Új Néplap, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-22 / 272. szám

2004. NOVEMBER 22., HÉTFŐ SPORT 11 Az újonc Berekfürdő telel az élen Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság TÖRÖKSZENT.MIKLÓS- KUNSZENTMARTON 2-6 (0-3) Törökszentm., 100 n., v.: Laczkó Törökszentmiklós: Hagyó (Kol­lár) - Orbán, Farkas, Papp, Er­dős, Babella, Guba (Vékás), De­ák, Lóié B., Erdei, Meggyes (Kál­mán). Edző: Babella Attila. Kunszentmártom Berta — Pá­linkás /., Kiss, Varga, Józsa (Ha­tár A.), Pálinkás Gy., Imrei, Ben- de, Petróczki, Bimbó, Határ F. Edző: Bende József. Gólszerzők Erdei (60.), Erdős (81.), ill. Határ F. 4 (14., 51, 72, 75.), Bimbó (29.), Pálinkás Gy. (45.) A mai találkozó méltó befeje­zése volt a miklósiak őszi vesz- szőfutásának. A vendégek ettől függetlenül megérdemelten vit­ték el a három pontot. Jók Orbán, ill. Határ F, Ben­de, Pálinkás Gy, Bimbó. Babella Attila: - A remény hal meg utoljára. Bende József: - Ilyen gólkü­lönbséggel is megérdemelten nyertünk az igen szimpatikus Miklós ellen. Ifi: 9-1 Nagy K. BEREKFÜRDŐ-MARTFŰ 1-0 (1-0) Berekfürdő, 150 n, v.: Nemes Zoltán Berekfürdő: Kui - Kálai, Kele­men, Debreczeni, Herceg, Csőke, Várnái, Varga J. (Szűcs), Bujdosó (Lakatos), Bese, Kovács (L. Kiss). Edző: L Kiss Lajos. Martfű: Berta - Hanga (Kun), Merena (Hábensusz), Szőke, Ki­nyik, Blaskó, Elek (Barabás), Szokolai, Angyal, Lengyel, Jenei. Edző: Kardos Mihály. Gólszerző: Bese Szeles időben a többet támadó hazaiak a kidolgozott sok hely­zetből egyet értékesítettek, s ez elég volt a győzelemhez a kultu­ráltan futballozó vendégek ellen. Jók Bese vezérletével az egész csapat, ill. Blaskó, Jenei, Kinyik. L. Kiss Lajos: - Rangadóhoz méltó mérkőzésen megérde­melt győzelmet arattunk. Kardos Mihály: — Gratulálok a hazai csapatnak, bár a játék összképe és a helyzetek alapján fordított is lehetett volna az eredmény. Ifi: 1-3 Bihari T1SZAFÖLDVÁR-KUN FC 4-3 (2-2) Tiszaföldvár 50 n, v.: Mozsár Gergő Tiszaföldvár Gerhát - Czető, Kácser, Szarvas, Nagy (Vereb), Papp, Kiss, Sas, Szikora, Szilágyi, Tóth (Sike). Edző: Sólyom Vilmos. Kun FC: Tatai - Faragó, Lu­kács, Molnár, Bontovics, Somo­gyi, Nyolczas, Urbancsok, Ba­logh A. (Bodor), Varga (Kéri), Ba­logh Zs., Edző: Szabó András. Gólszerzők Kiss 2 (32, 85.), Szilágyi 2 (39, 87.), ill. Bonto­vics (15, tizenegyesből), Balogh Zs. 2 (25, 77.) Hamar kétgólos vezetéshez ju­tott a fiatal kunsági csapat, me­lyet azonban a szünetig kiegyen­lítettek a hazaiak. A második já­tékrészben a hazaiak támadtak többet, mégis a vendégek szerez­tek ismét vezetést, ám az utolsó percekben a rutinosabb földvári­ak fordítani tudtak. Jók Kiss, Szilágyi, Czető, ill. Balogh Zs, Somogyi. Sólyom Vilmos: - Nem játszot­tunk jól, de a sírból visszahoz­tuk a mérkőzést és a fontos há­rom pontot. Szabó András: - Ezt a mécs­esét bravúr volt elveszíteni, er­re csak a mi csapatunk képes. Ifi: 0-2 Rákóczi BESENYSZÖG-TISZAFÜRED 3-1 (3-0) Besenyszög 150 n, v.: Tűhegyi László. Besenyszög: Szirze - Szalai, Varga Zs., Varga N., Gilszki Cs. (Donkó), Kővári (Gilszki T), Sze­keres, Danyi, Lukács (Fecske), Tóth, Berényi (Telek). Edző: Ros­tás Sándor. Hentesmunka Az egyébként sportszerű kere­tek között zajló rangadó szo­morú pillanata volt a 25. perc, amikor a félpályától tel­jesen egyedül meglóduló, már Gál Zoltán kapuson is túljutó Berényi Zoltánt a gól­vonaltól 1 méterre, hátulról, kíméletlenül