Új Néplap, 2004. szeptember (15. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-27 / 226. szám

2004, SZEPTEMBER 27., HÉTFŐ SPORT 11 JÁSZ-NAGYKUN* SZOL NŐK MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Utasi Norbert mesterhármasával diadalmaskodott a Jánoshida JANOSHI DA—JASZARO KSZALLAS 3-0 (1-0) Jánoshida, 150 n., v.: Kormos Gábor Jánoshida: Rácz - Fehér, Szöl- lősi M. (Pesti), Utasi (Kátai), Ri­deg, Berényi, Tóth P, Tóth G., Gé­mes (Szöllősi Mátyás), Czibak, Sándor. Edző: Tóth Gábor. Jászámkszállás: Czékmány - Muntyán, Peredi, Ördög, Ivony, Éli­ás (Major), Csömör, Tari, Kiss (Sza­bó), Füleld, Gephard (Ba­nya). Edző: Csikós József. Gólszerzők: Utasi 3 (22., 47., 51.) A túlzott önbizalom­mal pályára lépő vendég­csapat agresszív futballja nem lepte meg a hazai­akat, akik ^ szervezett és csupaszív já­tékkal maga­biztos győzel­met arattak. Jók: Utasival az élen az egész csapat, 111, Czékmány Tóth Gábor: - Küzdelmes mérkőzésen, koncentrált játékkal, megérdemelt győzelmet arattunk. Csikós József: - Gratu­lálok Jánoshidának a teljesen megérdemelt győzelméhez. Ifi: 0-11 Szöllősi Mátyás Abádszalók Kovrig - Szabó Z., Szoboszlai, Varga, Sípos (Ta­kács), Lányi, Káli, Czéh, Vasas, Kiss, Vona. Edző: Vasas Károly. Gólszerzők: Hanga (29.), An­gyal (65.) Kiállítva: Kiss (52.) A jobb erőből álló, taktiku- sabb és fegyelmezettebb vendé­gek megérdemelten nyertek, bár a gólok többsége vitatható körülmények között született. Jók: Gál, ill. Tóth és Kővári ve­zényletével az egész csapat Szabó György: - Ennyien va­gyunk, erőlködünk, de hozzáál­lásban és fegyelmezettségben még sokat kell fejlődnünk. Rostás Sándor: — Szép győzel­met arattunk. Ifi: 1-1 Szabó György BEREKFÜRDp- TISZAFÓLDVAR 2-0 (1-0) Berekfürdő, 150 n., v.: Kovács Bertold Berekfürdő: Kui - Kelemen, L. Kiss, Debreceni, Kálai, Szőke, Vámdi (La­katos), Varga J. (Csemány), Bujdosó, Basa, Kovács (Garáz). Edző: L. Kiss Lajos. Tiszaföldvár: Ger- hát - Szarvas, Kőcser, Pető, • Nagy (Sós), Papp, Sztrim- bei, Kis, Sziko- ra, Szilágyi, Tóth. Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerzők: Kovács (40.), Kállai (85.) Sza­jolban maga­biztosan érvényesítet­te a papírformát az élme­zőnyhöz tartozó Újszász FEGYVERNEK­T0R0KSZENTMIKLÓS 2-1 (0-0) Fegyvernek, 200 n., v.: Nemes Zoltán Fegyvernek: Fekete - Bohács, Balogh (Iványi), Farkas (Gu­lyás), Náhóczki, Csortos, Faragó Zs. (Balázs), Famgó A., Gyáni, Tukarcs (Budai), Bata. Edző: Öllé János. Törökszentmiklós: Hagyó - Orbán, Lóié E, Farkas, Meggyes, Papp, Guba, Babella, Lengyel, Lóié B. (Erdős), Erdei. Edző: Ba­bella Attila. Gólszerzők: Faragó A. 2 (66., 68. - utóbbit tizenegyesből), ill. Lóié F. (75.) Sportszerű mérkőzést vívott a két szomszédvár csapata. Az első félidő óvatoskodása után kétgólos előnyt szereztek a ha­zaiak, de hamar csökkentették hátrányukat a vendégek és nem sokon múlott egyenlítésük