Új Néplap, 2005. március (16. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-29 / 72. szám

12 SPORT 2005. március:»., kedd LABDARUGÓ NB III. Fél tucat gólt szerzett a Szolnoki Spartacus ÁTRA-CSC mm RONGYOS! iTRA-CSÖPORT JÁSZBERÉNY St VASAS— GYONGYOSHALASZ 4-0 (1-0) Jászberény, 350 n., v.: Szo- boszlai. Jászberény: Rácz - Oláh, Szabó, Szerencsi - Gulyás, Ta­si, Lukácsi, Kónya (Nagy A.), Lippai - Ládi (Tóth), Német. Edző: Rácz Róbert. Gyöngyöshalász: Szén - Sza­bó, Vernyik, Marázi, Cserta (Debreceni) - Bordás, Papi, Nagy Gy. G. (Hevér), Nagy G. II. - Molnár (Bakondy), Nagy G. I. Edző: Ács János. 25. perc: Gulyás alapvonal­ról visszalőtt labdáját Német perdítette a hosszú sarokba, 1-0. 49. perc: Kényszerítőzés után Gulyás a félpálya köze­pén kilépett, s a kapujából ki­lépő Szén mellett a hálóba he­lyezett, 2-0. 70. perc: Kónya lábát a bün­tetőterületen belül elhúzták, a megítélt tizenegyest Lukácsi vágta a jobb sarokba, 3-0. 80. perc: Tóth remekül ug­ratta ki középen Németet, aki egyedül húzott kapura, és ti­zenhat méterről a bal sarokba emelt, 4-0. 86. perc: Marázi megkapta második sárga lapját, így me­hetett zuhanyozni. A jobb játékerőt képviselő Jászberény azonnal támadó­lag lépett fel, a vendégcsapat csak az első gólig tudta tarta­ni magát. Ezt követően a házi­gazda tetszés szerint érhette el találatait, s akár dupla eny- nyi gólt is szerezhetett volna. Jók: Gulyás, Német Gy., Lu­kácsi, 111. Nagy II. G. Rácz Róbert: - A nagyon defenzív csapat ellen nehezen találtunk az első félidőben fo­gást, de végül így is gólzápo­ros győzelmet arattunk. Ács János: - Nagyon szép ünnepet csináltunk a hazai­aknak. Játékosaimmal együtt szégyellem magam. Szalóki ALFÖLD-CSOPORT TURKEYE-VETERINER- MEZOTUR 2-1 (0-1) Túrkeve, 300 n., v.: Ketka Ro­land. Túrkeve: Kis - Tóth, Horváth, Varga, Só- | lyom - Szitkó, Debreceni, Kor­mos (Bíró), Bálint - Angyal (Rónyai), Erdei (Kántor). Edző: Csillag László. Mezőtúr: Tőke - Szőke, Ső- rés, Barna, Dóczi-László, Ger­gely, Kinyik (Panyik), Nagy - Rimóczi Cs., Moldván. Edző: Csanálosi Miklós. 23. perc: A feleslege­sen kifútó Kis kapus fölött Dó­czi 16 méterről a léc alá emelt, 0-1. 49. perc: Kormost a ti zenhatoson belül lerán­tották, a megítélt tizen­egyest Sólyom értékesí­tette, 1-1. 59. perc: Kormos szöglete után Szitkó három méterről fejelt a hálóba, 2-1. A szomszéd városok mérkő­zésén a küzdelem dominált, amelyen a vendégek egy „ta­lált” góllal vezetést szereztek, de a hazaiak a második fél­időben kettővel válaszoltak rá, sőt még két kapufát is elértek. Jók: Sólyom, Szitkó, Debre­ceni, ill. Tőke, László, Rimóczi Cs. Csillag László: - Igaz presz­tízsmeccs volt, amelyben egy félidőnyi előnyt adtunk ellen­felünknek. A második 45 perc alapján megérdemelten nyer­tünk. Csanálosi Miklós: - Úgy hi­szem, hogy a túrkevei csapat nem szorul játékvezetői segít­ségre, szerintem a dönteüen igazságosabb lett volna. Debreceni SZOLNOKI SRARTACUS- GYOMAENDROD 6-0 (4-0) Szolnok, 100 n., v.: Ihász Zsolt. Spartacus: Móga - Hegedűs E, Boda, Szeberényi - Fedor (Albert), Babella, Horváth Cs. (Draskóczi), Földi, Kohári - Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. Gyomaendrőd: Hanyecz — Hazán, Gellai, Bende, Uhrin - Démusz, Matus (Váradi), Tóth (Raffael), Mester (Hajdú) - Papp, Kiss. Edző: Ottlakán Mi­hály. Gólszerzők: Ruskó 3 (35. 72. 