Új Néplap, 2005. január (16. évfolyam, 1-25. szám)

2005-01-31 / 25. szám

SPORT 2005. JANUÁR 31., HÉTFŐ — TEREMLABDARÚGÁS A Náhóczkl Sándor (15) által összefogott Fegyvernek három győzelemmel és egy döntetlennel szinte bemasí­rozott a döntőbe. s attól kezdve csak arra kellett vigyáznia, hogy előnyéből meg­maradjon valamennyi a lefújá­sig. A Tiszafóldvár vérszemet kapott a bravúros iksztől, s előbb legyőzte az Örményest, majd csak jókora balszerencsé­vel vesztett pontot — mindkét félidő utolsó másodpercében egyenlített Faragó Attila - a fegyvernekiekkel szemben. „Félidőben” tehát még teljesen nyűt volt a továbbjutás kérdése. Az Űjszász kihasználva Láng Sándor kapus sérülését, alapo­san megszórta az Örményest, s ezzel életben tartotta továbbju­tási reményeit. Mivel a Faragó­testvérek dirigálta Fegyvernek - Zsolt és Attila a hét gólból ha­tot vállalt magára - legyőzte az addig pontveszteség nélkül álló kísérteket, a záróforduló előtt még négy gárda reménykedhe­tett az első két hely valamelyik­ében. A Tiszafóldvár öt perc alatt kétgólos előnyt szerzett a Jászkisérrel szemben, s mivel ezt képes volt még növelni is, óriási meglepetésre megváltot­ta jegyét a négyes döntőre. Az utolsó meccs igazi ki-ki csatát hozott: az Újszásznak nyernie kellett volna a Fegyvernek el­len, s mivel ez nem sikerült Gu- lyáséknak, vetélytársuk ünne­pelhette a továbbjutást. A dél­utáni kvintett valamennyi résztvevője továbbjutási remé­nyekkel érkezett, ám a bizonyí­tási vágy leginkább a megyei II. osztályú Nagyivánon látszott. A „kiscsapat” előbb kiütötte a Nagykörűt, majd egy félidő alatt elintézte a lászfényszarut, s ez­zel megalapozta szereplését A Besenyszög és a Berekfürdő ha­sonlóan jó rajtot vett, azaz gyor­san kiderült, e három együttes küzd a két továbbjutó helyért A nagyivániak izgalmas meccsen ikszeltek a Rostás-legénységgel - csak a hajrában sikerült egyenlítenie a címvédőnek —, míg az egykori válogatott csapa­ta látványos gólokkal, magabiz­tosan verte a Berekfürdőt. Ezek után a megyei I. és II. osztály Us- tavezetőjének összecsapása volt hívatott dönteni a másik tovább­jutó kilétéről. Nos a berekiek nem bíztak semmit sem a vélet­lenre, s már az első félidőben el­döntötték a meccs sorsát, utána hiába zárkóztak fel, s tették szo­rossá az utolsó perceket Anta- lék, nem sikerült pontot szerez­niük. Az Új Néplap Kupa fináléját szombaton 9 órakor rendezik meg a szolnoki Széchenyi Gim­názium tornacsarnokában. FOTÓK: MÉSZÁROS IÁNOS A tiszaföldvárlak szakvezetője, Só­lyom Vilmos reme­kül felkészítette egy hete még Igen­csak halovány csa­patát Eredmények A csoport: Tiszafóldvár-Újszász 00 Fegyvemek-Örményes 2-1 (2-0) Gólszerzők Faragó Zs., Faragó A., ill. Újfalvl Űjszász—Jászklsér 0-1 (0-0) Gólszerző: Tóth N. Tiszafóldvár-Örményes 1-0 (1-0) Gólszerző: Kiss A. Fegyvemek-Tiszaföldvár 2-2 (1-1) Gólszerzők: Faragó Zs. 2, ill. Kiss A., Papp A. Jászldsér-örményes 2-1 (1-0) Gólszerzők Kerepesi, Boros T., ill. Lucza Űjszász-Örményes 8-0 (4-0) Gólszerzők Konka 2, Rézsó 2, Boros Zs., Ulvicz- ki, Katona, Gulyás Fegyvemek-Jászkisér 3-1 (2-0) Gólszerzők Csortos, Faragó A., Faragó Zs., ill. Kerepesi Tiszaföldvár-Jászldsér 3-0 (3-0) Gólszerzők Kiss A. 2, Papp A. Űjszász-Fegyvemek 1-2 (0-1) Gólszerzők Mérész, ill. Faragó Zs., Csortos A csoport végeredménye: 1. Fegyvernek 10, 2. Tiszafóldvár 9 (ez a két csapat jutott a döntőbe), 3. Jászkisér 6,4. Újszász 4,5. Örményes 0 pont. Besöpört Nagyiván-Nagykörű 40 (ÍO) Gólszerzők: Görbe, Antal, Vidra