sem. Jók: Bohács, Gyáni, ill. Orbán, Lóié F., Papp, Babella Öllé János: - A játék továbbra is nyögve-nyelős, de ami a lé­nyeg, megvan a három pont. Babella Attila: - Nem érde­meltünk vereséget, de ezt a já­tékot gólra játsszák. Ifi: 4-3 Ipaes András MARTFÜ-ABÁDSZALÓK 2-0 (1-0) Martfű, 150 n. v.: Gyertyás Zsolt Marfű: Berta - Kontos, Blaskó (Telek), Hanga, Jenei, Kinyik Gy. (Merena), Lengyel, Bambás, Sző­ke, Szokolai, Angyal. Edző: Kar­dos Mihály. A több helyzetet kidolgozó hazaiak győzelme teljesen meg­érdemelt a jó erőkből álló ven­dégekkel szemben. Jók: Hanga, Barabás, Jenei, Blaskó, Lengyel, ill. Vona, Ta­kács. Kardos Mihály: - Nagyon ér­tékes győzelmet arattunk. Vasas Kámly: - Sajnos ettünk abból az almából, amit Csipke- rózsikának szántak, és átalud- tuk az egész mérkőzést. Gratu­lálok a hazaiaknak. Ifi: 1-1 Juhász Sándor KUNHEGYES-BESENYSZÖG 14(0-1) Kunhegyes, 200 n., v.: Skultéti Csaba Kunhegyes: Szabó - Kovács (Varga), Rentai (Szőlősi), Dányi, Gál, Viraszkó, Herbály, Tóth, Sós, Rózsa (Várnái), Tar. Edző: Szabó György. Besenyszög: Szirze - Gilszki Cs., Tóth, Varga N. (Lukács), Szá­lai, Danyi (Gilszki T), Varga Zs., Kövesdi (Telek), Szekeres, Kővá­ri, Fecske (Berényi). Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Gál (81.), ül. Tóth 2 (28.51.), Kővári (60.), Berényi (3.) Jó iramú mérkőzésen a haza­iak többet kezdeményeztek, irá­nyítottak, s végül jogosan tar­tották otthon a három pontot. Jók: Kovács, Basa, Kállai, Buj­dosó, Varga J., ill. Gerhát, Kácser, Szarvas, Strimberi L. Kis Lajos: - Magabiztos já­tékkal sikerült legyőznünk a Ti- szaföldvárt. Sólyom Vilmos: - Végig szer­vezetten játszottunk egy jó csa­pat ellen. A vendéglátók mind­két gólját két komoly bírói téve­dés előzte meg. Kívánom a ha­zaiaknak, nyerjék meg a baj­nokságot. Ifi: 3-4 Bihari József SZAJ0L—ÚJSZÁSZ 14 (1-3) Szajol, 150 n., v.: Bartucz Ferenc Szajol Tarjányi - Vona, Ko­vács, Bognár, Tóth, Donkó, Fábi­án (Nagy), Lifka, Vidra, Hege- dűSj Kapusi. Edző: Kun Mihály. Újszász: Szaszkó - Konka (Turzó), Rézsó, Sziráki, Kasza, Szilvási, Rimóczi (Farkas), Kato­na (Szádeszki), Boros, Czapkó, Mérész (Dóra). Edző: Vígh Tibor. Gólszerzők: Donkó (37.) ill. Szilvási 2 (10., 76), Konka (20.), Czapkó (25.) Büntetésre számíthatnak A megyei I. osztályú bajnokság nyári nevezésekor feltétel volt az egyesületek felé, hogy csak megfelelő képesítéssel rendelkező edzőket alkalmazhatnak. Nos a szövetség versenybizottsága új­ra átnézte a dokumentumokat, s megállapította, jelenleg hámm klubnál is olyan tréner irányítja a szakmai munkát, akinek nincs ehhez „jogosítványa". Jelzését követően a fegyelmi bizott­ság hivatalból kénytelen eljárni a vétkesekkel szemben, akik a kiírás értelmében pontlevonásm, pénzbüntetésre számíthatnak. A rutinos vendégek magabiz­tosan használták ki helyzetei­ket, míg a hazai fiatalok hason­ló helyzetekben hibáztak. Jók: Hegedűs, Bognár, Donkó, Kapusi, ill. Szilvási (a mezőny legjobbja), Rézsó, Kasza, Katona Kun Mihály: - A mai csapa­tomból hatan még az ifiben is játszhattak volna, ezért azt mondom helyt álltunk. Vígh Tibor: — Magabiztosan nyertünk, ennek ellenére van egy kis hiányérzetem az elhibá­zott helyzetek miatt. Jfi: 3-1 Hamar Tünde TISZAFÜRED-KUNSZENTMÁRTON 4-3 (0-3) Tiszafüred 300 n., v.: Kálé Tiszafüred: Gál - Szigetvári (Tóth F), Földvári, Tóth Tibor, Hajnal, Angyal, Dajka M., Né­meth, Dajka Zs., Dorcsák, Réz­műves. Edző: Gál Zoltán. Kunszentmárton: Berta - Var­ga, Molnár, Garázd, Pálinkás Gy., Józsa, Pálinkás /., Bimbó, Petróczki (Baráth), Határ, Kézs- márki (Imrei). Mb. edző: Molnár István. Gólszerzők: Tóth F. 58, 81., Dorcsák 69., Dajka Zs. 78., ill. Bimbó 5., 35., Petróczki 16. Nagyiramú, küzdelmes, néha túl kemény mérkőzésen a sír­ból hozta vissza a három pontot a hazai csapat, a látottak alapján megérdemel- x ^ön. Jók: Tóth Ferenc- , ^ já cél az élen az egész csapat, ill. Bimbó és Pálinkás Gy. Gál Zoltán: - Hatalmas aka­rással és az oroszlán nagy hara­pásával tartottuk itthon a há­rom pontot. Molnár István mb. edző: - El­lentétes félidők alapján mi ver­tük meg magunkat. Ifi: 1-0 Ábrahám JÁSZFÉNYSZARU-KUN FC 2-1 (0-0) Jászfényszaru, 100 n., v.: Dobos Jászfény szaru: Mészáros - Pál, Zigansin, Vancsik, Vaszics- ku (Kovács), Tombor (Horváth L), Balogh, Szabó, Siku, Pot- horszky (Vitányi), Horváth D. Edző: Szabó Imre. Kun FC: Tatai - Szendrei, Da- ragó, Lukács, Molnár, Balogh Zs., Bontovics (Kéki), Varga, Nyolczas, Balogh A. (Somogyi), Gácsi Edző: Szabó András. Gólszerzők: Horváth D. 2 (65., 80.), ill. Gácsi (85., tizenegyes­ből). Nagy iramú, pörgős játékot mutatott be mindkét csapat. Az első félidőben a kapusokat tesz­telték a játékosok, a második­ban a hazaiak jobban akartak és ez három pontot eredménye­zett számukra. Jók Mészáros, Vancsik, Hor­váth D., ill. Gácsi, Szendrei, Ta­tai, Molnár, Varga Szabó Imre: - A mai mérkő­zésen csak a három pontnak örülhetünk. A játékunk még hagy kívánni valót maga után. Szabó András: - Sajnos, ez a mi formánk. Az első félidőben el kellett volna dönteni a mér­kőzést, a második félidőben tíz perc elég volt Jászfényszarunak a győzelemhez. Ifi: 3-2 Cserháti LABDARUGÓ NB III. Ruskó-találat az utolsó percben MÁTRA-Q$0P0RT , GÖDÖLLŐ—JÁSZBERÉNY SE VASAS 0-1 (0-0) Gödöllő, 100 n., v.: Pető Gödöllő: Molnár- Berta, Somogyi Zs., Bencsik, Kovalcsik-Vö­rös, Mészáros, Kővári, Szász. - Somogyi Z. (Diamant), Kiss Z. Edző: Szász Ferenc. Jászberény: Ulviczki - Oláh, Szabó, Szerencsi, Nagy A. -Antal (Bojtos), Tasi, Lukácsi, Gulyás (Györki) - Luca, Nagy R. (Beszte- ri) Edző: Rácz Róbert. 