leterítette Csu- hay Máté. Esélye sem volt a labda megszerzésében, a gól megakadályozásában, éppen ezért érthetetlen durva meg­mozdulása. Még véletlenül sem féltételezzük, hogy sérü­lést akart okozni ellenfelé nek, ám tény, lábkulcsa olyan szerencsétlenül sike­rült, hogy a hazaiak játékosa térdszalagszakadást szenve­dett, s nem valószínű, hogy elkerülheti a műtőasztalt Tiszafired: Gál - Rózsa (Szi­getvári), Földvári, Csuhay, Tóth I, Tóth E, Németh, Dajka M., Dorcsák, Rézműves, Dajka Zs. (Angyal). Edző: Gál Zoltán. Gólszerzők: Berényi (18.), Kő­vári (25, tizenegyesből), Telek (34.), ill. Földvári (90, tizen­egyesből) Kiállítva: Csuhay (25.) A hazai csapat az első félidő­ben nagyszerűen játszott és tel­jesen megérdemelten szerzett tekintélyes előnyt. Sajnos beár­nyékolta a jó hangulatot Csu­hay Máté kíméletlen szabályta­lansága, mellyel súlyos sérülést okozott. A besenyszögi csapat szépen búcsúzott a hazai kö­zönségtől, feltéve a koronát az őszi teljesítményére. Jók: Berényi vezérletével az egész csapat, ill. Rézműves, Földvári. Rostás Sándor - Nagyszerű győzelmet arattunk, köszönöm azoknak, akik segítették a munkánkat. Gál Zoltán: - A tizenegyes és a kiállítás eldöntötte a három pont sorsát. Ifi: 4-1 Strammer FEGYVERNEK—SZAJ0L 5-1 (4-1) Fegyvernek, 150 n, v.: Kormos Gábor Fegyvernek: Fekete - Szász (Farkas), Túkarcs (Budai), Bo hács, Balogh (Bata), Náhóczki, Faragó Zs., Csortos, Faragó A., Gyáni, Iványi. Edző: Öllé János. Szajol: Tarjányi - Hegedűs, Földi, Tóth, Donkó, Kapusi K, Liska, Kapusi I., Vona, Fábián, Godó (Juhász). Edző: Kun Mi­hály. Gólszerzők: Faragó A. 2 (15, 23.), Faragó Zs. (9.), Náhóczki (37.), Farkas (80.), ill. Kapusi I. (3.) Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, de ezzel el is lőtték összes puskaporukat. A hazai csapat átvette a játék irá­nyítását, és szépségdíjas táma­dások végén megnyugtató előnyre tett szert a szünetig. A második félidőben ellaposodott a játék, mindkét csapat taka­rékra kapcsolva az eredmény­tartásra rendezkedett be. Jók: Náhóczki, Gyáni, Iványi, ill. Tarjányi, Donkó, Kapusi I. Öllé János: - Már az első fél­időben megnyertük a mérkő­zést, így a második játékrész­ben hiányzott a megfelelő kon­centráció. Kun Mihály: - Csak akkor tudjuk megállítani zuhanásun­kat, ha megerősítjük a felnőtt keretet, ami nehéz lesz, mert Szajolban a labdarúgás csak néhány ember szívügye. Ifi: 5-1 Ipacs JÁNOSHIDA—JÁSZFÉNYSZARU 1-4 (0-2) Jánoshida, 100 n, v.: Kóródi Fe­renc Jánoshida: Kiss - Fehér, Tóth Z., Gerőcs (Pesti), Rideg, Berényi, Tóth P, Tóth G., Gazsi, Czibak (Utast), Sándor. Edző: Tóth Gá­bor. Jászfény szaru: Mészáros - Pál, Zsigansin, Vancsik, Lajkó, Balogh, Vaszicsku, Siku, Hor­váth D., Pothorszki, Honáth L. Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Sándor (49.), ill. Horváth L. (18.), Vancsik (45.), Horváth D. (50.), Vaszicsku (70.) A hidaiakat jól ismerő ven­dégedző által felkészített csapat céltudatos és agresszív futballt játszott, bár ha a hazaiak ki­használják helyzetüket, leg­alább döntetlenre hozhatták volna a mérkőzést. Ennek elle­nére minden dicséretet megér­demel a Jánoshida heteken ke­resztül tartó győzelmi sorozatá­ért. Jók: Kiss, Tóth P, Berényi, ill. Zigansinnal az élen az egész csapat. Tóth Gábor: - Ugyan nem si­került az i-re feltennünk a pon­tot, de így is megköszönöm játé­kosaimnak őszi teljesítményü­ket. Szabó Imre: - Felkészültünk