Új Néplap, 2004. június (15. évfolyam, 126-151. szám)

2004-06-01 / 126. szám

2004. JÚNIUS 1., KEDD SPORT 11. OLDAL Menekül a Fegyvernek és a Jászberény Labdarúgó NB III. Alföld- és Mátra-csoport Alföld-csoport Szajol-Monor 0-5 (0-2) Szajol, 50 n„ v.: Gulyás. Szajol: TóthZ. - TóthJ. (Hege­dűs), Ulviczki, Vona, Földi - Bó- di, Donkó, Tóth Gy., Morauszki - Csányi (Pór), Dudás. Edző: Mun­kácsi József. Monor: Gilan - Bokros S., Ma­tyó (Majducy), Zila - Bokros G., Varró, Kajli (Kovács), Pászti (Ma- theisz) - Csőke, Kerepeszki, Hal- gas. Edző: Varga Károly. Gólszerzők: Varró 3 (33., 83., 85.), Bokros S. 2 (44., 71.) Kiállítva: Dudás (72.) Sérülések, eltiltások miatt az erősen tartalékos hazai csapat a kiállításig jól állta a sarat képzet­tebb ellenfelével szemben. Jók: Vona, Ulviczki, ill. Bokros S., Varró, Zila. Munkácsi József: - Osztály­különbség volt a két csapat kö­zött, megérdemelt vendéggyőze­lem született. Varga Károly: - Langyos játé­kunk ma győzelmet eredménye­zett, de jövő héten ennél sokkal többet kell nyújtanunk, hamart. Rákóczifalva—Szarvas 5-0 (2-0) Rákóczifalva, 250 n., v.: Németh. Rákóczifalva: Kupeczki - Hege­dűs, Lippai, Németh (Szeberé- nyi), Boda-Fedor (Tóth), Luda- si, Sárkány, Draskóczi - Hor­váth, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Benczúr, Medvegy (Stéber), Pety- kó (Gugyella) - Babai (Pákozdi), Klimaj, Bogdán, Kiss - Darida (Fehér), Kiszel. Edző: Somogyi Já­nos. Gólszerzők: Horváth (13.), Ruskó 4 (36., 55., 60., 88.) A Rákóczifalva azonnal táma­dólag lépett fel, s bár az első fél­időben még jól tartotta magát a vendégcsapat, a másodikban már osztálykülönbség volt a két csa­pat közt. Jók: Horváth, Ludasi, Lippai, Ruskó, ill. Balatoni, Pákozdi. Gömöri Béla: - Végig irányítot­tuk a mérkőzést, az eredmény a vendégcsapatra nézve hízelgő. Somogyi János: - Gyáva, kis­hitű játékunknak csak ez lehet az eredménye. _____________baoi j. Fegyverne k-Algyő 3-1 (0-0) Fegyvernek, 200 n„ v.: Pataki. Fegyvernek: Fekete (Tukarcs) - Balázs (Gyáni), Szász, Farkas, Bata - Balogh, Náhóczki, Bohács (Meggyes), Csortos - Faragó A., Faragó Zs. Edző: Öllé János. Algyő: Dénes - Vas, Padony (Krisztin), Gál, Krajcár-Krucsó, Rau, Kothenz, Miklós - Daróczi, Kai. Edző: Lóczi István. 68. perc: Faragó A. indítását Fa­ragó Zs. kicsit kisodródva, éles szögből a hosszú sarokba emelte, 1-0. 76. perc: Vitatható szabadrú­gásból Krucsó talált a kapuba, 1-1. 88. perc: Faragó A. végzett el oldalról szabadrúgást, melyet Csortos felugorva a hálóba bólin­tott, 2-1. 