Új Néplap, 2005. március (16. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-30 / 73. szám

2005. MÁRCIUS 30., SZERDA SPORT 15 Uiabb rangadó előtt állnak a piros-feketék férfi kosárlabda Az Atomvárosban szerepel az 01a] legénysége A mai napon újabb ide­genbeli rangadón lesz ér­dekelt az Olaj KK gárdá­ja, amelyik az Atomerő­mű SE paksi otthonában lép pályára este hat óra­kor. Az összecsapáson a dr. Vígh Péter—dr. Páli Kálmán bírópáros dirigál vécsé A vendéglátó paksiak 17 győze­lemmel és 4 vereséggel vezetik az alapszakasz tabelláját. Hazai pályán nem találtak legyőzőre, vereségeiket rendre idegen kör­nyezetben szenvedték el. Az el­múlt három fordulóban azon­ban kútba kerültek, hiszen ve­reséget szenvedtek az Alba- compnál (80-100), hazai pályán kínlódtak az Eger ellen (78-73), az elmúlt fordulóban pedig Pé­csett kaptak ki, 83-74-re. Ez utóbbi összecsapáson lehetett látni, hogy a pécsiek rakkolós, halogató stílusa abszolút nem ízlett Zsoldos András csapatá­nak, amely ráadásul gyengén, mindössze 31%-kal dobott a me­zőnyből, rendre csak a felzárkó­zásra futotta erejéből. Ma nyil­AZ ÁLLÁS 1. Atomerőmű 17 4 1750-1479 0.905 2. Atbacomp 16 5 2064-1745 0.881 3. Debrecen 16 5 1701-1466 0.881 4. Olaj KK 16 5 1715-1610 0.881 5. Kecskemét 15 6 1768-1595 0.857 6. PVSK 14 7 1752-1668 0.833 7. Kaposvár 11 10 1734-1653 0.762 8. Körmend 11 10 1641-1576 0.762 9. Falco KC 10 11 1748-1715 0.738 10. ZTE 5 16 1552-1739 0.619 11. Nyíregyháza 5 16 1543-1752 0.619 12. Dombóvár 5 16 1559-1835 0.619 13. MAFC 4 16 1436-1696 0.600 14. Eger 1 19 866-1300 0.525 A forduló további párosítása: Falco KC—Kaposvár, Kör­mend—Kecskemét, Debrecen- Nyíregyháza, ZTE-Albacomp, MAFC—PVSK ván mindent elkövetnek azért, hogy kiküszöböljék az elmúlt hetekben esett csorbát. Az Olaj győzelmi lehetőséget szalasztott el a Debreceni Vad­kakasok otthonában, mindösz- sze két pont hiányzott számuk­ra az újabb bravúrhoz. A vetély- társak viszont hozták meccsei­ket, az Albacomp Dombóváron, Indul a busz! A rangadóra ingyenes szur­kolói busz indul 13 órakor a Pelikán Szálló parkolójá­ból. A járműre azonban csak azok szállhatnak fel, akik a meccsre szó­ló érvényes jeggyel rendelkeznek. Érdek­lődni lehet a 06/30/9989-947-es telefonszámon. a Kecskemét pedig Ka­posváron győzött, míg a Pécs épp az Atomerő­műt verte. Ezt követően bizony minden mérkő­zésnek, és lehet monda ni, minden egyes ko­sárnak döntő szerepe lesz, hiszen a hajrá­hoz érkezett az alap­szakasz. Visszatérve az Olaj soros mécs­eséhez, a felek őszi összecsapását kelle­mes meglepetésre a mieink nyerték 85- 82-re. Gondoljuk, a piros-feketék hí­vei ma este is ki­egyeznének ha­sonló kedvező eredményben. Pór Péter, az Olaj veze­tőedzője azt mondta lapunk­nak: - A paksiak az elmúlt he­tek gyengébb játéka miatt biz­tos nagyon szívják majd magu­kat, hiszen meg akarják tartani A szolnokiak centere, Dávid Gergely minden bizonnyal cserepadról vár bevetésre alapszakaszbeli első helyüket. Ebben a bajnokságban még senki nem győzött az atomvá­rosban, ahol megpróbáljuk a Debrecen elleni játékunkat pro­dukálni. Ám ahhoz, hogy megfelelő eredményt érjünk el, sokkal higgadtabb és a meccs ritmusá­nak megfelelő támadójátékot kell nyújtanunk, mint a leg­utóbbi rangadón. A bolgárok ellen javíthatunk