a hidai csapatból, minden játé­kosom maximálisan betartotta a megbeszélteket, ennek kö­szönhető ez a szép siker. Gratu­lálok a hidaiaknak remek soro­zatukhoz. Ifi: 4-3 Szöllősi KUNHEGYES-ABÁDSZALÓK 1-3 (1-2) Kunhegyes 150 n., v.: Kalácsán András Kunhegyes: Szabó — Kovács (Rental), Tar, Váradi, Dányi, Vi- raszkó, Török (Zibrányi), Tóth, Sós, Herbály, Varga. Edző: Szabó György. Abádszalók Kovrig- Szobosz- lai, Takács (Szabó A.), Gánya, Lányi, Vasas, Sipos, Vona, Kiss, Pásztor, Czéh. Edző: Vasas Ká­roly. Gólszerzők: Tóth (20.), ill. Czéh (16.), Sipos (41.), Szobosz- lai (62.) Kiállítva: Vona (57.) Hideg, szeles időben, ideális­nak mondható pályán, mezőny­ben egyenlő erők küzdelme zaj­lott, ám a vendégek három helyzetükből három védhetet- len gólt szereztek, míg a hazai­ak lövése háromszor pattant ki a kapufáról. Jók: Viraszkó, Varga, Dányi, ill. Szoboszlai, Céh, Sipos, Kiss. Szabó György: - Talán azért nincs szerencsénk, mert nem teszünk eleget érte. Köszönjük támogatóinknak, hogy az ősz folyamán segítettek bennünket. Vasas Károly: — Igaz, hogy nem játszottunk jól, de ma az eredmény volt a legfontosabb. Köszönjük szurkolóinknak, hogy elkísértek bennünket. Ifi: 1-2 JÁSZÁROKSZÁLLÁS—ÚJSZÁSZ 0-1 (0-1) Jászárokszállás, 200 n., v.: Tóth Sándor Jászárokszállás: Bordás - Pe­redi R, Simon, Ördögh, Ivony, Füleki T, Csömör, Fülek! R (Ma­jor), Szabó, Éliás, Banya (Gep- hard). Edző Csikós József. Újszász: Szaszkó — Konka, Ré zsó, Farkas, Kasza (Rimóczi), Szilvási, Ulviczky, Katona, Bo­ros, Sziráki, Mérész. Edző: Vígh Tibor. Gólszerzők: Szilvási (44.) Hiába támadta végig a mér­kőzést a vendéglátó, a kulturál­tan védekező újszásziak egy szép szabadrúgásgóllal ehitték a három bajnoki pontot. Hazai góllövő csatár nélkül nagyon nehéz mérkőzést nyerni. Jók• Bordás, ill. Szaszkó, Ré­zsó, Sziráki, Mérész, Szilvási Csikós József: - Szebb búcsú­ban reménykedtem. Vígh Tibor: - Küzdelmes mér­kőzésen a szél nagyon zavarta a játékot, ezért ez egygólos talál­kozó volt... Ifi: 1-2 Farkas János A csípős hidegben volt, aki sapkában védekezett Törökszentmiklóson LABDARUGÓ NB II. Nem a mi napunk volt JÁSZAPÁTI—ESMTK 2-2 (0-1) Jászapáti, 400 n., v.: Nagy László Jászapáti: Tajti N. - Kaszás, Horváth, Mosonyi — Vojtekovsz- kd, Góhér, Somodi, Sivák - Vígh - Ládi (Németh), Szamosi. Edző: László István. ESMTK: Gerstenbrein - Szöllősi, Péter, Takács, Fehér - Be- senyei, Czakó, Nagy, Kovács (Szigeti) - Marosfalvi (Házer), Rajz (Scherer). Edző: Pál József. Gólszerzők: Sivák 2, ül. Fehér, Marosfalvi Hideg, szeles időben kezdődött a mérkőzés. Az első félidőben a hazai csapat többet birtokolta a labdát, mégis a vendégek sze­rezték meg a vezetést. Fordulás után a Jászapáti mindent egy lapra tett fel, igyekezett megfordítani az eredményt, ám mégis a pesterzsébetieknek sikerült növelni az előnyüket. Az ESMTK, vezetése bútokában a játékrész derekától az eredmény tartásá­ra törekedett. A vendégek ezért sokat szabálytalankodtak, a já­tékvezető nyolc sárgalapot osztott ki a számukra. Végül a házi­gazdák Sivák két szép szabadrúgásának köszönhetik, hogy döntetlenre mentették a mérkőzést. Jók: Kaszás, Sivák, ill. Czakó, Marosfalvi, Péter László István: - A nagyszerű félévi teljesítményünkhöz ké­pest a mai mérkőzés sajnos gyengére sikerült. A csapat nevé­ben köszönjük a szponzorok támogatását és a szurkolók bizta­tását. Pál Józsefi - Egy rendkívül jó csapat ellen, 2-0-ás vezetés után sem lehet pontokat veszíteni. A mai játékban a küzdelem dominált. Tajti KARCAG—VECSÉS 0-2 (0-0) Karcag, 300 n., v.: Farkas B. Karcag: Móga - Meszesén, Orosz, Békési, Kádár - Nagy L (Kemecsi), Balogh, Trencsényí, Lovas (Nagy T.) - Ulveczki, Nagy M. (Magyar!). Edző: Varga Zsolt Vecsés: Elbert - Ács, Hungler, Herzku, Schiller - Búzás (Sylla), Pisont, Töreky (Czipper), Menyhárt - Szabó L, Fekete R. Edző: Csábi József. 