90. perc: Csortos egyéni szóló végén, még a kapust is elfektetve, szemtelenül gurított a kapu köze­pébe, 3-1. A hazai csapat mindenáron bi­zonyítani akart ezen a találko­zón, harcias, lelkes jó játékkal elégtételt vett a korábban elszen­vedett sérelmekért. Jók: Csortossal élen az egész csapat, ill. Krajcár, Kothenz. Öllé János: — Bátor, fegyelme­zett, jó játékkal sikerült meglep­ni a dobogóra pályázó Algyőt. Lóczi István: - Fantasztikus Csortos József (labdával) hajrában szerzett két góljával bravúros győzelmet aratott a Fegyvernek akarással küzdött a Fegyvernek, és megérdemelten győzött. Cegléd—Túrkeve 1-2 (0-1) Cegléd, 300 n„ v.: Gyekiczki. Cegléd: Boda - Herczeg, Korpá- csi, Abdel-Navid, Cseh - Magya­rt, Kecskeméti, Magyar (Fehér), Szokoli - Szabó, Juszkó. Edző: Lányi Zsolt. Túrkeve: Kiss - Debreczeni, Fe­kete, Majláth - Kántor (Tóth), Sólyom, Bálint, Kálai, Horváth - Kormos, Szitkó (Tamás). Edző: Csillag László. 35. perc: Horváth szabadrúgá­sa Szitkó elé pattant, aki egyből a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. 48. perc: Rosszul elvégzett sza­badrúgás Szitkóról Kormos elé került, aki 11 méterről a jobb al­só sarokba bombázott, 0-2 65. perc: Bal oldali szögletet a rövid saroknál továbbcsúsztat­tak, Szokoli pedig közelről a há­lóba fejelt, 1-2. Két jól felkészített együttes mérkőzésén az egységes csapat­játékkal, jobb helyzetkihaszná­lással megérdemelt győzelmet aratott a túrkevei legénység. Jók: Herczeg, Fehér, ill. Kiss Csabával az élen az egész csapat. Lányi Zsolt: - Két védelmi hi­ba megbosszulta magát, hiszen elöl kihagytuk a nagy lehetősége­ket. Csillag László: — Óriási fegy­verténynek tartom, hogy Ceglé­den győzni tudtunk, amellyel még harcban állunk a dobogóért. Mátra-csoport Jászapáti—Gödöllő 0-1 (0-0) Jászapáti, 400 n„ v.: Tyukodi. Jászapáti: Tajti J. - Kiss (Sza- bari), Horváth, Gohér, Kaszás - Mosonyi, Somodi, Vojtekovsz- ki, Vígh - Ládi (Szamosi), Ma- darasi (Urbán). Edző: László Ist­ván. Gödöllő: Molnár - Kerecsényi, Laczina, Somogyi Zs., Kassai - Diamant (Kovács), Várszegi (So­mogyi Z.), Bencsik, Szász - Mé­száros, Vörös (Bodnár). Edző: Szász Ferenc. Gólszerzők: Várszegi (70.) A hazai csapat végigtámadta a mérkőzést, de elképzelés nélküli rohamok sorozatát vezette, ezek­ből pedig a szokottnál kevesebb helyzetet alakított ki, így a vendé­geknek sikerült mindhárom pon­tot elvinniük. Jók: Tajti J., Mosonyi, ill. az egész csapat. László István: - Nagyon gyen­ge játékot produkáltunk, a Gödöl­lő lényegesen jobban akarta a győzelmet. Szász Ferenc: - Megérdemelt győzelmet arattunk a csoport leg­jobb csapata ellen. Megpróbálko­zunk a hátralévő mérkőzéseken a bentmaradást kiharcolni, illés Magyargéc-Jászberény 0-3 (0-0) Magyargéc, 150 n„ v.: Nagy B. Magyargéc: Oláh T. - Sándor, Kecskés, Pingiczer, Grúz - Má­tyás, Szabó, OláhB., Varga-Ök­rös (Tátrai), Dúró. Edző: Oláh B. Jászberény: Ulviczki - Oláh T., Szerencsi, Luca, Nagy - Sziráki, Gulyás (Kalla), Lukácsi, Beszteri - Györki (Szászi), Antal (Bojtos). Edző: Lukácsi Antal. 