labdarúgás Folytatódik a nagyüzem Az újpesti Szusza Ferenc Stadi­onban a mai napon 20.45-kor kezdődő magyar-bolgár világ- bajnoki selejtezőn pályára lépő két válogatott eddig 18 alkalom­mal találkozott: a magyarok 12, a bolgárok 3 győzelmet arattak, háromszor döntetlennel zárult a mérkőzés. A gólkülönbség: 50-19. Utoljára majdnem 30 éve találkozott a két gárda: 1975- ben olimpiai selejtezőn előbb Budapesten 2-0-s magyar siker született, majd a júniusi visz- szavágón Szófiában a hazaiak nyertek 4-0-ra. A magyar válo­gatott bolgárok elleni mérkőzé­se mellett szerdán további húsz világbajnoki selejtezőt rendez­nek Európában. Európai selejtezőcsoportok: 1. csoport Andorra-Csehország 16.50, Macedónia—Románia 20, Hollandia—Örményország 20.30. Az állás: 1. Hollandia 13 pon(/5 mérkőzés, 2. Csehor­szág 12/5, 3. Románia 10/6, 4. Finnország 9/6, 5. Macedónia 5/6, 6. Örményország 4/6 (4- 13), 7. Andorra 4/6 (3-13). 2. csoport: Ukrajna—Dánia 18.15, Grúzia-Törökország 18.30, Görögország-Albánia 20.30. Az állás: 1. Ukrajna 14 ponl/6 mérk., 2. Görögország 11/6, 3. Dánia 9/6 (10-6), 4. Tö­rökország 9/6 (8-5), 5. Albánia 6/6, 6. Grúzia 5/5, 7. Kazahsz­tán 0/5. 3. csoport Észtország-Orosz- ország 17. Lettország-Luxem- burg 18, Szlovákia—Portugália 19. Az állás: 1. Portugália 13 pon^5 mérkőzés (20-3), 2. Szlo­vákia 13/5 (17-4), 3. Oroszor­szág 10/5,4. Lettország 7/5 (10- 12), 5. Észtország 7/6 (9-13), 6. Liechtenstein 4/6, Luxemburg 0/6. 4. csoport: Svájc-Ciprus 20.30, Izrael-Franciaország, 20.50. Az állás: 1. Írország 9 ponl/5 mérkőzés (7-2), 2. Fran­ciaország 9/5 (4-0), 3. Izrael 9/5 (7-5), 4. Svájc 6/4, 5. Ciprus 1/5 (4-11), 6. Feröer-szigetek 1/4 (2-12). 5. csoport Moldova-Norvé- gia 19.45, Szlovénia-Fehér- oroszország 20.15. Az állás: 1. Olaszország 12 pont/5 mérkő­zés, 2. Norvégia 7/4 (6-3), 3. Szlovénia 7/4 (4-3), 4. Fehér­oroszország 4/3, 5. Skócia 2/4, 6. Moldova 1/4. 6. csoport Lengyelország— Észak-írország 20, Ausztria— Wales 20.30, Anglia Azerbaj­dzsán, Newcastle 20.45. Az ál­lás: 1. Anglia 13 pont/5 mérkő­zés, 2. Lengyelország 12/5, 3. Ausztria 8/5,4. Észak-írország 3/5, 5. Wales 2/5 (5-10), 6. Azerbajdzsán 2/5 (1-12) 7. csoport Bosznia-Hercego- vina-Litvánia 20, San Marino- Belgium 20.30, Szerbia és Mon­tenegró—Spanyolország 21 .Az állás: 1. Szerbia és Montenegró 10 pont/4 mérkőzés, 2. Spa­nyolország 8/4 (8-1), 3. Litvánia Magyar siker A magyar—bolgár pároscsa­ta tegnap az utánpótlás-vá­logatottak Eb-selejtezőjével kezdődött Dunaújvárosban. Óvatos első félidőt követően az 54. percben Vadócz kapu­fáról kipattanó labdáját Ma­gasföldi remek csukafejessel értékesítette. Mint később ki­derül, ez utóbbi gól döntötte el a mérkőzést. Győzelmével a második helyen áll cso­portjában válogatottunk. 8/4 (6-1), 4. Belgium 4/4, 5. Bosznia-Hercegovina 2/3, 6. San Marino 0/5 8. csoport: Horvátország- Málta, Zágráb 18, Magyaror­szág-Bulgária, Szusza Ferenc Stadion (tv: RTL Klub) 20.45. Az aílásA. Svédország 12 pont/5 mérkőzés, 2. Horvátország 10/4, 3. Bulgária 7/4, 4. Ma­gyarország 4/6,5. Izland 1/5,6. Málta 1/4. Dél-amerikai selejtező cso­port Bolívia-Venezuela 24, Ar- gentína-Kolumbia 1, Para­guay-Chile 1, Uruguay, Brazília 2.50, Peru-Ecuador 3. Az állás 12 forduló után: 1. Argentína 25 pont, 2. Brazília 