15. perc: Balogh remek indítására Meszesán rajtolt, a kapu­jából kifutó Elbert a tizenhatos vonalán, az utolsó pillanatban vágta ki előle a labdát. 21. perc: Kádár keverte meg a vecsési védelem jobb oldalát, mesterien kínálta fel lövésre a labdát Ulveczkinek, aki senkitől sem zavartatva, 16 méterről nem találta el a kaput. 36. perc: Az első vecsési helyzet: Szabó L. húzta meg a jobb oldalt, az alapvonalnál elfektette Békésit, visszagurítását Töre­ky az ötös sarkáról keresztberúgta a kapu előtt. 58. perc: Pisont 25 méteres bal oldali szabadrúgását Móga bravúrral hárította, ám kijött róla a labda, a védők nem tudtak felszabadítani, Szabó L. lövésébe pedig Kádár a gólvonal mögött kézzel beleütött. A játékvezető a gól helyett tizenegyest ítélt, s kiállította a hazaiak védőjét. A büntetőből Fekete R higgadtan helyezett a jobb sarokba, 0-1. 68. perc: Fekete R. 10 méteres jobb lábas lövését Móga bra­vúrral tolta ki a bal felső sarok elől. 77. perc: Kemecsi jobb oldali beadását Balogh nagy helyzet­ben gyengén csúsztatta kapura, így Elbert hárítani tudott. 86. perc: Menyhárt a tizenhatos előtt keresztbe vezetve a lab­dát remekül ugratta ki Pisontot, az egykori válogatott által az alapvonalról érkező visszagurításról azonban lemaradtak a bel­sők. 90. perc: Egy könnyűnek tűnő lövés Móga melléről a kapufá­ra pattant, az ismétlésből Szabó L a kapu közepébe helyezett, 0-2. Kedvezőtlen előjelekkel készülődött a szezonzáró rangadóra a hazai együttes: előzetesen tervezett kezdőcsapatából betegség miatt Szabó Péter kapust, fogműtéte miatt a házi gólkirály Fe­kete Gábort is nélkülözni volt kénytelen Varga Zsolt edző. Az el­ső félidőben csalódást okozott a rendkívül rutinos, bajnoki cím­re is esélyes vecsési gárda. A hazaiak nem csak egyenrangú ellenfelei voltak Pisonték- nak — az egykori válogatott szinte a kezdőkörből nem jött ki a 90 perc alatt -, de ha Ulveczki pontosabban céloz avagy Mesze­sán nem ijed meg a rá rontó Elbert kapustól, akár előnyre is szert tehettek volna. Szünet után már egy harciasabb vendég­csapat folytatta a játékot, s bár szerencsés körülmények között, de megszerezte a vezetést. Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a há­rom pont sorsa, lévén a karcagiak játékában már nem volt ben­ne a gól. Jók: Orosz, Békési, Balogh, Nagy I., ill. Fekete R., Herczkű, Szabó L, Menyhárt Varga Zsolt — A kiállításig, illetve a tizenegyesig partiban voltunk a Vecséssel, s bár utána is mindent elkövettünk az egyenlítés érdekében, sajnos nem jött össze. Csábi Józsefi - A jó csapat ismérve, hogy gyengébb játékkal is képes nyerni. Ma sajnos középpályásaink messze elmarad­tak eddigi formájuktól. Géléi További eredmények NB I/B: Bodajk-Orosháza (elmaradt találkozó) 3-1. NB II, Winner Sport-csoport, 15. forduló: Mátészalka-Ka- zincbarcika 0-1, Putnok-Kiskunhalas 3-0, Bőcs-Salgótarján 2-2, Kistarcsa-Hajdúböszörmény él, DabasSzentes 4-2, Gyula-Baktalórántháza O-O.