81.), Sárkány (10.) Hor­váth (42.) Földi (45.) Kiállítva: Uhrin (81.) Számtalan gólhelyzetüknek csak töredékét használták ki a hazaiak, akár két számjegyű is lehetett volna a végered­mény. Látványos támadásokat és szép gólokat láthattak a né­zők. Jók: Földi, Ruskó, Kohári, Szeberényi, ill. Gellai, Dé­musz, Hazán. Gömöri Béla: - Az első fél­időben jó játékkal négygólos előnyre tettünk szert, s bár a másodikban visszaesett a csa­pat teljesítménye, így is meg­érdemelten nyertünk. Ottlakán Mihály: - Az ener- gikusabb csapat megérdemel­ten nyert. Német A Szolnoki Spartacus gólzsákját, Ruskó Zsoltot (elöl) a szoros vé­dőőrizet sem akadályozta meg, hogy háromszor Is bevegye a vendégek kapuját, j A Besenyszög idegenben győzte le a Berekfürdőt! labdarúgás Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú bajnokság, 19. forduló BEREKFÜRDŐ-BESENYSZŰG 0-1 (0-1) Berekfürdő, 200 n., v.: Kálé Elemér. Berekßrdö: Kui - Herczeg, L. Kiss, Bujdosó, Szőke, Lovas, Kiss, Tamás (Varga J.), Debrecze- ni, Bese, Kovács. Edző: L. Kiss Lajos. Besenyszög: Varga I. - Szalai, Varga N., Varga Zs., Szekeres, Danyi (Gilszki), Lukács (Telek), Horváth, Kővári, Tóth, Kövesdi (Boros L). Edző: Rostás Sándor. Gólszerző: Horváth (19.) Hiába támadta végig a hazai csapat a mérkőzést, a vendégek egy szerencsés góllal megnyer­ték a rangadót. Jók: Lovas, Szőke, Herczeg, ill. Varga L, Horváth vezérleté­vel az egész csapat. L. Kiss Lajos: - Motivált, jó csapat ellen közelebb álltunk a győzelemhez, mint a döntetlen­hez, de a végén egyik sem lett meg. El kell ismernem azon­ban, a vendégek győzelme sem érdemtelen! Rostás Sándor: - Ezt a szép győzelmet húsvéti ajándéknak szántuk vezetőinknek és szur­kolóinknak. Ifi: 1-1 Bihari KUNSZENTMÁRTON-KUN FC 8-1 (3-0) Kunszentmárton, 200 n., v.: Bo- dac Tamás. Kunszentmárton: Berta - Kul­csár (Barath), Kiss, Garáz (Pa- nyonkai), Imrei L, Pálinkás J. (Határ L), Bende, Józsa, Határ A., Bimbó, Határ F. Edző: Bende József. Kun FC: Sipos - Lukács, Bon- tovics, Nyolcas, Balogh Zs., Zu- bascu (Somogyi), Habóczki, Szendrei, Gácsi, Daragó (Balogh A.), Urbancsok (Varga). Megbí­zott edző: Nemes György. Gólszerzők: Határ F. 3 (8., 54., 68.), Bende (13.), Bimbó 3 (36., 48., 75.), Garáz (63.), ill. Gácsi (57., tizenegyesből) A határozottan és lendülete­sen játszó hazai csapat már az első játékrészben eldöntötte a három pont sorsát. Győzelme ilyen arányban is megérdemelt a gyenge napot kifogó Kun FC- vel szemben. Jók: Határ F., Bimbó vezérle­tével az egész csapat, illetve Lu­kács. Bende József: — Szenzációs napunk volt: kellemes idő, jó pálya és eredményes játék. Nemes György: - Nagyon szét­eső, gyenge játékot produkál­tunk, ez pedig a lelkes kun­szenti csapat ellen roppant ke­vésnek bizonyult. Gratulálok a hazaiaknak! Ifi: 1-3 Dobos SZAJOL-TISZAFÖLDVÁR 0- 4 (0-2) Szajol, 200 n., v.: Barta Tibor. Szajol: Tarjányi-Szabó, Hege­dűs, Bognár (Bernát), Orbán, Tóth (Fábián), Erdős, Papp, Szedlák (Kapusi K), Kapusi /., Földi (Lifka). Edző: Kun Mihály. Tiszaföldvár: Gerhát - Nagy, Kácser, Szarvas (Godó), Czető, Homola, Varga (Sike), Lóié (Sass), Papp, Kiss (Holczman), Tóth. Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerzők: Papp (5.), Lóié (37.), Tóth 2 (60., 72.) Kiállítva: Homola, ill. Orbán (mindkettő 39.) Kiegyenlített játék folyt a sá­ros, mély talajon, a vendégek rutinos játékosai azonban el­döntötték a mérkőzést. Jók: Szedlák, Hegedűs, Szabó, ill. Tóth, Kácser, Nagy, Papp. Kun Mihály: - Buta hibáink­kal és rossz helyzetkihasználá­sunkkal megint megvertük ma­gunkat. Sólyom Vilmos: - Nagyon gyengén dirigált a játékvezető, úgy látszik, nemcsak a csapa­toknak volt nehéz a pályán mo­zogni. Sajnálom a két kiállítást, mely a színvonaltalan játékve­zetésnek