Új Néplap, 2005. március (16. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-21 / 66. szám

SPORT 2005. MÁRCIUS 21., HÉTFŐ Soha rosszabb fordulót LABDARÚGÓ NB III. Alföld-csoport MEZŐTÚR—ALGYŐ1-0 (0-0) Mezőtúr, 200 n., v.: Rácz Ala­dár. Mezőtúr. Tőke — Barna, Sző ke, Sőrés L, Kinyik, Rimóczi Cs., Moldván, László, Nagy G., Dóczi, Sőrés Zs. Edző: Csanálo- si Miklós. 73. perc: Balról beívelt sza­badrúgás után Sőrés Zsolt éle­sen fejelt a kapuba, 1-0. A küzdelmes mérkőzés első félidejében az Algyő, míg a másodikban a Mezőtúr birto­kolta többet a labdát, végül egy szép fejes gól a hazaiak győzelmét eredményezte. Jók: Rimóczi Cs., Sőrés Zs., ill. Ábrahám, Krucsó. Csanálosi Miklós: - Két el­lentétes félidő: az első az el­lenfélé, a második a miénk volt, de gólt mi szereztünk! Lóczi István: - Rendkívül rossz talajú pályán a lelke­sebb csapat nyert. Varjú HÓDMEZŐVÁSÁRHELY— TURKEVE 0-1 (0-0) Hódmezővásárhely, 150 n., v.: Mihács Pál Túrkeve: Kiss - Bálint, Ró- nyai, Tóth, Horváth, Fekete, Só­lyom, Kormos, Szitkó, Debrece­ni, Varga. Edző: Csillag László. Gólszerző: Szitkó Közepes iramú és színvona­lú találkozón a nagyobb rutin­nal rendelkező Túrkeve máso­dik félidei elszántabb játéká­val teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot az idénynyitón. Jók: Pécsek, Erdei, Keller, ill. Szitkó, Horváth, Sólyom Rostás Károly: - A látottak alapján a döntetlen reálisabb eredmény lett volna. Csillag László: - A második félidőben játékunk feljavult és számtalan gólhelyzetünkből egyet értékesítettünk, ezzel teljesen megérdemelt győzel­met arattunk. SZOLNOKI SPARTACUS- 0RKENY1-1 (0-0) Vegyiművek pálya, 150 n., v.: Hegedűs Attila Szolnok: Móga - Pataki (Sze­szálon múlott a hazai csapat győzelme. Jók: Boda, Draskóczi, Kohá- ri, Móga, ill. Kovács, Szécsi, Batta, Tusa Gömöri Béla: - Egyenlő erők küzdelmében, egygólos- nak tűnő mérkőzésen, sajnos az utolsó percben a vendég­csapat egyenlíteni tudott. Farkas Tibor: - Igazságos döntetlen született. Német VERESEGYHÁZ-JÁSZBERÉNY 2-5 (1-3) Veresegyház, 200 n., v.: Tolnai Jászberény: Rácz - Oláh, Szabó Z., Szerencsi - Gulyás (Nagy A.), Tasi, Lukácsi, Kó­nya, Lippai — Ládi (Tóth Zs.), Németh (Beszteri), Edző: Rácz Róbert 16. perc: Német 20 m-es szabadrúgásból a bal alsó sa­rokba talált, O-l. 19. perc: Gulyás a felezővo­naltól egyedül vezette a labdát a kapura, majd 16 m-ről a ki­lépő Kovács mellett a hálóba gurított, 0-2. 33. perc: Bal oldali szöglet után Vigler kapura fejelt, Rácz beleütött a labdába, de a ki­pattanót már nem hibázta el a hazaiak játékosa, 1-2. 42. perc: Gulyás beadását Ládi fejelte a léc alá, 1-3. 47. perc: Szabó I. az ötösről a jobb sarokba helyezett, 2-3. 69. perc: Német egyedül hú­zott kapura és a kilépő Kovács lába között a bal sarokba passzolt, 2-4. 