23, 3. Ecuador 19, 4. Paraguay 16, 5. Uruguay 15, 6. Kolumbia 14 (12-11), 7. Chile 14 (11-12), 8. Venezuela 14 (13-17), 9. Peru 13, 10. Bolí­via 10 HÍRSÁV kosárlabda. A megyei ko­sárlabda-szövetség soron kö­vetkező továbbképzését áp­rilis 1-jén, pénteken 16 óra­kor tartja Szolnokon, a Zöld Ház tornatermében. Az elő­adók Balasi Péter atléta- és Hegedűs Mária kosárlabda utánpótlásedzők lesznek. Bővebb információ a 30/326-2224-es telefonszá­mon kérhető. lövészet. Húsvét Kupa né­ven szabadidős megyei mi­nősítő versenyt rendeznek a szolnoki Véső utcai lőtéren április 2-án szombaton, 9 órakor. A megméretésen mindkét nemben a serdülők­től a felnőttekig mindegyik korosztály érdekelt lesz hat versenyszám küzdelmeiben, érdeklődni lehet az MHSZ megyei szövetségénél, Szol­nok, Baross u. 20., ill. a 06- 30/9553-906 telefonszámon. A verseny idején, 9-15 óráig magasabb hanghatások vár­hatók a Véső utca környé­kén, ezért a lakosság megér­tését kérik a szervezők. Pont nélkül maradtak csapataink kézilabda NB I/B, 18. forduló CSEUZ, TÖRÖK Hodosl Eszter féltucat gólja Is kevés volt a túrkevel pontszerzéshez FÉRFIAK ÓZDI KC-TISZAFÖLDVAR SUZUKI TREFF SE 31-25 (14-9) Ózd 500 n., v.: Bonifert, Oláh TISZAFÖLDVÁR: VARGA-Sző- ke 1, TÓTH 9, Szloska, Gelley 6, Krasznai, CSELOVSZK15. Csere: Felföldi (kapus), Lelkes 1, Pa- tocskai 1, Szollár, Sivák, Danku 2. Edző: Száva Flórián. Hétméteresek: 4/4,111. 8/7 Kiállítások: 10, ill. 24 p. Negyedóráig tartotta magát a vendégcsapat, onnan azután a játékvezetők átvették a játék irányítását és ítéleteikkel rend­re a Földvárt sújtották, amely majd egy félidőt játszott ember- hátrányban. Aztán a második félidőben a kellően fólhergelt suzukisok nem megfelelő játék- koncentráltsággal haladtak a biztos vereség felé. Mikor a 6-7 gólos különbség megvolt a két csapat között, akkor engedték a Földvárt kézilabdázni. Száva Flórián: - Ez a mérkő­zés már két héttel ezelőtt el­dőlt... NŐK SZEGED KKSE—TURKEVEIVSE- KEVEHUS 27-22 (13-13) Szeged 150 n. V: Nagy, Túróczy. Túrkeve: HODROGA-KÁNYA 3, HODOS16, Varga 1, SOÓS 10 (4), Ducza 2, Lukács. Csere: Flick (kapus), Futó, Nyitrai, Sass, Vajda, Alina. Edző: Török Róbert. Kiállítások- 6, ill. 12. p. Hétméteresek 7/5, ill. 5/4 Büntetővel szerzett vezetést a Szeged, de a jól védekező ven­dégek hamar egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették. Soós átlö- vései rendre betaláltak a szege­di kapuba, így a 8. percben 1-4 volt az állás. Á hazaiak játékába sok hiba csúszott, így Kányáék őrizték háromgólos előnyüket. A 23. percben kétgólos túrkevei előnynél a játékvezetők kiállí­tották a Túrkeve Irányítóját egy adminisztrációs hiba miatt. Ek­kor feljöttek a hazaiak és a szü­netig döntetlenre módosították az eredményt. A második játék­részben hol Itt, hol ott volt az előny. Kemény védekezés volt mindkét oldalon, de büntetőt inkább a Szeged lőhetett. A 47. percben döntetlen állásnál a vendégek sorozatos emberhát­rányokba kerültek, így a Tisza- partiak megléptek két góllal. A kevl hölgyek az utolsó 10 perc­ben mindent egy lapra téve fel, támadtak, de a hazaiak egy kis szerencsével otthon tudták tar­tani a két bajnoki pontot. Török Róbert: - Az első félidő­ben mi irányítottuk a játékot, a második félidő azonban már nem a mi kezünkben volt.