73. perc: Antal 8 méterről lőtt a hálóba, 0-1. 75. perc: Beszteri a félpályánál ellopta a labdát, elhúzott a kapu­jából kifutó Oláh mellett, és 40 méterről a kapuba emelt, 0-2. 86. perc: Szászi 10 méteres lö­vése a kapufáról pattant a hálóba, 0-3. A Jászberény rögtön támadólag lépett fel, melyre a második fél­időben még rátett egy lapáttal, és végül megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Kecskés, Sándor, ill. Ul­viczki, Lukácsi, Antal, Szerencsi, Luca. Oláh Béla: - Az a csapat nyert amelyik jobban akarta a győzel­met. Lukácsi Antal: - Lehet hogy mi jobban akartuk a győzelmet, csak nehogy késő legyen. SZALÓKI Nehéz helyzetbe került az Árokszállás Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Újszász-Besenyszög 1-1 (1-0) Újszász, 200 n„ v.: Visnyei. Újszász: Szaszkó - Farkas, Ré­zsó, Makai, Konka T., Szilvási, Gulyás, Vasas (Szádeczki), Bo­ros, Katona, RimóCzi (Bálint). Edző: Vígh Tibor. Besenyszög: Szirze - Méri, Gilszki, Tóth (Telek), Szalai, Da- nyi, Varga Z. (Csabai), Barna, Varga N., Kövesdi, Szekeres. Edző: Kiss Gyula. Gólszerzők: Boros (22.), ill. Tóth (70.) Az idény egyik leggyengébb já­tékát produkáló hazai csapatnál még jelei sem mutatkoztak an­nak, hogy otthoni környezetben tegyen valamit a győzelemért. Jók: Konka, Boros, Katona, ill. Méri, Kövesdi, Danyi. Vígh Tibor: - A fáradtság jelei erősen megmutatkoztak csapa­tunk játékán. Kiss Gyula: - Örülünk az egy pontnak, de úgy érzem győzel­met szalasztottunk el. ifi: 3-2 _______________MOLNÁR Tósze g-Jászárokszállás 2-1 (0-0) Tószeg, 250 n., v.: Puha. Tószeg: Nagy Z. - Izsóid, Sza­bó, Fehér (Nagy Cs.), Fazekas, Gyurkó, Farkas, TóthP. (Kállai), Kovács, Seres, Kelemen. Edző: Pa­gonyi Ernő. Jászárokszállás: Czékmán - Muntyán, Simon, Ördög, Ivony, Éliás, Csömör, Fiileki (Pinter), Peredi, Szabó Zs., Bódis. Edző: Csikós József. Gólszerzők: Szabó Z. (72.), Kál­lai (82.), ill. Szabó Zs. (56.) Jó pálya, jó játékvezetés, meg­érdemelt hazai győzelem. Szép gólokkal tartotta otthon a három pontot a tószegi csapat, nehéz helyzetbe hozva ezzel a vendége­ket. Jók: Szabó Z., Kelemen, Gyur­kó, Farkas, ill. Szabó S. Pagonyi Ernő: - Sokat tettünk a győzelemért, gratulálok a csapat­nak. Csikós József: - Gratulálok a hazaiaknak. Ifi: 1-4_______________NAGY L. Tis zaföldvár—Kunhegyes 5-3 (3-1) Tiszaföldvár, 150 n„ v.: Földi J. Tiszaföldvár: Gerhát - Sike, Szarvas, Czető, Kiss, Sztrimbei, Hegedűs, Hanga (Szikom), Luk­ács (Illés), Kollár (Terenyei), Kun. Edző: Rózsavölgyi László. Kunhegyes: Kota - Drágán, Sós, Virraszkó, Kovács, Rózsa, Tóth, Rentai, Albert (Varga), Kiss (Dienes), Herbály. Edző: Varga