S., Pékó Besenyszög—Jászfényszaru 2-0 (ÍO) Gólszerzők Szalai R., Kővári Nagykörű-Berekfürdő 0-1 (00) Gólszerzők Kovács J. Jászfényszaru-Nagyiván 2-5 (0-3) Gólszerzők Balogh B., Szabó J., ill. Vidra S. 2, Kecskeméti, Görbe, Antal Nagyiván-Besenyszög 1-1 (0-1) Gólszerzők Antal, ül. Danyi R. Berekfürdő-Jászfényszaru 6-1 (30) Gólszerzők Bese 3, Váradi, Varga, Csemány, ill. Siku Jászfényszaru-Nagykörű 4-5 (2-1) Gólszerzők Siku, Pál, Vitányi 2, ill. Molnár Zs. 2, Matuz, Méri, Csőke Besenyszög-Berekfiirdő 30 (ÍO) Gólszerzők Szalai R., Lukács B., Horváth Á. Berekfürdő-Nagyiván 3-2 (3-1) Gólszerzők Váradi 2, Csermány, ül. Antal, Czinege Nagykörű—Besenyszög 0-1 (OO) Gólszerzők Kővári A csoport végeredménye: 1. Besenyszög 10, 2. Berekfürdő 9 - továbbjutók - 3. Nagyiván 7, 4. Nagykörű 3, 5. Jászfényszaru 0 pont. döntetlent csikart ki az álmo­san kezdő, kispályás specialis­tákkal rendelkező Vígh-csapat ellen. Aztán a folytatásban ki­derült, nem véletlenül vesztett pontot az Újszász, játékosai ezen a napon be voltak oltva gól ellen. A második összecsapásu­kon sem sikerült a hálóba talál­niuk — hiába szorították kapu­juk elé ellenfelüket -, s mivel Tóth Norbert révén a kisériek egyszer bevették Szaszkó ka­pus ketrecét, nyert az I/B-s gár­da. A másik esélyes, a Fegyver­nek ezzel szemben az első ti­zenöt percben lerendezte az Ör­ményes elleni bemutatkozását, Kialakult az Uj Néplap Kupa négyes döntője Géléi József Szombaton, a szolnoki Széchenyi Gimnázium tornacsarnokában került sor a megyei teremlabda­rúgó-bajnokság, az Új Néplap Kupa középdöntő­ire. Tíz csapat, két cso­portban mérte össze ere­jét, s körmérkőzéses for­mában döntötte el a to­vábbjutás sorsát. A nyitómeccset az egyik favorit­nak tartott Újszász és az első két helyre esélytelennek tartott Tiszafóldvár vívta. Nos a csapa­tát a kispadról igazi hadvezér­ként irányító Sólyom Vilmos le­génysége alaposan meglepte ve- télytársát, óriási lelkesedésé­nek köszönhetően gól nélküli Káté Elemér játékvezető határozottságára szükség volt a meleg pillanatokban wr Ok mondták A középdöntőket követő­en megkérdeztük a négy fináléba jutott csapat szakvezetőjét, ők miben látják sikerük titkát, s milyen esélyt adnak saját együttesüknek a hét végi végső összecsapáson. Öllé János (Fegyvernek): - To­vábbjutási reményekkel érkez­tünk, de el kell ismernem, ala­posan meg kellett küzdenünk érte. Bár több kispályás specia­listám is van, igazából csak az egyik sorom ütőképes. A döntő mezőnyét nem ismerem annyi­ra, hogy komolyabb esélylatol­gatásba bocsátkozhatnék, hi­szen akár egyetlen rossz passz is eldönthet egy meccset. Sólyom Vilmos (Tiszaföld- vár): - Esélytelenül érkeztünk, de meccsről meccsre egyre jobb teljesítményt nyújtottunk. Örülök, hogy nem csak ered­ményesen, de szépen is játszot­tunk. Annyit ígérhetek, a dön­tőben is mindent elkövetünk a siker érdekében, remélem, hogy dobogóra lépünk. Rostás Sándor (Besenyszög): - Elégedett vagyok, mert na­gyon fegyelmezetten játszot­tunk. Jól jött a sikerélmény az alapozás közben, hiszen ez azt is bizonyítja, hogy jó úton járunk, az ősszel megkezdett úton kell tovább haladnunk. A négyes döntőben már bármi lehet, hi­szen egyik csapat sem érdemte­lenül jutott a legjobbak közé. Természetesen szeretnénk mi­nél előkelőbb helyen végezni. Kovács Zoltán (Berekfürdő): — Azt kaptam, amire számítot­tam. Tovább akartunk jutni, s ezt teljesítették is a fiúk. A né­gyes döntőben már bármi elő­fordulhat, szerintem nem is le­het különösebb esélyest meg­nevezni.