köszönhető. Ifi: 5-1 Hamar JÁNOSHIDA—FEGYVERNEK 1- 1 (1-1) Jánoshida, 100 n., v.: Mózes. Jánoshida: Kiss - Besenyi, Tóth Z., Gazsi, Rideg, Berényi, Tóth P, Tóth G., Badari (Bankó), Kovács, Gerőcs. Edző: Tóth Gá­bor. Fegyvernek: Fekete - Nagy (Balogh), Tukarcs, Budai, Ba hács, Gyáni, Náhóczkí (Gulyás), Farkas, Csortos, Iványi (Albert), Faragó (Huber). Edző: Öllé Já­nos. Gólszerzők: Tóth P. (15.), ill. Csortos (14.) Kiállítva: Bohács (41.) A javuló játékot mutató hazai csapat közelebb állt a győze­lemhez, de félidőnyi emberelő­nyét nem tudta gólra váltani. Ha a vendégegyüttes színész­kedés helyett inkább futballo- zlk, eredményesebb lehetett volna. Jók: Tóth G., Tóth P., Kovács, ill. Csortos, Náhóczki. Tóth Gábor: - Több helyzetet dolgoztunk ki, de emberelő­nyünket nem tudtuk kihasznál­ni. Öllé János: - Sokba került a pontszerzés. Csapatom dicsére­tesen küzdött. Ifi: (Ml Szöllősi TISZAFÜRED-ABÁDSZALÓK 1-2 (1-0) Tiszafüred, 300 n., v.: Munkácsi László. Tiszaßred: Kalóz - Hajnal, Földvári, Dajka Zs., Angyal, Tóth E, Dajka M., Tóth T, Dorcsák, Rézműves, Csirke (Tóth V). Meg­bízott edző: Dajka Mihály. Abádszalók: Kovrig - Szabó, Lányi, Sipos, Vorn, Varga, Va­sas, Szoboszlai, Czéh, Kéki, Lajos (Darai). Edző: Vasas Ká­roly. Gólszerzők: Rézműves (18.), ill. Szoboszlai (57.), Darai (62.) A kevés helyzetét kihasználó vendégcsapat megérdemelten vitte el a három pontot. Tiszafü­red saját magát verte meg kiha­gyott helyzete miatt. Jók: Csirke, Hajnal, ill. Szo­boszlai, Sipos, Varga, Kovrig. Dajka Mihály: - Gratulálok Abádszalóknak! Vasas Károly: - Mérkőzés legnagyobb pozitívuma, hogy egymás hibáit ki tudtuk javíta­ni. A második félidő játéka alap­ján úgy érzem, megérdemelten győztünk. Mielőbbi gyógyulást kívánunk a fürediek betegeske­dő edzőjének, Gál Zoltán bará­tunknak. Ifi: 3-6 Ábrahám KUNHEGYES—ÚJSZÁSZ 1-2 (0-2) Kunhegyes, 150 n., v.:!Kóródi Ferenc. Kunhegyes: Szabó - i Kovács (Váradi), Tar (Tóth T), Otíh (Vár lek), Dányl, Gál, Virashó, Pá­dár, Herbály, Tóth /., Sű. Edző: Szabó György. Újszász: Szaszkó - Knika I, Rézsó, Ulviczki, Boros Kasza (Rimóczi), Ludasl, Szirtid (Gu­lyás), Konka Cs., Katóiéi (Szá- deczki), Mérész (Dóra. Edző: Vígh Tibor. Gólszerzők: Gál (74.), 11. Kato­na (18.), Mérész (33.) Kiállítva: Gál (85.) A jobb erőkből álló, tudato­sabban játszó Újszász győzel­me megérdemelt, bár a. utolsó negyedórában a levegőben ló­gott az egyenlítés is. Jók: Tóth J., Pádár, 11, Konka Cs., Ludasi, Mérész, Katona. Szabó György: - A jolblk csa­pat nyert. Voltak hiárvossága- ink és olyan körülmények, amelyek felháborítottál. Vígh Tibor: - Egy mognyert mérkőzést tettünk nehizzé fe­gyelmezetlenségünk mutt. Ifi: 0-2 S::abó Gy. JÁSZFÉNYSZARU­JASZAROKSZALLAS1-2 (H) Jászfényszaru, 150 n., v.: Do- moszlay János. Jászfényszaru: Mészár ts - Ec­ker, Vancsik, Pál, Lajkó, Vaszics- ku, Szászi (Horváth L), Vitányi, Síkú, Balogh, Horváth rA Edző: Szabó Imre. Jászárokszállás: Czécmán - Éliás (Markovics), Perei'i, Kiss, Ivony, Füleki, Csömör, Istő, Ba­nya (Ördög), Szabó, Lőaei (Gep- hard). Edző: Csikós Józs, f. Gólszerzők: Horváth),. (67.), ill. Szabó 2 (25., 57.) Küzdelmes, jó irami mérkő­zésen a jobban akar< csapat Fortuna segítségével szerezte meg a három pontot. Jók: Vancsik, ill. SzaK i vezér­letével az egész csapat. Szabó Imre: - Isme figyel­metlenségből, két pontú tgásból kapott góllal vesztettüli. Csikós József: - Ha i( ahezen is, de győztünk. Ifi: 4-2 1 serháti á A I A földvári Lóié Ferenc fejesgólja már az első félidőben eldöntötte a szajoll meccs sorsát