas, Bobák, Lencse (Zagyi). Edző: Birkás Ferenc. Gólszerzők: Csikós J. 52., Ádám 68., Nagy A. 92., ill. Bo­bák 38. A kilencven percen át tartó mezőnyfölényét csak a második félidőben sikerült gólokkal is nyomatékosítani a hazai csapat­nak, amely végre lelkesen, pon­tosan játszva megérdemelten nyerte a mérkőzést. Jók: Bagi K. és Szigetváry ve­zérletével az egész csapat, ill. Bolyós, Szabó, Frikk, Bobák Kalmár Tamás: - A csapat a mai mérkőzésen elhitte, hogy nyerhet és ezért a sikerért min­dent meg is tett. Birkás Ferenc: - Az első fél­idei vezetésünk után a második játékrész iszapbirkózását a ha­zaiak jobban bírták erővel, és megérdemelten győztek. Gulyás I. ZAGYVARÉKAS-ABÁDSZALÓK 2-2 (1-1) Zagyvarékas, 200 n., v.: Szeles Ádám Zagyvarékas: Szöllősi Z. - Szöl­lősi M., Romanek (Balogh S.), Antal, Nyemecz, Fedor, Nagy (Balogh Zs.), Szabó K, Takács, Serbán (Révész R.), Czibak. Edző: Antal Elemér. Abádszalók Kovrig - Szabó, Dányi, Lányi, Kéki (Barkóczi), Varga, Szoboszlai, Vona, Czéh, Takács (Molnár), Vasas. Edző: Vasas Károly. Gólszerzők: Serbán (8.), Ba­logh Zs. (80.), ill. Czéh (18.), Vo­na (73.) Férfiasán kemény küzdelem­ben az újonc zagyvarékasi csa­pat újból pontot tudott szerezni a megyei első osztályban. Az eredmény igazságos. Jók: Szöllősi Mátyás vezérle­tével az egész csapat, ill. Varga Antal Elemér: - Korrekt já­tékvezetés mellett egy nagyon sportszerű csapat ellen szerez­tünk értékes pontot. Vasas Károly: — Nagyon sok gyenge teljesítmény volt a hét végén. Szimpatikus csapatot is­mertem meg az ellenfélben és további sok sikert kívánok ne­kik. Ifi: 1-3 Földes JÁSZÁROKSZÁLLÁS—JÁNOSHIDA 6-2 (3-1) Jászárokszállás, 350 n., v.: Mo­zsár Gergely Jászárokszállás: Bordás - Éli­ás, Peredi, Szerencsi (Ördög), Ivony (André Cs.), Pittner, Csö­mör (Faragó), Pető (Kiss G.), % Nagy, Szabó, Ballagó. Edző: Csi- | kós József. ‘ Jánoshida: Kiss - Besenyi, Föl­di, Gazsi, Rideg, Eszes, Gerőcs, Tóth, Utasi, Juhász, Sándor. Edző: Tóth Gábor. Gólszerzők: Ballagó 3 (10., 56., 70.), Szabó 2 (32., 45.), Ör­dög (76.), ill. Utasi (23.), Tóth (78.) Kiállítva: Szabó (60.), ill. Be­senyi (3.) A korai, teljesen jogos kiállí­tás alapvetően meghatározta a játék képét. A hazai csapat sok helyzetet kialakítva ilyen arányban is megérdemelten győzött az évek óta mumusá­nak számító Jánoshida ellen. Jók: küzdenitudásáért az egész csapat, ill. Rideg, Sándor, Eszes Csikós József: - Az utolsó per­cig küzdő, sokat futó Hidát végre sikerült lelkes játékkal legyőznünk. Tóth Gábor: - Korai ember- hátrányunkat jól használták ki a hazai játékosok. Ifi: 12-0 Farkas J. TISZAFÜRED-FEGYVERNEK 2-2 (0-1) Tiszafüred, 350 n., v.: Halgat Tiszafüred: Magi - Járdán, Földvári, Csuhay, Tóth, Szigetvá­ri, Dajka A/., Bemáth, Váradi (Darai), Dajka Zs., Kovács. Edző: Bemáth Lajos. Fegyvernek: Fekete - Budai, Szász, Balázs, Farkas Z., Papp (Farkas R.), Balogh (Kozák), Gyáni, Famgó Zs., Csortos, Fara­gó A. Edző: Öllé János. Gólszerzők: Dajka Zs. 53., Bernáth 90., ill. Faragó A. 38., 89. Hajtós mérkőzésen, ha a ha­zaiak „előrejátéka” pontosabb, meg is nyerhették volna a talál­kozót. Jók: Földvári, Tóth, Csuhay, Dajka Zs., ill. Faragó A., Gyá­ni Bernáth Lajos: - Ezen a mér­kőzésen helyzeteink alapján nyernünk kellett volna, mégis két pontot veszítettünk. Öllé János: — Küzdelmes mér­kőzésen az utolsó percben elkö­vetett figyelmetlenségünk miatt győzelmet szalasztottunk el. Ifi: 3-4 Ábrahám T. I i 4 I