90. perc: Lukácsi éles szög­ből helyezett a jobb sarokba, 2-5. Rögtön támadólag lépett fel a jászberényi csapat, s a har­madik percben elért kapufa után már jöttek a gólok is. A vendégegyüttesnek sokkal több helyzete volt, így győzel­me mindenképpen megérde­melt. Jók: Brukker, ill. az egész vendég csapat. Orosz! Sándor: - A főpró­bák sorozata kiválóan sike­rült csapatom számára, de a premieren megbuktunk. Gra­tulálok ellenfelünknek, to­vábbi sok sikert kívánok ne­ki. Az amerikából hazatért Kohári István (jobbról) gond nélkül illeszkedett a Spartacus védelmébe herényi), Draskóczi, Boda, Ko­hári, Hegedűs (Fedor), Babella, Horvát, Földi, Sárkány (Albert), Ruskó. Edző: Gömöri Béla Gólszerzők: Babella (53.), ill. Kovács (89.) Kitűnő játékvezetés mellett, küzdelmes mérkőzésen, haj­Rácz Róbert - Amiért jöt­tünk azt végrehajtottuk. Ügy érzem, helyzeteink alapján új igazolásaink góljaival ér­vényesítettük (egy nem köny- nyű mérkőzésen) a papírfor­mát. Szalóki Elsöprő lendületben a Berekfürdő labdarúgás Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú bajnokság A listavezető Berekfürdő lendületes támadásainak nem tudott ellenállni a Bohács Tibor (középen) dirigálta fegyvernekl védelem KUN FC—ÚJSZÁSZ 0-3 (0-2) Kunhegyes, 100 n., v.: Mozsár Gergely Kun FC: Sípos — Lukács, Mol­nár, Bontovics, Nyolcas, Balogh Zs., Zsubaszcu, Habóczki (Ba­logh A.), Szendrei, Gácsi, Varga (Somogyi). Edző: Szabó András. Újszász: Szaszkó — Konka T, Rézsó, Boros (Dóra), Ludasi (Ri­móczi), Katona, Mérész, Sziráki, Kasza (Szádecki), Farkas, Czap- kó (Gulyás). Edző: Vígh Tibor. Gólszerző: Konka T. 2, Boros A Kun FC két nehéz, mély ta­lajú pályán lejátszott mérkőzé­se után tompán kezdett, így a friss Újszász könnyen megsze­rezte a vezetést. A mezőnyben egyenrangú Kun FC-nek végül a szépítés sem sikerült. Jók: Szendrei, Lukács, ill. Konka, Rézsó, Sziráki, Ludasi, Mérész Szabó András: - A mai mér­kőzésen figyelmetlenül, rosszul játszottunk. Vígh Tibor: - Úgy érzem, hogy ilyen arányban is megér­demelten nyertünk. Ifi: 0-3Szabó A. TISZAFÖLDVÁR-TISZAFÜRED 1-0 (1-0) Homok, 50 n., v.: Galambosi. Tiszafóldvár: Gerhát - Nagy, Kőcser, Szarvas, Czető (Varga), Homola, Tóth (Sass), Lóié, Papp, Kiss, Váradi (Holczman). Edző: Sólyom Vilmos. Tiszafüred: Gál - Tóth E, Haj­nal, Földvári, Tóth T, Járdán, Szigetvári, Rézműves, Dajka, Dorcsák, Angyal (Csirke). Edző: Gál Zoltán. Gólszerző: Lóié (30.) Közepes színvonalú mérkő­zésen a több helyzetet kidolgo­zó hazai csapat megérdemelten nyert. Jók: Gerhát, Kácser, Nagy, Ló­ié, Czető, ill. Földvári, Járdán. Sólyom Vilmos: - Idény eleji játék, viszont örömteli lehet, hogy a csapat végigküzdötte a mérkőzést. Gál Zoltán: - A hazaiak be­rúgták a helyzetet, mi nem. Ifi: 4-2 Rákóczi ABÁDSZALÓK— KUNSZENTMARTON1-1 (1-0) Abádszalók, 200 n., v.: Nemes Zoltán Abádszalók: Kovrig - Takács, Szabó, Lányi, Lajos, Varga, Si­pos, Vasas, Szoboszlai, Vona, Czéh. Edző: Vasas Károly. Kunszentmárton: Berta - Kiss, Varga, Garáz, Pálinkás /., Pálinkás Gy., Bende, Józsa, Ha­tár (Kulcsár), Bimbó, Imrei. Edző: Bende József. Gólszerzők: Czéh (39.), Bimbó (51., tizenegyesből) Jó talajú pályán, nagy küzde­lemben, igazságos döntetlen született. Jók: Lajos, ill. Berta vezényle­tével az egész csapat Vasas Károly: - Sajnos ma enerváltan, ötlettelenül játszot­tunk, az eredményt reálisnak tartom. Bende József: - Egy pontért jöttünk, de az első féüdő végjá­téka alapján három is lehetett volna belőle. Ifi: 3-0 Rózsa JÁN0SHIDA—KUNHEGYES 3-4 (1-3) Jánoshida, 50 n., v.: Bodac Ta­más Jánoshida: Rácz - Besenyi (Bankó), Tóth Z., Gazsi, Rideg, Berényi, Tóth P, Tóth G., LJtasi, Kovács, Gerőcs. Edző: Tóth Gá­bor. Kunhegyes: Szabó - Tóth