Zsolt. Gólszerzők: Kollár 2 (11., 87.), Hegedűs (13.), Sztrimbei 2 (30., 66.), ill. Kiss (2.), Herbály (76.), Rózsa (81.) A kezdeti bizonytalanság után a hazai csapat átvette az irányí­tást, ami gólokban is megmutat­kozott. Szünet után kiengedett a Földvár, s ez majdnem megbosz- szulta magát. Jók: Kiss, Kollár, Sztrimbei, ill. Herbály, Drágán. Rózsavölgyi László: - Gólgaz­dag, közönségszórakoztató mér­kőzésen, megérdemelten nyer­tünk. Varga Zsolt: - Bár rossz játé­kunk és hatalmas egyéni hibánk ellenére lehetőségünk volt a pontszerzésre, a hazai csapat megérdemelten nyert. Ifi: 5-0 ________________________________________RÁKÓCZI T örökszentmiklós— Tiszafüred 5-3 (5-1) Törökszentmiklós, 200 n„ v.: Gyertyás. Törökszentmiklós: Hagyó - Or­bán, Lóié, Erdős, Dányi (Kinyik), Kozák E. (Kozák M.), Barabás, Babella, Papp, Erdei (Lengyel), Angyal. Edző: Kun Mihály. Tiszafüred: Kollár - Angyal (Serucza), Földvári, Tóth T., Nagy, Antal, Tóth F. (Járdán), Németh (Szigetvári), Csuhái, Dajka, Rézműves. Edző: Kovrig Zoltán. Gólszerzők: Angyal 3 (14., 17., 44.), Erdei 2 (32., 42.), ill. Antal 2 (19. 86.), Serucza (62.) Az első félidőben a vendégek nem bírtak a gyorsan és nagyon jól játszó miklósiakkal. A máso-' dik játékrészben a hazaiak már visszavettek az iramból, a vendé­gek több veszélyes támadást ve­zettek, de végül csak szépíteni tudtak. Jók: Orbán, Erdős, Babella, An­gyal, Erdei, ill. Antal, Tóth T. Kun Mihály: - Nagyszerű első félidei játékunkkal fontos győzel­met arattunk egy remek csapat ellen. Kovrig Zoltán: - Amennyire gólképes volt ma a védelmünk, annyira hiányzott a számtalan helyzetünk kihasználásánál a csatársor. Ifi: elmaradt___________nagy k. Kun FC—Jászfényszaru 3-2 (3-2) Kunhegyes, 200 n„ v.: Skultéti. Kun FC: Tatai - Hevesi-Tóth, Lukács, Farkas, Balogh Zs., Gá- csi, Urbancsók, Szendrei, Nyol- czas, Balogh A. (Ollári), Somogyi (Dobó). Edző: Szabó András. Jászfényszaru: Mészáros - Ec­ker, Balogh, Pál, Vahcsik, Vitá­nyi, Gerőcs, Guba, Kratoftl, Mol­nár (Horváth), Nagy. Edző: Sza­bó Imre. Gólszerzők: Nyolczas (20.), He­vesi-Tóth 2 (25., 40.), ill. Gácsi (15., öngól), Nagy (42.) Mindkét csapat nyílt támadójá­tékot vállalt fel, de a hazaiak mo- tiváltabbaknak tűntek. A máso­dik félidőben visszaállt a Kun FC, és kontrából próbált eredményes lenni, s végül megérdemelten nyert. Jók: Hevesi-Tóth, Farkas, Ba­logh Zs., Nyolczas, ill. Gerőcs, Balogh. Szabó András: - Az első félidő­ben harminc percig gyorsan, tet­szetősen játszottunk, megérde­melten szereztük meg a vezetést, melyet sikerült az előző fordulók­kal ellentétben meg is tartanunk. Szabó Imre: - Az első félidei fi­gyelmetlenségünket, hibáinkat jól használta ki a Kun FC. Ifi: 2-1 _________ SZABÓ A. Kunszentmárton-Mezőtúr 0-2 (0-1) Kunszentmárton, 150 n„ v.: Ga- lambosi. Kunszentmárton: Berta - Var­ga, Apatóczki, Garáz, Földi, Ben- de, Pálinkás Gy., Petróczki, Józsa (Pálinkás J.), Király, Gálfi (Bot- lik). Edző: Földi Tibor. Mezőtúr: Nagy S. - Szőke, Sö­ré s, Gergely, Barna, Rimóczi Z. (Kiss), Nagy G., Kiss A. (Dávid), Kinyik, Rimóczi Cs., Békési Z. (Varga). Edző: Csanálosi Miklós. Gólszerzők: Békési (37.), Rimó­czi Cs. (56.) Nem született meglepetés, hi­szen a minden csapatrészben jobb vendégcsapat bajnokhoz méltó játékkal, biztosan nyert a mérsékelt teljesítményt nyújtó Kunszentmártonnal szemben. Jók: Garáz, Bende, ill. Kinyik, Rimóczi Cs., Békési, Gergely. Földi Tibor: - Tűz nélküli és hi- tehagyott csapatunk kellemes edzőpartnere volt a bajnok csa­patnak. Csanálosi Miklós: - Kulturál­tan futballozó ellenféllel szem­ben, kitűnő játékvezetés mellett, úgy érzem megérdemelten nyer­tünk. Ifi: 1-1 _______________ DOBOS Tiszaszentim re—Jászladány 1-4 (0-2) Tiszaszentimre, 150 n., v.: Halgat. Tiszaszentimre: Ladányi - Ni- cuara, Szőke, Kovács, Nagy, Kiss A ladányi Ádám Krisztián kétszer is betalált a szentimrei kapuba 1., Dajka, Postás, Lendvai, Kiss 11., Novák. Edző: Kiss László. Jászladány: Lakatos - Drávái, Drávicz, Szabó, Kalmár, Bogi A. (Puzsomai), Mihályi (Kerepesi), Tóth, Berényi (Bogi K.), Csikós, Ádám. Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Postás (83.), ill. Csikós 2 (30., 70.), Ádám 2 (40., 65.) Küzdelmes mérkőzésen győ­zött a jobbik csapat, s megérde­melten vitte el a három pontot. Jók: Ladányi, Lendvai, Kiss I., ill. Csikós és Ádám vezérletével az egész csapat. Kiss László: - Reméljük az el­nök úr jól szórakozott az abád- szalóki meccsen. Rostás Sándor: - Küzdelmes mérkőzésen nagyszerű győzel­met arattunk, gratulálok a fiúk­nak. Ifi: 3-4 _____________LADÁNYIMÉ Abá dszalók—Jánoshida 2-1 (0-0) Abádszalók, 300 n„ v.: Kiss T. Abádszalók: Kovrig - Szabó, Sipos, Káli, Takács, Varga, Vona, Czéh, Oláh J., Kozák (Szobosz- lai), Molnár (Vasas). Edző: Vasas Károly. Jánoshida: Kiss A. - Kiss S., Tóth J., Gazsi, Szőllősi, Kovács B., TóthP., TóthG., PestiR., Czi- bak, Kátai. Edző: Tóth Gábor. Gólszerzők: Sipos (51., tizen­egyesből), Szoboszlai (65.), ill. Czibak (75., tizenegyesből) Kiállítva: Vona (67.) Az erős szél miatt gyenge szín­vonalú mérkőzésen, a jobb játék­erőt képviselő házigazdák a má­sodik félidőben még 10 emberrel is megérdemelték a győzelmet a roppant szimpatikus hidaiakkal szemben. Jók: Molnár, Sipos, Czéh, ill. Kiss A. (a mezőny legjobbja), Ga­zsi, Czibak. Vasas Károly: - Jelenleg annyi sebből vérzünk, hogy ez a 2-1-es győzelem számunkra elfogadhat tó eredmény. Tóth Gábor: - 2-0 után kezd­jünk el játszani, sajnos későn. Ifi: 5-0