63. perc: Lukácsi jobbról belőtt szögletét Szerencsi 8 m-ről fe­jelte a hosszú sarokba, 0-1. Azonnal a Jászberény ragadta magához a kezdeményezést, s nem csak a mezőnyben játszott jól, de helyzeteket is kialakított. Igaz, ezeket az első félidőben elhibázta. Szünet után ott folyta­tódott a második játékrész, ahol az előző befejeződött. Miután a vendégek megszerezték a vezetést, a hazaiak is próbálkoztak, de Ulviczki eszén ezúttal nem lehetett túljárni. A látottak alap­ján megérdemelt vendéggyőzelem született. Jók: Bencsik, ill. Ulviczki, Tasi, Szabó Szász Ferenc: - Nem érdemeltünk vereséget, egyetlen hi­bánk azonban megbosszulta magát. Rácz Róbert: - Bár szerencsével, de nagy lelkesedéssel, ismét három pontot szereztünk. Bízom benne, hogy elindulunk fölfe­lé. Szalóki István ALFÖJJJ^SOPORT MEZ0TUR-0RKENY1-3 (0-1) Mezőtúr, 150 n., v.: György Mezőtúr: Sipos - Barna, Sőrés Zs., Békési, Gonda, Moldván, Dávid (Kiss A.), Sőrés L, Rimóczi Z., Nagy G., Varga, Edző Csa- nálosi Miklós Örkény: Balázs - Batta, Kovács, Tusa, Demeter (Farkas R.), Iszák, Szécsi (Homyák), Katona, Nagy, Szeibert (Szolcsánszki G.), Boda Edző: Ambrózi István 43. perc: Az elmélázó védők között Boda szerzett vezetést a vendégeknek, 0-1. 55. perc: Nagy 22 méteres szabadrúgásból a bal felső sarok­ba bombázott, 0-2. 58. perc: Az elalvó védők közül kilépve Szécsi rávezette Sípos­ra a labdát, majd kicselezve a hálóba gurított, 0-3. 88. perc: Békési egyéni akcióból szépített, 1-3. Bár a mezőnyben egyenrangú ellenfelek küzdöttek, de a túri­ak játékában nem volt elég átütő erő, a vendégek pedig kihasz­nálták a hazai védők hibáit. Jók: Sőrés L., ill. Kovács, Batta, Iszák, Nagy Csanálosl Miklós: - Sajnos hibáinkat az ellenfél rögtön meg­bünteti. Míg helyzeteinket nem tudjuk kihasználni, addig ilyen eredmények születnek. Ambrózi István: - A harcos hazai csapat ellen az elején ne­hezen alakítottunk ki helyzetet, de a második félidőben már sokkal jobban játszottunk. varjú Vince TÚRKEVE-VETERINER—SZ0LN0KI SPARTACUS RSE1-1 (1-0) Túrkeve, 250 n., v.: Tóth I. Túrkeve: Kis - Tóth, Fekete (Bognár), Varga, Debreceni - Só­lyom, Bálint (Kántor), Horváth Gy., Kun - Szitka, Kormos (Bíró). Edző: Csillag László. Szolnoki Spartacus: Kupeczki - Lippai, Német, Boda, Fedor - Ludasi, Hegedűs, Draskóczi, Horváth Cs. - Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. 11. perc: Sólyom jobb oldali beadását Szitkó álló helyzetből fe­jelte hálóba, 1-0. 90. perc: A védők fölött átívelt labdát Ruskó a kapus lábai kö­zött gurította a jobb sarokba, 1-1. Ebben az osztályban ritkán látható, nagy iramú, élvezetes rangadót vívott a két csapat. A látottak alapján a döntetlen igaz­ságosnak mondható. Jók: Horváth, Sólyom, ill. Boda, Hegedűs, Németh, Ruskó, Fe­dor. Csillag László: - A helyzetek alapján reálisnak tartom a dön­tetlent, de ha a bajnokság élmezőnyében szeretnénk zárni, ak­kor ilyen gyermeteg gólt nem kaphatunk az utolsó pillanatban. Gömöri Béla: - Ritka jó meccsen igazságos eredmény szüle­tett. Márki Gábor Döntetlenül végződött a presztízsrangadó Túrkevén