T. (Varga), Váradi, Dányi, Gál, Vi- raszkó, Herbály, Tóth /., Soós, Kovács, Válek (Török). Edző: Sza­bó György. Gólszerzők: Kovács (29.), Uta- si (49.), Tóth P. (53.), ill. Herbály (7.), Válek (21.), Gál (23., tizen­egyesből), Dányi (75.) Kiállítva: Utasi (lefújást köve­tően). Az utóbbi idők legszerényebb képességű kunhegyesi csapata látogatott Jánoshidára, ennek ellenére sikerült a három pon­tot megszereznie, mindez mi­nősíti a hazai együttes játékát. Jók: Tóth P., ill. Kovács, Gál, Tóth I., Dányi. Tóth Gábor: - lobb helyzetki­használásának köszönheti a vendégcsapat a három pontot. Szabó György: - Tegnap még azt gondoltam, hogy semmi esélyünk, ma viszont a csapat lelkesedése számomra is kelle­mes meglepetést okozott. Ifi: 0-5 Szöllősi FEGYVERNEK-BEREKFÜRDŐ 0-5 (0-2) Fegyvernek, 100 n., v.: Tóth Sándor Fegyvernek: Fekete - Szász, Tukarcs, Bohács, Náhóczki, Fa­ragó Zs., Csortos, Gyáni (Gu­lyás), Iványi (Balogh), Budai, Farkas (Faragó A.). Edző: Öllé Já­nos. Berekfürdő: Kui - L. Kiss, Sző­ke, Herceg, Bujdosó, Debreceni, Lovas, Varga (Lakatos), Kiss, Be- se (Tóth), Kovács (Csemány). Edző: L. Kiss Lajos. Gólszerző: Kovács (24., 36.), Bese (47.), Kiss (65.), Tóth (89.) A bődületes második lesgól után összeomlott a hazai csa­pat, és utána már nem tudott talpra állni. Jók: senki, ill. Besével az élen az egész csapat Öllé János: - Gyengén, gyá­moltalanul játszottunk. L. Kiss Lajos: — Úgy érzem, ilyen arányban is megérdemel­ten győztünk a jó képességű ha­zaiak ellen. Ifi: 3-3 Ipacs JÁSZÁROKSZÁLLÁS—SZAJ0L 2-0 (2-0) Jászárokszállás, 300 n., v.: Tű­hegyi László Jászárokszállás: Czékmán - Éliás, Peredi R., Kiss L, Ivony (Major), Füleki (Gál), Csömör, Pető, Banya (Markovics), Lőcsei (Gephárd), Szabó. Edző: Csikós József. Szajol: Tarjányi - Bognár, Papp, Tóth, Kapusi /., Liszka (Földi), Hegedűs, Bemát, Fábián (Kovács), Balogh (Kapusi K), Ju­hász (Fedlák). Edző: Kun Mi­hály. Gólszerzők: Lőcsei (4.), Csö­mör (33.) Az első félidőben szerezett két gól túlságosan megnyugtat­ta a hazai csapatot, s a második­ban már hiányzott kapu előtti határozottsága. Jók: Csömör, Kiss L, Pető, Pe­redi R., illetve Papp, Tóth, Hege­dűs. Csikós József: - Ezt a győzel­met a klub egykori játékosá­nak az elmúlt héten elhunyt Csordás Péter emlékének ajánljuk. Kun Mihály: - Két elkerülhe­tő gól mellett pontatlan támadó­játékunk eredményezte a vere­séget. Ifi: 0-4 Farkas BESENYSZÖG-MARTFŰ 1-3 (0-1) Besenyszög, 300 n. v.: Ihász Zsolt Besenyszög: Szirze (Varga I.) - Szalai, Horváth, Varga N., Gilsz- ki Cs., Danyi, Lukács, Szekeres, Varga Zs. (Telek), Tóth, Kövesdi. Edző: Rostás Sándor Martfű: Berta - Hanga, Blas- kó, Kinyik, Merena (Kontos), Szokolai, Kun (Szőke), Lengyel, Jenei, Makra, Török (Kardos) Edző: Kardos Mihály. Gólszerzők: Kövesdi (65.), ill. Makra (5.), Lengyel (52.), Török (75.) Igazi rangadón meglehetősen kíméletlenül játszott a martfűi csapat (Szirze súlyos sérülést is szenvedett), melyhez a játékve­zető lelkesen asszisztált. Jók: Danyi, ill. Berta, Lengyel, Török, Makra, Blaskó Rostás Sándor: - Sokkal gyengébben játszottunk a várt­nál, de nem adjuk fel, küzdünk tovább. Kardos Mihály: - Jól felkészí­tett hazai csapat ellen sikerült nyernünk. Ifi: 0-1 Strammer i FOTÓ: MÉSZÁROS